Żużlowcy Wybrzeża pokonani w Grudziądzu

Rafał Sumowski
25 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

14 punktów, które w Grudziądzu przywiózł Artur Mroczka nie przeszkodziły GKM w odniesieniu zwycięstwa nad Renault Zdunek Wybrzeżem. Gdańscy kibice docenili jednak jego postawę na torze. 14 punktów, które w Grudziądzu przywiózł Artur Mroczka nie przeszkodziły GKM w odniesieniu zwycięstwa nad Renault Zdunek Wybrzeżem. Gdańscy kibice docenili jednak jego postawę na torze.

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali w Grudziądzu z GKM 43:47. Gospodarze meczu tym samym zrównali się trójmiejskim zespołem pod względem punktowego dorobku w tabeli. Zapowiada się na to, że walka o ekstraligę potrwa do ostatniej ligowej kolejki.

7. Marcel Szymko 2 (1,1,0)

Pomeczowy komentarz trenera Wybrzeża Stanisława Chomskiego: Zabrakło dziś skuteczności liderów, bo pretensji tak naprawdę nie można mieć tylko do Artura Mroczki i Krystiana Pieszczka. Kompletnie rozbity jest Robert Miśkowiak, który zawalił dwa wyścigi i ma tego pełną świadomość. Manewr z gościem również się nam nie udał, choć bardzo liczyliśmy na punkty Krzyśka Jabłońskiego. Po stronie gospodarzy zachwycili Tomasz Chrzanowski i Oskar Fajfer, a świetnie na torze czuli się także grudziądzcy Brytyjczycy.

W naszym wykonaniu to był słaby mecz. Muszę zganić nasz zespół za błędy na trasie, bo jak patrzę w program to widzę, że na piętnaście biegów w dwunastu traciliśmy punktowane pozycje. Gospodarze wykorzystali dziś atut własnego toru - niezbyt chętnie ściągali nawierzchnię z zewnętrznej jego części, ale takie prawo gospodarza. Boleję nad kałużą, w którą w czternastym biegu wjechał Krystian Pieszczek i stracił dwa pewne punkty, ale to nie przez to przegraliśmy mecz. Krystian i tak pozwolił nam wyjść z twarzą z tej porażki.

Plany nam się skomplikowały i musimy się pozbierać. Myślę, że straty z Grudziądza odrobimy u siebie, ale aby pomyśleć, co zrobić by tak było, potrzebujemy chwilę czasu. Nie problem w tym, kto pojedzie, a ile zrobi punktów. Mamy kilka potencjalnych rozwiązań i trzeba będzie wybrać to najlepsze. Nie możemy już sobie pozwolić na wpadki, końcówka sezonu będzie na pewno napięta.

Relacja live Jako "gość" w gdańskim zespole wystartuje Krzysztof Jabłoński (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE) z ekstraligowego Stelmetu Falubazu Zielona Góra. "Jabłko" był zawodnikiem Wybrzeża w latach 2004-08 zaliczając z trójmiejskim klubem starty we wszystkich klasach rozgrywkowych.
Relacja live Stan grudziądzkiego toru na godzinę przed meczem. Gdańscy żużlowcy są już po jego tradycyjnym obchodzie.
Gospodarze również korzystają dziś z "gościa" - z numerem 15 wystartuje junior Startu Gniezno Oskar Fajfer (GKM). To bratanek Adama Fajfera, który startował w Wybrzeżu w latach 1999-2003.
W przeszłości dla Gdańska punkty zdobywali obecni zawodnicy GKM: Chrzanowski i Karpow. Z kolei wychowankiem grudziądzkiego klubu jest Mroczka, którego przy poprzedniej wizycie miejscowi kibice głośno lżyli i wygwizdali.
W próbie toru udział wzięli Mroczka i Gafurow oraz Karpow i Nicholls.
Na trybunach tradycyjnie sporo gdańskich kibiców. Wspierać Wybrzeże w Grudziądzu przyjechało ok. 800 osób.
Za chwilę rozpocznie się prezentacja obu drużyn
Na prezentacji głośne gwizdy otrzymał Mroczka
Zawody zostaną rozegrane według I zestawu pól startowych. Gdańszczanie rozpoczną mecz z wewnętrznych pól startowych.
I
Z trybun na zmianę, a nawet i równocześnie doping "GKS" i "GKM"
bieg 4:2
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Andriej Karpow (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Chris Harris (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Mroczka wygrał start, ale na pierwszym łuku wyprzedził go Karpow. Gafurow do końca gonił Harrisa.
II
[6:6] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Łukasz Przedpełski (0 pkt).

Ze startu gdańszczanie na 5:1, ale Szymko dał się wyprzedzić przy krawężniku Fajferowi na I okrążeniu.
III
[9:9] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Tomasz Chrzanowski (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Krzysztof Jabłoński (1 pkt), Norbert Kościuch (0 pkt).

Ze startu ostatni wyszedł Jabłoński, ale na pierwszym łuku minął Kościucha i do końca odpierał jego szaleńcze ataki.
IV
  Scott Nicholls,
  Thomas Jonasson.
bieg 5:1
IV
[14:10] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Scott Nicholls (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Thomas Jonasson (0 pkt).

Świetny start gospodarzy. Przez chwilę walczył z nimi Szymko, ale szybko stracił dystans. Daleko za rywalami jechał Jonasson, który zanotował defekt na ostatnim miejscu.
4'
Przerwa na równanie toru.
V
V
Wyścig przerwany upadli walczący o trzecie miejsce Kościuch i Mroczka. Pierwszy upadł zawodnik gospodarzy
5'
Na prowadzeniu jechał Chrzanowski, drugi był Gafurow, który po starcie był czwarty, ale atakiem p o zewnętrznej wyszedł na punktowaną pozycję
5'
Wykluczony z powtórki został Kościuch
bieg 3:3
V
[17:13] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Tomasz Chrzanowski (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Norbert Kościuch (w/0 pkt).

Atomowy start Chrzanowskiego, który nie dał szans gdańszczanom. Były kapitan Wybrzeża jest dziś w niesamowitej formie.
VI
bieg 4:2
VI
[19:17] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Scott Nicholls (2 pkt), Krzysztof Jabłoński (1 pkt), Łukasz Przedpełski (d/0 pkt).

Świetny manewr Jabłońskiego, który zaatakował przy krawężniku na pierwszym łuku i dołączył do Miśkowiaka jadąc na 5:1. Gdańskiego gościa na drugim okrążeniu wyprzedził jednak waleczny Nicholls.
VII
  Krystian Pieszczek,
bieg 3:3
VII
[22:20] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Andriej Karpow (2 pkt), Chris Harris (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Świetny start Jonassona, którego do końca wyścigu "kąsał" Karpow. W stawce tym razem nie liczył się Pieszczek.
7'
Przerwa na równanie toru
VIII
8'
Za chwilę start do wyścigu ósmego
bieg 4:2
VIII
[24:24] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Scott Nicholls (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Ze startu na 5:1 gdańszczanie. Nicholls przez cały bieg atakował Gafurowa i dopadł do na wyjściu z ostatniego łuku. Wspaniała akcja Brytyjczyka.
IX
bieg 5:1
IX
[29:25] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Andriej Karpow (3 pkt), Chris Harris (2 pkt), Krzysztof Jabłoński (1 pkt), Robert Miśkowiak (0 pkt).

Błyskawiczna riposta gospodarzy. Ze startu na 3:3, ale Harris w pierwszym łuku atakiem po zewnętrznej części toru minął obu gdańszczan. Do mety nie dojechał Miśkowiak.
X

Fajfer jako rezerwa zwykła za Kościucha
bieg 4:2
X
[33:27] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Tomasz Chrzanowski (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Gdańszczanie ze startu na 3:3, ale Szymko dał się wyprzedzić Chrzanowskiemu na drugim okrążeniu. Jonasson cały bieg gonił Fajfera, ale nie dał rady juniorowi.
XI
11'
Przerwa na równanie i zroszenie toru
XI
Trener gdańszczan Stanisław Chomski może już użyć rezerwy taktycznej, gdyż Wybrzeże przegrywa różnicą 6 punktów. Czy skorzysta z niej już teraz? Poza Mroczką trójmiejscy żużlowcy są dziś bardzo nierówni. Szkoleniowiec może zmienić Gafurowa, ale jazda Rosjanina jest dziś dużo lepsza niż sam wynik. Poza tym Chomski wciąż może użyć Krystiana Pieszczka jako rezerwy zwykłej.
11'
Za chwilę start do wyścigu jedenastego
XI
Wyścig przerwany, na tor upadł Nicholls w pierwszym łuku. Powtórka w pełnym składzie.
11'
Trwa naprawa maszyny startowej, która uległa awarii
11'
Zawodnicy są już na torze
bieg 5:1
XI
[38:28] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Andriej Karpow (3 pkt), Scott Nicholls (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Robert Miśkowiak (0 pkt).

Gdańszczanie ze startu na 2:4, fatalne wyjście spod taśmy Miśkowiaka. Gafurow na drugim okrążeniu dał się minąć Nichollsowi. Miśkowiak nie dojechał do mety
XII
bieg 5:1
XII
[39:33] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Łukasz Przedpełski (0 pkt).

Dobry start gdańszczan, Mroczka przez chwilę był trzeci, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził Przedpełskiego
XIII

Pieszczek jako rezerwa taktyczna za Jabłońskiego.
bieg 4:2
XIII
[43:35] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Chris Harris (3 pkt), Krystian Piesczek (2 pkt), Tomasz Chrzanowski (1 pkt), Thomas Jonasson (0 pkt).

Ze startu najlepiej Pieszczek, ostatni Jonasson. Krystian na trzecim okrążeniu uległ Harrisowi, który napędzał się po zewnętrznej i rozwinął taką prędkość, że gdańszczanin nie miał szans odeprzeć ataku
13'
Jonasson nie dojechał do mety
XIII
Gdańszczanie muszą podwójnie wygrać dwa ostatnie biegi, by wywalczyć chociaż remis w tym meczu
XIV
  Artur Mroczka,

Pieszczek za Gafurowa jako rezerwa zwykła
Mroczka za Jabłońskiego jako rezerwa taktyczna
14'
Brytyjczycy na grudziądzkim torze robią dziś niemal co chcą. Czy Mroczka i Pieszczek zachowają szansę na remis dla Wybrzeża?
bieg 3:3
XIV
[46:38] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Scott Nicholls (2 pkt), Chris Harris (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Gdańszczanie jechali na 5:1, ale na drugim łuku pierwszego okrążenia Pieszczek chwilowo stracił kontrolę nad motocyklem i spadł na ostatnią lokatę. Krystian nie dojechał do mety.
XIV
Grudziądzanie wygrali już mecz i ilością dużych punktów w tabeli zrównali się z Wybrzeżem
XV
bieg 5:1
XV
[47:43] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Tomasz Chrzanowski (1 pkt), Andriej Karpow (0 pkt).

Świetny start gdańszczan, którzy dowieźli podwójne zwycięstwo. Na trzeciej pozycji na drugim okrążeniu defekt zanotował Karpow.

Opinie (143) ponad 20 zablokowanych

• w sumie niezły rezultat na wyjeździe (3)

Nie pogubić punktów z innymi i wygrać u siebie z GKM min 5 punktami.
    I bedzie...

• 41 9

• Ale przy takim składzie powinniśmy to wygrać z palcem w ...

• 29 1

• Witam, ,wystarczy że wygramy jednym punktem, wtedy my dostajemy dwa punkty meczowe a Grudziądz bonus a my mamy i tak punkt przewagi,o ile nic się nie zdarzy w meczach z ruskami i lublinem

• 11 4

• A po co 5 punktami?

Jeżeli nie pogubimy pkt (a jest taka szansa gdyz inne ekipy zakończyły już sezon właściwie) to wystarcza wygrana 1 pkt. My 2 za wygraną a GKM 1 bonus. W tej chwili między nami remis więc na koniec sezonu mamy 1 pkt przewagi. Nie istotne więc komu przypadnie bonus

• 2 0

• (1)

Podobno sprzet mnial byc dopieszczony! A same k...a defekty. Jak awansuja to 3/4 skladu do wymiany