Jarota Jarocin - Bałtyk Gdynia 1:0. Przesądził rzut karny

Rafał Sumowski
11 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Marcin Matysiak obronił jeden rzut karny, ale przy drugim nie zdołał już uratować Bałtyku. Marcin Matysiak obronił jeden rzut karny, ale przy drugim nie zdołał już uratować Bałtyku.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali na wyjeździe z Jarotą Jarocin 0:1 (0:0). Na początku meczu Marcin Matysiak obronił rzut karny, ale gospodarze zwycięską bramkę zdobyli z drugiej "jedenastki" na kwadrans przed końcem spotkania. Dla biało-niebieskich to trzecia z rzędu porażka w III lidze.

Bramka: Jędrzej Ludwiczak 75 karny

BAŁTYK: Matysiak - Sobczak (70 Kręcki), Zakrzewski, Górski, Korpalski (89 Gołubiński) - Trochowski, Andryszak, Letniowski, Sobiecki, Garczewski (78 Jankowski) - Marcza
k

- To, że Jarota jest pod nami w tabeli nie ma najmniejszego znaczenia, bo nawet nasze mecze w tym sezonie pokazywały, jak się układało. Walczymy o komplet punktów - zapewniał przed meczem obrońca Bałtyku Bartosz Sobczak.
Gdynianie mieli z rywalem problem już na początku meczu, bo gospodarze w 8. minucie spotkania wywalczyli rzut karny. Na wysokości zadania stanął jednak Marcin Matysiak, który obronił strzał podyktowany po zagraniu ręką.

Przeczytaj co przed meczem z Jarotą mówił Bartosz Sobczak

Bałtyk miał problem ze stworzeniem sobie sytuacji bramkowych. Gospodarze nie narzekali na ich brak, ale brakowało im skuteczności. W 38. minucie piłkę do siatki po rzucie rożnym skierował Arkadiusz Korpalski jednak arbiter uznał, że piłkarz gdynian był na spalonym.

Na przerwę obie ekipy zeszły przy bezbramkowym remisie. Po zamianie stron zza pola karnego uderzać próbował Michał Marczak, ale został zablokowany. Później nad bramką uderzał Filip Sobiecki a w międzyczasie kolejną bardzo udaną interwencję zaliczył Matysiak.

Bramka dla Jaroty wydawała się wisieć w powietrzu i w końcu wpadła. Gospodarze wywalczyli rzut karny po faulu Korpalskiego i tym razem golkiper biało-niebieskich musiał skapitulować. Dla gdynian to trzecia porażka z rzędu i drugi mecz bez zdobytej bramki.

- W wyjściowym składzie zagraliśmy siedmioma młodzieżowcami a później na boisku było ich ośmiu. Do końca sezonu wypadli nam z powodu kontuzji Przemysław CzerwińskiSebastian Bartlewski, a za kartki pauzował Maksym Demiańczuk. Mieliśmy swoje szanse, ale wygrana Jaroty jest zasłużona. Młodość musi się jeszcze uczyć - podsumował trener Bałtyku Sebastian Letniowski.

18 Wda Świecie 28 1 5 22 20:75 8
Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.
Tabela wprowadzona: 2019-05-12

Wyniki 28 kolejki

• Jarota Jarocin - BAŁYK GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Radunia Stężyca - Bałtyk Koszalin 2:3
  • Kotwica Kołobrzeg - Mieszko Gniezno 4:1 (2:0)
  • Świt Skolwin - Sokół Kleczew 2:0 (1:0)
  • Wierzyca Pelplin - KKS 1925 Kalisz 3:3 (0:1)
  • Górnik Konin - Lech II Poznań 2:3 (0:1)
  • Chemik Bydgoszcz - Polonia Środa Wielkopolska 2:3 (1:1)
  • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 5:0 (3:0)
  • Wda Świecie - KP Starogard Gdański 0:3 (walkower)