• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Jaguar Gdańsk wytransferował 16-latka do Włoch. W kolejce czekają już następni

Damian Konwent
9 września 2022, godz. 16:35 
Jaguar Gdańsk wytransferował 16-latka do Włoch. Daniel Mikołajewski będzie grał we włoskiej Parmie. Jaguar Gdańsk wytransferował 16-latka do Włoch. Daniel Mikołajewski będzie grał we włoskiej Parmie.

Jaguar Gdańsk walczy o III ligę. W sobotę, 10 września, o godz. 12, zagrają na wyjeździe z Gromem Nowy Staw. Do tego spotkania przystąpią już bez swojego 16-letniego talentu. Daniel Mikołajewski był na testach m.in. w Anglii i Niemczech, ale ostatecznie trafił do włoskiej Parmy. Z tego tytułu akademia otrzyma należność za wyszkolenie zawodnika. Trenuje w niej w sumie 700 młodych piłkarzy, zatem możliwe, że część z nich może podążyć podobną drogą w przyszłości.Najniższe ligi piłkarskie. Sprawdź, o czym pisaliśmy we wcześniejszych artykułachJaguar Gdańsk do obecnego sezonu przystąpił z podobnymi celami, jak przed rokiem. Klub chce awansować do III ligi, a po 7 kolejkach zajmuje 4. miejsce ze stratą 4 punktów do liderującego KTS-K Luzino. W sobotę, 10 września, drużynę Pawła Pagieły czeka wyjazdowy pojedynek z Gromem Nowy Staw. Początek o godz. 12.

Do tego spotkania przystąpi bez jednego ze swoich największych talentów, który w ostatnich dniach został wytransferowany do Włoch. Daniel Mikołajewski przez długi czas szukał dla siebie odpowiedniego miejsca i w ostatnich dniach je znalazł. 16-latek krążył po Europie, od klubu do klubu i w końcu trafił do włoskiej Parmy.

Sopocka Akademia Piłkarska. Miała być ekstraklasa, są porażki w B klasieTo klub Serie B, czyli odpowiednia polskiej I ligi. Będzie trenował z pierwszym zespołem, ale na co dzień ma występować w Primaverze, czyli rozgrywkach do lat 20. Gdańska akademia otrzyma za niego tzw. Solidarity payment FIFA, czyli opłatę należną klubom za przyczynienie się do kształcenia i szkolenia. Daniel nie był bowiem związany z Jaguarem kontraktem, a jedynie deklaracją gry amatora.

- Zawirowania ciągnęły się przez dziewięć miesięcy. Daniel miał dużo propozycji. Był na testach w niemieckim Bayerze Leverkusen, włoskiej Fiorentinie czy jeszcze innych zagranicznych klubach, w tym angielskich. Były też oferty z Polski. Razem z menadżerem szukali najlepszej opcji na rozwój. W ostatnim czasie do gry wkroczyła Parma. Przedstawiciele klubu powiedzieli, że chcą Daniela i przedstawili konkretną ofertę. Reszta była formalnością - mówi nam Jacek Jadanowski, prezes akademii Jaguara.

Przypomnij sobie, jak pisaliśmy o możliwym transferze Daniela Mikołajewskiego do AS RomaZimą Daniel Mikołajewski był biski dołączenia do klubu AS Roma. Zimą Daniel Mikołajewski był biski dołączenia do klubu AS Roma.

Zagraniczny transfer Daniela to żadne zaskoczenie. Zimą informowaliśmy, że był bliski przenosin do AS Romy. Na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne, po których 16-latek wrócił do Polski. Rundę wiosenną dokończył w IV lidze, gdzie wyróżniał się zresztą już wcześniej.

Te występy zostały dostrzeżone również przez trenerów juniorskich reprezentacji młodzieżowych. Daniel regularnie jest bowiem powoływany na mecze kadry do lat 16., gdzie pełni rolę kapitana.

- Trenerzy reprezentacji uważają, że Daniel wyróżnia się z prostej przyczyny. Mimo młodego wieku gra na poziomie seniorskim. IV liga to zupełnie co innego niż Centralna Liga Juniorów. Nauczył się odpowiedniego operowania piłką, gra szybko i dobrze balansuje ciałem. Grając z rówieśnikami mógłby mijać po dwóch, trzech rywali. Natomiast już tak łatwo nie miał, gdy wychodził na pojedynek jeden na jeden na przykład z doświadczonym Krzysztofem Bąkiem z Gedanii. Dzięki temu wyprzedził w rozwoju innych nastolatków - wyjaśnia prezes.

Gedania 1922 Gdańsk zachwyca. Już jest silna, a będzie jeszcze silniejszaJaguar zbiera zatem owoce pracy, która trwa od 2010 roku. Wtedy to została założona akademia. Zaczęto od zera, a dziś w jej szeregach trenuje około 700 młodych piłkarzy. Rośnie nie tylko akademia, ale i infrastruktura, gdyż obiekty przy ul. Budowlanych 49 rosną w siłę.

Ten transfer stworzył podobną szansę także pozostałym zawodnikom akademii. Już teraz z pierwszym zespołem trenują i grają m.in.: Oskar Kryza (2005), Łukasz Jakubowski, Kajetan Wierczynski czy Igor Pawlak (wszyscy 2006), więc niewykluczone, że niebawem podążą podobną drogą, co Daniel. Jaguar z pewnością zyskał pod kątem wizerunkowych, co z pewnością przyciągnie kolejnych skautów z Europy, a także znajdzie się pod lupą europejskich klubów.

- To spore wyróżnienie dla naszej akademii, ale pracowała na to przez wiele lat. Jaguar organizuje turnieje Number One Cup, na których pojawiają się wielkie europejskie marki, jak: Paris Saint-Germian, Juventus, Borussia Dortmund czy West Ham Unied. Odwiedzają nas najlepsze zespoły świata. To naturalnie przyciąga skautów, którzy coraz częściej będą obserwowali naszych graczy. To dobra wiadomość, że cały ten system jest coraz sprawniejszy w naszym klubie. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do jego rozwoju. Rodzice chętnie przyprowadzają dzieci na nasze treningi. Mogą je łączyć ze współpracującą z nami szkołą, w której grafik znany jest już do czerwca. Dzięki temu rodzice mogą planować wszystko pod siebie, jednocześnie być spokojnym o rozwój swoich pociech - podsumowuje prezes Jadanowski.

Bałtyk Gdynia ma nowego treneraNajbliższe mecze trójmiejskich zespołów niższych klas rozgrywkowych i Centralnej Ligi Juniorów:


CENTRALNA LIGA JUNIORÓW
LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa, sobota, godz. 12, ul. Traugutta 29
Śląsk Wrocław - ARKA GDYNIA, sobota, godz. 12
TERMINARZ I TABELA CLJ

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
ARKA GDYNIA - Górnik Zabrze, niedziela, godz. 11, ul. Górskiego 10
Rekord Bielsko-Biała - LECHIA GDAŃSK, niedziela, godz. 13
TERMINARZ I TABELA CLJ U-17

III LIGA
BAŁTYK GDYNIA - Cartusia Kartuzy, sobota, godz. 17, ul. Górskiego 10
Jarota Jarocin - GEDANIA 1922 GDAŃSK, sobota, godz. 17
TERMINARZ I TABELA III LIGI

IV liga
GKS Kolbudy - ARKA II GDYNIA, sobota, godz. 17
Grom Nowy Staw - JAGUAR GDAŃSK, sobota, godz. 12
TERMINARZ I TABELA IV LIGI

V liga
STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Orkan Rumia, sobota, godz. 16, ul. Marynarki Polskiej 177
GEDANIA II - KS Chwaszczyno, niedziela, godz. 11, al. Hallera 201
Sztorm Kosakowo - BAŁTYK II GDYNIA, sobota, godz. 15:30
Zenit Łęczyce - JAGUAR II GDAŃSK, sobota, godz. 16
TERMINARZ I TABELA V LIGI

A Klasa
PORTOWIEC GDAŃSK - Orzeł Straszyn, sobota, godz. 13, ul. Wyzwolenia 8
KP GDYNIA - Barca Bolszewo, sobota, godz. 15, ul. Olimpijska 5
OGNIWO SOPOT - Błyskawica Reda-Rekowo Dolne, sobota, godz. 16, ul. 23 Marca 95
POMORZANIN GDYNIA - KTS-K II Luzino, sobota, godz. 17, ul. Olimpijska 5
TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPY I
TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPY II

B klasa
UKS KLUKOWO - MORENA GDAŃSK, niedziela, godz. 11, ul. Radarowa 26
STOCZNIOWIEC II GDAŃSK - GTS Juszkowo, niedziela, godz. 17, ul. Marynarki Polskiej 177
AP KP II GDYNIA - GTS Rokitnica, niedziela, godz. 19, ul. Olimpijska 5
Sokół II Ełganowo - POMERANIA GDAŃSK, niedziela, godz. 16:15
Nörda Karwia - AP KP GDYNIA, sobota, godz. 17
KS Sulmin - SOOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA, sobota, godz. 18
TERMINARZ I TABELA B KLASY, GRUPY I
TERMINARZ I TABELA B KLASY, GRUPY II

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane