Jesteśmy na piątym

Maciej Napiórkowski
25 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Szóste Wioślarskie Mistrzostwa Mediów Wybrzeża przechodzą do historii. Niestety drużynie Trojmiasto.pl nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku i wygrać zawodów. Zawodnicy portalu zajęli piąte miejsce.

Zawody odbywają się bardzo ciekawym systemem. Drużyny pływały w czwórkach podwójnych. W każdej osadzie musiał znaleźć się senior, junior, młodzik oraz kobieta. W dzisiejszych szóstych Mistrzostwach udział wzięło 10 osad. Długość biegu to 420 metrów. W 1/8 finału wzięło udział 10 osad, do ¼ zakwalifikowali się zwycięzcy oraz jedna osada przegranych z najlepszym czasem. W ćwierćfinale zobaczyliśmy 6 osad i do półfinałów przechodzili zwycięzcy oraz pokonani z najlepszym czasem. W półfinale wystąpiły 4 osady. Dwie zwycięskie trafiły do finału, a pozostałe do biegu o trzecią lokatę.
Zawodnicy startujący w barwach wybrzeżowych mediów to sportowcy reprezentujący trzy gdańskie kluby wioślarskie - AZS AWFiS, GKW Drakkar oraz GTW Gedanii. Nie zabrakło zawodników mających na koncie znaczące sukcesy sportowe. W ekipie Głosu Wybrzeża I wystąpił Adam Korol - reprezentant Polski na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Atenach. Na olimpiadzie zajął czwarte miejsce, a do brązowego medalu zabrakło mu bardzo niewiele.

Przebieg rywalizacji "wyścig po wyścigu":
1/8 finału:
Trojmiasto.pl - Dzień dobry
Bieg bez większych emocji. Płynąca bez specjalnego zaangażowania osada Trojmiasto.pl wygrała o długość łódki. Czas zwyciężców - 1:06,84.
Głos Wybrzeża II - Radio Gdańsk
Głos Wybrzeża o 4 sekundy wyprzedził Radio Gdańsk i znalazł się w ćwierćfinale.
Gazeta Wyborcza - Dziennik Bałtycki
Zawodnicy Gazety Wyborczej nie utrzymali swojego toru jazdy i zderzyli się z łódką Dziennika Bałtyckiego. Decyzja sędziów jednomyślna wyścig zostanie powtórzony. Drugi bieg bardzo wyrównany. Różnica między osadami to zaledwie 0.28 sekundy.
Głos Wybrzeża I - Telewizja Gdańsk
Pomimo rewelacyjnego finiszu Telewizji Gdańsk zwycięzcami zostali zawodnicy Głosu Wybrzeża I.
RMF FM - Poznaj Świat
Poznaj Świat o 2 sekundy lepszy od radiowców z RMF FM

¼ finału:
Trojmiasto.pl - Głos Wybrzeża II
Trojmiasto.pl po gorszym starcie niż w pierwszym biegu występie uległa Głosowi Wybrzeża.
Głos Wybrzeża I - Poznaj Świat
Niespełna sekunda różnicy. Głos Wybrzeża zwycięża.
Dziennik Bałtycki - Gazeta Wyborcza
Dziennik Bałtycki po dobrym wyścigu pokonał Gazetę Wyborczą.

Półfinał:
Głos Wybrzeża II - Dziennik Bałtycki
W obu biegach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Głosu Wybrzeża. I to między tymi osadami, w bratobójczym pojedynku, miało dojść do ostatecznego rozstrzygnięcia.

Bieg o 3. miejsce:
Dziennik Bałtycki - Poznaj Świat
Zawodnicy Poznaj Świat dużo szybciej zregenerowali siły i bez większych problemów pokonali Dziennik Bałtycki.

Finał:
Głos Wybrzeża I - Głos Wybrzeża II
Po dobrym wyścigu Głos Wybrzeża I pokonał redakcyjnych kolegów i zwyciężył w zawodach.

Drużyny, które w 1/8 finałów odpadły wzięły udział w walce z czasem. Nagrodą w tej rywalizacji był Puchar Pocieszenia. Fundatorem Pucharu, ubiegłoroczni zwycięzcy - Trojmiasto.pl. Po pierwszym niedobrym starcie, w drugim, powtórzonym biegu najlepiej spisali się zawodnicy Telewizji Gdańsk i to oni odebrali Puchar Pocieszenia.

Ostateczna kolejność:
1. Głos Wybrzeża I (skład: Adam Korol, Magda Szupiłuk, Maciej Miziuk, Mateusz Nowak)
2. Głos Wybrzeża II
3. Poznaj Świat
4. Dziennik Bałtycki
5. Trojmiasto.pl (skład: Marta Rychert - GKW Drakkar, Piotr Klik - GTW Gedania, Maciej Szkarłat - AWFiS, Damian Bażykowski - GTW Gedania)
6. Gazeta Wyborcza
7. Telewizja Gdańsk
8. RMF FM
9. Dzień Dobry
10. Radio Gdańsk

Należy zaznaczyć, iż najlepszy czas w pierwszym biegu zawodów uzyskali reprezentanci naszego portalu - Trojmiasto.pl.
Imprezę niemiło będą wspominać zawodnicy Dziennika Bałtyckiego. Już po zakończeniu mistrzostw spływająca osada zderzyła się z motorówką i połamała łódź.
Impreza cieszyła się dość dużym zainteresowaniem, wzdłuż Motławy na odcinku gdzie odbywały się zawody ciężko było dostać się pod barierkę oddzielającą deptak od rzeki.
Za rok kolejne zawody w ramach Siódmych Mistrzostw Mediów Wybrzeża w wioślarstwie.

Opinie (6)

• do poprawki

ciężko się czyta ten tekst. strasznie źle poskładane myśli. chaos.
    ps. gratuluję zwycięzcom wyścigu.:)

• 0 0

• Pech

Pech chcial ze w drugim biegy jedna osoba z naszej osady zlapala raka (wioslo wciagniete pod wode) i musielismy sie zatrzymac. Wtedy nasi przeciwnicy zdobyli przewage. Wystarczylo jeszcze 50 m a udaloby nam sie odrobic straty. Niestety tak sie nie stalo. Wiec powiedzenie niech wygra najlepszy nie zawsze pasuje.

• 0 0

• do zawodnika mogliscie sie zatrzymac, tak jak zrobila to telewizja jak zobaczyla fale ktorej nie bylo!!!