Jeden punkt zamiast trzech

Marta
9 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Po porażkach w Janowie i na własnym lodowisku z Podhalem hokeiści Energi Stoczniowca postanowili powetować sobie straty punktowe na mistrzach Polski z Krakowa. Po 22 minutach meczu prowadzili już 2:0, niestety nie utrzymali tej przewagi. W 62 minucie Przemysława Odrobnego pokonał Leszek Laszkiewicz i zamiast trzech punktów "stoczniowcy" wywalczyli tylko jeden, przegrywając po dogrywce 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, dogr. 0:1).

Bramki
0:1 Poziomkowski as. Vitek (16.34)
0:2 Hurtaj as. Łopuski (21.41)
1:2 Pasiut (35:20)
2:2 L. Laszkiewicz as. Kłys, Pasiut (46:26)
3:2 L. Laszkiewicz as. Kowalówka (61:15)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Wróbel - Benasiewicz, Rompkowski - Skrzypkowski, Bigos - Leśniak oraz Maj; Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Ziółkowski - Rzeszutko - Łopuski, Poziomkowski - Hurtaj - Vitek oraz Strużyk.

Gdańszczanie nastawili się w piątkowym meczu na kontry i to okazało sie dobrym posunięciem. Gospodarze, którzy zagrali na cztery piątki posiadali przez większość czasu inicjatywę. Jednak bardzo dobrą partię rozegrał Przemysław Odrobny.

"Pasy" atakowały a bramkę strzelili podopieczni Henryka Zabrockiego uczynił to Piotr Poziomkowski. Gdańszczanie dobrze bronili się również podczas gry w osłabieniu a sędziowie tylko w pierwszej tercji nałożyli na "Stoczniowców" 10 karnych minut.

Na początku drugiej tercji gdańszczanie podwyższyli na 2:0 uczynił to Peter Hurtaj. Za "drugim razem", gdyż chwilę wcześniej kontra Energi Stoczniowca z udziałem Hurtaja i Josefa Vitka zakończona strzałem rekonwalescenta, nie przyniosła gola.

Jeszcze w drugiej tercji gospodarze strzelili kontaktowego gola. Grzegorz Pasiut uderzył z daleka i krążek przy słupku wpadł do gdańskiej bramki. Szkoda, że kilkadziesiąt sekund później Mikołaj Łopuski nie przymierzył odrobinę bardziej precyzyjnie, gdyż po jego strzale krążek uderzył w słupek.

Gdańszczanie nie zdobyli jednak trzeciej bramki, za to stracili niestety drugą. Zdobył ją Leszek Laszkiewicz i nie był to, jak się okazało, ostatni gol tego gracza w piątek.

W dogrywce to gdańszczanie dłużej byli w posiadaniu krążka, jednak po niecelnym strzale, gospodarze skontrowali i gdańskiego golkipera, mierzonym strzałem między parkanami znów pokonał Leszek Laszkiewicz.

-Szkoda straconych punktów, przy odrobinie szczęścia moglibyśmy zainkasować ich komplet. Jednak ważny jest także jeden punkt, jestem zadowolony z postawy zespołu, zagraliśmy dobre spotkanie. Do składu powrócił Josef Vitek, widac było, że jest po kontuzji i gra po przerwie. Jednak zapewne z meczu na mecz będzie coraz lepiej- powiedział po meczu trener Energi Stoczniowca Henryk Zabrocki.

W niedzielę o godzinie 18.00 w Gdańsku dojdzie do rewanżu za finał Pucharu Polski. W "Olivii" stawi się GKS Tychy, który 30 grudnia zabrał to trofeum po zwycięstwie w rzutach karnych.

Tabela wprowadzona: 2009-01-09
Pozostałe wyniki piątkowych spotkań PLH - o miejsca 1-6: Wojas Podhale Nowy Targ - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 4:3 (0:1, 3:1, 1:1), Akuna Naprzód Janów - GKS Tychy 2:3 (0:1, 0:2, 2:0), - o miejsca 7-10 - JKH GKS Jastrzębie - TKH Nesta Toruń 7:3 (4:0, 1:1, 2:2), Bisset Polonia Bytom - Ciarko KH Sanok 2:6 (2:1, 0:3, 0:2)
Marta

Opinie (50) 2 zablokowane

• STOCZNIOWIEC- WSTYD, GRACIE JAK ŻAKI (7)

STOCZNIOWIEC- WSTYD, GRACIE JAK ŻAKI

• 0 0

• (1)

Co ty wygadujesz, grali ambitnie! Jest dobrze, trzeba utrzymać 3 m-ce do play-off i zagrac w parze z Janowem lub Tychami. Punkcik tez sie liczy na tym etapie. Przecież nie grało pięciu z podstawowego składu. W piątek będzie komplet 3 pkt.

• 0 0

• no oby nie z Janowem

z tą drużyna w tym sezonie ma najwieksze problemy.

• kara

pelno kar dla nas a to chyba efekt artykulu na hokey net oby to nieodbilo sie na nas

• 0 0

• dobrze

i tak pelen podziw dla chlopakow! teraz trzeba sie podniesc po tej porazce z podhalem i dobrze ze ugrali chociaz jeden punkt cieszmy sie z tego my nie mamy w skladzie takiego L. Laszkiewicza

• 0 0

• Dla tych co piredziela glupoty www.cracovia.pl ,tam minuta po minucie a nie jak na innych stronach,w I tercji w strzalach 27 do 4 dla Craxy i 1-0 dla Stoczni.Pozdro dla Stoczni

• 0 0

• Zabor (2)

Roman Zaborowski to był gość i te jego strzały z za niebieskiej,bramkarze głowy schylali,jednemu kask pękł,siatka raz pękła-na niego się chodziło!

• (4)

Brawo stoczniaki!! Czy jest ktos w tej pierwszej szostce z kim nie przegracie? Jak narazie jedyne co wam sie udalo zrobic to zmniejszyc rozmiary porazki...

• 0 0

• tak się składa (1)

że w tym sezonie z każdym wygrywali z tej szóstki pacanie. A i każdy przegrywał z każdym mądralko.
      Cymbał jesteś i to wielki i pusty ja bęben Rolling Stonsów.