Jeziorak Iława - Lechia Gdańsk 0:3 w sparingu. Ceesay dwa gole, Conrado dwie asysty

4 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Joseph Ceesay zdobył dla Lechii Gdańsk dwa gole w pierwszym sparingu pod wodzą trenera Tomasza Kaczmarka. Joseph Ceesay zdobył dla Lechii Gdańsk dwa gole w pierwszym sparingu pod wodzą trenera Tomasza Kaczmarka.

Lechia Gdańsk pokonała w sparingu Jezioraka Iława 3:0 (0:0). Sparing z IV-ligowcem był pierwszym pod wodzą nowego trenera Tomasza Kaczmarka. Szkoleniowiec sprawdził 23 piłkarzy a zespół stworzył sporo okazji bramkowych, które przy większej precyzji mogły dać nawet dwukrotnie wyższe zwycięstwo. Dwa gole dla biało-zielonych zdobył Joseph Ceesay, a dwie asysty zapisał na swoim koncie Conrado.

Lechia Gdańsk. Będzie nowy sponsor z Indonezji?

Bramki: Paixao 48 min, Ceesay 70, 83

LECHIA:
I połowa: Alomerović - Pietrzak, Maloca, Nalepa - Diabate, Makowski, Kubicki, Haydary - Sezonienko, Zjawiński, Zwoliński

II połowa: Alomerović (61 Mikułko) - Conrado, Koperski, Kopacz, Musolitin - Ceesay, Kubicki, Kałuziński, Kryeziu (73 Szczepański), Durmus - Paixao (49 Sezonienko, 73 Sulaeman)

Od zwycięstwa w sparingu z IV-ligowym Jeziorakiem Iława rozpoczął pracę w Lechii Gdańsk trener Tomasz Kaczmarek. Szkoleniowiec, który do dyspozycji miał już rekonwalescentów Miłosza SzczepaniakaOmrana Haydary, sprawdził 23 piłkarzy.

W wyjściowym składzie trener Kaczmarek zdecydował się na bardzo ofensywne ustawienie z trzema obrońcami i trzema napastnikami. Lechia miała okazje do objęcia prowadzenia już w pierwszych minutach, gdy z dystansu huknął Tomasz Makowski, ale strzał obronił bramkarz.

Tomasz Kaczmarek o swoim planie na Lechię Gdańsk - przeczytaj, co zapowiada nowy trener

Chwilę później po strzale Łukasza Zwolińskiego, piłka odbiła się od poprzeczki. To mogło się zemścić, gdy w pojedynku sam na sam ze Zlatanem Alomeroviciem znalazł się jeden z piłkarzy Jezioraka, ale Serb wyszedł z niego zwycięsko.

W słupek trafił Zwoliński, indywidualną akcją popisał się Bassekou Diabate, strzelał także Łukasz Zjawiński, ale do przerwy, Lechia nie potrafiła zrobić użytku z przewagi. Po przerwie trafianie rozpoczął Flavio Paixao, który gola zdobył głową po asyście Conrado z lewej strony. Niestety, chwilę później opuścił boisko ze względu na uraz.

Lechia Gdańsk. Kaczmarek trenerem, nowy Indonezyjczyk i kontrakt Conrado

W poprzeczkę trafił chwilę później Ilkay Durmus a zza pola karnego uderzał celnie Jakub Kałuziński, ale to Joseph Ceesay podwyższył prowadzenie. Ponownie, tym razem zagraniem piętą, asystował Conrado. Blisko gola krótko po wejściu na boisko był Miłosz Szczepański, ale po jego strzale piłka nieznacznie minęła bramkę.

Wynik meczu ustalił Ceesay, który przy drugim trafieniu wykorzystał podanie Jarosława Kubickiego. "Kebsi" sam próbował posłać piłkę do bramki w 90. minucie uderzając z rzutu wolnego, ale futbolówka przeleciała obok słupka.

18 Górnik Łęczna 6 0 2 4 3:13 2
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-08-29