Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 2:0. Wstydliwe statystyki ofensywne

24 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Po tej akcji, w 65. minucie legła w gruzach taktyka Arki Gdynia na mecz z Jagiellonią w Białystoku. Na nic zdało się duże zaangażowanie żółto-niebieskich, którzy przebiegli blisko 118 km. Patryk Klimala strzela gola dla gospodarzy. Po tej akcji, w 65. minucie legła w gruzach taktyka Arki Gdynia na mecz z Jagiellonią w Białystoku. Na nic zdało się duże zaangażowanie żółto-niebieskich, którzy przebiegli blisko 118 km. Patryk Klimala strzela gola dla gospodarzy.

Arka Gdynia przegrała z Jagiellonią Białystok na wyjeździe 0:2 (0:0) i po pierwszej kolejce rundy rewanżowej w ekstraklasie znów spadła do strefy spadkowej. Na nic zdało się zaangażowanie piłkarzy żółto-niebieskich, którzy przebiegli aż blisko 118 kilometrów, skoro taktyka zespołu ograniczyła się głównie do tego, aby przeszkadzać rywalom, a nie kreować własne akcje. Ekipa Aleksandara Rogicia w statystykach celnych strzałów 0:10, a w rzutach rożnych nawet 0:15!

Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
29 Sandomierski - 7 Wójcicki, 17 Runje, 15 Arsenić, 19 Bodvarsson - 26 Pospisil, 6 Romanczuk - 14 Prikryl, 11 Imaz, 10 Camara - 9 Klimala
Sędziowie: Szczech (Warszawa) oraz Sapela Gajda
Widzów: 5275
1 Steinbors - 33 Zbozień, 3 Maghoma, 26 Danch, 17 Marciniak - 10 Vejinović - 18 Antonik, 22 Busuladzić, 14 Nalepa, 35 Młyński - 7 Jankowski
  • 72' 14 Prikryl Zmiany 31 Bida
  • 85' 9 Klimala Zmiany 20 Poleanović
  • 90' 10 Camara Zmiany 8 Mudrinski
  • 57' 22 Busuladzić Zmiany 16 Deja
  • 67' 35 Młyński Zmiany 8 Marcus
  • 75' 14 Nalepa Zmiany 27 Budziński
  • 65' Klimala
  • 84' Bodvarsson
  • 90' Bodvarsson
  • 76' Deja
  • 90+4 Budziński

Faworytem meczu będzie Jagiellonia, ale Arka do Białegostoku nie jechała po to, aby się jedynie bronić

Aleksandar Rogić o taktyce na mecz Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia

oczywiście doskonalona była także defensywa, której coraz mocniejszym filarem jest Maghoma

Christian Maghoma: Zapracowałem na zaufanie

ważna dla postawy Arki w Białystoku będzie gra drugiej linii

Azer Busuladzić: Pomysły trenera zdają egzamin

w przerwie ligowej szkoleniowiec Arki sprawdzał m.in. nowe ustawienie w ofensywie

Jankowski za Skhirtladze w ataku?

i właśnie w ataku następuje jedyna zmiana w porównaniu z ostatnim meczem z Wisłą, wygranym w Krakowie 1:0

Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:1 - relacja

jednak Jankowskiego do ataku przesunął nie zwycięski gol w Krakowie, ani 2 gole w sparingu, ale uraz Skhirtladze, którego Gruzin nabawił się właśnie w grze kontrolnej z Olimpią Grudziądz

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 4:1 - relacja ze sparingu

po przesunięciu Jankowskiego do ataku, jego miejsce na lewej stronie pomocy zajął Młyński

Mateusz Młyński: Wróciłem silniejszy - wywiad

do kadry meczowej wracają rekonwalescenci: Helstrup, Deja i Budziński, co oznacza, że trener Rogić ma większe pole personalnego manewru w drugiej linii i obronie
ławka rezerwowych Arki: 97 Staniszewski, 6 Helstrup, 8 Marcus, 11 Siemaszko, 13 Samu, 16 Deja, 21 Olczyk, 27 Budziński, 46 Wawszczyk
ławka rezerwowych Jagiellonii: 96 Węglarz, 2 Kadlec, 8 Mudrinski, 12 Guilherme, 13 Savković, 16 Mystkowski, 20 Poletanović, 22 Horn, 31 Bida
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka niebieskie stroje. Jagiellonia żółto-czerwone koszulki, czerwone spodenki
przed meczem nagroda dla najlepszego młodzieżowca miesiąca dla Klimali (Jagiellonia Białystok)
niespodzianką w składzie gospodarzy jest pierwszy w tym sezonie występ w bramce Sandomierskiego (Jagiellonia Białystok)
mecz toczyć się będzie przy temperaturze -1 stopnia Celsjusza
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
wydawało się, że Prikryl (Jagiellonia Białystok) źle dośrodkował, ale Steinbors (ARKA Gdynia) musiał ją wybić na wszelki wypadek na róg, bo mogła wpaść w róg jego bramki
2'
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pospisila celnie główkował Romanczuk (Jagiellonia Białystok). Lekkie uderzenie i bez kłopotów broni Steinbors (ARKA Gdynia)
4'
od początku przewaga Jagiellonii
5'
nieznacznie przy strzale pomylił się Nalepa (ARKA Gdynia). Groźna akcja w "16" Jagiellonii powstała po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Jagiellonię po wrzucie z autu w pole karnym Marciniaka (ARKA Gdynia)
7'
Antonik (ARKA Gdynia) dobrze wrócił się do obrony i to jego faulował Bodvarsson (Jagiellonia Białystok) na wysokości pola karnego Arki
8'
w ostatniej chwili Maghoma (ARKA Gdynia) zablokował strzał Imaza (Jagiellonia Białystok), który z łatwością wbiegł w "16" Arki
8'
jeszcze rzut rożny dla gospodarzy
9'
z narożnika boiska dośrodkował Pospisil (Jagiellonia Białystok), a sprzed pola karnego mocno, ale też znacznie niecelnie uderzał Bodvarsson
10'
zablokowane dogrania w "16" Młyńskiego (ARKA Gdynia), a po chwili i Marciniaka (ARKA Gdynia)
11'
Arka przyjmuje Jagiellonię na własnej połowie, ale po przejęciu piłki chętnie atakuje
11'
celny strzał Klimali (Jagiellonia Białystok) sprzed pola karnego. Steinbors (ARKA Gdynia) złapał piłkę, bo uderzenie było dość lekkie i w środek bramki
12'
starcie młodzieżowców Klimali (Jagiellonia Białystok) i Młyńskiego (ARKA Gdynia), obaj leżą na boisku
13'
obaj piłkarze zdolni do gry, faul odgwizdany Młyńskiemu (ARKA Gdynia). Sytuacja miała miejsce w okolicach linii środkowej
14'
już 3 rzut rożny dla Jagiellonii
14'
powtórka z pierwszego kornera. Pospisil (Jagiellonia Białystok) wrzucił piłkę na głowę Romanczuka (Jagiellonia Białystok), ale znów pomocnik gospodarzy uderzył lekko. Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie broni
15'
w Arce jednak powinno zapalić się światełko ostrzegawcze, by nie darować rywalom tak często stałych fragmentów gry, a ponadto pilnować Romanczuka (Jagiellonia Białystok)
15'
i już słyszymy uwagi z ławki trenerskiej Arki pod adresem obrońców odnośnie tego, jak mają ustawiać się do Romanczuka (Jagiellonia Białystok)
16'
Marciniak (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Wójcickiego (Jagiellonia Białystok)
18'
teraz Arka stara się dłużej rozgrywać piłkę, przejść do ataku pozycyjnego, a nie tylko do kontr. Takie granie to także odpoczynek dla linii obrony
19'
dobrze Maghoma (ARKA Gdynia), przejął piłkę po prostopadłym podaniu Camary (Jagiellonia Białystok) w kierunku Imaza (Jagiellonia Białystok), który wbiegał w "16"
20'
indywidualna akcja Nalepy (ARKA Gdynia), Michał próbował złożyć "siatkę" rywalowi w "16" Jagiellonii, ale się nie udało
20'
pomocy medycznej potrzebuje Wójcicki (Jagiellonia Białystok), który zderzył się głową z Jankowskim (ARKA Gdynia)
20'
Wójcicki (Jagiellonia Białystok) rozgrywa dziś mecz nr 200 w ekstraklasie
21'
gra wznowiona, a Jagiellonia na razie w "9", bo poza boiskiem nie tylko Wójcicki (Jagiellonia Białystok), ale i Romanczuk (Jagiellonia Białystok), który zszedł wymienić buty piłkarskie
22'
gospodarze już w komplecie
23'
coraz odważniej gra Arka. Spada przewaga Jagiellonii w posiadaniu piłki. Przekraczała już 70 procent, a teraz wynosi 54
24'
Steinbors (ARKA Gdynia) bez kłopotu złapał piłkę po dośrodkowaniu Camary (Jagiellonia Białystok)
24'
wulgarne okrzyki z trybun
24'
Arka może odpowiedzieć, gdyż w porównaniu z kilkoma innymi meczami w tym sezonie, goście są obecni na stadionie podczas spotkania wyjazdowego
25'
Jagiellonia się niecierpliwi. Coraz częściej szuka długich podań
26'
Jankowski (ARKA Gdynia) nie zdołał oddać strzału pod wrzutce w pole karne Vejinovicia (ARKA Gdynia)
27'
Antonik (ARKA Gdynia) poza boisko. Rzut rożny dla Jagiellonii, po raz pierwszy z prawej strony bramki Steinborsa (ARKA Gdynia)
27'
Maghoma (ARKA Gdynia) pewnie wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Camary (Jagiellonia Białystok)
28'
wydawało się, że Jankowski (ARKA Gdynia) w pojedynku z Arseniciem (Jagiellonia Białystok) wywalczył korner, ale sędzia wskazał, że to Sandomierski (Jagiellonia Białystok) zacznie od bramki
29'
niecelny strzał z dystansu Camary (Jagiellonia Białystok)
29'
to już 6. strzał Jagiellonii w tym meczu, ale żaden z nich, nawet te 3 celne nie zmusiły Steinborsa (ARKA Gdynia) do większego wysiłku
30'
Arka, mimo że nieźle gra w polu, na razie tylko raz strzelała na bramkę rywali, kiedy obok słupka uderzył Nalepa (ARKA Gdynia)
30'
Maghoma (ARKA Gdynia) poradził sobie z Prikrylem (Jagiellonia Białystok), który w polu bramkowym próbował dojść do strzału po zagraniu Wójcickiego (Jagiellonia Białystok) z prawego skrzydła
32'
a wracając do statystyk podajmy jeszcze tę fauli - Arka 8, Jagiellonia 2
33'
"MZKS Arka" - gdyńscy kibice przebili się z głośniejszym dopingiem
34'
na razie ten mecz to partia piłkarskich, taktycznych szachów, a mało widowiska
35'
przede wszystkim nie stracić bramki, a dopiero później, by ją strzelić, nie ma też mocniejszego tempa gry
36'
Steinbors (ARKA Gdynia) wyciągnął się jak długi i końcami palców wybił na róg piłkę po strzale Camary (Jagiellonia Białystok)
36'
5. rzut rożny dla gospodarzy
37'
niecelnie główkował Runje (Jagiellonia Białystok) po dośrodkowaniu Pospisila (Jagiellonia Białystok) z narożnika boiska
38'
nadal zbyt łatwo piłkarze Jagiellonii dochodzą do strzałów z rzutów rożnych. Na razie się mylą...
40'
Camara (Jagiellonia Białystok) uderzał z woleja. Piłkę zablokował Młyński (ARKA Gdynia) i będzie kolejny rzut rożny dla miejscowych
40'
Camara (Jagiellonia Białystok) bezpośrednio z rzutu rożnego "wkręcał" piłkę w bramkę. Steinbors (ARKA Gdynia) z największym wysiłkiem wybił piłkę na kolejny róg
41'
i jeszcze jeden rzut rożny
41'
i znów to samo. Dośrodkowanie Camara (Jagiellonia Białystok), poza boisko piłkę wybija Vejinović (ARKA Gdynia)
42'
i jeszcze raz to samo!
42'
zmiana wykonawcy rzutu rożnego. Tym razem dośrodkował Pospisil (Jagiellonia Białystok), a Maghoma (ARKA Gdynia) wybił piłkę z "16"
42'
"Arka gol" - z trybun
43'
w rzutach rożnych 10:0 dla Jagiellonii, ale za ten bilans oczywiście nie ma żadnych dodatkowych punktów
44'
w strzałach 9:1 dla Jagiellonii, w celnych 4:0
44'
w faulach za to "przewaga" Arki - 12:4
45'
po strzale Imaza (Jagiellonia Białystok) Steinbors (ARKA Gdynia) wypuścił piłkę z rąk, ale zdążył ją złapać nim do dobitki dobiegł Camara (Jagiellonia Białystok)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 0:0
Arka bardzo dużo biegała do przerwy. Piłkarze pokonali prawie 60 km! To dlatego gdynianom udawało się skutecznie przeszkadzać Jagiellonii w rozgrywaniu piłki w ofensywie. Dlatego było mało płynnych akcji. Gospodarze co prawda przeważali, częściej byli przy piłce, ale zagrażali bramce głównie po stałych fragmentach gry oraz po uderzeniach spoza "16". Gdy trzeba Arka nie wystrzega się fauli. Przekraczała przepisy aż 12 razy, ale czyniła to na tyle subtelnie, że sędzia ani razu nie miał pretekstu, by sięgnąć po kartkę.
O ile Arka z postawy w defensywie, a przede wszystkim czystego konta może być zadowolona, to w ofensywie jest dużo do poprawienia. Strzelała tylko raz, w dodatku niecelnie. Jagiellonia odpowiedziała 10 uderzeniami na bramkę, a połowa z niż zmusiła do interwencji Steinborsa (ARKA Gdynia). Natomiast największa przewaga miejscowych jest w rzutach rożnych. W tej statystyce prowadzą 10:0!
46'
drugą połowę rozpoczęła Jagiellonia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
zablokowany strzał Imaza (Jagiellonia Białystok) po akcji Klimali (Jagiellonia Białystok). 11. rzut rożny dla Jagiellonii
47'
Maghoma (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok)
47'
weryfikacja VAR. Sędzia sprawdza, czy Maghoma (ARKA Gdynia) nie pomógł sobie ręką, gdy opanowywał piłkę
48'
gra wznowiona, nie ma rzutu karnego
49'
zablokowany strzał Camary (Jagiellonia Białystok)
49'
po przerwie Jagiellonia przyspieszyła grę w porównaniu z tym co widzieliśmy w pierwszej połowie
51'
Jagiellonia atakuje
52'
pierwszy atak w tej połowie Arki. Zablokowany Antonik (ARKA Gdynia)
54'
Pospisil (Jagiellonia Białystok) próbował przelobować Steinborsa (ARKA Gdynia), uderzając ok. z 40. metra. Bramkarz Arki nie dał się zaskoczyć
54'
Steinbors (ARKA Gdynia) broni z bliska strzał Klimali (Jagiellonia Białystok)
54'
gola jednak by nie było, bo dopiero teraz sędzia pokazuje, że przy dośrodkowaniu Bodvarssona (Jagiellonia Białystok) Klimala (Jagiellonia Białystok) był na spalonym
55'
zablokowany atak Klimali (Jagiellonia Białystok)
56'
Arka zbyt głęboko cofnięta, co jeszcze bardziej napędza Jagiellonię
56'
do zmiany przygotowuje się Deja
57'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Busuladzić, w jego miejsce wchodzi Deja.
57'
roszada na środku drugiej linii, bo Jagiellonia osiągnęła wyraźną przewagę w tej strefie boiska
58'
Steinbors (ARKA Gdynia) przerzuca piłkę nad poprzeczką po strzale głową Romanczuka (Jagiellonia Białystok), do którego dośrodkował z prawego skrzydła Wójcicki (Jagiellonia Białystok)
58'
po rzucie rożnym miejscowych, od bramki zacznie Steinbors (ARKA Gdynia)
59'
"Arka Gdynia" - skandowanie z sektora gości
60'
Maghoma (ARKA Gdynia) znów wybija piłkę. Bardzo dużo tego typu interwencji tego obrońcy Arki
61'
wulgarnie z trybun pod adresem gości
62'
Arka po przerwie jeszcze bardziej ogranicza się do przeszkadzania w grze rywalom niż kreowaniu własnych akcji niż do było przed zmianą stron
65'
zablokowany strzał Klimali (Jagiellonia Białystok) przez Deję (ARKA Gdynia)
65'
[1:0] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Klimala. Napastnik gospodarzy strzelił głową z 3. metra po dośrodkowaniu Priklila z prawego skrzydła
66'
Arka od początku drugiej połowy, pasywną grą "prosiła" się o tego gola
66'
do zmiany przygotowuje się Marcus
66'
sędzia czeka jeszcze na podpowiedź z VAR, czy Klimala (Jagiellonia Białystok) nie był na spalonym
67'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę, nie czekając na ostateczną decyzję VAR. Boisko opuszcza Młyński, w jego miejsce wchodzi Marcus.
68'
mija kolejna minuta oczekiwania na decyzję VAR
69'
gol uznany. Arka przegrywa 0:1
69'
w Jagiellonii rozgrzewa się Bida, który najpierw miał zastąpić Klimalę (Jagiellonia Białystok), ale po golu napastnika chyba zastąpi innego piłkarza
71'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę ni to po strzale ni to po zagraniu wzdłuż bramki Camary (Jagiellonia Białystok)
72'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Prikryl, w jego miejsce wchodzi Bida.
72'
przypomnijmy, że Bida (Jagiellonia Białystok) strzelił pierwszego gola w ekstraklasie w sezonie 2019/20, kiedy skierował piłkę do siatki... Arki
73'
znów wulgarnie z miejscowych sektorów
74'
mija 10 minut od straty bramki przez Arkę, ale obraz gry się nie zmienił, gdynianie nie potrafią przejąć inicjatywy
75'
pomocy medycznej potrzebuje Romanczuk (Jagiellonia Białystok)
75'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Budziński.
75'
kapitan Jagiellonii może kontynuować grę
76'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia) po faulu na Klimali
76'
Klimala (Jagiellonia Białystok) był sam na sam z bramkarzem, ale źle przyjął piłkę i zdążył dogonić go Maghoma (ARKA Gdynia) i "wejść" w niego ciałem, co utrudniło strzał napastnika. Piłkę po strzale Klimali Steinbors odbił na róg
77'
Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok)
78'
na spalonym Jankowskim (ARKA Gdynia) po długim przerzucie Deji (ARKA Gdynia)
76'
Oficjalna frekwencja 5 275 kibiców
81'
Zbozień (ARKA Gdynia) przewrócił się w polu karnym Jagiellonii, ale o faulu nie ma mowy
82'
"MZKS Arka" - głośno z sektora gości
82'
Arka stara się zaatakować, ale goście nadal bez celnego strzału w tym meczu
83'
Imaz (Jagiellonia Białystok) założył "siatkę" Zbozieniowi (ARKA Gdynia), ale Marciniak (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Bidy (Jagiellonia Białystok). Kolejny rzut rożny dla gospodarzy
83'
w rzutach rożnych już 15:0 dla Jagiellonii
84'
[2:0] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bodvarsson. PO dośrodkowaniu Pospisla z rzutu rożnego Maghoma zbyt krótko wybił piłkę. Bondarsson raczej nie strzelał, bo kąt był dość ostry, a dośrodkowywał, ale piłka "przelała" mu się po bucie, przelobowała Steinborsa i wpadła pod poprzeczkę bramki Arki. Piłka chyba jeszcze uderzyła o nogę Dancha przy tym zagraniu
85'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Klimala, w jego miejsce wchodzi Poleanović.
85'
Jagiellonia zmierza bronić wyniku, bo defensywny pomocnik za napastnika
88'
na spalonym Budziński (ARKA Gdynia), ale to zdaniem sędziów, bo chyba się pomylili
90'
Jagiellonia Białystok przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Camara, w jego miejsce wchodzi Mudrinski.
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
Arka na półmetku była nad strefą spadkową, ale po przegranej w Białymstoku, wróci do ostatniego tercetu ekstraklasy, a przypomnijmy, że w tym sezonie spadną trzy drużyny
90+4
Żółtą kartką został ukarany Budziński (ARKA Gdynia), który faulem taktyczny przerwał kontrę gospodarzy
90'
Żółtą kartką został ukarany Bodvarsson (Jagiellonia Białystok) po faulu na Marcusie
90+5
KONIEC MECZU. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - ARKA GDYNIA 2:0
Arka najwyraźniej na Białystok przygotowała się jedynie na przeszkadzanie rywalami. Jagiellonia na ten mecz zamieniła bramkarza, a równie dobrze mogła między słupkami nie wystawić nikogo. Arka nie oddała bowiem żadnego celnego strzału! W takich uderzeniach Jagiellonia wygrała 10:0, a w rzutach rożnych miała jeszcze większą przewagę, gdyż 15:0!
Przy takiej taktyce musiały wpaść bramki, mimo że piłkarzom Arki nie można odmówić zaangażowania. Przebiegli tego dnia blisko aż 118 kilometrów. Niestety, niewiele z tego dystansy było do przodu, a głownie były to kilometry w defensywie.
Na drużyny aspirujące do czołówki, a taką jest Jagiellonią, to co pokazała Arka było stanowczo zbyt mało. Trener miejscowy - Ireneusz Mamrot, któremu niektórzy wieszczą zwolnienie, wyszedł zwycięską ręką, gdyż zwłaszcza po przerwie jego podopieczni zrobili to na co zasłużyli, jeśli spojrzymy w statystyki.

Wyniki 16 kolejki

• Jagiellonia Białystok - ARKA GDYNIA 2:0 (0:0)
  • LECHIA GDAŃSK - ŁKS Łódź 3:1 (2:1)
  • Górnik Zabrze - Wisła Płock 2:2 (1:2)
  • Lech Poznań - Piast Gliwice 3:0 (1:0)
  • Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:1 (1:0)
  • Korona Kielce - Raków Częstochowa 3:0 (2:0)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
  • Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

Opinie (307) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Ile mozna jeszcze patrzeć na tą zółtą - niebieską malarie (9)

Zespół który przez 90 minut nie oddał ani jednego strzały.....wstyd i żenada.
    Ile jeszcze miejskich pieniędzy pójdzie na tą miernotę z Gdyni.
    arka Gdynia to zespół bez honoru bez woli walki.
    Kompromitacja na całą Polskę, taki zespół jak arka nie powinna grać w ekstraklasie

• 150 14

• Niebieskie jest słońce, (4)

żółte jest niebo, spadek do pierwszej ligi klubiku naszego

• 28 7

• Czary Mary lechia znowu ma Puchary (3)

Znów betony się spinają sami w piłkę nic nie grają...

• 5 20

• Dziś zazdrosne lalkowe arczane nic nie grały, (1)