Wiadomości

Jerzy Skrobecki: "Kierunek - wschód".

Gedania S.A.

Agnieszka Drzewiczuk podpisała trzyletni kontrakt z Gedanią. Po Swietłanie Pugaczowej, Dominice Kuczyńskiej i Agnieszce Lewandowskiej to czwarta nowa siatkarka w Gdańsku. Jako że odeszły tylko Mirella Stech i Emilia Reimus, drużyna trenera Jerzego Skrobeckiego rozrosła się do czternastu zawodniczek.

Drzewiczuk jest wychowanką Trefla Gdynia. Ostatnie cztery lata spędziła w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Od dwóch sezonów systematycznie uczestniczy w najpoważniejszych imprezach międzynarodowych. W kolekcji ma złoty medal mistrzostw Europy i czwarte miejsce na mistrzostwach świata kadetek. Z juniorkami zdobyła brąz na mistrzostwach Europy, a w sierpniu grać będzie z tym rocznikiem na mistrzostwach świata. 19-letnia siatkarka mierzy 187 centymetrów. Grę w Gdańsku chciałaby łączyć ze studiami na AWF.

- Agnieszka mieści się w naszej koncepcji budowania drużyny w oparciu o zawodniczki zdolne i perspektywiczne. Ostatnio grała na pozycji środkowej i tę rolę mogłaby spełniać także u nas. Ale nie zrezygnowałem z próby znalezienia jeszcze jednej doświadczonej zawodniczki. W kraju rynek jest wyczyszczony, zatem zostaje tylko kierunek wschodni - mówi trener Skrobecki.

jag.Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »