Koszykarki Basketu przegrały ze Ślęzą

16 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Gdyńskie koszykarki po raz pierwszy w tym roku musiały przełknąć gorycz porażki. Na zdjęciu Jelena Skerović i trener Katarzyna Dydek. Gdyńskie koszykarki po raz pierwszy w tym roku musiały przełknąć gorycz porażki. Na zdjęciu Jelena Skerović i trener Katarzyna Dydek.

Koszykarki Basketu 90 Gdynia przegrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 65:71 (15:19, 23:10, 12:21, 15:21). Wydawało się, że w drugiej kwarcie przejęły kontrolę nad meczem, ale po przerwie to gospodynie przejęły inicjatywę. Dla podopiecznych Katarzyny Dydek to pierwsza porażka w tym roku. Jedną z zawodniczek, która pogrążyła gdynianki została była zawodniczka Basketu, Agnieszka Śnieżek.

ŚLĘZA: Zoll 19 punktów (2x3, 8 zbiórek, 6 asyst), Shegog 17 (6 zb.), Śnieżek 14, Linkeviciene 2 (9 zb.), Mistygacz 0 (6 zb.) oraz Sulciute 9, Kastanek 7 (1x3), Leciejewska 3 (1x3), Sklepowicz 0

BASKET 90: Skerović 14 (2x3), Johnson 12 (6 zb.), A.Bibrzycka 8, Troina 5 (1x3), Podgórna 0 oraz Suknarowska 13 (1x3), Kotnis 10 (5 zb.), M.Bibrzycka 3 (1x3), Rembiszewska 0

Gdynianki przed przyjazdem do Wrocławia miały na koncie trzy mecze w tym roki i trzy zwycięstwa. Jedno w TBLK i dwa w rozgrywkach EEWBL. Spotkanie ze Ślęzą otworzyły wynikiem 4:0 po rzutach Agnieszki BirzyckiejParis Johnson. Rywalki odbiły jednak prowadzenie po trafieniu zza łuku Sharnee Zoll (5:4). Amerykańska rozgrywająca zaliczyła świetny początek spotkania. Po nieco ponad 5 minutach miała już na koncie 9 pkt, a Ślęza wygrywała 13:6.

Gdynianki próbowały gonić gospodynie i na chwilę zmniejszyły stratę do 2 pkt po wejściu od kosz Jeleny Skerović, ale z celnością nie było najlepiej i ostatecznie po 10 minutach przegrywały różnicą 4 pkt.

W drugiej kwarcie podopieczne Katarzyny Dydek odgryzły się jednak z nawiązką. Zaczęły od serii 8:0, a po "trójce" Magdaleny Bibrzyckiej prowadziły już 26:21. Do przerwy zdołały odskoczyć nawet na 9 pkt.

Tak jak dobrze przyjezdne spisały się w drugiej kwarcie, tak kompletnie nie wyszła im trzecia odsłona. Wprawdzie od trafienia zza łuku rozpoczęła Tatiana Troina (41:29), ale 12-punktowa seria, w której udział miała była zawodniczka gdyńskiej drużyny Agnieszka Śnieżek, dała Ślęzy remis po 41.

Celnymi rzutami o odzyskanie prowadzenia walczyła Katarzyna Suknarowska, ale przed ostatnią partią był remis 50:50. Ślęza nie była w stanie odskoczyć na więcej niż 2 pkt do czasu gdy ponownie błysnęły Zoll i Śnieżek. Po rzucie tej drugiej wrocławianki prowadziły 63:57 i o czas poprosiła trener Dydek, która musiała radzić sobie już bez wyeliminowanej z gry za przkroczenie limitu fauli Paris Johnson.

Śnieżek trafiła jednak po raz kolejny, a na 2,5 minuty do końca gry było już 69:59 dla Ślęzy. Mimo celnych rzutów Skerović i Troiny, gospodynie nie roztrwoniły już tej przewagi i jako pierwsze w tym roku pokonały gdyńskie koszykarki.

Wyniki 15 kolejki

• Ślęza Wrocław - BASKET GDYNIA 71:65 (19:15, 10:23, 21:12, 21:15)
  • Artego Bydgoszcz - MKS Polkowice 80:44 (24:0, 19:12, 21:20, 16:12)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 58:47 (16:17, 13:18, 13:7, 16:5)
  • Widzew Łódź - Energa Toruń 63:66 (12:19, 16:10, 15:19, 17:12, d. 3:6)
  • MKK Siedlce - Pszczółka AZS UMCS Lublin 63:80 (19:18, 16:28, 20:16, 8:18)
  • JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Wisła Can-Pack Kraków 67:75 (20:17, 16:19, 11:20, 20:19)