Wiadomości

stat

Jak dojechać i wrócić z meczu Polska-Litwa

Mecz z Litwą będzie czwartym spotkaniem reprezentacji Polski rozegranym na stadionie PGE Arena. Jako pierwsi gościli na stadionie w Letnicy Niemcy(nz.), z którymi zremisowaliśmy 2:2.
Mecz z Litwą będzie czwartym spotkaniem reprezentacji Polski rozegranym na stadionie PGE Arena. Jako pierwsi gościli na stadionie w Letnicy Niemcy(nz.), z którymi zremisowaliśmy 2:2. fot. Aleksandra Bober/trojmiasto.pl

Dziś o godz. 17:30 na PGE Arenie Polska zmierzy się z Litwą. Jak najlepiej dotrzeć na stadion i z niego wrócić?Relacja Live z meczu Polska - Litwa

Pociągi SKM

Jak zamierzasz dotrzeć na stadion?

SKM-ką 36%
tramwajem 5%
piechotą 20%
rowerem 9%
samochodem 30%
zakończona Łącznie głosów: 223
Głównym środkiem transportu na stadion i ze stadionu będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo (czas jazdy około 6 minut). Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"! Rozkład pociągów znajduje się w załączniku.

Rozkład jazdy SKM w kierunku stadionu (plik PDF)

Tramwaje linii 1, 7 i 10
 
W okolice stadionu można dojechać również tramwajami linii 1, 7 i 10, które będą kursować wg stałych powszednich rozkładów jazdy. Uwaga! Po zakończeniu meczu zaleca się powrót ze stadionu pociągami SKM.
 
Bilet na mecz w komunikacji miejskiej

Bilet wstępu na mecz uprawnia do bezpłatnego przejazdu wszystkimi liniami tramwajowymi i autobusowymi (organizowanymi przez ZTM Gdańsk) od godz. 14 do godz. 22.

Po zakończeniu meczu

Jedynym środkiem komunikacji publicznej odjeżdżającym spod stadionu będą pociągi SKM. W ciągu ul. Marynarki Polskiej między PGE Arena a Węzłem Kliniczna nie będą kursować tramwaje. Pierwsze tramwaje w kierunku Centrum i innych dzielnic odjadą z rejonu ul. Klinicznej i al. Hallera.

Z przystanku "Al. Hallera" w ciągu ul. Czarny Dwór (zaraz za skrzyżowaniem z al. Hallera) w kierunku Żabianki SKM pojadą dodatkowe autobusy linii 148.

Samochód - odradzamy

Jeśli nie posiadasz dla swojego samochodu specjalnej karty parkingowej lub komercyjnego biletu parkingowego (do kupienia na stronie www.kupbilet.pl) nie przyjeżdżaj samochodem w okolice stadionu PGE ARENA. W dniu meczu nie będzie bowiem możliwości zakupu biletu parkingowego przy stadionie. Najbliższe parkingi znajdują się przy:
1. Nowa Uczniowska, (w obu kierunkach) - 200 miejsc
2. Ul. Mar. Polskiej na odcinku od ul. Uczniowskiej do Wyzwolenia (w obu kierunkach) - 300 miejsc
3. Parking w rejonie skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór (parking Molo) - 300 miejsc

Inne informacje

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk.

Ściągnij wydrukuj sobie asystent kibica na mecz Polska-Litwa (plik PDF), z wszystkimi ważnymi informacjami na temat tego spotkania.


Przeczytaj także:
Jak PGE Arena przyjmie nowego kapitana reprezentacji - Roberta Lewandowskiego
Adam Nawałka: Nie mówię, że mamy się kochać, ale reprezentacja ma być zwarta i gotowa

Tak trenowali Polacy przed meczem z Litwą.Magiczna iluminacja wiaduktu przy PGE Arenie.

Opinie (59) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane