Jastrzębski Węgiel nie wypuścił żadnego seta

20 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Na początku sezonu siatkarze Lotosu Trefla bez sukcesów zagrali z drużynami z miejsc 2-4 poprzedniego sezonu, w tym dwukrotnie na wyjazdach. Na początku sezonu siatkarze Lotosu Trefla bez sukcesów zagrali z drużynami z miejsc 2-4 poprzedniego sezonu, w tym dwukrotnie na wyjazdach.

Siatkarze Lotosu Trefla przegrali trzeci mecz z rzędu w PlusLidze bez zdobytego punktu i seta. W sobotę gdańszczanie ulegli na wyjeździe czwartej drużynie minionego sezonu. Jastrzębski Węgiel triumfował 3:0 (25:21, 25:21, 25:23). Najlepszym zawodnikiem spotkania uznano amerykańskiego środkowego bloku miejscowy, Russella Holmsa.

20 października 2012, godz. 17:00
1 pkt.
Jastrzębski Węgiel
LOTOS TREFL Gdańsk

97% 264 typowania Jastrzębski Węgiel
3% 7 typowań LOTOS TREFL Gdańsk

JASTRZĘBSKI WĘGIEL: Tisher 4 punkty, Martino 4, Holmes 11, Łasko 15, Kubiak 8, Czarnowski 11, Wojtaszek (libero) oraz Gierczyński 2, Polański, Zbierski

LOTOS TREFL: Łomacz, Hietanen 14, M.Kaczmarek 1, Mikołajczak 7, Żaliński 1, Gawryszewski 1, Rusek (libero) oraz Mika 14, Kamiński 3, Szczurek, Kaźmierczak 1

Dariusz Luks nadal szuka poprawy gry drużyny poprzez rotację na przyjęciu i środku bloku. Tym razem od ławki rozpoczął Mateusz Mika, ale po wejściu na parkiet były reprezentant Polski grał na miarę oczekiwań. Natomiast znów kłopoty były na środku siatki, choć tym razem miejsce w "6" dostał Michał Kaczmarek. Natomiast szkoleniowiec nie zdecydował się na wprowadzenie na parkiet od początku gry Michała Kamińskiego, najlepszego zawodnika trzeciego seta w meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Najwyraźniej wiedział co robi, gdyż gdy później atakujący wchodził w Jastrzębiu do gry to nie zagrażał zbyt mocno rywalom.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Jednak od ich prowadzenia 3:1 trzy punkty z rzędu zapisano na konto gdańszczan. Niestety, był to ostatni miły moment dla żółto-czarnych w tym secie. Na kolejną udaną akcję przyszło im czekać aż do wyniku 4:9, gdy blok rywali obił wprowadzony chwilę wcześniej do gry Mika.

Gdańszczanie w tej partii zebrali się do walki jeszcze po drugiej przerwie technicznej, gdy straty z 11:16 zniwelowali do 16:18. Na więcej nie pozwolili po udanych atakach Krzysztof GierczyńskiRussell Holmes, a setballe dla gospodarzy miały miejsce już od 24:19. Ostatni punkt należał do Michała Kubiaka i na nic zdało się odwołanie Lotosu Trefla do challenge'u.

Po zmianie stron znów gdańszczanie objęli szybko prowadzenie, tym razem po zbiciu Mattiego Hietanena na 2:1. Wyrównana walka trwała tuż za pierwszą przerwą techniczną, gdy Mika zdobył punkt na 7:8. Potem nasza drużyna miała olbrzymie kłopoty z blokiem rywali. Jastrzębianie z tego elementu w tym secie zdobyli aż 7 punktów.

Podobnie jak w pierwszym secie gdańszczanie rzucili się do odrabiania strat po drugiej pauzie regulaminowej, zbliżając się z 11:17 na 14:17. Tę passę przerwał udany atak Holmsa. Co prawda set trwał aż 31 minut, a po serwisie Wojciecha Kaźmierczaka udało się zdobyć nawet punkt kontaktowy na 18:19, ale na sukces nie było szans. Grę skończył Michał Łasko.

W ostatniej, jak się później okazało, odsłonie tego pojedynku Lotos Trefl prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:4, a przewagę utrzymywał aż do 11:7. Potem w jednym ustawieniu, przy zagrywce Holmsa rywale zdobyli sześć punktów z rzędu!

Gdańszczanie załamali się, próbowali nadal walczyć. Były remisy 15:15, 16:16, 18:18 i 20:20, ale decydujące słowo znów należało do rywali. Przy 20:22 trener Luks poprosił o przerwę. dwie kolejne akcje zostały wystawione do Pawła Mikołajczaka. Gdański atakujący najpierw został zablokowany, a po chwili próbując ominąć zasłonę wyrzucił piłkę w aut. Tym samym Jastrzębianie mieli piłki meczowe.

Gdańszczanom udało się zdobyć trzy punkty z rzędu. Na 23:24 atak posłał w aut Łasko. Jednak gospodarze i kolejną akcję zagrali na Polaka z włoskim paszportem i brązowy medalista tegorocznych igrzysk olimpijskich w najważniejszym momencie nie zawiódł. Skierował piłkę w pole Lotosu Trefla i zamiast gry na przewagi, mieliśmy koniec spotkania.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:22), Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska 1:3 (21:25, 17:25, 25:17, 25:27), Wkręt-met AZS Częstochowa - Effector Kielce 0:3 (27:29, 24:26, 23:25), PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn (przełożony na 15.11).

Opinie (9)

• Tu nawet nie ma co komentować

• 15 4

• Gratulacje dla Olechnowicza i Adamowicza za świetny marketing

żadne naciąganie, żadne koloryzowanie. Taka reklama jak firma i miasto. Uczciwie tylko czemu tak drogo.

• 13 4

• Znowu ogony.Tylko dlaczego?Gdzie sponsorzy sportu w Gdansku?