Wiadomości

Ranking trójmiejskich klubów piłkarskich

Najnowszy artukuł na ten temat

V liga połączyła kluby z Sopotu. Ogniwo, SAP i Kamionka w dobrych stosunkach

Choć jesień nie była zbyt udana dla piłkarzy Lechii Gdańsk, wciąż są na czele trójmiejskiego rankingu piłkarskiego. Czy wiosną biało-zieloni będą mieli powody do zadowolenia także ze swojej pozycji w ekstraklasie?
Choć jesień nie była zbyt udana dla piłkarzy Lechii Gdańsk, wciąż są na czele trójmiejskiego rankingu piłkarskiego. Czy wiosną biało-zieloni będą mieli powody do zadowolenia także ze swojej pozycji w ekstraklasie? fot. Arkadiusz Buczyński / trojmiasto.pl

W rundzie jesiennej sezonu 2015/16 Trójmiasto łącznie reprezentowało 25 zespołów w siedmiu z ośmiu seniorskich klas rozgrywkowych. Tak jak w poprzednich trzech sezonach, naszych przedstawicieli zabrakło jedynie w II lidze. Co prawda w ekstraklasie przeciętnie radzą sobie piłkarze Lechii Gdańsk, ale niemal na każdym z pozostałych szczebli mamy zespół liczący się w walce o awans.W stosunku do poprzedniego sezonu grono trójmiejskich reprezentantów poszerzyło się o rezerwy Bałtyku Gdynia oraz Polonii Gdańsk. Neptuns Gdańsk zastąpiło GKP Wybrzeże, a już po rundzie jesiennej poprzednich rozgrywek wycofał się Salos Gdańsk. Podobnie uczyniło Karlikowo Sopot, które zdołało jednak ponownie wystawić zespół i nie zniknęło z piłkarskiej mapy.

ARIEL BORYSIUK NAJLEPSZYM PIŁKARZEM LECHII ZDANIEM CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL

Nasz ranking sporządzamy co rundę i obejmujemy w nim wszystkie trójmiejskie drużyny z seniorskich, męskich rozgrywek. Tradycyjnie już na czele klasyfikacji znaleźli się piłkarze Lechii Gdańsk, którzy od 2011 roku są jedynym trójmiejskim zespołem grającym w ekstraklasie.

LECHIA ZADOWOLONA Z OBROŃCÓW, SZUKA SNAJPERA

Jesień w wykonaniu biało-zielonych była jednak rozczarowująca. Gdańszczanie na chwilę obecną są w gronie zespołów walczących o utrzymanie, a w dodatku nie wiedzą jeszcze kto poprowadzi ich wiosną w roli pierwszego szkoleniowca. W minionej rundzie było ich w sumie trzech. Kolejno funkcję tę pełnili: Jerzy Brzęczek, Thomas von HeesenDawid Banaczek.

LECHIA OGŁOSI NAZWISKO TRENERA PO NOWYM ROKU. JEST 2-3 KANDYDATÓW

Odmienne nastroje panują w Arce Gdynia. Żółto-niebiescy mają za sobą kapitalną rundę, którą skończyli na drugiej lokacie w I lidze. Jeśli podopieczni Grzegorza Nicińskiego utrzymają ją na koniec sezonu, będą mogli świętować powrót do ekstraklasy.

Gdynianie tracą punkt do lidera Wisły Płock, ale za sobą mają mocną grupę pościgową. Arka konsekwentnie realizuje jednak swój plan budowy zespołu na miarę ekstraklasy i zimą planuje kolejne wzmocnienia. Upragniony awans wydaje się być w każdym razie na wyciągnięcie ręki.

ARKA REALIZUJE PLAN NA EKSTRAKLASĘUdaną rundę ma za sobą Bałtyk Gdynia. Biało-niebiescy w III lidze należą do czołówki Grupy Bałtyckiej, ale 7 punktów straty do lidera to nie tak mało. Tym bardziej, że w związku z nadchodzącą reformą, awans do II ligi uzyskac może tylko zwycięzca grupy i to dopiero po barażach.

DARIUSZ ŁATKA PIERWSZYM ZIMOWYM WZMOCNIENIEM BAŁTYKU

Warto wspomnieć, że Bałtyk coraz mocniej dba o zaplecze pierwszej drużyny. Zespół juniorów został w tym roku wycofany z pomorskich rozgrywek przynależnych swojemu rocznikowi i zgłoszony jako rezerwy do B klasy. Na wiosnę poprowadzi go doświadczony Jerzy Jastrzębowski.

W IV lidze znakomicie radzi sobie Gedania. Beniaminek zajmuje 3. pozycję, ale z kolejnym awansem będzie musiał prawdopodobnie poczekać. Do otwierającego tabelę Rodła Kwidzyn tracą bowiem aż 15 pkt. Mimo to, za udane wejście o szczebel wyżej podopieczni Bartosza Dolańskiego zasługują na pochwały, tym bardziej, że ich skład po awansie praktycznie nie uległ zmianie.

PIŁKARZE GEDANII ZASKOCZYLI SAMYCH SIEBIE

RANKING TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁÓW PIŁKARSKICH - JESIEŃ 2015
1. Lechia Gdańsk (10. miejsce ekstraklasa - 6 zwycięstw, 6 remisów, 9 porażek)

2. Arka Gdynia (2. msc. I liga - 10 zwycięstw, 6 remisów, 3 porażki)

3. Bałtyk Gdynia (3. msc. III liga - 10 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki)
4. Lechia II Gdańsk (6. msc. III liga - 8 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek)
5. Arka II Gdynia (13. msc. III liga - 4 zwycięstwa, 5 remisów, 7 porażek)

6. Gedania (3. msc. IV liga - 10 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki)
7. Jaguar Gdańsk (11. msc. IV liga - 5 zwycięstw, 8 remisów, 4 porażki)

8. Olimpia Osowa (2. msc. V liga grupa I - 9 zwycięstw, 4 remisy 2 porażki)
9. Polonia Gdańsk (3. msc. V liga grupa I - 9 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki)

10. EX Siedlce Gdańsk (1. msc. A klasa gr. II - 10 zwycięstw, 3 porażki)
11. Potok Kamionka Sopot (2. msc. A klasa gr. I - 9 zwycięstw, 4 porażki)
12. Gedania II (4. msc. A klasa gr. II - 8 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki)
13. Portowiec Gdańsk (5. msc. A klasa gr. I  - 7 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek)
14. KP Gdynia (7. msc. A klasa gr. I - 5 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek)
15. KP Sopot (9. msc. A klasa gr. I - 6 zwycięstw, 7 porażek)
16. Jaguar II Gdańsk (12. msc. A klasa gr. I - 4 zwycięstwa, 2 remisy, 7 porażek)

17. Wybrzeże Gdańsk (2. msc. B klasa, gr. III - 9 zwycięstw, 2 porażki)
18. Karlikowo Sopot (3. msc. B klasa gr. II - 7 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka)
19. Bałtyk II Gdynia (4. msc. B klasa gr. II - 7 zwycięstw, 3 porażki)
20. Polonia II Gdańsk (4. msc. B klasa gr. III - 7 zwycięstw, 4 porażki)
21. Morena Gdańsk (7. msc. B klasa gr. III - 4 zwycięstwa, 2 remisy, 5 porażek)
22. AP Gdynia Dąbrowa (7. msc. B klasa gr. II - 4 zwycięstwa, 6 porażek)
23. Rozstaje Gdańsk (8. msc. B klasa gr. III - 4 zwycięstwa, 2 remisy, 5 porażek)
24. UKS Klukowo (10. msc. B klasa gr. II - 2 zwycięstwa, 8 porażek)
25. Orzeł Jasień (12. msc. B klasa gr. III - 1 zwycięstwo, 1 remis, 9 porażek)


Także w niższych klasach rozgrywkowych trójmiejskie zespoły są w czołówce i walczą o to, by znaleźć się wyżej w piłkarskiej hierarchii. W V lidze z powodzeniem radzą sobie Olimpia OsowaPolonia Gdańsk.

OLIMPIA I POLONIA WALCZĄ O IV LIGĘ

Natomiast w A klasie bryluje EX Siedlce Gdańsk, który wiosną prawdopodobnie będzie rozgrywał swoje mecze na boisku Polonii przy ul. Marynarki Polskiej. Drużyna Łukasza Witka to jedyny trójmiejski zespół, który zimę spędzi na pozycji lidera swojej klasy rozgrywkowej.

LIDER A KLASY SZUKA BOISKA DO GRANIA

Za występy w B klasie warto wyróżnić Wybrzeże Gdańsk. Wicelider grupy III traci tylko punkt do GTS Mokry Dwór i zapowiada, że na wiosnę interesował go będzie tylko i wyłącznie awans do A klasy.

PIŁKARZE WYBRZEŻA NA DRODZE DO AWANSU

Przypomnijmy, że dla zespołów, które w swoich ligach zajmują niższe lokaty, runda wiosenna będzie walką o utrzymanie. Wszystko to w związku z reformą III ligi, która od sezonu 2016/2017 będzie prowadzona już nie w ośmiu, a w czterech grupach.

W przypadku Grupy Bałtyckiej (kluby z Pomorskiego i Zachodniopomorskiego) dojdzie do połączenia z grupą zrzeszającą drużyny z Kujawsko-Pomorskiego i Wielkopolskiego. Z obu tych grup miejsce w nowej III lidze zachowa maksymalnie po siedem najlepszych zespołów.

Liczba zdegradowanych zależna będzie od przynależności terytorialnej klubów spadających z II ligi. Identyczny mechanizm zadziała niżej, a to oznacza, że w IV i V lidze oraz A klasie również będzie trzeba zwolnić dodatkowe miejsca.

ZOBACZ RANKING ZA SEZON 2014/15

ZOBACZ RANKING ZA SEZON 2013/14

ZOBACZ RANKING ZA SEZON 2012/13

ZOBACZ RANKING ZA SEZON 2011/12

Opinie (46) 3 zablokowane

 • W tym sezonie Arka i Lechia są na przeciwnych biegunach (6)

  Nie ma co dużo gadać , bo wszyscy wiemy jaka jest sytuacja . Lechia w tym sezonie sprawia swoim kibicom ogromne rozczarowanie i praktycznie nie można o niej powiedzieć nic dobrego . Natomiast o Arce wypada mówić wyłącznie pozytywnie , bo zajmowana przez nią pozycja wicelidera świadczy o bardzo dobrej robocie wykonywanej przez tą drużynę . Z okazji Nowego Roku życzę Arce wymarzonego awansu do Ekstraklasy , a Lechii życzę , aby się w tej Ekstraklasie utrzymała .

  • 45 20

  • Lechia i spadek? Najbardziej czarna z czarnych wizja!!!!

   Z tym utrzymaniem to troche czarno myslisz.Lechia powinna sie poprawic wzglednie umocnic w pierwszej polowie tabeli.O spadku nie moze byc mowy ,bo to by byla tragedia.pozdro

   • 10 12

  • (2)

   Nie jest to zbyt sprawiedliwy ranking. Lechia ma pierwsze miejsce bo gra w Ekstraklasie...Lechia 9 porażek i 6 zwycięstw, Arka 10 zwycięstw i 3 porażki. Ale jak to mówią: silniejszy ustala reguly.

   • 7 15

   • ale chyba łatwiej nabić punkty ze słabszymi?? (1)

    • 16 6

    • Sztuką jest wygrywać z silnymi.

     • 5 1

  • Jednego nie bierzesz pod uwagę (1)

   W ostatnich latach to Lechia była rycerzem wiosny, natomiast Arka "sportowo" nie awansowała do e-klasy od ilu? 40 lat? Bo z dwóch ostatnich awansów, to dumni raczej być nie powinniście.

   • 8 3

   • ogarnij się...Lechia Olimpia i awansy od 6 ligi co sezon dzięki kibicom i układom...sorry ale na układy nie ma rady..tak było... wiec lepiej zamilcz bo się ośmieszasz...

    • 3 2

 • (5)

  Bałtyk Kink!!!

  • 14 11

  • haha kinki jo

   • 5 4

  • Na witominie tylko Arka (2)

   Nie możesz być z Witomina tam w szkole nie uczyli kaleczenia języka angielskiego

   • 4 3

   • (1)

    Witomino zawsze Bialo-niebieskie!

    • 5 5

    • Tak od kiedy pamiętam było kogo kopać

     • 0 2

  • Nasza dzielnica jeden klub od kołyski aż po grób TYLKO ARKA GDYNIA WITOMINO

   • 2 7

 • Gdynia to arka; a arka to gdynia (1)

  • 22 46

  • arka to tratwa a tratwa spływa. ..

   .

   • 19 6

 • Piłkokopacze (1)

  o ile można wybaczyć to tym z niższych lig bo to amatorzy ale zawodowcy z Extraklasy to porażka. Jak porównamy to z zachodnimi ligami to widac braki w wyszkoleniu indywidualnym a to dziwne bo skoro to zawodowcy to jak by wyglądał moja firmy gdybym ja był spedytorem odbiegającym tak mozno jakością od swojego kolegi np z Wlk.Brytani

  • 6 3

  • Łajzy Północy.

   megalomiani prowincjonalni
   porównywanie ich z graczami z wysp jest nieporozumieniem
   podobnie jak zespołu z miasta wojewódzkiego z zespołem z miasta powiatowego

   • 4 3

 • Gdańsk, Sopot,Gdynia

  Trójmiejska rodzina

  • 27 19

 • Brawo Ex Siedlce !!!!!!!! (5)

  Brawa dla trenerów Witka,Wielewickiego i Siekiery,robią ogromną pracę w szkoleniu dzieci i młodzieży. Niedługo doczekamy się w EX Siedlce kogoś
  na miarę Lewandowskiego.

  • 9 6

  • (4)

   Zatrudnijcie trenera bramkarze bo ci panowie miedzy slupkami to totalne nieporozumienie.A wlasciwie to wezcie jakichs normalnych wyszkolonych ludkow a tych do w Gdanskiej Fabryce Okien-do roboty-na pewno beda dobrymi fachowcami.

   • 1 1

   • (3)

    a dlaczego nieporozumienie?

    • 1 1

    • (2)

     Czy naprawde nie widzisz ze sa ciency ? Czy nie chcesz widziec ?

     • 1 1

     • (1)

      ale w imię czego to piszesz? Są liderem ligi, tylko Osice straciły mniej bramek, a roboty miewają sporo .. Wrażenia estetyczne? To jest A-klasa, w hierarchii 7 liga-amatorstwo. Chłopaki dają radę, a Ty anonimowo hejtujesz, bezsens..

      • 6 0

      • U nas w Osicach mamy bramkarzy debesciakow w calej Polsce Polnocnej !!!

       • 0 0

 • Polonio (2)

  kochany klubie nasz!
  Pokaż światu jak w piłkę grasz!!!

  • 13 1

  • Gedania King (1)

   Gedania zarządzana rozsądnie przez mądrych ludzi.
   Polonia od czasów gdy prezesem został poseł Platformy Obywatelskiej spadek z II do V ligi i ogromne zadłużenie.
   Tak jak z Polską. PO narobiła nam zadłużenia na 3 pokolenia! Ale co tam najważniejsze, aby Niemcy o nas dobrze pisały...

   • 7 3

   • Ja się na polityce nie znam

    ja tylko czasem sobie pójdę na Polonię pooglądać mecz. Polonię pogrążyła fuzja z lechijką. Czy trzeba to łączyć z polityką, tego nie wiem. A Gedania, której również dobrze życzę i losy jej śledzę, też kiedyś była wyżej. Ale był też np. "awans" dzięki fuzji z Nordcoopem. Zeszłoroczny prawdziwy awans, to dopiero bodajże po dekadzie spędzonej w okręgówce.

    • 4 0

 • Zawsze nad wami

  Nie wazne jak

  • 10 13

 • ranking (2)

  o czym wy marzycie śledzie,nie ta klasa rozgrywek ,więc wybijcie sobie z głowy jakieś przetasowania wy jesteście o klasę niżej

  • 11 16

  • Życzymy awansu

   Jeszcze

   • 1 0

  • Chlopaku wypij szklanke cytryny bo gadasz jak poparzony

   Wszystkim klubom w trojmiescie powodzenia w nowym roku

   • 0 0

 • Wielki portowiec nowy port!!! (2)

  Wrócą czasy kiedy ogrywaliśmy Inter i Ajax.

  • 11 3

  • a co z Barceloną i Borussią ??

   • 1 0

  • Inter i Ajax?

   Co najwyżej Sporting.......Leźno:-)

   • 1 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 30.11.2020 godz. 18:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

41%

66 typowań

x

23%

37 typowań

2

36%

57 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Krzysztof Ogonowski 12 28 83.3%
2. Stefan Sandach 12 26 75%
3. Jacek P. 12 26 75%
4. Radosław Dymkowski 12 26 75%
5. Wojciech rohde Rohde 11 25 72.7%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 10 7 1 2 15:9 22
2 Raków Częstochowa 10 6 3 1 23:12 21
3 Górnik Zabrze 10 5 2 3 15:10 17
4 LECHIA GDAŃSK 10 5 1 4 17:15 16
5 Pogoń Szczecin 8 4 3 1 10:5 15
6 Zagłębie Lubin 10 4 3 3 13:11 15
7 Śląsk Wrocław 10 4 2 4 15:12 14
8 Jagiellonia Białystok 10 4 2 4 14:15 14
9 Warta Poznań 10 4 1 5 8:10 13
10 Lech Poznań 9 2 4 3 17:16 10
11 Wisła Kraków 10 2 4 4 15:14 10
12 Cracovia 10 3 5 2 14:13 9
13 Wisła Płock 9 2 3 4 12:17 9
14 Podbeskidzie Bielsko-Biała 10 2 3 5 12:23 9
15 Piast Gliwice 10 2 2 6 9:15 8
16 Stal Mielec 10 1 3 6 10:22 6

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 10 kolejki:

 • Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 2:0 (2:0)
 • Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0
 • Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
 • Zagłębie Lubin - Stal Mielec 2:2 (2:1)
 • Warta Poznań - Wisła Kraków 2:1 (0:1)
 • Cracovia - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
 • Lech Poznań - Raków Częstochowa 3:3 (1:2)
 • Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 5:2 (2:0)
 • Mecz zaległy z 9. kolejki
 • Podbeskidzie - Zagłębie 2:1 (1:0)

Terminarz

30.11 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Lech Poznań LIVE!
05.12 (sob) godz.20:00 Legia Warszawa typuj LECHIA Gdańsk
14.12 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Wisła Płock
23.11 (pon) godz.18:00 Piast Gliwice 2:0 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
20.11 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 3:2 bez publiczności Śląsk Wrocław LIVE!

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 29.11.2020 godz. 12:40 LIVE!

Widzew Łódź
:
ARKA Gdynia
mecz ligowy

Jak typują inni

1

40%

85 typowań

x

27%

56 typowań

2

33%

70 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Miś Brązuś 15 35 73.3%
2. Wojciech rohde Rohde 15 35 73.3%
3. Ryszard Kiwatrowski 11 33 90.9%
4. Żaneta Kwiatkowska 15 33 66.7%
5. Kasia Lamczyk 15 32 66.7%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 13 11 1 1 23:6 34
2 ŁKS Łódź 13 10 2 1 33:9 32
3 Górnik Łęczna 13 7 4 2 18:8 25
4 ARKA GDYNIA 13 7 3 3 23:11 24
5 Odra Opole 13 7 3 3 13:12 24
6 Radomiak Radom 13 6 4 3 18:13 22
7 GKS Tychy 13 5 5 3 18:13 20
8 Puszcza Niepołomice 13 5 5 3 15:15 20
9 Korona Kielce 13 5 3 5 12:17 18
10 Miedź Legnica 13 4 5 4 19:16 17
11 Widzew Łódź 13 4 4 5 10:15 16
12 Chrobry Głogów 13 4 3 6 16:22 15
13 GKS Bełchatów 13 4 4 5 9:12 14
14 Stomil Olsztyn 13 3 4 6 10:15 13
15 Zagłębie Sosnowiec 13 2 2 9 10:16 8
16 Resovia 13 2 2 9 9:21 8
17 GKS 1962 Jastrzębie 13 2 1 10 9:23 7
18 Sandecja Nowy Sącz 13 0 3 10 7:28 3

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

Wyniki 13 kolejki:

 • Apklan Resovia - ARKA GDYNIA 1:2 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Widzew Łódź 2:0 (1:0)
 • Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 0:1 (0:1)
 • GKS Tychy - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 1:2 (1:1)
 • GKS Bełchatów - Korona Kielce 0:1 (0:0)
 • ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice 4:4 (3:1)
 • Odra Opole - Górnik Łęczna 1:1 (0:1)
 • Sandecja Nowy Sącz - Radomiak Radom 1:1 (1:1)
 • Mecz zaległy z 10. kolejki
 • Puszcza - Bruk-Bet Termalica 0:0

Terminarz

29.11 (nd) godz.12:40 Widzew Łódź typuj bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
02.12 (śr) godz.17:40 ARKA Gdynia typuj Korona Kielce
06.12 (nd) godz.12:40 Radomiak Radom typuj ARKA Gdynia
21.11 (sob) godz.12:00 Apklan Resovia 1:2 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
18.11 (śr) godz.16:00 ARKA Gdynia 2:0 bez publiczności Zagłębie Sosnowiec LIVE!

Aktualna tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Radunia Stężyca 17 14 1 2 53:12 43
2 Polonia Środa Wielkopolska 16 13 2 1 41:14 41
3 Świt Skolwin 15 11 3 1 36:12 36
4 GKS Przodkowo 17 8 5 4 31:18 29
5 BAŁTYK GDYNIA 16 8 4 4 28:18 28
6 Bałtyk Koszalin 17 8 4 5 38:26 28
7 Kotwica Kołobrzeg 17 6 8 3 22:18 26
8 Jarota Jarocin 17 7 4 6 39:26 25
9 Sokół Kleczew 17 7 3 7 26:23 24
10 Pogoń II Szczecin 16 7 3 6 40:35 24
11 KP Starogard Gdański 15 7 2 6 25:26 23
12 Nielba Wągrowiec 17 6 5 6 33:29 23
13 Unia Swarzędz 17 6 4 7 28:20 22
14 Unia Janikowo 17 6 4 7 24:32 22
15 Elana Toruń 14 5 6 3 27:15 21
16 Flota Świnoujście 16 5 5 6 20:31 20
17 Pomorzanin Toruń 15 4 6 5 16:17 18
18 Gryf Wejherowo 17 5 2 10 22:41 17
19 Gwardia Koszalin 16 4 4 8 20:27 16
20 Chemik Police 16 1 3 12 6:42 6
21 Górnik Konin 16 0 2 14 9:48 2
22 Mieszko Gniezno 17 0 2 15 9:63 2

Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.

Wyniki 17 kolejki:

 • BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)
 • Unia Janikowo - Świt Skolwin 0:2 (0:2)
 • Flota Świnoujście - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:0)
 • Polonia Środa Wielkopolska - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:1)
 • Sokół Kleczew - Gryf Wejherowo 1:2 (0:2)
 • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 6:1 (3:0)
 • Mieszko Gniezno - Unia Swarzędz 0:7 (0:3)
 • Jarota Jarocin - GKS Przodkowo 2:1 (0:0)
 • Górnik Konin - Radunia Stężyca 0:3 (0:1)
 • Pomorzanin Toruń - Kotwica Kołobrzeg 0:0
 • Elana Toruń - Chemik Police (przełożony na 29.11)
 • Zaległe mecze z 11. kolejki:
 • Kotwica - Gryf 1:1 (0:1)
 • Zaległy mecz z 16. kolejki
 • Radunia - Elana 2:1 (1:1)
 • środa
 • Zaległe mecze z 15. kolejki
 • Polonia - KP Starogard
 • Elana - Górnik
 • sobota
 • BAŁTYK - Świt
 • Zaległy mecz z 16. kolejki
 • KP Starogard - Pomorzanin

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »