Jest pierwszy krok w kierunku finału

14 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Patrycja Mikszto zagrała kapitalny mecz, mimo czekającej ją operacji kolana. Patrycja Mikszto zagrała kapitalny mecz, mimo czekającej ją operacji kolana.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu od wygranej rozpoczęły rywalizację w półfinale play-off. Gdynianki na własnym parkiecie pokonały SPR Lublin 35:31 (17:16) w dużej mierze dzięki doskonałej grze Patrycji Mikszto. Bramkarka zasługuje na tym większe słowa uznania, gdyż wyszła na parkiet mimo kontuzji kolana. W niedzielę o godzinie 16.00 w hali przy ul. Górskiego odbędzie się spotkanie numer dwa. Finalistą zostanie ta drużyna, która zanotuje trzy zwycięstwa.

Mikszto, Gapska - Sulżycka 5 bramek, Głowińska 1, Białek, Siódmiak 5, Kobzar 3, Szwed 7, Mateescu 4, Duran 1, Koniuszaniec 4, Kulwińska 5, Andrzejewska
Sędziowie: Leszczyński, Piechota (obaj Płock)
Widzów: 800
Baranowska, Gawlik - Danielczuk 1, Małek 5, Kocela 1, Wilczek 3, Rola, Majerek 7, Stasiak 6, Repelewska 2, Nestsiaruk 1, Wojtas 5

Patrycja Mikszto, bramkarka Vistalu Łączpolu, bohaterka pierwszego meczu półfinałowego:
Właściwie nie powinnam w ogóle grać. Mam uszkodzoną łąkotkę i naciągnięte więzadła krzyżowe, kolano troszkę mi ucieka. Operacja wyznaczona jest na 24 kwietnia. Przez trzy tygodnie nie trenowałam. Lekarz powiedział mi, że jak wytrzymam ból to mogę grać. Do bramki weszłam na własne ryzyko, gdyż nie jestem osobą, która w tak ważnym momencie zostawi dziewczyny bez pomocy, a wiem, że liczą na mnie.

Obyło się bez żadnych leków znieczulających. Problem był tylko w trzeciej minucie, gdy mocniej zabolało przy rzucie Majerek. Ale potem zapomniałam i o tym. Meczowa adrenalina zrobiła swoje. W udanych interwencjach pomogły mi dziewczyny, gdyż w obronie ustawiały się tak jak umawiałyśmy się przed spotkaniem. Szkoda tylko, że czasami zbyt szybko biegły do kontry, bo po odbitych przeze mnie rzutach brakowało asekuracji i piłki wracały do lublinianek.

Długo nie mogłyśmy uzyskać większej przewagi, gdyż także w bramce SPR, zwłaszcza Gawlik miała kilka fajnych interwencji. Generalnie jutro możemy poprawić grę jeszcze w każdym elemencie. Mi najbardziej zależy na wygranej, gdyż nie wiadomo, czy pojadę na rewanż do Lublina.

• Monika Głowinska

do protokołu Vistal Łączpol wpisał trzy bramkarki, nie ma wśród nich Ukrainki Własenko, po kontuzji wróciła zaś Mikszto, która na operowanym kolano ma jednak stabilizator
"boją się" - rzuca w kierunku koleżanek przed wyjściem na prezentację Małgorzata Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL), mając na myśli lublinianki
w hali dzisiaj wzmożona ochrona, dziennikarze, aby dostać się do hali nie mogli wchodzić tradycyjnym wejściem, ale trzeba było okrążyć obiekt, dziwne to, bo na trybunach jak zwykle maksymalnie 800 osób, jest też grupa z Lublina
Vistal Łączpol na czerwono-czarno, lublinianki w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach
1'
mecz rozpoczęły lublinianki
1'
zagranie nogą kończy atak SPR, ale po szybkiej kontrze gospodyń też nie ma bramki, bo Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła obok słupka
2'
[0:1] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR), dość szczęśliwie, gdyż piłka po rykoszecie zmyliła Mikszto
3'
[0:2] Bramkę zdobywa Majerek (SPR) po stracie gdynianek w ataku i szybkiej kontrze skrzydłowej przyjezdnych
3'
Baranowska (SPR) obroniła rzut Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
4'
[0:3] Bramkę zdobywa Majerek (SPR).
4'
"Walczyć Łączpol, walczyć" - z trybun
5'
[1:3] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
5'
Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
5'
Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Majerek (SPR), która zdecydowała się tym razem na rzut w trudnej pozycji, w ataku pozycyjnym
6'
w osłabieniu, w ataku gospodynie popełniły błąd kroków i jeszcze żółta kartka dla Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), która utrudniała rozpoczęciem akcji rywalkom
6'
[1:4] Bramkę z karnego zdobywa Wojtas (SPR).
7'
[2:4] Bramkę w osłabieniu zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
7'
powstrzymana kontra SPR, ale pomocy lekarskiej wymagała Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), która na spółkę z Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) zażegnała niebezpieczeństwo
7'
Vistal Łączpol w komplecie
8'
[3:4] Bramkę kontaktową zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
8'
[4:4] Bramkę po kontrze zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL), duża w tym zasługa też Koniuszaniec, która popisała się przechwytem i dobrym podaniem.
czas
8'
O czas poprosił trener SPR, Edward Jankowski, jego podopieczne straciły trzybramkową przewagę, mimo że powinny ją powiększyć, gdyż grały w liczebnej przewadze
8'
podczas przerwy na parkiecie cheerleaders, to nowy element na meczach Vistalu
9'
[5:4] Kolejna kontra. Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL). Gospodynie na pierwszym prowadzeniu
10'
[6:4] Rośnie przewaga gdynianek. Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
11'
doskonała obrona Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL)
11'
[7:4] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) oczywiście po kontrze
11'
[8:4] Show Karoliny trwa. Bramkę czwartą z rzędu zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
11'
[8:5] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR), przerywając passę Vistalu Łączpolu, który zdobył siedem bramek z rzędu!
12'
Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Majerek (SPR), ale akcja będzie kontynuowana, bo piłka wyszła na aut
13'
Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Stasiak (SPR), ale piłka wraca znów do lublinianek
13'
[8:6] Bramkę zdobywa Małek (SPR).
14'
[9:6] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
14'
[9:7] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR).
15'
[10:7] Bramkę zdobywa po rzucie z ostrego kąta Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
15'
Łączpol gol" - skandują kibice z Gdyni, grupa lubelska odpowiada okrzykiem "MKS"
16'
[11:7] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
16'
kolejna doskonała interwencja Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL), nie widać po bramkarce Łączpolu, że czeka ją operacja kolana
17'
[12:7] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
17'
Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) po raz kolejny wygrywa pojedynek z Majerek (SPR)
17'
przerwa w grze, znów pomocy lekarskie wymaga Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), teraz po akcji ofensywnej
18'
[12:8] Bramkę zdobywa Majerek (SPR), która dobijała po obronie Mikszto rzutu Stasiak
19'
[12:9] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR).
20'
trzeci z rzędu błąd w ataku gdynianek
20'
[12:10] Bramkę zdobywa Majerek (SPR) po szybkiej kontrze
czas
20'
Czas dla trenera Thomasa Orneborga. Duński szkoleniowiec gospodyń reaguje, gdyż jego podopieczne straciły trzy bramki z rzędu, zupełnie zapominając jak grać w ofensywie
21'
nie doszło podanie Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) do Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
21'
[12:11] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR).
22'
[12:12] Bramkę zdobywa Kocela (SPR) po kontrze, a wcześniej szóstej stracie z rzędu gdynianek!
22'
Baranowska (SPR) broni rzut Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
22'
[12:13] Czwartą bramkę zdobywa Stasiak (SPR). Przyjezdne odzyskały prowadzenie. Vistal Łączpol od pięciu minut bez trafienia
23'
[13:13] Bramkę po rzucie z podłoża zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL). Tym razem zakończyła serię sześciu kolejnych bramek SPR
23'
Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) wygrała pojedynek z Kocelą (SPR)
24'
[14:13] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po długiej akcji gospodyń, rozgrywająca trafiła, gdy sędziowie sygnalizowali już grę pasywną
25'
"Montex Lublin" - skandują sympatycy gości. To nawiązanie do nazwy klubu, która obowiązywała w latach 1995-2003. W tym okresie lublinianki zdobyły dziewięć tytułów mistrza Polski oraz wygrały rywalizację w jednym z europejskich pucharów - Pucharze EHF w 2001 roku
26'
[14:14] Bramkę zdobywa Małek (SPR).
27'
szczęście przy gdyniankach, gdyż po ich zablokowanym rzucie, w kontrze Wilczek (SPR) popełniła kroki
28'
[15:14] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
28'
[15:15] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR).
29'
na parkiecie leży Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL), ale sędziowie uznali, że to ona faulowała Majerek (SPR) i będzie karny dla SPR
wykluczenie
29'
Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, gdy tylko podniosła się z parkietu
29'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL), która weszła do bramki na karnego obroniła rzut z siedmiu metrów Wojtas (SPR)!
29'
[16:15] Bramkę zdobywa w osłabieniu Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
29'
jeszcze Kocela (SPR) ukarana dwuminutową karą, która faulowała Koniuszaniec przy rzucie
30'
rozpoczęła się ostatnia minuta, obie drużyny w osłabieniu, przy piłce SPR
30'
[16:16] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR) na 30 sekund przed przerwą
30'
[17:16] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po podaniu Mateescu na sześć sekund przed końcem pierwszej połowy
30'
lublinianki nie zdążyły już oddać rzutu
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL ŁĄCZPOL PROWADZI 17:16
w przerwie konkursy dla publiczności, w których można wygrać wejściówki na bowling do U7
Po pierwszej połowie najwięcej bramek zdobytych dla Vistalu Łączpolu mają: Sulżycka (4) oraz Kulwińska, Siódmiak i Szwed (po 3), a w szeregach przyjezdnych po 4 trafienia zaliczyły Stasiak i Majerek
spiker w imieniu prezydenta Wojciecha Szczurka zaprasza na otwarty trening reprezentacji Irlandii w piłce nożnej, będzie miał on miejsce 5 czerwca o godzinie 17.00 na miejskim stadionie w Gdyni. Irlandia to uczestnik Euro 2012
w przerwie na wszelki wypadek przy stoliku sędziowskim sprawdzono regulamin, gdyby dzisiejszy mecz zakończył się remisem, zarządzona będzie dogrywka 2x5 minut, a potem następna, gdyby nie przyniosła efektu, będą rozstrzygać karne
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal Łączpol
31'
[18:16] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL).
31'
[18:17] Bramkę zdobywa Małek (SPR).
31'
[19:17] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
32'
[20:17] Udana interwencja Mikszto, szybka kontra i bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
33'
przepadła szansa na poprawienie rezultatu, gdyż po kolejnej obronie Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) i jej dobrym podaniu na kontrę Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) w pojedynku sam na sam z bramkarką posłała piłkę w słupek
33'
pudłuje Danielczuk (SPR), która podobnie jak jej siostra - Małek grała w Gdyni. Wówczas obie panie nosiły panieńskie nazwisko Malczewska
33'
[21:17] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
34'
[21:18] Bramkę zdobywa Małek (SPR) po rzucie karnym
35'
[22:18] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
36'
[23:18] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
37'
[23:19] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR).
37'
[24:19] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL), a pomocy lekarskiej wymaga Kulwińska
38'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) poza boiskiem, na pozycję obrotowej weszła Białek (VISTAL ŁĄCZPOL)
38'
[24:20] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR).
wykluczenie
38'
Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, gdyż faulowała przy rzucie Wojtas
38'
[25:20] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL), mimo gry w osłabieniu
38'
Dziewczyny, twardo w obronie - skandowanie z trybun i rzeczywiście gdynianki dzielnie się bronią
39'
[25:21] Bramkę zdobywa Małek (SPR).
40'
[25:22] Bramkę zdobywa Majerek (SPR) po szybkiej kontrze
40'
gdynianki w pełnym składzie
41'
Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) w pojedynku sam na sam obroniła rzut Koceli (SPR)
41'
[25:23] Bramkę zdobywa Majerek (SPR) po szybkiej kontrze
czas
41'
Czas dla trenera Orneborga po trzech z rzędu straconych bramkach gdynianek, gospodynie nie potrafią zdyskontować bardzo dobrej gry Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL), lubelska bramkarka odbiła znacznie mniej piłek, a wynik nadal blisko remisu
42'
[26:23] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL), mimo sygnalizacji gry pasywnej
42'
Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) trafiona w głowę piłką po rzucie Wojtas (SPR), bramki nie ma, rozpocznie Vistal Łączpol, a Patrycja wraca między słupki
42'
[27:23] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
43'
[27:24] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR).
wykluczenie
43'
Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, gdyż znów faulowała przy rzucie Wojtas, to już drugie wykluczenie Karoliny
43'
[28:24] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) ponownie w osłabieniu
43'
Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) znów wygrywa pojedynek z Kocelą (SPR)!
44'
żółta kartka dla Orneborga, który domagał się wykluczenia dla Małek (SPR), faulującej, aby przerwać kontrę gdynianek
45'
koniec kary Vistalu Łączpolu, w osłabieniu gdynianki nie straciły żadnej bramki, a same zdobyły jedną!
46'
Gawlik (SPR) obroniła rzut karny Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL)
46'
[28:25] Bramkę zdobywa Danielczuk (SPR).
47'
[29:25] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
47'
kolejna świetna interwencja Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL)!
48'
[30:25] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) po rykoszecie, który zaskoczył bramkarkę lubelską
48'
[30:26] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR).
49'
obroniony rzut Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
49'
[30:27] Bramkę zdobywa Nestsiaruk (SPR).
49'
[31:27] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
50'
zablokowany rzut Nestsiaruk (SPR)
51'
Gawlik (SPR) obroniła rzut Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) z szóstego metra
52'
kroki Nestsiaruk (SPR)
52'
Gawlik (SPR) obroniła w pojedynku sam na sam z Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL)
53'
[31:28] Bramkę zdobywa Nestsiaruk (SPR).
wykluczenie
53'
Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą. Jako że to jej trzecia kara otrzymała czerwoną kartkę
53'
[32:28] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL), która dzisiaj jest specjalistką w bramkach w osłabieniu, to już jej trzecie takie trafienie
54'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) w osłabieniu wywalczyła karnego i wysłała rywalkę na ławkę kar!
wykluczenie
54'
Repelewska (SPR) ukarana dwuminutową karą.
54'
[33:28] Bramkę zdobywa Kobzar (VISTAL ŁĄCZPOL) po rzucie z karnego
55'
[33:29] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR).
55'
Vistal Łączpol w komplecie, SPR nadal w osłabieniu
55'
[34:29] Bramkę zdobywa Kobzar (VISTAL ŁĄCZPOL).
56'
Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła rzut Wojtas (SPR)
56'
SPR w komplecie
57'
Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Stasiak (SPR)! Vistal Łączpol nie może już wypuścić zwycięstwa w tym spotkaniu
57'
rzut Sulżyckiej (VISTAL ŁĄCZPOL) w słupek
czas
58'
Ostatni tego dnia czas dla trenera Orneborga, chodzi już tylko o uspokojenie nerwów, bo gdynianki nie mają prawa roztrwonić przewagi. Do końca meczu 2 minuty i 44 sekundy
59'
obroniony rzut Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), która tym razem atakowała ze skrzydła
59'
[34:30] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR).
59'
[35:30] Bramkę zdobywa Kobzar (VISTAL ŁĄCZPOL).
60'
[35:31] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR).
60'
mecz kończy się przy oklaskach dla gdynianek
60'
w ostatnim rzucie zablokowana Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), ale zwycięstwo Vistalu Łączpolu niezagrożone
60'
KONIEC MECZU. VISTAL ŁĄCZPOL WYGRAŁ 35:31

Opinie (15) 1 zablokowana

• Brawo dziewczyny :) Jutro się wybieramy pokibicować :) (2)

Rozumiemy, że aby kupić bilet w kasie nie trzeba mieć żadnych kart kibica, peselu, dowodu, paszportu Polsatu, karty do Makro, itp wynalazków z kopanej ?

• 6 4

• to nie jest Arka! -.-

• 6 0

• "My" jesteśmy z Gdańska.

Ale Arce i Lechii też kibicujemy, tyle że system zakupu biletów na piłkę nas rozwala.

• 4 0

• Gratulacje z Koziego Grodu

• 5 3

• Gratulacje PATI!

super mecz

• 7 2

• Gratulacje! Pierwszy krok zrobiony ,czekamy na replay jutro!

• 5 1

• Tak jak myślałem, Mikszto nie miała żadnego zabiegu jeszcze, dopiero ma mieć.

Nie grałaby w 4 tygodnie po artroskopii. Mogłaby co najwyżej trenować.

Brawo dla niej, twarda jest. Oby z kolanem dobrze poszło wszystko.

• 8 0

• Siatkarki są może i szczuplejsze, ale ręczne to dopiero mają ogień w oczach!

• 8 0

• Nie grała Jędza to gra...

...od razu się kleiła.

• 0 7

• Totalny brak odpowiedzialności Mikszto. Jeśli więzadła są naderwane, to można je zerwać, a wtedy przerwa będzie dłuuuga. Mecz nie był, aż tak ważny żeby ryzykować zdrowie. To głupota, a nie odwaga.
    Jeśli chodzi o sam poziom sportowy. Może to wpływ świąt, a może ogólnorozleniwiającej pogody? Gra się nie kleiła po obu stronach boiska. Było słabo. VŁ grał kilka razy akcję z wyprowadzeniem Sulżyckiej na drugie koło, po obiegu. Jak SPR mógł się w tym nie połapać? Poza tym liczba bramek mówi, że obrona nie istniała. Więc za co Szwed dostała czerwoną kartkę? Za drastyczny brak umiejętności obronnych. Wojtas robi ją jak chce i kiedy chce.

• 4 8

• (2)

Czy ktoś w tym klubie zauważył, że siedząca cały sezon na ławce Kobzar. Wchodzi w końcówce (kiedy wynik nie był jeszcze przesądzony) i bez żadnego obciążenia rzuca trzy ładne bramki. Po co promować dodatkowo Mateescu?

• 6 4

• wydaje się, że problem Kobzar to nie Mateescu (prawe rozegranie i środek), ani nikogo ze środka rozegrania. Widać było, że w trójkę (z Lipską) były odsunięte przez trenera jako skład II, czy słusznie widzowie sami wczoraj widzieli. Sabina grała na lewej połówce kiedyś a nie na prawej/środku, a na lewej są w Gdyni dwie wysokie zawodniczki. Już Ciepliński ją usadził na ławie a potem Dunczyk. W Jeleniej cały zespół grał na nią, w Gdyni musiała rozgrywać, co nie za bardzo jej wychodziło.

• 2 1

• Spokojnie, Sabina ze swoją motoryką jest wartościową zawodniczką, ale w odpowiednich sytuacjach. Ze względu na nie najwyższy wzrost, nie nadaje się do gry z wysoką (w sensie wzrostu zawodniczek w obronie) płaską obroną, bo rzutem z tyłu nie zagrozi. Natomiast gdy wejdzie w końcówce na zmęczone przeciwniczki, lub do gry z wysoką obroną grającą na 9 - 10 metrze (np. Zagłębie) ze swoim zwodem i szybkością będzie mocnym punktem.

• 2 0

• (1)

Skąd wy wytrzasneliście tego trenera? Cały czas kłóci się z sędziami! Na tym ma polegać jego praca? Ryba trzymała go w drugiej połowie, bo groziła ma dwójka! hehe jaki klub taki trener :)