Wiadomości

Jacek Grembocki w ... UKS Orliki.

Przed kilkoma laty z inicjatywy Marka Wielgusa i Lesława Ćmikiewicza, jak grzyby po deszczu, zaczęły powstawać Uczniowskie Kluby Sportowe. Jednym z nich jest UKS Orliki przy SP nr 27 we Wrzeszczu.

- Wszystko zaczęło się dwa lata temu - wspomina Barbara Rutkowska. - Obserwowałam chłopców grających na przyszkolnym boisku i postanowiłam jakoś ich zorganizować. Po długotrwałych zabiegach udało się zarejestrować klub. Ogromne podziękowania należą się dyrektorowi szkoły, Jerzemu Jakubowskiemu, bez którego życzliwości nie moglibyśmy działać - przyznaje opiekunka UKS-u.

Dużą pomocą służą klubowi trenerzy gdańskiej Lechii, Józef Gładysz i Jacek Grembocki, którzy prowadzą zajęcia z dziećmi. - W przyszłości chciałbym zawodowo zajmować się trenerką, a ponieważ uważam, że należy zaczynać od pracy z najmłodszymi, zgodziłem się poprowadzić zajęcia w UKS Orliki - powiedział nam Jacek Grembocki. - Poziom trenujących jest zróżnicowany. Jest kilku chłopców, którzy mają talent i umiejętności. Naszym podstawowym celem jest wychowanie tych dzieci, nauka gry jest mniej istotna - dodał były reprezentant Polski.

Obecnie w klubie ćwiczy 36 chłopców z klas I - VI. - Lubię grać i dlatego zapisałem się do klubu - powiedział nam ośmioletni Krzysztof Kaczmarek. - Ćwiczę od dwóch lat. Gram w ataku, a moim idolem jest Emmanuel Olisadebe - dodał młody piłkarz.

Dziesięcioletni Szymon Górski trafił do klubu za przykładem kolegów. - Widziałem jak koledzy grali i postanowiłem się zapisać - mówi. - Moim wzorem jest Luis Figo, a wymarzonym klubem Barcelona. Piłkę trenuję od trzech lat - przyznał zawodnik Orlików.

Młodzi piłkarze nie mają wielu okazji do grania. Brali udział w turnieju osiedlowym na Niedźwiedniku i imprezie zorganizowanej przez TKKF Przymorze, gdzie zajęli 3. miejsce. Starty w rozgrywkach prowadzonych przez Pomorski ZPN okazały się zbyt kosztowne. Pani Barbara Rutkowska poszukuje chętnych do udziału w rozgrywkach klubów przyszkolnych. Osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje pod numerem tel. 342-51-47.

Tomasz ŁunkiewiczOpinie (2)

  • Pomagajcie Orlikom!!!!!!

    Ten klub mialby duze szanse na rozwijanie talentow jego czlonkow, gdyby nie pewien problem: nie ma z kim grac.Jezeli istnieja kluby zrzeszajace chlopcow w podobnym wieku to powinny one nawiazac z Orlikami kontakt!!!!!

    • 0 0

  • Pomozcie!!!

    Orliki szukaja sponsora.Nie tylko osoby ktora wsparlaby ich finansowo,ale rowniez takiej,ktora ofiarowala by im jakies gadzety np.:czapeczki,dlugopisy badz koszulki.Chlopcy beda wdzieczni.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane