• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jazda w ciemno. "Głos" z wirażu.

28 października 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Przed tygodniem zakończyły się rozgrywki ligi żużlowe. Ostatnim akcentem były mecze barażowe. Teraz kibiców czarnego sportu czeka równie ciekawy okres - czas transferów. Na razie w większości klubów panuje cisza. Działacze czekają na regulamin na przyszły rok. Można jedynie spekulować na temat składów poszczególnych drużyn.

EKSTRALIGA

Apator Toruń - W zespole mistrza Polski nie należy spodziewać się większych zmian. Kontrakt z klubem przedłużył mistrz świata Tony Rickardsson. Ważne umowy mają prawie wszyscy zawodnicy krajowi z wyjątkiem Tomasza Chrzanowskiego i Roberta Kościechy, ale raczej i oni zostaną w grodzie Kopernika. Być może torunianie wzmocnią się seniorem. Prawdopodobnie z Toruniem pożegna się Szwed Andreas Jonsson.

Atlas Wrocław. W ekipie wrocławskiej zostanie trener Cieślak, ale mogą nastąpić spore zmiany kadrowe. Z drużyną wicemistrza Polski prawdopodobnie pożegnają się: Robert Sawina (Bydgoszcz?), Sebastian Ułamek (Gdańsk?) i Jacek Krzyżaniak. Wrocławski szkoleniowiec chce odmłodzić skład. Chętnie widziano by na Śląsku: Kołodzieja z Unii Tarnów, Hampela, Protasiewicza, Węgrzyka lub Kurmańskiego. Podstawowymi obcokrajowcami pozostaną Greg Hancock i Scott Nicholls.

Polonia Bydgoszcz. Zadaniem działaczy jest utrzymanie w zespole Tomasza Golloba i Piotra Protasiewicza. Na 90 procent do rodzinnego miasta powróci Jacek Gollob. Chęć startów w bydgoskiej drużynie wyraża także Robert Sawina. Obcokrajowcem numer 1 ma być Mark Loram.

Pergo Gorzów. Zima w Gorzowie zapowiada się bardzo spokojnie. Klub ma spore problemy finansowe i zakupy raczej nie wchodzą w grę. Pergo ma zamiar jechać tym samym składem co w tym sezonie. Rafała Okoniewskiego, który będzie seniorem, mają zastąpić wychowankowie klubu.

Polonia Piła. Z zespołem pożegnają się Krzysztof Jabłoński, Chris Louis i Jacek Gollob, który wraca do Bydgoszczy. Pilanie prowadzą rozmowy z Piotrem Protasiewiczem. Skład ma być oparty na Rafale Dobruckim i Jarosławie Hampelu. W roli podstawowego obcokrajowca działacze widzieliby Hancocka, Hamilla lub Lorama. Peter Karlsson może zostać zatrudniony, jeżeli będzie przepis dopuszczający dwóch obcokrajowców w meczu.

Włókniarz Częstochowa. Po podpisaniu kontraktu z Ryanem Sullivanem częstochowianie mają spokój jeżeli chodzi o zawodnika zagranicznego. Wzmocnieniem zespołu spod Jasnej Góry ma być Rune Holta, który na dniach otrzyma polskie obywatelstwo. Trzeci rok z rzędu częstochowski klub ma zamiar pozyskać juniora z Ostrowa. Tym razem obiektem zainteresowań jest Szczepanek.

Unia Leszno. Działacze leszczyńskiego klubu przede wszystkim zapewnili sobie usługi Leigha Adamsa na przyszły sezon. Z zawodników krajowych prawdopodobne jest odejście Jacka Rempały. Do powrotu do Leszna przymierzają się: Łabędzki, Skórnicki, Korolew. Jeżeli znajdą się pieniądze, być może z Bykiem na plastronie będzie jeździł Rafał Okoniewski, który pomagał leszczynianom podczas spotakań barażowych.

I LIGA

ZKŻ Zielona Góra. W zielonogórskiej drużynie nie zanosi się na zmiany. Wstępnie zgodę na występy wyraził Billy Hamill. Bez zmian również jeżeli chodzi o jeźdźców krajowych.

RKM Rybnik. Trenerem rybniczan w przyszłym sezonie nie będzie Jan Grabowski. Działacze chcą utrzymać tegoroczny skład i zatrudnić Petera Karlssona, jeżeli w meczu będzie mogło jeździć dwóch obcokrajowców. Rybniczanie zrezygnują z usług Dariusza Śledzia, który zawiódł w barażach z Unią.

Stal Rzeszów. Klub z Małopolski ma olbrzymie problemy finansowe. Z drużyny odejdą bracia Rempałowie, a pozostali zawodnicy trafią na listę transferową. Jednym z wariantów jest jazda w przyszłym roku wychowankami.

Start Gniezno. Z wielkopolską ekipą pożegna się armia zaciężna: Dera, Kowalski, Mikołajczak i Franków. Do drużyny ma wrócić Krzysztof Jabłoński. Prawdopodobnie w zespole pozostanie Antonin Kasper.

Kolejarz Rawicz. W Rawiczu pozostaną dwaj Pedersenowie. Odejdzie Waldemar Walczak. Prowadzone są rozmowy z Robertem Mikołajczakiem.

GKM Grudziądz. W Grudziądzu na razie cisza. Wszystko zależy od decyzji walnego zgromadzenia.
TŻ OPOLE. W Opolu trwa regulowanie spraw finansowych.

Unia Tarnów. Beniaminek pierwszej ligi w pierwszej kolejności ma zamiar spłacić długi wobec swoich zawodników. W najbliższych dniach ma zostać zarejestrowane Tarnowskie Towarzystwo Żużlowe, które być może przejmie klub. Z zespołem pożegna się Marian Jirout. Możliwy jest powrót Grzegorza Rempały i Roberta Kużdżała.

Tomasz Łunkiewicz
Głos Wybrzeża

Zobacz także

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane