Jedenaście punktów do awansu i spadku

18 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Marcus Vinicius da Silva strzelił jesienią dla Arki siedem goli i był jej najlepszym strzelcem. Marcus Vinicius da Silva strzelił jesienią dla Arki siedem goli i był jej najlepszym strzelcem.

Udanie zakończyli rundę jesienną w I lidze piłkarz Arki. Pod wodzą dotychczasowego asystenta Pawła Sikory, w zmodyfikowanym składzie gdynianie pokonali na wyjeździe ŁKS Łódź 2:0 (1:0). Na półmetku rozgrywek żółto-niebiescy są idealnie zawieszeni między miejscami dającymi awans do ekstraklasy, a oznaczającymi spadek. W obu kierunkach mają jedenaście punktów straty bądź przewagi.

Wyparło - Sasin, Gieraga, Jurkowski, Osiński - K.Kaczmarek, J.Kuklis, Poźniak, P.Kaczmarek - Stąporski, Więzik
Sędziowie: Górecki (Katowice)
Szlaga - Tadrowski, Sobieraj, Brodziński, Dettlaff - Krajanowski, Pruchnik, Rzuchowski, Formella - P.Kuklis - Marcus
  • 58' Stąporski Zmiany Golański
  • 58' Poźniak Zmiany Sarafiński
  • 82' P.Kaczmarek Zmiany Papikyan
  • 59' Krajanowski Zmiany Szwoch
  • 75' Rzuchowski Zmiany Brzuzy
  • 88' Formella Zmiany Tomasik
  • 23' Marcus
  • 50' Rzuchowski
  • 40' Gieraga
  • 51' Brodziński
  • 19' Rzuchowski
  • 80' Sobieraj

POMECZOWE KOMENTARZE:
Paweł Sikora
: Dziękuję swoim chłopakom za walkę i realizację założeń taktycznych. Uważam, że mecz mógł się podobać, było wiele akcji zarówno z jednej jak i z drugiej strony. My byliśmy skuteczniejsi o te dwie bramki. Na pewno nie jest to tylko moje zwycięstwo czy drużyny, ale także sukces pierwszego trenera Petra Nemca. Na to wszystko zapracowaliśmy wspólnie.

Julien Tadrowski: Podziękowania dla trenera, dla drużyny za to zwycięstwo. Wynik jest najważniejszy, bo przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty. Uważam, że mecz mógł się podobać, gdyż obie drużyny chciały grać w piłkę.

18 listopada 2012, godz. 12:30
ŁKS Łódź

24% 102 typowania ŁKS Łódź
23% 103 typowania REMIS
53% 229 typowań ARKA Gdynia

Sikora przed meczem: "To jest nasz wspólny zespół, trenera Nemca i mój"
Sikora tłumaczy, że odsunął Jarzębowskiego i Radzewicza, gdyż uważa, iż ci piłkarze powinni w większym stopniu budować atmosfera w szatni, podkreśla, że zabrał do Łodzi zawodników, którzy mają wiele marzeń
do "11" Arki przywrócony został lewy obrońca Dettlaff (ARKA), po pazie za kartki wrócił Rzuchowski (ARKA)
w ŁKS sporo... trójmiejskich wątków, trenerem rywali jest były trener także Arki, Marek Chojnacki, natomiast w "11" P.Kaczmarek (ŁKS), były piłkarz gdynian oraz Poźniak (ŁKS), który sezon rozpoczynał w... Lechii
pod nieobecność Jarzębowskiego opaskę kapitana przejął Sobieraj (ARKA)
1'
od środka rozpoczął ŁKS, gospodarze w biało-czerwonych strojach, Arka na żółto-niebiesko
2'
rzut wolny dla Arki, ale bez zagrożenia dla bramki ŁKS
4'
Wyparło (ŁKS) uratował ŁKS! Prostopadłe podanie Marcusa (ARKA) do Formelli (ARKA), 17-latek był sam na sam z dwukrotnie od siebie starszym bramkarzem, ale jego strzał popularny "Bodzio W." sparował na róg
5'
po rogu również Arka nie stworzyła zagrożenia dla ŁKS, choć na ostatnim treningu przed wyprawą do Łodzi szkoleniowiec dużo czasu poświęcił na rozgrywanie właśnie stałych fragmentów gry
6'
Arka prowadzi grę, ŁKS stara się jednak atakować "wysoko", aby uniemożliwić dobre rozegranie piłki
7'
Wyparło (ŁKS) pewnie obronił strzał P.Kuklisa (ARKA)
7'
zgodnie z zapowiedziami mamy do czynienia z walką braterską, w ŁKS gra Jacek, w Arce Piotr Kuklis, obaj są wychowankami łódzkiego klubu
8'
P.Kuklis (ARKA) wrzucił piłkę w pole karne, ale Formella (ARKA) nie miał szans, aby do niej dojść
9'
sędzia przerwał akcję Poźniaka (ŁKS), gdyż uznał, że pomocnik zagrał ręką przy przyjęciu piłki
10'
oba zespoły ofensywnie ustawione, z dwoma nominalnymi napastnikami, ale na razie tej mocy w łódzkim ataku nie widać
10'
po faulu Rzuchowskiego (ARKA) wolny dla ŁKS, piłka bita przez Osińskiego (ŁKS) prosto w ręce Szlagi (ARKA)
11'
Więzik (ŁKS), który swego czasu był na testach w Arce, faulował Sobieraja (ARKA), który dobrze zastawiał piłkę
13'
Pruchnik (ARKA) i Rzuchowski (ARKA) przeszkadzali sobie w rozegraniu piłki i zamiast akcji 30 metrów od bramki ŁKS trzeba było wycofać piłkę na własną połowę, aby jeszcze raz się ustawić
13'
ŁKS po przejęciu piłki stara się grać długimi przerzutami, Poźniak (ŁKS) szuka głównie Stąporskiego (ŁKS), ale gdynianie czujnie w defensywie, tak jak teraz
14'
indywidualna akcja Krajanowskiego (ARKA), który wrócił na prawą pomocy, uderzenie Damiana sprzed pola karnego obok słupka
16'
dobrze włączył się do akcji ofensywnej Dettlaff (ARKA), wywalczył róg
16'
dośrodkowanie Rzuchowskiego (ARKA) w pole bramkowe, J.Kuklis (ŁKS) wybił na aut
18'
kolejny róg dla Arki, znów Rzuchowski (ARKA), tym razem dośrodkowanie na 14. metr, ale znów nie doszło do żadnego z gdynian
19'
Żółtą kartką został ukarany Rzuchowski (ARKA), który przerwał faulem kontrę Więzika w środku boiska
20'
dynamiczne akcje P.Kaczmarka lewym skrzydłem, dwukrotnie dośrodkowywał, a piłka wracała pod jego nogę, następnie podał do Osińskiego (ŁKS), który wywalczył róg
21'
obrońcy Arki wybijają piłkę po dośrodkowaniu z rogu
22'
gra się wyrównała, ŁKS odważniej przesuwa się do przodu, Więzik (ŁKS) zagrał głową sprzed pola karnego poza bramkę
23'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Dośrodkowanie Tadrowskiego, Marcus strzelił głową, Wyparło wybił piłkę, Formella uprzedził Gieragę i skierował futbolówkę w kierunku bramki. Marcus wślizgiem zdołał ją sięgnąć i z metra wpakować do siatki
23'
kibice ŁKS wulgarnie o Arce, riposty gdynian być nie może, bo sektor gości na łódzkim stadionie jest zamknięty
24'
widać jak groźne są wejścia ofensywne Tadrowskiego (ARKA), po ostatnim meczu Julek się skarżył, że trener Nemec zakazywał mu takich rajdów
26'
P.Kaczmarek uderzył z wolnego z około 30 metrów, piłka obok słupka
27'
piękny strzał Marcusa (ARKA), mimo że miał obrońcę "na plecach" uderzył z 20 metrów, piłka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko
28'
P.Kaczmarek (ŁKS) zdobył róg dla łodzian
29'
Dettlaff (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu, a Pruchnik (ARKA), który próbował uruchomić kontrę, został sfaulowany, przypomnijmy, że Radek zimą do Arki przeniósł się właśnie z ŁKS
31'
Tadrowski (ARKA) z dystansu potężne kopnięcie, piłka wysoko nad poprzeczką
32'
Formella (ARKA) z lewego skrzydła próbował dograć do Marcusa (ARKA), ale Jurkowski (ŁKS) uprzedził Brazylijczyka
33'
nowe ustawienie Arki w ofensywie na razie się sprawdza, 17-letni Formella (ARKA) jest dużo groźniejszy na lewym skrzydle niż na pozycji wysuniętego napastnika, tak zresztą gra w reprezentacji Polski U-17, dzisiaj najbardziej wysuniętym napastnikiem jest Marcus, a za nim gra Kuklis
34'
Szlaga (ARKA) pewnie łapie dośrodkowanie P.Kaczmarka, ubiegając Więzika (ŁKS)
35'
Marcus (ARKA) ograł Gieragę (ŁKS) i dośrodkował, dobre wyjście Wyparły (ŁKS)
37'
złe podanie Rzuchowskiego (ARKA) do P.Kuklisa (ARKA) tuż przed polem karnym
38'
znów pojedynek Marcus (ARKA) - Wyparło (ŁKS), bramkarz ŁKS broni strzał napastnika Arki
39'
indywidualna akcja Tadrowskiego (ARKA), którego bardzo dobrym podaniem obsłużył Formella (ARKA), obrońca spychany przez Gieragę (ŁKS) uderzył niecelnie
40'
Żółtą kartką został ukarany Gieraga (ŁKS), gdyż zatrzymał piłkę ręką, gdy mijał go Formella
40'
po dośrodkowaniu P.Kuklisa (ARKA) z wolnego łodzianie wybili piłkę w aut
41'
Szlaga (ARKA) broni strzał głową Więzika, do którego dośrodkował Stąporski, gola by i tak nie było, bo arbiter odgwizdał spalonego
43'
groźne dośrodkowanie K.Kaczmarka, ale Więzik (ŁKS), dobrze blokowany przez Sobieraja (ARKA), nie doszedł do strzału głową
45'
doliczona jedna minuta
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA ZASŁUŻENIE PROWADZI 1:0. MARCUS STRZELIŁ SIÓDMEGO GOLA W TEJ RUNDZIE
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, obie drużyny bez zmian w składach
47'
ładny atak ŁKS, ale Sobieraj (ARKA) dobrze asekuruje piłkę przed napastnikami rywali i pewnie łapie ją Szlaga (ARKA)
48'
była szansa na kontrę, pojedynek biegowy Formelli (ARKA) z Sasinem (ŁKS), lepszy jednak obrońca ŁKS
50'
[0:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rzuchowski. Rzut wolny dla gdynian z około 30 metrów. Rzuchowski uderzył mocno, przy słupku, ale gdyby nie fatalna interwencja Wyparły piłka nie wpadłaby do siatki
51'
Żółtą kartką został ukarany Brodziński (ŁKS), który przerwał faulem kontrę łodzian
52'
dośrodkowanie z wolnego P.Kaczmarka, niecelny strzał głową Więzika (ŁKS)
52'
poprzeczka uratowała ŁKS po strzale P.Kulisa, Piotr jeszcze doszedł do odbitej piłki i uderzył jeszcze raz, ale tym razem nad bramką
53'
zamieszanie w polu karnym Arki po wrzutce P.Kaczmarka, Poźniak (ŁKS) nie doszedł do piłki, a Szlaga (ARKA) dobrze piąstkuje po kolejnej wrzutce, tym razem Sasina (ŁKS)
55'
niewiele brakowało, aby Marcus (ARKA) wpadł z piłką w polu karne po "klepce" z Krajanowskim (ARKA)
56'
P.Kaczmarek (ŁKS) napędza kolejną akcję ŁKS, ale nie ma z kim grać w ofensywie
58'
podwójna zmiana w ŁKS
58'
ŁKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stąporski, w jego miejsce wchodzi Golański.
58'
ŁKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Poźniak, w jego miejsce wchodzi Sarafiński.
59'
ARKA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Krajanowski, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
61'
niecelny strzał Golańskiego (ŁKS) sprzed pola karnego
62'
Szlaga (ARKA) czujnie wyszedł przed pole karne i wybił piłkę, mógł się nie fatygować, gdyż nadbiegający Sarafiński (ŁKS) był na spalonym
64'
zdecydowana interwencja Sobieraja (ARKA) wślizgiem w szarżującego P.Kaczmarka, nie ma nawet rogu dla rywali
68'
Pruchnik (ARKA), który wrócił się pod własną bramkę, wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Golańskiego (ŁKS)
68'
po rogu Sasin wyłożył piłkę przed pole karne J.Kuklisowi, strzał wysoko nad poprzeczką
70'
szczęście miał Rzuchowski (ARKA), że nie dostał kartki, gdyż w ciągu kilku sekund faulował, a po chwili zatrzymał piłkę ręką
70'
Szlaga (ARKA) z trudem broni strzał J.Kuklisa (ŁKS), bramkarz wypuścił piłkę z rąk i będzie róg dla gospodarzy
72'
dobre dośrodkowanie Pruchnika (ARKA), z pole bramkowego Gieraga (ŁKS) wybił na róg
72'
po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z rogu z przewrotki strzelał Brodziński (ARKA), Wyparło (ŁKS) wybił piłkę na róg, szkoda, bo mogła być bramka rundy jesiennej w I lidze
73'
indywidualna akcja Szwocha (ARKA), ale przegrał drybling w polu karnym
74'
Tadrowski (ARKA) niepotrzebnie poszedł sam, bo Marcus (ARKA) był dobrze ustawiony, a tak obrońca Arki stracił piłkę
75'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Brzuzy. Trener Sikora wzmacnia ofensywę, zdejmuje defensywnego pomocnika, a wprowadza prawoskrzydłowego, będą też przesunięcia w "11"
76'
kontra Arki 3 na 3, Wyparło (ŁKS) wybił na róg strzał Marcusa (ARKA)
77'
po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z rogu faulował Pruchnik (ARKA), wolny dla ŁKS na jego polu karnym
77'
strzał Sarafińskiego (ŁKS) zza "16" obok słupka
78'
Brodziński (ARKA) przejął piłkę i od razu długim przerzutem próbował uruchomić w ataku Marcusa (ARKA), Brazylijczyk na spalonym
80'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA) po faulu na K.Kaczmarku
81'
P.Kaczmarek (ŁKS) z wolnego oddał groźny strzał, Szlaga (ARKA) z kłopotami, ale złapał piłkę
81'
szybka odpowiedź Arki, Brzuzy (ARKA) do Marcusa (ARKA), strzał Brazylijczyka głową obok słupka
82'
strzał z dystansu Formelli (ARKA), pewnie złapał piłkę Wyparło (ŁKS), bo uderzenie w środek bramki
82'
ŁKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza P.Kaczmarek, w jego miejsce wchodzi Papikyan.
83'
doping dla ŁKS, kibice chcą bramki honorowej co najmniej, ale wydaje się, że Arka kontroluje w pełni to spotkanie
84'
strzał Dettlaffa (ARKA) z dystansu obok bramki
85'
Formella (ARKA) poradził sobie z Sasinem (ŁKS), dograł w pole karne, ale niecelnie
86'
akcja gdyńskich nastolatków, Brzuzy (ARKA) do Szwocha (ARKA), Mateusz mógł strzelać, ale wyłożył piłkę Formelli (ARKA), który jednak źle ją przyjął i nie wyszedł sam na sam z Wyparło (ŁKS)
87'
strzał z dystansu Marcusa (ARKA) nad poprzeczką
87'
z trybun znów wulgarnie o Arce, to bezsilność i złość miejscowych najwyraźniej doszła do głosu nie tylko na boisku, ale i na trybunach
88'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Formella, w jego miejsce wchodzi Tomasik.
89'
Szlaga (ARKA) odbija strzał Sasina (ŁKS) z 13. metra, dobitka Papikyana (ŁKS) niecelna
90'
akcja Arki przerwana, bo na spalonym był Tomasik (ARKA)
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+1
ładna akcja Tadrowskiego (ARKA), po jego dograniu w pole karne Szwoch (ARKA) strzelił nad poprzeczką

• ŁKS Łódź - ARKA GDYNIA 0:2 (0:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Flota Świnoujście 4:0 (2:0)
  • Cracovia - Miedź Legnica 1:1 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Polonia Bytom 3:1 (1:0)
  • Bogdanka Łęczna - GKS Tychy 2:0 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - GKS Katowice 2:0 (0:0)
  • Warta Poznań - Okocimski Brzesko 1:1 (0:1)
  • Kolejarz Stróże - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
  • Mecz zaległy z 14. kolejki
  • Miedź - Dolcan 3:2 (0:0)

Opinie (107) ponad 20 zablokowanych

• Kadłub z szacunkiem do kibiców normalnych Arki

Gratulacje za zwycięstwo w Łodzi.Jestem kibicem Bałtyku od urodzenia.Kocham swój klub i nigdy go nie zdradzę.Mimo to że z wiadomych względów nie wychodzę na miasto w barwach .Zawsze o klubie Arka wypowiadałem się z szacunkiem i zawsze o nim pisałem z dużej litery.Żałuję tylko,ze nie ma juz na mieście starej gwardi z Arki ,która miała zasadz

• 0 0

• Wstyd (2)

Jestem kibicem Arki i jest mi zwyczajnie wstyd i nie mogę tego zrozumieć, że opaskę kapitana zakłada gość, który nie powinien nawet zbliżać się do Gdyni, nie mówiąc już o grze w Arce.

• 5 3

• W Lechu Reiss, w Craxie Stawowy... Doborowe towarzystwo ;)

• 0 0

• To fakt Sobieraj to parodia.

Znów za głupotę powinien czerwoną a nie żółtą dostac.Ten koleś to osłabienie .

• 3 2

• Bardzo ciekawy mecz Arki (3)

ta młodzież będzie uciechą za rok. I wracać mi do E-ligi. Pozdrowienia z Gdańska

• 77 26

• może i będzie, ale raczej nie dla Arki, ktoś ich wyciągnie z Gdyni i dobrze bo chłopaki będą się marnować na pierwszoligowych klepiskach...

• Nareszcie jakas radosc w grze. (2)

Brawo. I fajna, szczera radocha Tadrowskiego po wygranej. Atmosfera chyba sie poprawia.
    Moze rzeczywiscie taki Jarzebowski i Radza nieco ferment wprowadzaja.

• 23 11

• To raz,a dwa że może wyczulu okazję do pozbycia się Nemec'a? (1)

Kiepska passa... i nagle pod asystentem wygrywają.Jak dla mnie to też coś może znaczyć (np. nieoficjalny sygnał od zespołu: wywalcie Czecha,to wyniki się poprawią...).

• 1 0

• raczej sygnał że ŁKS jest najsłabszy chyba w naszej lidze (obok Polonii) i gdybyśmy tego nie wygrali to trzeba by było znowu wszystkich wywalić, chociaż z tych co są nieliczni się nadają do tego żeby zostać. Jarzębowski jest akurat w grupie tych którzy powinni u nas grać.

• 0 1

• Naprwdę dziś fajnie się to oglądało. Pewna wygrana (1)

Widać odsunięcie od składu Jarzy i Radzewicza poskutkowało bo młodzież zagrała świetnie! Szkoda że nie padła bramka z przewrotki bo byłaby to bramka rundy!

• 29 15

• ???

Ty tak serio? To wyglądało fajnie? Fajnie to wyglądał mecz w zeszłym sezonie np w Gdyni z Zawiszą. To była kopanina, obie bramki szczęśliwe a nie jakieś wypracowane. ŁKS chyba najgorszy zespół jaki widziałem. Cieszą mnie 3pkt ale staram się być obiektywnym. Klepanie bez pomysłu, czasem jakieś szarpnięcia. Jeżeli nic się nie zmieni to się utrzymamy ale lekko nie będzie.

• 1 0

• Brawo! Pewne i zasłużone zwycięstwo! Mogło być nawet więcej (1)

Młodzi piłkarze ambitnie , ciekawa gra...

Wiosna może być nasza! Do boju Arkowcy!

• 36 26

• bez podpałki, gdzie Ty tam ciekawą grę widziałeś? Kopanina, a ŁKS dno i 5 metrów mułu...

• 1 0

• ARKA POTĘGA GDYNIA!! (5)

• 55 69

• Piszesz bajki . Jaka to potęga , pierwsza liga ? (4)

• 29 9

• w porównaniu do tego drugiego klubiku z Gdyni to potęga (3)

• 17 20

• słabiutki Łks ale gratulacja z Gdańska (2)

ja bym tutaj zasługi przypisywał słabej grze ŁKS bo gra sie tak jak przeciwnik pozwala, a to potencjalny spadkowicz (jeśli nie zajdą zmiany na wiosne) wiec bym sie tak nie cieszył, oczywiscie gratuluje zwyciestwa ale nie jest u was najlepiej, na awans bym nie liczył za duzo chetnych z wiekszymi pieniedzmi i lepszymi zawodnikami... raczej wejdą Cracovia lub Zawisza i jakies z niecieczy (WTF) lub swinioujscia... a my coraz blizej pucharów hehehe

• 13 2

• o awansie nikt nie marzył. Fakt że ŁKS był słabiutki, ale co miała Arka zrobić położyć się i nie grać? Wasze mecz z Ruchem czy choćby teraz z Widzewem nie stały na najwyższym poziomie, ale 6pkt dały, a dzięki nim możecie marzyć o pucharach. Chociaż zejdźmy na ziemię, jeżeli Lechia zagra w Pucharach to będzie to przypadek. Zresztą do tego raczej nie dojdzie Traore odejdzie i skończy się regularne punktowania. Środek tabeli to maks na co Lechia obiektywnie zasługuje. Podobnie jak Arka, ale u nas nikt nie myślał o czymś więcej. Wiadomo serce by chciało, ale realia są nie co inne. Żebyśmy dożyli czasów kiedy to rozgrywamy derby trójmiasta zajmując pozycję jak obecnie kluby z Warszawy. To by było święto, w Gdańsku na meczu ok 40 000 i pełny sektor gości, w Gdyni 15 000. Pomarzyć można hehe pozdro dla normalych

• 3 0

• jednak w zeszlym sezonie Olimpia Elblag wygrala z Pogon Szczecin.

gdzie sa te druzyny teraz, kazdy wie !
            Co do postawy LG to sam jestem w szoku , niby nie bylo zadnej rewolucji w skladzie ( no moze poza pozbyciem sie Dawidowskiego ) , a tu prosze , brawo !

beke mam tylko z tego guaniarza Pawlowskiego co powolanie do juniorskiej reprezentacji uwaza za "uwlaczajace" , teraz mecze Udinese oglada z trybun , bo nawet na lawce nie ma dla niego miejsca !