Jest punkt, ale na gola wciąż czekamy

19 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Piłkarze Arki zdobyli pierwszy w tym sezonie punkt u siebie, ale nadal przy ul. Olimpijskiej nie strzelili gola. Dziś gdynianie zaledwie zremisowali z Polonią Warszawa 0:0. Ze spotkania w ramach siódmej kolejki ekstraklasy przeprowadzimy bezpośrednią relację. Poniżej jej zapis.

.

ARKA: Bledzewski - Kowalski, Siebert, Płotka, Bednarek - Budziński (66 T.Sokołowski), Mrowiec, Ława, Ljubenow - Trytko (80 Wachowicz), Labukas (20 Sakaliew).

POLONIA: Przyrowski - M.Sokołowski, Mynar, Dziewicki, Telichowski - Kulcsar (62 Mąka), Trałka, Sarvas (82 Zasada), Jodłowiec, Mierzejewski - Nikolić (84 Ivanovski).

Sędzia: Lyczmański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Mrowiec, T.Sokołowski (Arka), Nikolić, Telichowski (Polonia). Widzów: 5000.

0' Bez Macieja Szmatiuka wystąpią w dzisiejszym meczu z Polonią Warszawa piłkarze Arki. Gdyński stoper otrzymał wolne ze względu... na ślub.

0' przed meczem pamiątkową koszulkę od klubu i kibiców otrzyma Bartosz Ława. Kapitan Arki w gdyńskich barwach rozegra 150. mecz.

0' w składzie Arki dwie zmiany w porównaniu z meczem z ostatniej kolejki. Do gry od pierwszej minuty weszli Mateusz Siebert i Lubomir Ljubenow/. Ten ostatni na ławkę rezerwowych odesłał Marcina Wachowicza.

0' Polonia, który trzy ostatnie mecze przegrała i to bez strzelenia gola, dokonała aż czterech zmian w porównaniu z "11", która rozpoczynała mecz przed tygodniem. Tym razem do podstawowego składu włączono: Trałkę, Sarvasa, Nikolicia i Kulcsara. Od pierwszej minuty wystąpi również Błażej Telichowski, który wiosną był na wypożyczeniu w Arce.

0' minuta ciszy z powodu katastrofy górniczej w kopalni "Wujek"

1' mecz rozpoczęła Polonia. Mecz będzie rozgrywany przy doskonałej piłkarskiej pogodzie. Jest ciepło, świeci słońce.

2' przegrany pojedynek Marcina Budzińskiego w narożniku pola karnego

3' Kulcsar faulował w polu karnym Arki

4' zderzenie głowami Trałki z Labukasem. Faul polonisty i byłego piłkarza Lechii.

4' dobrze do akcji ofensywnej włączył się prawy obrońca Arki, ale dośrodkowanie Łukasza Kowalskiego przejął bramkarz Polonii.

6' Płotka traci piłkę na środku boiska. Kontrę Kulcsara dobrym wślizgiem przerywał Ława.

7' pierwszy róg dla Polonii. Dośrodkowanie Mierzejewskiego dobrze piąstkuje Andrzej Bledzewski.

8' na spalonym Nikolić. Na razie niewiele ciekawego na boisku.

9' zbyt mocne podanie do Labukasa i szybszy od Litwina Przyrowski.

10' tym razem na spalonym Jodłowiec

11' zablokowany strzał Ljubenowa

12' z około 25 metrów uderzenie Artura Mrowca, ale wysoko nad bramką

12' Mynar ofiarnym wślizgiem uchronił Polonię od rogu. Tylko wrzut z autu dla Arki.

13' Kowalski na prawym skrzydle walczył z dwoma polonistami, ale to on ostatni dotknął piłki i od bramki rozpoczął Przyrowski

14' najgroźniejsza akcja Arki. Ława zabrał piłkę Mynarowi i mocno strzelił, Przyrowski wypuścił piłkę, ale Labukas nie zdążył jej dobić zanim bramkarz naprawił swoją niepewną interwencję.

15' zablokowany strzał z woleja Labukasa

16' Labukas strzelał zza pola karnego. Pewnie łapie piłkę Przyrowski.

17' znów Labukas zza "16", tym razem po ziemi, ale znów dobrze broni Przyrowski.

18' kolejna akcja na spalonym, ale Labukas na spalonym

19' atak Polonii przerwał pewny wykop piłki przez Kowalskiego

19' konieczna będzie zmiana, bo Labukas zgłosił kontuzję mięśnia dwugłowego

20' Stojko Sakaliew tak spieszył się do wejścia na boisko, że ubrał koszulkę... Tomasza Sokołowskiego. Dopiero "Sokół" zwrócił mu na błąd i Bułgar przebrał się w trykot z numerem 15.

20' zmiana już dokonana. Sakaliew zalicza pierwszy występ w Gdyni.

22' dobre rozszerzenie gry przez Ławę, ale Budziński przegrywa pojedynek z Telichowskim.

23' poruszenie na sektorze po zegarem. Wcześniej publiczność skandowała "działacze wpuście kibiców"

24' po faulu na Jodłowcu rzut wolny z około 25 metrów

25' pierwszy strzał Polonii. Sarvas uderzył obok słupka

26' kibice spod zegara opuszczają trybuny! To protest, bo pod kasami stoją ludzie, chcący wejść na stadion, a sprzedaż wejściówek została wstrzymana lub odbywa się bardzo wolno.

27' kiks Przyrowskiego. Tak niefortunnie wykopnął piłkę, że trafił w kamerę telewizyjną.

28' Przyrowski się zrehabilitował, gdyż pewnie wyłapał dośrodkowanie Ljubenowa.

29' żółta kartka dla Mrowca, który faulował Jodłowca. Pomocnik Polonii padł na murawę z głośnym okrzykiem.

30' Siebert zablokował uderzenie Nikolicia i tylko róg dla Polonii

31' po dośrodkowaniu Mierzejewskiego z kornera niezbyt pewna interwencja Bledzewskiego, ale też nieporozumienie polonistów, którzy wybili piłkę po niedokładnym podaniu poza boisko.

32' kibice wracają na trybunę po zegarem. Od kilku minut nie ma praktycznie dopingu na stadionie.

32' Nikolić uderzył po "długim rogu", ale niecelnie

33' "szybciej do przodu" pokrzykuje na kolegów Robert Bednarek, który włączył się do akcji ofensywnej, ale nie dostał piłki.

34' najlepsza okazja dla Polonii. Kulcsar wyłożył piłkę Sarvasowi. Brazylijczyk, naciskany jeszcze przez Płotkę z pięciu metrów strzelał, ale doskonale obronił Bledzewski!

35' Ljubenow dośrodkował z wolnego, ale nikt nie przeciął piłki i wyszła ona obok bramki.

36' doping spod zegara został wznowiony

37' po rzucie wolnym zupełnie nieudane dośrodkowanie Ljubenowa

38' we własnym polu karnym poloniści przechwycili podanie Budzińskiego

39' szybka akcja Kowalskiego, po jego dośrodkowaniu naciskany przez obrońców Sakaliew kopnął obok bramki

40' żółta kartka dla Nikolicia za przeszkadzanie Siebertowi przy wykonaniu wolnego.

43' próbka umiejętności technicznych Budzińskiego, który na małej przestrzeni minął dwóch rywali, ale to tylko środek boiska i groźnej akcji z tego nie było.

44' strzał Ławy zablokowany

45' Płotka wytrącił z rytmu Kulcsara, ale sędzia puścił grę tuż przed polem karnym Arki

45+1' pięknie do strzału z woleja złożył się Sakaliew, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. 0:0

spiker wyjaśnia, że system sprzedaży, który obsługuje Arkę, automatycznie wstrzymuje sprzedaż biletów wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego!

w przerwie kibicom Arki przypominany jest Tomasz Korynt. W 135 meczach w ekstraklasie strzelił on 41 bramek. To najlepszy wynik wśród piłkarzy gdyńskiego klubu! Grał w żółto-niebieskich barwach od 1977 do 1982 roku. Korynt otrzymał od dyrektora sportowego klubu, Andrzeja Czyżniewskiego pamiątkową koszulkę z numerem 10.

- Najcenniejsze bramki to te strzelone w Pucharze Zdobywców Pucharów w 1979 roku - podkreślił Korynt. Jego zdaniem w "11" 80-lecia Arki powinni być piłkarze, którzy zdobyli dla gdynian Puchar Polski. Z obecnych zawodników Korynt postawiłby na Ławę, którego nie ma w gronie nominowanych w plebiscycie.

46' rozpoczęła się druga połowa. Oba zespoły bez zmian

48' po błędzie Płotki strzał zza "16" Sarvasa zablokowany

50' piłkarze przemierzyła pole karne Polonii, ale Sakaliew nie zdołał jej sięgnąć.

51' Telichowski potrzebuje pomocy masażysty

52' nieudany strzał Sakaliewa

53' zablokowany strzał Trytki

57' pewna interwencja Sieberta w polu karnym powstrzymała atak Polonii

58' skandowanie spod zegara "Dariusz Pasieka, Gdynia na trzy punkty czeka"

59' mecz jest bardzo słaby. Polonia nastawiła się na przeszkadzanie Arce, a gdynianie nie za bardzo mają pomysł, co z tą optyczną przewagą zrobić.

61' trybuny skandują "Grzegorz Niciński" oraz "Nitek dziękujemy"

62' strzał Ławy z dystansu wysoko ponad bramką

62' pierwsza zmiana w Polonii. Mąka za Kulcsara.

64' Bledzewski nad poprzeczką piąstkuje na róg

64' po dośrodkowaniu z rożnego niecelnie strzelał Telichowski

65' bułgarska akcja Arki. Ljubenow dośrodkował na głowę Sakaliewa, ale ten strzelił obok bramki

66' zmiana w Arce. Tomasz Sokołowski za Budzińskiego

68' Sokołowski do Sakaliewa, ale Bułgar na spalonym

69' po dośrodkowaniu Mierzejewskiego Ława zbyt krótko wybił piłkę, wróciła ona do polonistów, ale niedokładnie podali do Telichowskiego, który mógł ją wybić tylko poza boisko.

70' odważna interwencja Bledzewskiego, który ubiegł Sarvasa. Polonistę ostro atakował też Płotka, ale gwizdka sędziego nie było i protesty Marcelo, który chciał karnego były nieskuteczne.

73' żółta kartka dla Telichowskiego. Bartek stracił piłkę i próbując powstrzymać kontrę Kowalskiego złapał go za spodenki.

74' Trytko zabrał piłkę M.Sokołowskiego, ale nie miał do kogo zagrać. Wreszcie na strzał zdecydował się Ljubenow, ale tylko w boczną siatkę.

75' niepewna interwencja Przyrowskiego, ale wyręczyli bramkarza obrońcy

77' Kowalski wybił piłkę na róg

78' szykują się zmiany w obu drużynach

79' Polonia seryjnie bije rogi. Ma ich już siedem, przy tylko trzech Arki. Żółta kartka dla T. Sokołowskiego za przepychanki w polu karnym.

80' ostatnia zmiana w Arce. Na boisko wszedł Wachowicz. W tym meczu będzie napastnikiem.

82' Zasada zastąpił kontuzjowanego Sarvasa.

83' strzał Wachowicza, celny, ale za słaby, aby zaskoczyć Przyrowskiego.

84' ostatnia zmiana w Polonii. Ivanovski za Nikolicia.

84' niecelny strzał Zasady

85' Płotka powstrzymał atak Ivanovskiego, który w dodatku faulował

88' dośrodkowanie Kowalskiego przechwycił Przyrowski

89' sędzia doliczył trzy minuty

90' Ljubenow mógł zostać bohaterem, minął dwóch polonistów i zamiast strzelać postanowił przedryblować trzeciego. Skończyło się stratą piłki!

90+1' Trałka potrzebuje pomocy masażysty

90+2' z krwawiącym policzkiem schodzi za linię boczną Zasada

90+3' kolejny piłkarz Polonii leży na boisku

90+3' Przyrowski ratuje Polonię przed utratą gola. T.Sokołowski, Wachowicz strzelił, a bramkarz gości końcami palców wybił piłkę na róg.

KONIEC MECZU 0:0!

- Chcieliśmy nagrodzić siebie i kibiców trzema punktami. Nie udało się, te straty trzeba odrobić w innych meczach. Jestem zadowolony z podstawy zespołu, z zaangażowania w grę. Co prawda był przestój około 65-70 minuty, ale w końcówce znów przycisnęliśmy. Nie było gola i zwycięstwa. Z tego powodu jest lekki niedosyt - podsumował Dariusz Pasieka, trener Arki.

Tabela wprowadzona: 2009-09-21

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0), Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0), Lech Poznań - Odra Wodzisław 1:0 (0:0), Ruch Chorzów - Cracovia 2:0 (1:0), Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 1:1 (0:0), Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:0, Wisła Kraków - Polonia Bytom 1:1 (0:1).

Opinie (144) ponad 50 zablokowanych

• Stadion pełen,buhehehehehe (2)

no frekwencje to macie,tylko zazdroscic,to chyba na Dolcan Zabki wiecej przychodzi osob

• 43 42

• frekwencja taka jest bo stadion jest remontowany, dlatego tylko tylu kibiców się zmieściło

• 3 4

• volf

jesteś typowym trolem internetowym. Zielonego pojecia nie masz o piłce, na mecze nie chodzi a do spinki internetowej to w pierwszym rzedzie stajesz.

• hmm (1)

a jak tam ostatnie derby, i poprzednie, i jeszcze poprzednie ???

• Prośba

Tylko bardzo proszę bez wyzywania się i obrażania. Kibicujmy obu drużynom a jak nie możecie obu tzn Arce i Lechii to chociaż nie wyzywajcie się.

• 24 5

• TYLKO BAŁTYK GDYNIA

Mrowiec Mrowiec bramke strzel ! Samobójczą ale strzel !
    arka 0-3 polonia

• 22 20

• bauauahuauhahuhahahahahahahahahhahaha (2)

• 20 15

• bo pewnie zabrakło wejściówek, nikt sie nie spodziewał, że przyjdzie więcej niz 1000 osób ;)

• 12 8

• BO NA BALTYK PRZYCHODI 187 Z ZBOWIDU.

• 3 3

• Pytanie do Arkowców (8)

Na waszym forum , ktoś zamieścił foty z bardzo dawnych meczów wyjazdowych Arki. Fajna sprawa. Moje pytanie brzmi kogo konkretnie przedstawia fotka z wyjazdu do Radzymina w 1949r.? Wiadomym jest , że Arki wówczas nie było , powstała później w wyniku kilkunastu fuzji. A więc czy ta ekipa na zdjęciu to KS Morski, Portowiec, Marynarz, Związkowiec, Kotwica, Czyn, Kolejarz, Doker, MIR, Spójnia, Gastronomia, Wybrzeże , Ogniwo, Budowlani, czy Dalmor? Bardzo proszę o odpowiedź, zależy mi na tym. I jeszcze jak można jakie barwy miała ta drużyna. Dziękuje. Na forum Arki nie mogę zapytać , bo nie wiem czemu, ale równałoby się to banem.

• 39 14

• ble ble ble, poniemiecki belkot (1)

• 12 11

• lg wraca do swoich tradycji, pierwszy niemiec na testy przyjechał ...

• 0 0

• wszystkie gdyńskie kluby, które nie były Bałtykiem były Arką (1)