Arka rozbiła lidera III ligi 5:0

17 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 08:34 (18 lutego 2016)

Arka sprawdza już czwartego napastnika, a tymczasem najskuteczniejszym piłkarzemsparingów stał się Rafał Siemaszko, który zimą został przesunięty z pozycji 10 na 9. Arka sprawdza już czwartego napastnika, a tymczasem najskuteczniejszym piłkarzemsparingów stał się Rafał Siemaszko, który zimą został przesunięty z pozycji 10 na 9.

Piłkarze Arki odnieśli czwarte zwycięstwo w piątym zimowym sparingu. Tym razem gdynianie na gościnnym boisku trawiastym na granicy Kosakowa i Mostów rozgromili KS Przodkowo 5:0 (3:0). Żadnego gola liderowi III ligi nie udało się strzelić Jakubowi Vojtusowi. Słowacki napastnik zostaje jednak z żółto-niebieskimi. Po dwóch dniach treningów z drużyną 22-latek zagra w sobotę w grze kontrolnej z Olimpią Grudziądz.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SŁOWACKIM NAPASTNIKU, KTÓRY SZKOLIŁ SIĘ M.IN. W INTERZE MEDIOLANl

Bramki
Marcus 36 (karny), Bożok 53, Mosiejko 60, Siemaszko 68, 90

ARKA (pierwsza połowa): Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Wojowski - Marcus, Nalepa, Łukasiewicz, Yussuff - Szwoch - Vojtus

(druga połowa): Kotkowski - Stolc, Fialho, Wojcinowicz, Warcholak - Marcus (70 Yussuff), Mosiejko, Sambea, Bożok - Tomasiewicz - Vojtus (63 Siemaszko)

Jakub Vojtus jest już czwartym napastnikiem, którego tej zimy sprawdza Arka. 22-latkowi nie udało się przed rokiem na testach w Cracovii, a w minionym tygodniu w Miedzi Legnica.

OŚMIU PEWNIAKÓW DO GRY W "11" ARKI NA INAUGURACJĘ WIOSNY

Słowak, podobnie jak w ostatnich grach Jan Pawłowski z Jagiellonii Białystok i Adam Nagórski z Vinety Wolin, otrzymał niewiele ponad godzinę na wykazanie się. Jeszcze mniej, gdyż tylko jedną połowę, wcześniej zagrał Rimo Hunt.

Vojtus gola nie strzelił. Natomiast zostaje w Gdyni co najmniej do soboty. Trenować będzie z Arką przez dwa kolejne dni, a decydującym dla niego sprawdzianem będzie kolejny sparing, w sobotę z I-ligową Olimpią Grudziądz.

Znacznie lepiej niż Słowakowi poszło w Kosakowie jego zmiennikowi. Rafał Siemaszko mógł nawet ustrzelić hat-tricka. Ten napastnik z dobywał bramki numer 4 i 5, a pomiędzy nimi posłał jeszcze piłkę w poprzeczkę. Przy pierwszym trafieniu asystował Miroslav Bożok, przy drugim - Grzegorz Tomasiewicz.

Bożok najlepiej odnalazł się pod bramką rywali także w 53. minucie, gdy sam strzelił gola, dochodząc do bezpańskiej piłki w polu karnym. Tego dnia nie można było porównywać go do Dariusza Formelli, gdyż piłkarz wypożyczony z Lecha Poznań rozchorował się. Ponadto nieobecny był na boisku trenujący indywidualnie po urazie kostki Paweł Abbott. Jego wizyta w Kosakowie ograniczyła się do rozbiegania.

W środę trener Grzegorz Niciński zdecydował się na korzystanie tylko z trzech skrzydłowych, znów pomijając Patrika Lomskiego, który już w sobotę grał w III-ligowych rezerwach. Bożok zaliczył w Kosakowie drugą połowę, Rashid Yussuf pierwsze 45 minut zagrał na lewym skrzydle, a ostatnie 20 na prawym. Natomiast Marcus na prawej flance zaprezentował się przez 70 minut. To on miał udział również przy golu na 3:0. Ze stoickim spokojem strzelił go Damiana Mosiejki, który minął bramkarze, i mimo że był łapany przez rywala za nogi i się przewracał, skierował piłkę do siatki.

Najgroźniej pod bramką KS Przodkowo robiło się, gdy Arka przeprowadzała szybkie akcje skrzydłami i z bocznych sektorów następowało dośrodkowanie lub pogranie piłki po ziemi w pole karne.

Rywale najbliższej honorowego gola byli jeszcze przy stanie 0:0. W 14. minucie utracie bramki wspólnie zapobiegli Konrad JałochaAntoni Łukasiewicz. Bramkarz odbił pierwszy strzał, a pomocnik wybił piłkę po dobitce z linii bramkowej.

ZIMOWE SPARINGI ARKI GDYNIA:
Bilans: 4 zwycięstwa, 1 porażka, bramki: 13:2

23.01, Gdynia: KS Chwaszczyno 4:0 (3:0)
Rafał Siemaszko 2, Paweł Abbott, Patrik Lomski

30.01, Gdynia: Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)

Adam Nagórski, Marcus

17.02 Kosakowo/Mosty: KS Przodkowo 5:0 (1:0)
Bramki: Siemaszko 2, Marcus, Miroslav Bożok, Damian Mosiejko

20.02, godzina 13, Gdynia: Olimpia Grudziądz (I liga)
27.02, godzina do ustalenia, Płock: Wisła Płock (I)

Opinie (45) 9 zablokowanych

• Brawo Arka, świetnie wygląda wasza gra i wyniki (3)

Oby tak samo w lidze. Powodzenia!

• 67 39

• Czy (2)

świetnie to zweryfikuje liga .

• 16 8

• napisał że świetnie wygląda teraz co widac po wynikach (1)

a jak bedzie za miesiąc to sie okaże za miesiąc. Teraz jest super

• 16 9

• Super

z 2 i 3 ligowcami , cała 1 liga to nie takie ogórki jak drużyny sparingowe , a czy graja super pokażą pierwsze kolejki. żeby nie było tak jak w zeszłym sezonie wszystkie sparingi wygrywali , a w lidze im słabo szło dopiero pod koniec rundy się rozkręcili ,a w tym przypadku może być za późno na awans

• 8 1

• Dobry mecz arkowców. (1)

• 52 29

• Testowany dosyć pozytywnie,

żeby wykorzystał sam na sam to mocniej by wszedł.Miro Silva I Siemaszko to pograli ładnie dzisiaj,super zresztą cała reszta.