Wiadomości

Jaguar Gdańsk - Bałtyk Gdynia o finał PP na Pomorzu i zapis na kartach historii

Jerzy Jastrzębowski (z lewej) i Marek Szutowicz (z prawej) poprowadzą odpowiednio Bałtyk Gdynia i Jaguara Gdańsk w półfinale Pucharu Polski na Pomorzu. Obaj panowie znają się bardzo dobrze, gdyż ten drugi był podopiecznym Jastrzębowskiego w Lechii Gdańsk w 2003 roku.
Jerzy Jastrzębowski (z lewej) i Marek Szutowicz (z prawej) poprowadzą odpowiednio Bałtyk Gdynia i Jaguara Gdańsk w półfinale Pucharu Polski na Pomorzu. Obaj panowie znają się bardzo dobrze, gdyż ten drugi był podopiecznym Jastrzębowskiego w Lechii Gdańsk w 2003 roku. fot. Trojmiasto.pl

Jaguar Gdańsk podejmie Bałtyk Gdynia w półfinale Pucharu Polski na Pomorzu. Trójmiejskie derby wyłonią finalistę tych rozgrywek, w których zmierzy się z III-ligową Radunią Stężyca lub IV-ligową Kaszubią Kościerzyna. - Celem nadrzędnym jest finał, dzięki któremu nasza drużyna zapisze się na kartach historii i pomoże w budowaniu swojej tożsamości - mówi trener gdańskiej drużyny Marek Szutowicz. Początek spotkania o godz. 11, w sobotę, 25 lipca, przy ul. Budowlanych 49. Dla kibiców wstęp wolny.Typowanie wyników

mecz pucharowy
25.07.2020 godz.11:00
wartość: 3 punkty
JAGUAR Gdańsk
4:3
BAŁTYK Gdynia

Jak typowano

1

8%

12 typowań

x

3%

5 typowań

2

89%

136 typowańSezon jeszcze dobrze się nie rozpoczął, a już będziemy świadkami pierwszych trójmiejskich derbów. W półfinale Pucharu Polski na Pomorzu zmierzą się: Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk. Stawką jest finał, który 5 sierpnia odbędzie się w Brusach. W drugim półfinale mierzą się natomiast: III-ligowa Radunia Stężyca i IV-ligowa Kaszubia Kościerzyna.

Bałtyk Gdynia wypromował piłkarza do I ligi. Marcel Stefaniak: Dostałem lekcjęCo ciekawe, z obiema trójmiejskimi drużynami związany jest Jacek Paszulewicz. To prezes gdyńskiego klubu, natomiast w gdańskim pełni rolę dyrektora sportowego.

Mimo, że Jaguar gra w lidze niżej od Bałtyku, to w sobotę nie zamierza poddać meczu bez walki i nie czuje się w gorszym położeniu, niż rywal. Z biało-niebieskimi rywalizowali już w meczach kontrolnych, ale półfinałowe spotkanie będzie dla obu zespołów pierwszym takim pojedynkiem o stawkę.

- Puchar Polski rządzi się swoimi prawami. Boisko pokaże na jakim etapie przygotowań są oba zespoły, bo te rozgrywki są fajnym uzupełnieniem okresu przygotowawczego. Dla jednych i drugich będzie to zwieńczenie pracy włożonej na treningach w ostatnich tygodniach, bo za chwilę rusza liga i piłkarze powinni pokazać najlepszą dyspozycję. Do każdego spotkania podchodzimy, żeby wygrać, ale piłka nożna jest nieprzewidywalna. Nie jesteśmy na straconej pozycji, pracuje z zespołem od 12 tygodni i jestem pozytywnie nastawiony. Widzę boiskową złość u piłkarzy i chęć pokazania się. Celem nadrzędnym jest finał, dzięki któremu nasza drużyna zapisze się na kartach historii i pomoże w budowaniu swojej tożsamości - mówi nam trener Jaguara Marek Szutowicz.
Przypomnijmy, że zarówno Bałtyk, jak i Jaguar tydzień później rozpoczną już sezon ligowy, zatem bezpośrednie starcie będzie ostatnim przetarciem przed inauguracją. Na dobrą oba zespoły uniknęły degradacji w poprzednich rozgrywkach ze względu na pandemię koronawirusa. Te kolejne mają być jednak znacznie lepsze.

Derby Jaguar Gdańsk - Bałtyk Gdynia w półfinale Pucharu Polski na Pomorzu. Relacja z 1/4 finałuI choćby szybko skompletowana kadra ma być atutem gdańskiego zespołu nie tylko w najbliższym meczu, ale również w kolejnym sezonie. Skład jest już od dawna zamknięty, a trener nie przewiduje już wzmocnień. Szutowicz będzie miał w sobotę do dyspozycji cały zespół, gdyż nikt z piłkarzy nie skarżył się na urazy.

Warto wspomnieć, że w zespole gospodarzy wystąpią piłkarze, którzy w przeszłości grali w zespole z Gdyni. To m.in. Szymon Rychłowski (w Bałtyku 57 meczów, 6 goli), Piotr Skrypoczka (4 mecze), Jacek Jadanowski (14 meczów), Piotr Wieczorek (19 meczów) i Piotr Jaroszek (18 meczów). Tego ostatniego zabraknie jednak z uwagi na czerwoną kartkę, którą otrzymał w 1/8 finału.

Do składu Bałtyku wraca z kolei Michał Marczak, który w poprzednim starciu musiał pauzować przez dwie żółte kartki złapane w meczu 1/8 finału z Jantarem Ustka.

- Oczywiście przymiarki do wyjściowego składu już są, ale wszystko będzie zależało od dyspozycji i zdrowia piłkarzy. W ostatnim czasie część zawodników borykała się z delikatnymi urazami, ale to tylko drobne sprawy. Myślę, że "11" niewiele zmieni się w porównaniu do ostatniego meczu. Nikt do nas nie dołączył i nie zanosi się, by w najbliższym czasie się to zmieniło. Chcemy wygrać i zagrać w finale. Zdajemy sobie sprawę, że to trudny przeciwnik, poważnie i z szacunkiem podchodzimy do rywala, nie mniej z optymizmem wyjdziemy na boisko. Koncentrujemy się tylko na najbliższym meczu - dodaje trener Jastrzębowski.

Trzech nowych piłkarzy w Bałtyku GdyniaCo ciekawe, dla szkoleniowców obu drużyn nie będzie to pierwsze spotkanie. Szutowicz to przecież były podopieczny trenera Jastrzębowskiego z Lechii Gdańsk (2003 rok). Obaj panowie w przeszłości spotkali się także w przeszłości w Unii Tczew.

- Z Markiem jesteśmy dobrymi znajomymi, żyjemy w sympatycznych relacjach i darzymy się szacunkiem. Nie ma mowy o żadnych uszczypliwościach, choć przyjdzie moment, że będziemy po obu stronach barykady i obaj będziemy chcieli wygrać - ocenia szkoleniowiec Bałtyku.
- Z trenerem Jastrzębowskim mamy dobry kontakt, zawsze porozmawiamy, powspominamy i przed meczem chętnie zaproszę go na kawę. Dla mnie to wciąż "pan trener" i mentor, od którego się uczyłem. A po meczu? Bez względu na wynik podamy sobie rękę - dodaje trener Jaguara
Spotkanie rozpocznie się w sobotę, o godz. 11, przy ul. Budowlanych 49 w Gdańsku. Dla kibiców wstęp jest darmowy.

fot. Pomorski ZPN

Opinie (39) 9 zablokowanych

 • Niech wygra Bałtyk (3)

  Jestem kibicem Bałtyku - chciałbym bardzo, żeby wygrał

  • 25 10

  • Niech wygra lepszy (2)

   Jestem kibicem Jaguara i Bałtyku - chciałbym bardzo, żeby wygrał lepszy

   • 5 1

   • (1)

    To Jaguar ma kibiców?

    • 8 1

    • To Bałtyk ma kibiców ??

     • 9 8

 • Do boju Kadłuby!!!

  • 19 6

 • (1)

  PP dla Bałtyku i Lechii

  • 21 3

  • Ha ha, tak jak mówisz...

   • 1 1

 • Zapis w historii niewątpliwie wiekopomny, aczkolwiek ciekawsze są zapisy przepływu środków na zlecenia i "koszta" w NSR (6)

  • 7 8

  • Udowodnij poczytalność (5)

   Piszesz o sądach, prokuratorach itp itd ale by tam wystąpić musisz by poczytalny.
   Tutaj robią z ciebie wariata.
   Osoba niepoczytalna jest bezkarna i może pisać co chce.
   Wykaż że jesteś poczytalny.
   Przedstaw dokumentację medyczną że nigdy nie byłeś w szpitalu psychiatrycznym, nie leczyleś się u psychologa, psychiatry, nie masz depresji ani innych chorób psychicznych, nie pobierasz zasiłku ze względu na stan zdrowia.
   Tylko nie pisz tego tutaj tylko tam gdzie piszesz swoje komiksy

   • 8 2

   • Udowodnienie to będzie oszustw - ale nie moich oczywiście

    Kto się ma z czego tłumaczyć, to i będzie miał okazję w sądzie...

    • 2 5

   • A co to, komisja lekarska, czy zarzuty o malwersacje ? (3)

    Oraz - do kogo zarzuty? Bo chyba nie do mnie...? Kto więc zarządzał Bałtykiem przez ostatnich 18 lat...? Takoż i dokumentów będzie analiza; cyfry, zasadność wydatkowania, wysokość kwot- takie sprawy chłopcy. Natomiast wasze pretensje do mnie też będziecie mogli spokojnie zarekomendować sądowi...

    • 4 4

    • (2)

     Zwykły normalny człowiek od razu by napisał że jest zdrowy psychicznie, poczytalny i w świetle prawa odpowiada za swoje czyny...

     • 4 2

     • To wam będą zadawane pyrania

      Nie przeze mnie i raczej nie w temacie zdrowia psychicznego, bynajmniej na początku sprawy, bo potem rzeczywiście - może któryś z was będzie się zastawiać niepoczytalnoscią; ale to nie jest mój problem. Zniszczyliscie Bałtyk.

      • 2 3

     • Zwykły, normalny człowiek nie okradałby swojego Klubu przez 15 lat

      Tak, jak to czynił Tomek i Przyjaciele...
      A teraz strach i ze strachu obgadywanki...

      • 0 0

 • (2)

  Trener Kubiskowski z Lechii do Jaguara.
  Pamiętam jak mnie trenował i gadał na Jaguar że to cieniasy i oszuści.
  To trener teraz jest też cianki i oszust?

  • 8 3

  • Kubsikowski ??? (1)

   • 1 0

   • Kubsik ale w Lechii teraz kubsikowski

    • 0 1

 • Tylko Jaguar

  • 4 4

 • PP na szczeblu wojewódzkim

  W finale faworyt jest, tylko jeden = to Radunia Stężyca

  • 2 12

 • Kapitan Panda. Zakład. (10)

  A po skwerku w ubraniu się przebiegniesz? Ubrany (nie na darmo miał taką ksywę), nie zastanawiał się ani chwili. Zresztą lubował się w takich ekscesach. Pociągowe przygody, żeby życie miało smaczek, raz dziewczyna, raz... Ech zamyślił się, głaszcząc czule kota. Ta w Kartuzach wyglądała na 15 lat... biegniesz ku... z błogich wspomnień wyrwał go głos Pietruszki. Zerwał się szybko, bo w pijackim widzie myślał, że to prokurator. Uff, wybiegł, zrobił kółko i wrócił. Wszystko mu stanęło po powrocie, aż się Pietruszka wystraszył. Co to to nie warknąl i też zrobił kółko. Remis.
  Przygotujmy lemoniadę, zaśmiał się Ubrany i zgrabnym ruchem zrobił szklaneczkę. Pietruszka podjął wyzwanie i również u niego stanęła szklanka złocistego trunku. No to chlup, prosto w dziób krzyknął Ubrany czym zmylił Pietruszkę. Pietruszka skrzywił się niemiłosiernie, bo ciepła lemoniada po zimnym browarze nie była szczytem jego marzeń. Za to Ubrany zdawał się szczytować, delektował się każdym łykiem, co jeszcze bardziej wystraszyło Pietruszkę. Z niejednego pieca chleb jadł ale drugiego takiego wariata jak Ubrany próżno szukać. Ale zakład to zakład, nie wymiekaj pomyślał Pietruszka i nagle go olśniło. Teraz deser bracie krzyknął rechocząc i zniknął w ubikacji. Na Ubranym ciepły deser nie robił wrażenia, sam przygotował coś równie apetycznego. Pietruszka pobladł gdy chwycił za łyżeczkę, zakład to zakład pomyślał i szybkim ruchem przełknął to. Przez chwilę w jego łepetynie zagrały fanfary, ale gdy zobaczył Ubranego oblizujacego łyżeczkę i dobywające po brodzie krople czekoladowego specjału zrozumiał swoją porażkę. Jej gorycz, choć wtedy zaraz zwymiotował, ciągnęła się za nim długie lata. Ubrany triumfował, miał ochotę na dalsze harce ale Pietruszki już nie było. Ubrany spojrzał czułe na kota...
  Potem było wiele zakładów, ostatni niestety psychiatryczny. Nawet kot przestał go rozumieć. Zresztą gdyby koty potrafiły mówić to i inne zakłady byłyby w kolekcji Ubranego....

  • 8 4

  • Trochę bym urozmaicił wątki, fabułę i język; dobre są też zwroty akcji - ale ogólnie udana próba :) (5)

   Tak jak mówię. fajnie by było jakby autor trochę popuścił wodzy wyobraźni i spróbował urozmaicić ogólnie odbiór tekstu przez czytelnika; myślę że jest szansa na rozwój - wszak wielu - np Sergiusz Piasecki - rozwijało swój talent literacki w więzieniu...
   A że wyszło tak, iż NSR narobił różnych sprawek finansowych, to i sąd rozstrzygnie jaki wymiar czasowy i komu zostanie przypisany. W tym przypadku kara pozbawienia wolności może pomóc nie tylko w rozwoju literackim, ale w ogóle ku przemyśleniu swego postępowania - gdyż bardzo złe jest gdy ktoś niszczy i okrada własny Klub, Bałtyk Gdynia...!

   • 3 4

   • Ej ubrany (4)

    Prawda to czy oczerniają Cię ludzie?

    Powiedz prawdę jadłeś czy to fake news :)

    • 1 4

    • Jadłem. Dziś owsianke np (3)

     Aczkolwiek tu mamy do czynienia ze zwykłą sprawą kryminalną, przestępstwem gospodarczym. Przez 15 lat Bałtyk był okradany i niszczony; pytanie brzmi: Kto za to odpowiada? Kto jest winien przywlaszczenień ? Kto poniesie odpowiedzialność? Na te pytania będzie odpowiedź! Stąd furia sprawców przestępstw...

     • 4 0

     • Furia powiadasz (2)

      Ale to Ty wypisujesz ciagle te same rzeczy.
      Jestes starym zdziadziałym kawalerem co nic w zyciu nie osiągnął.Piszesz o innych ze sa byłymi kibicami-to dokładnie jak ty.Masz dożywotni zakaz chodzenia na nasz bałtyczek kochany

      • 2 2

      • Tak - ja wypisuję i ja doprowadzę sprawę malwersacji do końca

       Gdyż ktoś - nie ja - zniszczył Bałtyk i okradł. Te osoby nie pozostaną bezkarne...

       • 0 0

      • Zakaz...heh - daliście wszystkim gdyż kibiców już nie ma

       Po prostu chcieliście kraść bezkarnie, ale to się wam nie uda...

       • 1 0

  • Po przemyśleniu stwierdzam jednak że zawsze lepiej jest wypracować swój własny styl, zamiast kopiować kogoś

   Czytelnik zawsze pozna gdy ktoś nieudolnie udaje, tym bardziej prokurator pozna gdy ktoś kłamie, a czapka gore...

   • 4 4

  • Graj Bałtyku jak za dawnych lat....

   • 4 4

  • Zglejka nie wyprzedzaj narracji. Tytuł komiksu "zakład karny" (1)

   Będzie jednym z ostatnich.

   • 1 0

   • Oddział zamknięty

    Pamiętasz?

    • 2 0

 • Bałtyk V liga (3)

  Utrzymali się tylko dzięki pandemii

  • 6 8

  • precz z żółtą zarazą

   • 6 0

  • Ręką Rafała

   Pozdrawiam

   • 4 1

  • zielony stolik,a jak...

   • 1 1

 • w gdansku nie potrzebny kolejny klub (2)

  To jakas reklama Jaguara?

  • 0 4

  • jaguar druga siła w Gdansku

   • 0 0

  • wystarczy Bałtyk Gdańsk

   • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Aktualna tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Radunia Stężyca 17 14 1 2 53:12 43
2 Polonia Środa Wielkopolska 17 13 2 2 41:15 41
3 Świt Skolwin 17 12 4 1 38:12 40
4 GKS Przodkowo 17 8 5 4 31:18 29
5 KP Starogard Gdański 17 9 2 6 27:26 29
6 BAŁTYK GDYNIA 17 8 5 4 28:18 29
7 Bałtyk Koszalin 17 8 4 5 38:26 28
8 Pogoń II Szczecin 17 8 3 6 43:35 27
9 Elana Toruń 17 7 6 4 35:18 27
10 Kotwica Kołobrzeg 17 6 8 3 22:18 26
11 Jarota Jarocin 17 7 4 6 39:26 25
12 Sokół Kleczew 17 7 3 7 26:23 24
13 Nielba Wągrowiec 17 6 5 6 33:29 23
14 Unia Swarzędz 17 6 4 7 28:20 22
15 Unia Janikowo 17 6 4 7 24:32 22
16 Flota Świnoujście 17 5 5 7 21:33 20
17 Gwardia Koszalin 17 5 4 8 22:28 19
18 Pomorzanin Toruń 17 4 6 7 16:20 18
19 Gryf Wejherowo 17 5 2 10 22:41 17
20 Chemik Police 17 1 3 13 6:48 6
21 Górnik Konin 17 0 2 15 9:50 2
22 Mieszko Gniezno 17 0 2 15 9:63 2

Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.

Wyniki 17 kolejki:

 • BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)
 • Unia Janikowo - Świt Skolwin 0:2 (0:2)
 • Flota Świnoujście - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:0)
 • Polonia Środa Wielkopolska - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:1)
 • Sokół Kleczew - Gryf Wejherowo 1:2 (0:2)
 • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 6:1 (3:0)
 • Mieszko Gniezno - Unia Swarzędz 0:7 (0:3)
 • Jarota Jarocin - GKS Przodkowo 2:1 (0:0)
 • Górnik Konin - Radunia Stężyca 0:3 (0:1)
 • Pomorzanin Toruń - Kotwica Kołobrzeg 0:0
 • Elana Toruń - Chemik Police 6:0 (2:0)
 • Mecze zaległe z 15. kolejki
 • BAŁTYK - Świt 0:0
 • Polonia - KP Starogard 0:1 (0:0)
 • Elana - Górnik 2:0 (1:0)
 • Mecz zaległy z 14. kolejki
 • Świt - Pomorzanin 2:0 (1:0)
 • Mecze zaległe z 11. kolejki:
 • Flota - Gwardia 1:2 (1:2)
 • Pogoń II - Elana 3:0 (1:0)
 • Kotwica - Gryf 1:1 (0:1)
 • Mecze zaległe z 16. kolejki
 • KP Starogard - Pomorzanin 1:0 (1:0)
 • Radunia - Elana 2:1 (1:1)

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane