Jarota Jarocin - Bałtyk Gdynia 0:0. Przerwana zwycięska passa, ale bez porażki

mip.
13 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Piłkarze Bałtyku Gdynia nie mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa z rzędu. Mecz w Jarocinie był jednak czwartym bez ligowej porażki. Piłkarze Bałtyku Gdynia nie mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa z rzędu. Mecz w Jarocinie był jednak czwartym bez ligowej porażki.

Bałtyk Gdynia zremisował z Jarotą Jarocin 0:0 (0:0) w wyjazdowym meczu 17. kolejki III ligi grupy drugiej. Podopieczni Roberta Reiwera nie zdołali wygrać po raz czwarty z rzędu, ale przedłużyli serię meczów bez porażki.

BAŁTYK: Bartkowiak - Kaźmierczak (77 Lisiecki), Lengiewicz, Garbacik, Liberacki - Buławski (86 Kośnik), Sikorski, Wołowski (77 Bohm), Gułajski, Skrzecz, Marczak (46 Jankowski)

Piłkarze Bałtyku po trzech zwycięstwach z rzędu pojechali na przedostatni mecz rundy jesiennej do Jarocina na mecz z Jarotą. W porównaniu z meczem z Zawiszą Bydgoszcz, w wyjściowym składzie nastąpiła jedna zmiana. Kontuzjowanego Adama Gołuńskiego zastąpił Maciej Buławski.

Spotkanie 16. z 14. drużyną grupy drugiej III ligi było typowym meczem walki. Oba zespoły były zdeterminowane, by sięgnąć po komplet punktów, a zarazem nie chciały zbytnio się odsłonić, by rywal doszedł do dogodnej sytuacji.

Co odmieniło piłkarzy Bałtyku Gdynia?

W pierwszej połowie bramki nie padły, choć już na początku spotkania wynik otworzyć mogli piłkarze Bałtyku, co im się jednak nie udało. Później inicjatywę przejęli miejscowi, ale ich strzały nie miały odpowiedniej jakości i z łatwością padły łupem Michała Bartkowiaka.

Po przerwie znów doskonały start mogli zaliczyć podopieczni Roberta Reiwera, ale i tym razem zmarnowali wyborną okazję. Fabian Lengiewicz nie trafił czysto w piłkę, po strąceniu jej głową przez Damiana Garbacika i na tablicy wyników wciąż było 0:0.

Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 3:1. Przeczytaj relację z ostatniego meczu, zobacz fotorelację

Obraz gry nie zmieniał się i żadna z drużyn nie znalazła drogi do siatki. Nie pomogły również zmiany, jakich dokonał szkoleniowiec Bałtyku. Biało-niebiescy więcej dogodnych okazji nie byli w stanie wykreować i muszą zadowolić się jednym punktem za remis, choć i tego mogło nie być, gdyby nie doskonała interwencja Bartkowiaka w końcówce spotkania.

Tym samym piłkarze Bałtyku nie przedłużyli swojej passy zwycięstw z rzędu do czterech, ale nie zaznali goryczy porażki po raz czwarty. Za tydzień biało-niebiescy w ostatnim meczu przed zimową przerwą zmierzą się z Sokołem Kleczew.

18 Kluczevia Stargard 17 1 3 13 8:38 6
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-11-14