Jeszcze skuteczniejszy pościg niż w derbach

11 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Po pasjonującej pościgu Lechii udało się wywieźć z Kielc 3 punkty. Po pasjonującej pościgu Lechii udało się wywieźć z Kielc 3 punkty.

Lechia wróciła do gry o ligowy medal i europejskie puchary, choć długo wydawało się, że w Kielcach gdańszczanie nie będą mieli szans na żaden punkt, gdyż prezentowali się przeciętnie. Jednak biało-zieloni przebili swoje osiągnięcie z derbów, gdy z 0:2 wyciągnęli na 2:2. Koronie strzeli aż trzy gole i triumfowali 3:2 (0:1). Oblicze spotkania zmieniła samobójcza bramka gospodarzy, a w końcówce dwa celne strzały rutyniarzy Łukasza SurmyPawła Nowaka. Podopieczni Tomasza Kafarskiego awansowali na czwarte miejsce w tabeli ze stratą zaledwie dwóch punktów do wicelidera.

Małkowski - Golański, Hernani, Stano, Lisowski - Sobolewski, Lech, Vuković, Jovanović, Korzym - Niedzielan
Sędziowie: Trofimiec (Ciechanów)
Kapsa - Deleu, Vućko, Janicki, Andruskievicius - Pietrowski, Surma, Nowak - Lukjanovs, Buval, Traore
  • 68' Lech Zmiany Andradina
  • 71' Niedzielan Zmiany Puri
  • 83' Vuković Zmiany Markiewicz
  • 55' Pietrowski Zmiany Poźniak
  • 74' Buval Zmiany Bajić
  • 90+4 Traore Zmiany Bąk
  • 24' Jovanović
  • 52' Niedzielan
  • 67' Stano samobójcza
  • 84' Surma
  • 90' Nowak
  • 26' Sobolewski
  • 53' Niedzielan
  • 61' Korzym

trener Lechii zaskoczył ustawieniem, po słabym meczu w defensywie z Wisłą szkoleniowiec zdecydował się zostawić tę formację bez żadnych zmian, na ławkę trafił Bąk, który mógł grać, gdyż odcierpiał przymusową pauzę za nadmiar kartek, jedyna zmiana w ofensywie, wrócił Buval, na ławkę trafił Bajić
w dni meczu organizatorzy mieli sporo pracy, gdyż w nocy dwaj osobnicy rozsypali na murawie... szkło
w Koronie trzy zmiany w porównaniu z przegranym meczem z Legią 1:3. Nowi piłkarze to Stano, Sobolewski i Jovanović
1'
mecz rozpoczęła Korona
1'
Lechia dzisiaj na czarno, Korona w tradycyjnych złoto-czerwonych trykotach
2'
faulowany Buval, Francuz oczywiście na środku ataku, Traore wrócił tym samym tam gdzie czuje się najlepiej, czyli na lewym skrzydle
3'
Jovanović brzydko fauluje Nowaka, wcześniej było przewinienie na Surmie, ale sędzia zastosował przywilej korzyści
4'
Kapsa uratował Lechię! Bramkarz doskonale obronił strzał Niedzielana, który wyszedł sam na sam z Pawłem, z dobitką nie zdążył Lech
8'
sędzia upomniał Golańskiego, który brzydko faulował Traore
10'
Vućko pewnie głową przeciął podanie Golańskiego
11'
Surma wybił piłkę spod nóg Lecha na pierwszy róg dla Korony
11'
po rogu nie było zagrożenia pod bramką Lechii
13'
po strzale Buvala piłka po głowie jednego z rywali trafiła w ręce Małkowskiego, bramkarza Korony
14'
Korzym strzelił z pola karnego Lechii, ale niecelnie
15'
Buval zgrywał głową do Nowaka, ale szybszy bramkarz, który złapał piłkę, w dodatku sędzia boczny podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego
16'
po stracie Traore, próba rozegranie szybkiej kontry przez Koronę, Niedzielan na spalonym
18'
Golański ograł Andriuskieviciusa w narożniku boiska, ale dobrze interweniował głową Janicki, który wybił piłkę po dośrodkowaniu byłego reprezentanta Polski
19'
koronkowa akcja Korony, Lech zagrał do Niedzielana w pole karne, ten odegrał do Korzyma, który uderzył niecelnie
21'
Pietrowskim długim przerzutem próbował dograć piłkę w pole karne do Lukjanovsa, ale kopnął ją zbyt mocno i od bramki rozpocznie Korona
22'
tym samym zrewanżowała się Korona, zbyt mocno i poza boisko podawał Golański
23'
Pietrowski był faulowany przez Korzyma, ale sędzia tego nie dostrzegł i dał gospodarzom róg
24'
[1:0] KORONA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jovanović, który uciekł Lukjanovsowi, przeskoczył Vućko i strzałem głową umieścił piłkę w siatce, z rogu, którego nie powinno być (!), dośrodkował Sobolewski
26'
Żółtą kartką został ukarany Sobolewski (KORONA).
26'
ciekawa statystyka fauli, Korona ma ich 9, a Lechia żadnego!
28'
Surma w polu karnym wycofał do Andriuskieviciusa, ale ten źle trafił w piłkę i kielczanie spokojnie zablokowali to uderzenie
28'
strzał Nowaka, łapie piłkę Małkowski, to pierwsze uderzenie gdańszczan na bramkę w tym meczu
31'
po dośrodkowaniu Niedziela spóźnił się z interwencją Deleu, ale Korzym nie trafił piłki głową
32'
Niedzielan sygnalizował, że był faulowany przez Andriuskieviciusa na wysokości pola karnego, ale sędzia nakazał grać dalej
33'
Janicki sfaulował Niedzielana, wolny dla Korony niespełna 25 metrów na wprost bramki Lechii
34'
strzał Vukovicia z wolnego wysoko nad poprzeczką
35'
na spalonym Niedzielan
36'
znów Niedzielan na spalonym
39'
przerwa w grze, pomocy medycznej wymaga Buval po starciu ze Stano, sędzia w tym pojedynku nie użył gwizdka
43'
Traore doskoczył do dośrodkowania Andriuskieviciusa, ale nie zdołał skierować głową piłki w kierunku bramki
44'
sędzia doliczył minutę
45+1
koniec pierwszej połowy
LECHIA PRZEGRYWA PO PIERWSZEJ POŁOWIE W KIELCACH 0:1
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian w składach
51'
Niedzielan strzelił z ostrego kąta, pewnie złapał piłkę Kapsa
52'
[2:0] KORONA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Niedzielan. Korzym podał między Deleu a Janickiego, gdzie był nieobstawiony Niedzielan, piłkarz Korony zdobywa drugiego gola
52'
telewizyjne powtórki tej sytuacji sugerują, że w momencie podania Niedzielan był na spalonym i gol nie powinien być uznany!
53'
Żółtą kartką został ukarany Niedzielan (KORONA) za niezgodne z przepisami zachowanie po strzeleniu gola, który swoją radość wyładował na rożnej chorągiewce. Dobra wiadomość dla... Arki. Niedzielan nie zagra w meczu z gdynianami
55'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrowski, w jego miejsce wchodzi Poźniak.
57'
strzał Jovanovicia sprzed pola karnego, Kapsa z kłopotami, ale złapał piłkę
59'
Niedzielan podał do Golańskiego, zdążył Janicki i przejął tę piłkę, bo inaczej obrońca Korony byłby sam na sam z bramkarzem Lechii
60'
szczęście przy Lechii. Niedzielan znów uciekł obrońcom i przerzucił piłkę nad wychodzącym Kapsą, piłka minęła słupek
61'
Żółtą kartką został ukarany Korzym (KORONA) za faul na Deleu, i znów dobra wiadomość dla Arki, ten piłkarz też nie zagra z gdyńską drużyną
66'
Sobolewski z rogu do Stano, strzał stopera Korony niecelny
67'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stano samobójcza. Traore zagrał do Nowaka, ten wbiegł w pole karne, pomocnikowi Lechii piłkę spod nóg wybił Hernani, kopnął tak niefortunnie, że trafił w Stano, a piłka po odbiciu się od stopera Korony wpadła do siatki
68'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lech, w jego miejsce wchodzi Andradina.
70'
Stano faulował Buvala, dobra okazja do dośrodkowania z wolnego w pole karne Korony
71'
złe dośrodkowanie Poźniaka
71'
szybka kontra Korony, Niedziela strzela, Deleu dotknął piłkę ręką w polu karnym, ale sędzia uznał, że nie było to celowe zagranie i puścił grę, mimo protestów gospodarzy
71'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niedzielan, w jego miejsce wchodzi Puri.
73'
przerwa w grze na murawie leży Golański, który przypadkowy został uderzony przez Lukjanovsa, Łotysz przeprasza kielczanina
74'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buval, w jego miejsce wchodzi Bajić.
77'
Lukjanovs posłał piłkę w pole karne Korony, ale nie było tak nikogo z wyjątkiem bramkarza Małkowskiego
78'
strzał Surmy z 17. metrów, ale w środek bramki i Małkowski pewnie złapał piłkę
78'
masażyści Lechii na boisku, pomocy wymaga Traore, który zderzył się przy podaniu do Surmy z Jovanoviciem
80'
strzał Puriego w plecy Vućko
81'
Korona miała kłopoty z wybiciem piłki z "16" po wrzutce Nowaka, Hernani kopnął w Jovanovicia, ale ani Surma, ani Poźniak nie potrafili uderzyć w kierunku bramki
82'
opatrywany Vuković
83'
po stracie piłki przez Bajicia na środku boiska popędził na bramkę Lechii Andradina, strzał Brazylijczyka wysoko nad bramką
83'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza mający kłopoty z kolanem Vuković, w jego miejsce wchodzi Markiewicz, gospodarze zamierzają bronić wyniku, gdyż za pomocnika wszedł obrońca
84'
[2:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surma. Andriuskievicius wrzucił piłkę na 17. metr od bramki Korony, tam doskonale znalazł się kapitan Lechii, który dobrze przyjął piłkę i strzelił nie do obrony
86'
na spalonym Lukjanovs
87'
Lechia szuka jeszcze trzeciego gola, przerzut Surmy do Nowaka jednak niecelny
89'
Nowak domaga się interwencji sędziego po wślizgu Stano, ale arbiter uznał, że nie będzie wolnego, a jedynie aut dla Lechii
90'
[2:3] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nowak. Paweł uderzył z pierwszej piłki z 15. metra po dobrym podaniu Deleu
90'
90+3
Kapsa pewnie wyłapał dośrodkowanie Andradiny i nie spieszy się, aby podnieść się z murawy i wybić piłkę przed siebie
90+4
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Traore, w jego miejsce wchodzi Bąk, gdańszczanie wzmacniają defensywę i zyskują na czasie

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
, Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1 (0:0), Polonia Bytom - Cracovia 1:2 (0:0), Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0), Widzew Łódź - PGE GKS Bełchatów 1:1 (0:0), Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0), Wisła Kraków - Lech Poznań 1:0 (0:0)

Opinie (234) ponad 20 zablokowanych

• KOCHAM CIE LECHIO (5)

• 162 7

• WYNIK DOBRY

ALE ZNOWU FART JAK W DERBACH. KAFAR ZMIEŃ COŚ Z USTAWIENIEM BO 4-3-3 Każda drużyna w Polsce już przejrzała ten system. A no i w lato 2 wysokich napastników i 2 prawych obrońców bo ten deleu to porażka wiosny.

• 18 5

• A teraz wyobrazcie sobie jak by Lechia strzelila szybciej gola ze sledziami :)

• 24 1

• Ale gra (1)

Witajcie

Gratulacje ze zwycięstwa.

Jednak przyznam, że jeżeli chodzi o wynik to czegoś ie rozumiem 0:2 w plecy i zrobione na 3:2 to przeciwnicy powinni poprosić PZPN o bilet do czwartej ligi

Druga strona medalu - jak nasze orły doprowadziły do 0:2 - strach pomyśleć o Państwa komentarzach jednak Trener powinien się mocno nad tym zastanowić

Liczę na wyrozumiałość bo mam na myśli dobro Gdańskiej Lechii a przebieg spotkania nie wróży dobra.

Jeszcze raz gratuluję wygranej i szczęścia

• 16 0

• Gra - masakra...

W pierwszej połowie 1 strzał na bramkę , raczej podanie Nowaka do bramkarza, to i tak postęp w porównaniu do poprzedniego meczu. Deleu grał ale chyba w przeciwnej drużynie, co ten człowiek wyprawia to włos się na głowie jeży.Niestety gramy tragicznie ,to że wczoraj wygraliśmy ,to jakiś cud . Z gry nie zasłużyliśmy na zwycięstwo ale taka jest piłka , nie gramy nic cały mecz, przegrywamy 2-0, przeciwnik strzela sobie sam bramkę potem my oddajemy raptem 3 strzały z czego dwa wchodzą idealnie i wygrywamy. Najważniejsze 3 pkt. Po sezonie nikt nie będzie mówił o stylu tylko o miejscu. W takim stylu możemy zdobywać pkt ale tylko w lidze ,ewentualne puchary to za wysoki poziom dla tak słabo grającej Lechii. Potrzeba wzmocnień, szybkich napadziorów w stylu Niedzielana, widzieliście jak on "chodził", u nas takiego nie ma. A pomoc mamy dobrą tylko komu mają dograć gdy nikt się na szybkości z przodu nie pokaże.Obrona też sito ,Deleu za słaby na naszą ligę a co dopiero na puchary.Szybki Buzała, fakt że jeździec bez głowy ,ale robił różnicę i nie był klasowym piłkarzem ale coś się działo, tęsknimy za nim teraz. Co znaczy trochę sprytu,przebojowości, szybkości i dryblingu na naszą drewnianą ligę.

• masz ci babo placek!

wszyscy :media ,kibice i antykafary juz przekreslali szanse lechii w tym sezonie na zdobycie chocby punktu

zenada

• 16 1

• "Wiara czyni cuda"- zwłaszcza gdy da się w "łapę" cudotwórcom. (1)

• 1 5

• no tak. Arkowiec. Inaczej nie potrafią...

• 1 0

• Ja

Czary mary niedowiary twoja stara to twój stary :)

• 0 0

• Aaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! (4)

Lechia puchary, śledzie out!!!!!!!!!!!!!!!!! Piękny dzień!!!!!!!!!!!

• 112 20

• Co wy macie do Arki? (1)

Jestem z Gdańska, ale chciałbym aby i zespoły z Trójmiasta, osiągały sukces.Panowie z Gdyni, trzymam za Was kciuki i oby się udało przetrwać w tej ekstraklasie. Pozdrawiam

• 22 8

• Mi wystarczy jak Lechia będzie osiągała sukcesy. Arka swoją historią nie zasługuje na to żeby reprezentować trójmiasto w ekstraklasie

• 10 10

• prostak jestes i tyle !

LECHIA I ARKA = TRÓJMIASTO !!! zapamietaj to sobie!

• 7 6

• derby

No i powiedz beton z czego tutaj sie cieszyc,mecz derbowy to na nowym stadionie to moze komplet widzow,a tak przyjedzie jakas polonia bytom i przyjdzie 2 tys ludzi.A poza tym derby to zawsze wydarzenie

• 5 0

• zwracam honor i idę na kolanach się wysikać (4)

• 110 2

• prawie się obsikałem ze szczęścia :) muszę odstawić browary :) (2)

• 14 1

• 13 minut sikałeś? trochę długo ;)

jw

• 0 1

• daleko mam do kibla, a i po 4 bronkach leję dosyć długo :)

• 1 0

• rozgrzeszam

• 4 0

• Wynik (4)

Wynik nie powinien zasłonić bardzo słabej gry Lechii. Buval - dlaczego ten zawodnik gra w pierwszym zespole!!!

• 92 9

• (3)

A kto ma grać? Popielarz? Wiśnia się leczy, Sasankou się leczy, Bober się leczy, Dawid się leczy, a Buzi odszedł do Bełchatowa...

• 120 2

• Na wyjeździe.... ot tak przypominam...

• 0 0

• sledz co ? spadaj i nigdy nie wracaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3)

• 71 16

• Płaczu nie ma jest przegrana - a wam gratuluję

mężczyzną trzeba być w każdej sytuacji

• 15 0

• Nie przesadzaj - Derby muszą być ! (1)

Kolego dla tych dwóch meczów w sezonie akurat arce życzę pozostania w lidze. Mimo iż ostatnio grają straszną padake

• 9 2

• Nigdy z tym skorumpowanym, złodziejskim klubie. NIGDY.

• 1 1

• Trzeba grać do końca scyzoryki (3)

Widać że dane nam jest strzelać w końcówce meczu a śledzdzie znowu płacz

• 81 4

• Akurat dla nas wynik jest korzystny (1)

• 16 0

• no pewnie

im mniej wygranych tym większe prawdobodobieństwo że spadniecie;] akurat to jest zdarzenie pewne ;D