Jaguar Gdańsk - Kaszubia Kościerzyna 1:0. Piłkarze wygrali PP na Pomorzu i 40 tys. zł

Damian Konwent
5 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Jaguar Gdańsk wygrał wojewódzki Puchar Polski. Jako nagrodę otrzymał 40 tys. zł. Jaguar Gdańsk wygrał wojewódzki Puchar Polski. Jako nagrodę otrzymał 40 tys. zł.

Jaguar Gdańsk pokonał w Brusach IV-ligową Kaszubię Kościerzyna 1:0 (0:0) w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Gdańscy piłkarze wygrali to trofeum po raz pierwszy w historii klubu. W nagrodę otrzymali także 40 tys. zł oraz zmierzą się z I-ligową Puszczą Niepołomice w 1/32 finału PP na szczeblu centralnym. To spotkanie odbędzie się między 13 a 16 sierpnia, na boisku przy ul. Traugutta lub al. Grunwaldzkiej w Gdańsku.

Jaguar Gdańsk - Kaszubia Kościerzyna 1:0 (0:0)
Bramka:
Łukasz Wróbel 72 (gol samobójczy)

JAGUAR: Skrypoczka - Jadanowski, Pietruszewski, Jaroszek, Chiczewski - Wieczorek, Rychłowski, Espersen - Wireński, Rzepnikowski, Zalow

Piłkarze Jaguara Gdańsk pojechali do Brus w pełni zmobilizowani, gdyż wiedzieli, że stoją przed historyczną szansą zdobycia wojewódzkiego Pucharu Polski. W finale mierzyli się z równorzędnym rywalem, bowiem Kaszubia Kościerzyna również na co dzień występuje w IV lidze. Warto wspomnieć, że bilety na to spotkanie rozeszły się dzień przed spotkaniem.

Trener Marek Szutowicz dokonał tylko jednej zmiany względem półfinałowego starcia z Bałtykiem Gdynia (4:3). Tym razem na ławce rezerwowych rozpoczął Klaudiusz Filas, a w wyjściowym składzie pojawił się Jakub Jaroszek.

Szymon Rychłowski: Jedziemy po wojewódzki Puchar Polski - zapowiedź

Oba zespoły zaczęły dość spokojnie. Nikt nie chciał stracić bramki na początku starcia, dlatego każde podanie było przemyślane, choć strat nie brakowało. Jednym z autorów fatalnych wybić po opuszczeniu bramki był golkiper Kaszubii, który podał wprost pod nogi piłkarza Jaguara, ale ten po uderzeniu z pierwszej piłki trafił wprost w obrońcę.

W 30. minucie podopieczni Pawła Budziwojskiego domagali się podyktowania rzutu karnego, gdy obrońca z Gdańska zasłonił się ręką po strzale rywala z odległości trzech metrów. Sędzia jednak nakazał grać dalej.

Do końca pierwszej odsłony żadna ze stron nie potrafiła realnie zagrozić, dlatego piłkarze schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Jedyna kapitulacja nastąpiła w 72. minucie. W polu karnym Patryk Brzeski przyjął dośrodkowanie z rzutu wolnego, odwrócił się i uderzył. Piłka odbiła się od grającego prezesa klubu Łukasza Wróbla i wpadła do bramki.

W ostatnim minutach to rywale częściej przesiadywali na połowie gdańszczan. Mimo prób nie potrafili jednak pokonać Piotra Skrypoczki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0 i zwycięstwem podopiecznych trenera Szutowicza. Z kolei dla Budziwojskiego był to trzeci finał wojewódzkiego Pucharu Polski w roli szkoleniowca. Jeden zakończył się zwycięstwem, dwa - porażkami.

Jaguar Gdańsk - Bałtyk Gdynia 4:3 w półfinale PP - relacja, galeria foto, wypowiedzi trenerów

Gdańscy piłkarze w nagrodę nie otrzymali jedynie trofeum, ale także 40 tys. zł. Natomiast dla srebrnych medalistów przewidziano 10 tys. zł.

- Nie było to emocjonujące widowisko, ale nie po to się gra żeby pięknie grać, tylko wygrywać. Dla nas to historyczny puchar, więc cieszymy się ze złotych medali na szyi. W połączeniu ze szczęściem boiskowym osiągnęliśmy to, co chcieliśmy. Dla mnie to również osobisty sukces, bo zwyciężyłem w swoim drugim finale. Dla większości był to natomiast pierwszy mecz o trofeum, a dla niektórych być może ostatnia taka przygoda. Na pochwały zasługują wszyscy piłkarze, jest czas na celebrację, ale już kolejnego dnia wracamy do pracy, bo za chwilę czeka nas liga, a następnie mecz z Puszczą Niepołomice - mówił po spotkaniu trener Jaguara Marek Szutowicz.
Zgodnie z regulaminem rozgrywek, zwycięzca PP na Pomorzu zagra teraz na szczeblu centralnym. W 1/32 finału Pucharu Polski, Jaguar podejmie wspomnianą I-ligową Puszczę Niepołomice. Spotkanie to odbędzie się między 13 a 16 sierpnia na boisku przy Traugutta lub przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku.

Wcześniej jednak, bo w niedzielę, 9 sierpnia, o godz. 13, zmierzą się na własnym boisku z Gromem Nowy Staw w ramach drugiej kolejki IV ligi. W ten weekend rozpocznie się także sezon w A klasie. Poniżej prezentujemy harmonogram meczów trójmiejskich drużyn.

5 sierpnia 2020, godz. 17:00