Wiadomości

Jak Lotos PKH Gdańsk zagra w play-off? Oskar Lehmann: Pokazać co umiemy najlepiej

Lotos PKH Gdańsk

Oskar Lehmann wierzy, że gdańscy hokeiści są w stanie awansować do półfinału rozgrywek Polskiej Hokej Ligi.
Oskar Lehmann wierzy, że gdańscy hokeiści są w stanie awansować do półfinału rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Lotos PKH Gdańsk w piątek rozpocznie zmagania w fazie play-off Polskiej Hokej Ligi. Rywalem biało-niebieskich będzie Re-Plast Unia Oświęcim, czyli drugi zespół rundy zasadniczej. Rywalizacja w ćwierćfinale potrwa do czterech wygranych. - Różnica poziomów nie jest aż taka, jak mówi to tabela. Naprawdę jesteśmy w stanie powalczyć z Unią. Pokażemy, co umiemy najlepiej - mówi Oskar Lehmann, obrońca Lotosu PKH.Lotos PKH Gdańsk - Podhale Nowy Targ 1:3. Zapis relacji live, ocenyCzy hokeiści Lotosu PKH Gdańsk awansują do półfinału Polskiej Hokej Ligi?

tak 51%
raczej nie, ale przewiduję wyrównaną serię z Unią 37%
nie, Unia nie da im szans w ćwierćfinale 12%
zakończona Łącznie głosów: 262
Gdańscy hokeiści w niedzielę zakończyli sezon zasadniczy w Polskiej Hokej Lidze. Podopieczni Marka Ziętary na własnym lodzie przegrali z Podhalem Nowy Targ 1:3. Była to ich piąta porażka z tym rywalem w obecnym sezonie. "Szarotki" zarazem pozostały jedyną drużyną, z którą biało-niebiescy nie zdołali wygrać.

- Był to naprawdę dobry i szybki mecz. Podhale to mocna drużyna jeśli chodzi o forechecking i grę w ofensywie. Przespaliśmy pierwszą tercję o tyle, że nie wykorzystaliśmy swoich okazji i nie strzeliliśmy bramki. Nie ma się co załamywać. Teraz najważniejsze dla nas są mecze z Unią Oświęcim i tam pokażemy, co umiemy najlepiej - podsumował niedzielny mecz, obrońca Lotosu PKH Oskar Lehmann.
Przegrana z Podhalem nie zmieniła nic w pozycji Lotosu przed fazą play-off. Już od piątku było wiadomo, że rywalem biało-niebieskich w ćwierćfinale będzie Re-Plast Unia Oświęcim, bowiem według zasad pary tworzą drużyny z miejsc: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Gdańszczanie zajęli siódmą lokatę, dlatego rywalizację rozpoczną od dwóch meczów wyjazdowych.

Dodatkowym atutem oświęcimian będzie to, że w przypadku potrzeby rozegrania siódmego meczu, odbędzie się on w Oświęcimiu. Rywalizacja bowiem toczyć się będzie w formacie "best of seven" - czyli do czterech wygranych meczów. Na niekorzyść gdańszczan może świadczyć fakt, że od czasu, kiedy w polskiej lidze wprowadzono fazę play-off, nigdy nie zdarzyło się, żeby drużyny z miejsc 1 i 2 odpadły w ćwierćfinale.

- Myślę, że różnica w poziomie między Unią a nami nie jest taka, jak mówi tabela. Nie stoimy na przegranej pozycji. Uważam, że naprawdę jesteśmy w stanie powalczyć z Unią - powiedział nam Lehmann.
Do tej pory bilans meczów Lotosu z Unią to: 2 zwycięstwa, 2 porażki i 1 przegrana po dogrywce. Co cenniejsze gdańszczanie udowodnili, że mogą również wygrać w Oświęcimiu. Uczynili to 22 października, kiedy wygrali 4:3. Co według obrońcy biało-niebieskich może okazać się kluczowe w przebiegu tej rywalizacji?

- Bardzo ważna będzie gra w defensywie, a także żebyśmy wykorzystywali sytuacje, które nam się nadarzą w meczu. Nie możemy ich marnować, bo na pewno nie będzie ich dużo. Cały sezon przyzwyczailiśmy kibiców do tego, że gramy bardzo dobrze w tercji środkowej i obronnej. Dlatego tutaj tak ważna będzie tercja ofensywna, żeby wykorzystać okazje, które się tam pojawią - ocenił obrońca Lotosu.
DOTYCHCZASOWE MECZE LOTOSU PKH Z RE-PLAST UNIĄ W SEZONIE 2019/2020
Bilans: 2 zwycięstwa, 2 porażki, 1 porażka po dogrywce

15.10 Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 po dogrywce
22.10 Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 3:4
01.12 Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 6:3
05.01 Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 3:1
02.02 Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2


W tym sezonie, po prośbach klubów, powrócono do systemu fazy play-off, w którym mecze odbędą się dzień po dniu. W systemie dwóch meczów u drużyny wyżej sklasyfikowanej, następnie u drużyny niżej w tabeli. W przypadku braku rozstrzygnięcia po czterech spotkaniach, mecze będą odbywać się na zmianę w Oświęcimiu i Gdańsku. W poprzednim sezonie od samego początku mecze były rozgrywane na przemian i spotkało się to z dużą aprobatą kibiców. Czy powrót do starego systemu może mieć znaczenie w przypadku rywalizacji gdańsko-oświęcimskiej?

- Przy tym systemie większe znaczenie będzie miało przygotowanie fizyczne i to, co wypracowaliśmy do tej pory. Kluczowa będzie regeneracja po meczu, żeby zrobić to szybko, a także oczyścić głowy, żeby w kolejnym dniu grać o kolejne zwycięstwo - tłumaczy 27-letni hokeista.
TERMINARZ MECZÓW ĆWIERĆFINAŁOWYCH POLSKIEJ HOKEJ LIGI
1. mecz - Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk (21.02)
2. mecz - Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk (22.02)
3. mecz - Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim (25.02)
4. mecz - Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim (26.02)
ew. 5. mecz - Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk (29.02)
ew. 6. mecz - Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim (03.03)
ew. 7. mecz - Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk (06.03)


Gdański klub zdecydował, że ceny biletów na spotkania ćwierćfinałowe będą takie same, jak w sezonie zasadniczym. Posiadacze karnetów będą jednak musieli zakupywać wejściówki na każdy mecz z osobna, gdyż abonamenty obowiązywały tylko na sezon zasadniczy.

Na koniec dodajmy, że w przypadku remisu w meczu ćwierćfinałowym, drużyny przystąpią do rozegrania jednej 20-minutowej dogrywki po czterech zawodników w polu. Zdobycie bramki przez którąkolwiek z drużyn kończy spotkanie. Jeśli remis utrzyma się aż do jej zakończenia, wtedy odbędzie się seria rzutów karnych, gdzie strzelać będzie po pięciu zawodników z obu stron. Jeśli nadal nie będzie wyłoniony zwycięzca, to obowiązywać będzie zasada "nagłej śmierci", czyli do pierwszej pomyłki.

Typowanie wyników

mecz ligowy
21.02.2020 godz.18:00
wartość: 3 punkty
Re-Plast Unia Oświęcim
2:0
LOTOS PKH Gdańsk

Jak typowano

1

82%

208 typowań

x

5%

12 typowań

2

13%

33 typowania


Ćwierćfinały
GKS Tychy
1 miejsce po rundzie zasadniczej
2
JKH GKS Jastrzębie
4 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Re-Plast Unia Oświęcim
2 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Podhale Nowy Targ
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Energa Toruń
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Comarch Cracovia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
0
LOTOS PKH GDAŃSK
7 miejsce po rundzie zasadniczej
0
GKS Katowice
6 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Półfinały
Finał

Opinie (72) 2 zablokowane

  • Słabo zagrają.

    • 1 40

  • Na chybcika. 4 mecze w 6 dni.

    Bo przecież play off trzeba odbębnic jak najszybciej.

    • 13 5

  • Jak zagrają??

    skutecznie!!!! I jeśli zminimalizją głupie błędy kary i zostawią serducho to każdy wynik jest możliwy!

    • 39 1

  • no to będą emocje

    Mecze z Unią są do wygrania i na to liczą trójmiejscy kibice hokeja, Stocznia do boju!!

    • 34 1

  • Nie piszemy tu o Arce.

    • 25 2

  • Słaby to jesteś ty

    • 25 0

  • Wygrajcie chociaż raz w Oświęcimiu

    A może być zacnie:) :) :) oby frekwencja na olivii w środku tygodnia dopisała?! Pamiętajcie co wam "ambicja każe"?!

    • 30 0

  • Jako kibic Lotosu jestem nastawiony pomyślnie co do plyofu, nie łapać głupich kar sędziowie tylko czekają nie lubią naszych strzelać z dystansu i zostawcie serce na lodzie a będzie dobrze tego życzę drużynie powodzenia w Oswiecimiu

    • 16 3

  • zagrają jak zwykle z Unią

    i będą mieli wolne

    • 3 24

  • Jeśli zagrają "jak zwykle z Unią" to będzie 7 spotkań.

    I nie wiadomo kto wygra tę rywalizację.

    Ale ja liczę że zagrają jeszcze lepiej.

    • 18 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane