Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2:1. Zaledwie 7. miejsce na koniec sezonu

16 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Karol Fila (w wyskoku) zdobył jedynego gola dla Lechii Gdańsk w Białymstoku, którego sędziowie uznali. Flavio Paixao (nr 28) dwukrotnie kierował piłkę do siatki, ale żadna z tych bramek nie została zaliczona. Karol Fila (w wyskoku) zdobył jedynego gola dla Lechii Gdańsk w Białymstoku, którego sędziowie uznali. Flavio Paixao (nr 28) dwukrotnie kierował piłkę do siatki, ale żadna z tych bramek nie została zaliczona.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:2 (0:1) w 30. kolejce ekstraklasy. Ten wynik oraz rozstrzygnięcia na innych sezonach sprawiły, że biało-zieloni skończyli sezon zaledwie na 7. miejscu, choć do końca walczyli o awans do europejskich pucharów, który dawała 4. lokata. Podopiecznym Piotr Stokowca do szczęścia zabrakło jednego gola. Będzie co analizować i mówić o kontrowersjach, gdyż po analizie VAR anulowane zostały dwie bramki Flavio Paixao, a w przypadku rzutu karnego dla rywali nie zauważono, że wcześniej było zagranie ręką.

Paixao
  • 46' 25 Tiru Zmiany 99 Kwiecień
  • 46' 7 Wrzesiński Zmiany 10 Makuszewski
  • 60' 42 Orpik Zmiany 11 Imaz
  • 72' 21 Puljić Zmiany 13 Cernych
  • 75' 3 Augustyn Zmiany 16 Borysiuk
  • 79' 36 Makowski Zmiany 4 Tobers
  • 79' 22 Ceesay Zmiany 17 Żukowski
  • 85' 31 Udovicić Zmiany 32 Vikri
  • 85' 19 Fila Zmiany 78 Musolitin
  • 88' 7 Gajos Zmiany 88 Kałuziński
  • 9' Puljić karny
  • 79' Prikryl
  • 61' Fila
  • 11' Bida
  • 37' Puljić
  • 69' Mystkowski
  • 81' Makuszewski
  • 90+5 Kwiecień
  • 21' Maloca
  • 58' Ceesay
  • 90+7 Tobers

Lechia po raz trzeci w ciągu ostatnich siedmiu sezonów kończy rozgrywki meczem z Jagiellonią. W przeszłości te wyniki nie zmieniały już kolejności w tabeli. W 2019 roku, mimo wygranej 2:0, nie udało zamienić się brązu na srebro, a w 2015 roku, mimo przegranej 2:4, biało-zieloni nie stracili 5. miejsca

Lechia Gdańsk - dodatkowe premie dla piłkarzy i klubu tylko za europejskie puchary

Lechia przyjechała do Białegostoku w osłabiony składzie. Do Zwolińskiego, który przedwcześnie zakończył sezon z powodu kontuzji, dołączyli: Saief, Conrado i Haydary, który z gry wykluczają kartki

Dlaczego Kenny Saief stracił szansę na nowy angaż w Lechii Gdańsk?

Lechia w tym sezonie "wygrała" klasyfikację drużyn, które mają w ekstraklasie najwięcej kartek

Lechia Gdańsk najczęściej karana w tym sezonie. Sprawdź, ile kartek dostała w ekstraklasie i za co?

przed inauguracją rundy wiosennej Lechię opuścił Urbański, który właśnie doczekał się na debiut w Serie A

Kacper Urbański po debiucie we Włoszech. Przeczytaj, na co liczy?

o słabościach w ofensywie Lechii przekonały ostatnie minuty meczu z Cracovią, gdy do ataku desygnowany został nominalny obrońca - Nalepa

Michał Nalepa gotowy na mecz o wszystko. Przeczytaj wywiad z obrońcą Lechii Gdańsk

Lechia jest w grze o 4. miejsce i europejskie puchary, ale nie wszystko zależy od niej. Brakuje punktów straconych u siebie w ostatniej kolejce, po remisie z Cracovią

Piotr Stokowiec: Sami jesteśmy sobie winni. Przeczytaj więcej wypowiedzi po ostatnim meczu

w porównaniu z ostatnią kolejką trener Stokowiec dokonał dwóch zmian. Za wykartkowanych do gry na lewej stronie boiska weszli: Udovicić i Pietrzak

Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1. Relacja, foto, video, oceny piłkarzy i trenera

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović - 4 Tobers, 17 Żukowski, 25 Nalepa, 32 Vikri, 69 Biegański, 72 Koperski, 78 Musolitin, 88 Kałuziński

skomplikowana jest sprawa, jeśli chodzi o obsadę 4. lokaty, która daje ostatnie miejsce dla Polski, premiowane grą w europejskich pucharach. Przed ostatnią kolejką jest wiele wariantów przede wszystkim dlatego, że o tę pozycję rywalizuje aż pięć zespołów

Warianty na ostatnią kolejkę ekstraklasy. Dla kogo 4. miejsce?

Wyniki tych meczów rozstrzygną o 4. miejscu: Piast Gliwice - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK
Wisła Płock - Zagłębie Lubin
Cracovia - Warta Poznań
Śląsk Wrocław - Stal Mielec
dlatego w tej rywalizacji będziemy informować nie tylko o tym, co dzieje się na boisku w Białymstoku, ale na bieżąco będziemy podawać wyniki z innych stadionów, na których także toczyć się będzie walka o 4. miejsce
To pretendenci do 4. miejsca i ich dorobek przed 30. kolejką:4 Piast Gliwice 29 11 9 9 37:29 42
5 LECHIA GDAŃSK 29 12 6 11 39:35 42
6 Śląsk Wrocław 29 11 9 9 35:31 42
7 Zagłębie Lubin 29 11 8 10 38:36 41
8 Warta Poznań 29 12 4 13 32:32 40

Obecnie o kolejności na pozycjach 4-6 decyduje właśnie mała tabela, uwzględniająca wyniki bezpośrednich meczów meczów pomiędzy: Lechią, Piastem i Śląskiem.

Mała tabela na pozycjach 4-6: 4. Piast 7 punktów, bramki 6:4, 5. LECHIA 5 6:7, 6. Śląsk 4 5:6.

Wyniki: Lechia - Piast 2:2 0:2, Lechia - Śląsk 3:2 1:1, Piast - Śląsk 2:0 i 0:2
przypomnijmy, że w przypadku równej liczby punktów zdobytej przez 2 lub więcej drużyn w pierwszej kolejności o kolejności decydują wyniki meczów między nimi. Przy porównywaniu dwóch drużyn mają zastosowanie także pucharowe reguły, że przy równości punktów i bramek premiowana jest większa liczba goli z wyjazdu
Lechia Gdańsk - bilans bezpośrednich meczów z kandydatami do 4. miejsca (pozytywny lub negatywny, rywal, mecze u siebie, na wyjeździe:
Zagłębie - Warta 1:0 i 0:1

Lechia Gdańsk na 4. miejscu w ekstraklasie w przypadku wygranej w Białymstoku, jeśli:
  • Piast Gliwice nie wygra z Wisła Kraków
  • wyniki innych meczów nie mają wówczas znaczenia dla miejsca Lechii

Lechia Gdańsk na 4. miejscu w ekstraklasie w przypadku remisu w Białymstoku, jeśli:
  • Piast przegra z Wisła Kraków
  • Śląsk Wrocław nie wygra
  • Zagłębie Lubin nie wygra
  • wyniki innych meczów nie mają znaczenia dla miejsca Lechii
Jagiellonia obecnie zajmuje 11. miejsce. W najlepszym razie może skończyć na 9., a w najgorszym na 12. pozycji. Przypomnijmy, że każda lokata wyżej w tabeli to dla klubu około 300 tys. zł więcej z wypłat od Ekstraklasa SA
nie czekając na mecz z Lechią, Jagiellonia już ogłosiła, że pożegna się z: Węglarzem, Lopezem, Borysiukiem i Makuszewskim. Przypomnijmy, że dwaj ostatni w przeszłości grali m.in. w Lechii
w ostatniej kolejce Jagiellonia przegrała w Zabrzu 1:3. W porównaniu z tym meczem trener Grzyb dokonał aż pięciu zmian. Gruntownie przebudowana druga linia. Debiutuje 17-letni Orpik
w "11" Jagiellonii były piłkarz Lechii - Augustyn, w Lechii były piłkarz Jagiellonii - Gajos
ławka rezerwowych Lechii: 96 Węglarz – 10 Makuszewski, 11 Imaz, 13 Cernych, 15 Twardek, 16 Borysiuk, 23 Lopez, 32 Twarowski, 99 Kwiecień.
mecz rozgrywany będzie z kibicami, którzy mogli wypełnić 25 procent publiczności. W Białymstoku limit to 5,5 tys.
mecz w Białymstoku poprowadzi sędzia Jakubik, a kibiców Lechii z pewnością zainteresuje obsada VAR. Tym systemem dowodzi sędzia Stefański
obie drużyny w tradycyjnych strojach. Lechia na biało-zielono, Jagiellonia na czerwono-żółto
1'
wszystkie mecze na ośmiu stadionach rozpoczęły się o tej samej porze
1'
od środka grę rozpoczęła Jagiellonia
1'
obecnie tabela drużyn grających o miejsca 4-8 wygląda następująco: 4. Piast 43, 5. LECHIA 43, 6. Śląsk 43, 7. Zagłębie 42, 8. Warta 41. Wraz ze zmieniającymi się wynikami będziemy ją aktualizować
1'
na sektorówce Jagiellonii: "Wspaniały to był sezon, nie zapomnę go nigdy"
1'
napis ironiczny, gdyż Jagiellonia zalicza słaby sezon
2'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) próbował zagrać w pole karne do Gajosa (LECHIA Gdańsk), ale piłka do niego nie dotarła
2'
i już jesteśmy po drugiej stronie boiska. Na spalonym Bida (Jagiellonia Białystok)
4'
Makowski (LECHIA Gdańsk) zablokował Prikryla (Jagiellonia Białystok). Rzut rożny dla gospodarzy
5'
Paixao (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Prikryla (Jagiellonia Białystok)
5'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę nogą po strzale Wrzesińskiego (Jagiellonia Białystok)
5'
jeszcze strzał Pospisila (Jagiellonia Białystok), ale piłka nad poprzeczką
rzut karny
7'
sędzia uznaje, że w polu karnym faulowany jest Bida (Jagiellonia Białystok) przez Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
7'
będzie konsultacja z VAR, bo wcześniej Fila sygnalizował, że przy przyjęciu piłki Bida pomagał sobie ręką
7'
pierwszy gol tej kolejki we Wrocławiu. Śląsk prowadzi 1:0 ze Stalą i teraz to wrocławianie są na 4. miejscu, a Lechia spada na 6.
8'
rzut karny dla Jagiellonii utrzymany
8'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) protestuje, ale sędzia nie zmienia decyzji
8'
Zagłębie przegrywa z Wisłą w Płocku 0:1
9'
[1:0] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Puljić z rzutu karnego. Kuciak wyczuł intencje strzelca, rzucił się w lewy róg bramki i nawet trącił piłkę, ale nie zdołał jej wypchnąć za słupek
9'
Obecna tabela o miejsca 4-8: 4. Śląsk 45, 5. Piast 43, 6. LECHIA 42, 7. Zagłębie 41, 8. Warta 41
11'
Żółtą kartką został ukarany Bida (Jagiellonia Białystok).
12'
słaby strzał Gajosa (LECHIA Gdańsk) i Dziekoński (Jagiellonia Białystok) pewnie łapie piłkę
12'
Piast przegrywa z Wisłą Kraków 0:1
12'
Obecna tabela drużyn grających o miejsca 4-8: 4. Śląsk 45, 5. Piast 42, 6. LECHIA 42, 7. Zagłębie 41, 8. Warta 41
13'
Dziekoński (Jagiellonia Białystok) z kłopotami, ale złapał piłkę po strzale Fili. Nie zdążył z dobitką Paixao (LECHIA Gdańsk)
14'
nietypowa sytuacja, zderzenie sędziego z Malocą (LECHIA Gdańsk) i obaj lądują na murawie
15'
zarówno sędzia, jak i obrońca Lechia podnieśli się z murawy i wrócili do swoich obowiązków
17'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) zbyt mocno w stronę Udovicicia (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Dziekoński (Jagiellonia Białystok)
18'
kontra Lechii 2 na 2 po stracie Orpika (Jagiellonia Białystok). Strzał Gajosa (LECHIA Gdańsk) jednak w środek bramki i broni Dziekoński (Jagiellonia Białystok)
19'
Piast wyrównał w meczu z Wisłą Kraków na 1:1
19'
Obecna tabela na miejscach 4-8: 4. Śląsk 45, 5. Piast 43, 6. LECHIA 42, 7. Zagłębie 41, 8. Warta 41
21'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA Gdańsk).
21'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) nad poprzeczką wybił piłkę po strzale głową Mystkowskiego (Jagiellonia Białystok)
22'
Tiru (Jagiellonia Białystok) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pospisila (Jagiellonia Białystok)
23'
nieudane strzały Gajosa (LECHIA Gdańsk) i Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
23'
Gajos (LECHIA Gdańsk) podał do Ceesaya (LECHIA Gdańsk), który przelobował Dziekońskiego (Jagiellonia Białystok). Przed pustą bramką był Udovicić (LECHIA Gdańsk). Nie trafił głową do celu, a w dodatku był jeszcze na spalonym. To powinien być gol na 1:1! Gdyby Udovicić nie włączył się do akcji, piłka wpadłaby zapewne do siatki
23'
Wisła Kraków znów prowadzi w Gliwicach, tym razem 2:1
23'
w Płocku Wisła prowadzi z Zagłębiem już 2:0
23'
27'
przed polem karnym gospodarzy faulowany Gajos (LECHIA Gdańsk) przez Orpika (Jagiellonia Białystok)
28'
złe dośrodkowanie z rzutu wolnego Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Paixao (LECHIA Gdańsk) pokazuje, że jeszcze należy się rzut rożny, ale sędzia jest innego zdania
28'
Piast nie wykorzystał rzutu karnego i nadal przegrywa 1:2
28'
posiadanie piłki 56:44 na korzyść Jagiellonii
30'
w celnych strzałach Lechia prowadzi 3:2, ale w meczu przegrywa 0:1
31'
LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Po dośrodkowaniu Udovicicia z lewej strony boiska Flavio zdobył bramkę głową
31'
trwa jednak videoweryfikacja
33'
Paixao (LECHIA Gdańsk) nie rozumie, o co chodzi sędziom. Ale arbiter Jakubiak nadal czeka. Piłka ustawiona na środku boiska, ale nie gramy
34'
Nie ma gola dla Lechii! Sędziowie, po analizie VAR uznali, że Paixao przy strzale głową pomógł sobie ręką
35'
niecelny strzał z dystansu Makowskiego (LECHIA Gdańsk)
37'
Żółtą kartką został ukarany Puljić (Jagiellonia Białystok) po faulu na Makowskim
38'
na spalonym Paixao (LECHIA Gdańsk)
40'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) za polem karnym zagrał głową, przecinając podanie Bidy (Jagiellonia Białystok) do Puljicia
41'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po strzale Tiru (Jagiellonia Białystok)
42'
Augustyn (Jagiellonia Białystok) zablokował strzał Gajosa (LECHIA Gdańsk). Będzie jeszcze rzut rożny
42'
z kłopotami, ale Jagiellonia wybiła piłkę z "16" po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk)
43'
Wisła Kraków prowadzi w Gliwicach już 3:1
43'
43'
przy tym wyniku w Gliwicach, jeśli Lechia by wygrała w Białymstoku, zajęłaby 4. miejsce, ale sama też przegrywa
45'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
45'
niezbyt dużo, bo chyba sprawdzanie VAR w dwóch przypadkach trwało dłużej
45+2
Nastić (Jagiellonia Białystok) przeciął podanie Makowskiego (LECHIA Gdańsk) do Ceesaya (LECHIA Gdańsk)
45+2
sędzia ustnie napomina Paixao (LECHIA Gdańsk), który faulował Nasticia (Jagiellonia Białystok)
45+3
niecelny strzał głową Puljicia (Jagiellonia Białystok)
45+3
i jeszcze zaatakowała Lechia. Ma rzut rożny
45+3
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z narożnika boiska Udovicicia (LECHIA Gdańsk)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECHIA GDAŃSK 1:0
Komplet wyników 30. kolejki do przerwy:Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 1:0
Wisła Płock - Zagłębie Lubin 2:0
Gdyby w tej chwili zakończył się sezon, Lechia zajęłaby 6. miejsce. Gdańszczanie nie potrafią skorzystać z niemocy Piasta, który przegrywa z Wisłą Kraków 1:3 i też przegrywa z Jagiellonią 0:1. Na tych wynikach korzysta Śląsk, który prowadzi ze Stalą 1:0, i teraz to wrocławianie są na 4. miejscu, dającym grę w europejskich pucharach.Lechia w Białymstoku nie gra źle, ale na pewno pechowo. Nie miała szczęścia przy VAR, którym kieruje sędzia Stefański. Na podstawie wideoweryfikacji przyznano rzut karny dla Jagiellonii, z którego gospodarze strzelili jedynego gola, choć można wcześniej było odgwizdać zagranie ręką. Natomiast gol Paixao (LECHIA Gdańsk) po takiej analizie został anulowany, gdyż tutaj dopatrzono się zagrania ręką. Nie popisał się też Udovicić (LECHIA Gdańsk). Piłka po tym jak Ceesay (LECHIA Gdańsk) przelobował Dziekońskiego (Jagiellonia Białystok) zapewne wpadłaby przy słupku bramki, ale Żarko postanowił dobić ją do siatki. Nie dość, że nie trafił z metra, to jeszcze był na spalonym.
w przerwie dwie zmiany w Jagiellonii
46'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tiru, w jego miejsce wchodzi Kwiecień.
46'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wrzesiński, w jego miejsce wchodzi Makuszewski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
Lechia bez zmian w składzie
46'
w Białymstoku zaczął padać mocy deszcz, a zaczęła się ulewa już w przerwie
46'
Kwiecień (Jagiellonia Białystok), który pojawił się w składzie Lechii, jesień spędził na wypożyczeniu w Arce
47'
atakuje Lechia
48'
Paixao (LECHIA Gdańsk) fauluje Dziekońskiego (Jagiellonia Białystok), który piąstkował piłkę
49'
pierwsza akcja Makuszewskiego (Jagiellonia Białystok). Niewiele zabrakło, aby do strzału doszedł Bida (Jagiellonia Białystok)
50'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Puljicia (Jagiellonia Białystok), a dobitka sprzed pola karnego Pospisila (Jagiellonia Białystok) nad bramką
50'
Oficjalna frekwencja 4572 kibiców
52'
Dziekoński (Jagiellonia Białystok) broni strzał z pierwszej piłki Paixao (LECHIA Gdańsk) po szybkiej kontrze i dośrodkowaniu Udovicicia. Będzie jeszcze korner
53'
Lechia zamyka Jagiellonię w jej "16"
53'
szkoda, że na spalonym Paixao (LECHIA Gdańsk)
53'
w strzałach celnych znów przewaga Lechii 5:4, ale liczy się wynik, a ten nadal niekorzystny
55'
Fili (LECHIA Gdańsk) nie udało się zdobyć rzutu rożnego, od bramki zaczną gospodarze
56'
rośnie przewaga Lechia
56'
Wisła Płock prowadzi z Zagłębiem już 3:0. Lubinianie nie liczą się zatem w walce o 4. miejsce
56'
Obecna tabela na miejscach 4-8: 4. Śląsk 45, 5. Piast 42, 6. LECHIA 42, 7. Warta 41, 8. Zagłębie 41
58'
Żółtą kartką został ukarany Ceesay (LECHIA Gdańsk) po faulu na Mystkowskim
59'
Nastić (Jagiellonia Białystok) domaga się rzutu karnego, ale sędzia na razie wskazał na rzut rożny, nie widział zagrania ręką Kubickiego, które sygnalizują gospodarze
59'
sędzia nasłuchuje podpowiedzi z VAR
59'
arbiter nakazuje, aby grać z rzutu rożnego
60'
i po rzucie rożnym Jagiellonia znów domaga się karnego, ale gramy dalej. Tym razem Augustyn jako winnego zagrania ręką wskazuje Filę
60'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Orpik, w jego miejsce wchodzi Imaz.
60'
Jagiellonia wzmacnia ofensywę
61'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fila. Błąd bramkarza gospodarzy. Dziekoński puścił piłkę do siatki między rękoma, choć Karol strzelał z około 25 metrów w środek bramki
62'
Lechia przesuwa się na 5. miejsce. Obecna tabela na miejscach 4-8: 4. Śląsk 45, 5. LECHIA 43, 6. Piast 42, 7. Warta 41, 8. Zagłębie 41
62'
Lechia obecnie o jednego gola od 4. miejsca i europejskich pucharów. Jeśli wygra, zrówna się punktami ze Śląskiem i na jej korzyść przeważy bilans bezpośrednich meczów (3:2, 1:1), Oczywiście także strata prowadzenia przez Śląsk, premiować będzie Lechię 4. miejscem
64'
po dośrodkowaniu Udovicia (LECHIA Gdańsk) nie zdołali strzelić ani Gajos (LECHIA Gdańsk), ani Paixao (LECHIA Gdańsk). Dziekoński (Jagiellonia Białystok) złapał piłkę
66'
rykoszet po strzale Imaza (Jagiellonia Białystok). Pewnie łapie piłkę Kuciak (LECHIA Gdańsk)
69'
Żółtą kartką został ukarany Mystkowski (Jagiellonia Białystok) po faulu na Gajosie
70'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza boisko po dośrodkowaniu Imaza (Jagiellonia Białystok)
70'
Niecelnie główkuje Kwiecień (Jagiellonia Białystok) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nasticia (Jagiellonia Białystok)
71'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę, która była adresowana do Imaza (Jagiellonia Białystok)
72'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Puljić, w jego miejsce wchodzi Cernych.
72'
to już 4. zmiana w Jagiellonii, trener Stokowiec nadal bez roszad w składzie
73'
rzut rożny dla Lechii
73'
Kwieciń wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
75'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Makuszewskiego (Jagiellonia Białystok)
75'
bardzo otwarty mecz, żadna drużyna nie pilnuje remisu, a gra o wygraną
75'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Augustyn, w jego miejsce wchodzi Borysiuk.
76'
warto, aby Lechia wykorzystała nietypowe ustawienie Jagiellonii na środku obrony, gdyż teraz grają tam rezerwowi: Kwiecień (Jagiellonia Białystok) i Borysiuk (Jagiellonia Białystok)
77'
77'
i jest kolejny korner. Po błędzie Dziekońskiego (Jagiellonia Białystok) zablokowany strzał Gajosa (LECHIA Gdańsk)
78'
niecelny strzał Paixao (LECHIA Gdańsk) po zagraniu z rzutu rożnego Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
79'
[2:1] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Prikryl. Prikryl to pomocnik, grający z konieczności w obronie. To on wyprowadził tę akcję. Przed polem karnym podał do Imaza, a ten natychmiast oddał piłkę w pole karne, gdzie Prikryl znalazł się sam na sam z Kuciakiem i zdobył gola
79'
Lechia przygotowała dwie zmiany
79'
Lechia spada na 6. miejsce
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makowski, w jego miejsce wchodzi Tobers.
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
81'
Żółtą kartką został ukarany Makuszewski (Jagiellonia Białystok).
83'
83'
nieudane dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Piłka z narożnika boiska wyszła od razu poza boisko
83'
Warta zdobyła prowadzenie w meczu z Cracovią 1:0
83'
Lechia spada obecnie na 7. miejsce.Obecna tabela na miejscach 4-8: 4. Śląsk 45, 5. Warta 43, 6. Piast 42, 7. LECHIA 42, 8. Zagłębie 41
83'
Piast zmniejsza straty na 2:3 w meczu z Wisłą Kraków
85'
rozgrzewają się Vikri i Musolitin
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Udovicić, w jego miejsce wchodzi Vikri.
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fila, w jego miejsce wchodzi Musolitin.
87'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) doskonale broni strzał Imaza (Jagiellonia Białystok)
88'
rykoszet po strzale Vikriego (LECHIA Gdańsk), jeszcze do piłki dopadł Paixao (LECHIA Gdańsk), ale strzelił tuż obok słupka
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
88'
limit pięciu zmian w Lechii także wykorzystany, trener wymienił pięciu graczy w 9 minut
88'
Wisła Płock prowadzi z Zagłębiem 4:0
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) musiał interweniować poza własną "16"
90+2
Borysiuk (Jagiellonia Białystok) głową podaje do Dziekońskiego (Jagiellonia Białystok)
90+3
LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao, ale znów będzie VAR, sprawdzą, czy nie było spalonego przy podaniu do Flavio od Tobersa
90+3
Śląsk traci gola. We Wrocławiu remis 1:1
Lechia byłaby w pucharach, przy remisie w Gdańsku i we Wrocławiu!
ale sędzia czeka na decyzję VAR
90+4
sędzia nie uznał gola Paixao (LECHIA Gdańsk). Odgwizdał spalonego!
90+5
Dziekoński (Jagiellonia Białystok) odbił piłkę, a po chwili broni dobitkę Paixao (LECHIA Gdańsk)
90+5
znów odgwizdany spalony
90+5
leży bramkarz Jagiellonii, a pozostali piłkarze się przepychają
90+5
Żółtą kartką został ukarany Kwiecień (Jagiellonia Białystok).
90+7
Żółtą kartką został ukarany Tobers (LECHIA Gdańsk).
90+7
KONIEC MECZU. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECHIA GDAŃSK 2:1
Lechia nie zagra w europejskich pucharach, 4. miejsce zajął Śląsk, który kończy z taką samą liczbą punktów co Warta, ale ma lepszy bilans bezpośrednich meczów (2:1, 3:2)
z ekstraklasy spada Podbeskidzie. Kolejność medalistów była znana już wcześniej: 1. Legia, 2. Raków, 3. Pogoń
Lechia zmarnowała szansę na zdobycie 4. miejsca i prawa gry w europejskich pucharach. Wyniki tak się ułożyły, że do tej lokaty biało-zielonym wystarczyłby remis. I był on na wyciągnięcie ręki. Mecz w Białymstoku zapewne będzie wspominany przez lata, gdyż dramaturgii nie brakowało. Biało-zielonym nie zostały uznane dwa gole, a rywalom przyznano rzut karny, choć mogło przed nim być zagranie ręką. Ponadto pamiętana będzie sytuacja Udovicicia (LECHIA Gdańsk), w której zabrał bramkę Ceesay'owi (LECHIA Gdańsk).Przegrana wraz z rozstrzygnięcia na innych boiska oznacza, że Lechia kończy sezon dopiero na 7. miejscu. Ma tyle samo punktów co Piast, ale gorszy bilans bezpośrednich meczów z tą drużyną (2:2, 0:2).

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 6 7 17 29:60 25
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-05-16