John Turek show w Poznaniu

Marta
2 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

John Turek John Turek

Sopoccy koszykarze po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej "odjechali" drużynie PBG Basket Poznania i to na jej parkiecie. Trel odniósł piąte ligowe zwycięstwo wygrywając wysoko 89:56 (22:20, 33:9, 21:16, 13:11). Już po 20 minutach gry John Turek miał na koncie "double-double", gdyż do 23 punktów dołożył 10 zbiórek.

PBG BASKET: Kulig 21, Micić 11, Comagić 5, Smorawiński 4, Lichodzijewski 2 - Sulowski 7, Parzeński 6, Filarowsi 0, Szydłowski 0, Nowak 0.

TREFL: Turek 26, Koszarek 14, Wiśniewski 11, Burgess 8, Waczyński 7 - Horne 12, Cummings 5, Stefański 3, Szymkiewicz 2, Fraś 1.

Sopocianie odnieśli w Poznaniu przekonujące zwycięstwo, potwierdzili tym samym rolę faworytów w tym meczu, jednak takich rozmiarów wygranej (33 punkty) raczej niewielu kibiców żółto-czarnych się spodziewało. Zwłaszcza, że gospodarze poważnie "odgrażali się" sopockiemu zespołowi, że będą chcieli powetować sobie weekendową, wysoką porażkę we Włocławku.

Jedynie w pierwszej kwarcie można było mówić o wyrównanej grze, prowadzenie często się zmieniało. W 3 minucie było 4:3 dla PBG, za chwilę Trefl prowadził 5:4 a w 5 minucie było 8:8. Ostatni remis zanotowano w 7 minucie gry kiedy do stanu 15:15 doprowadził John Turek. Za moment celnym rzutem zza łuku popisał się Łukasz Koszarek i sopocianie rozpoczęli swój popis gry.

Wprawdzie po 10 minutach było jeszcze tylko 22:20 dla sopocian ale już po 4 minutach drugiej kwarty goście prowadzili 33:22. Kapitalną partię rozgrywał wówczas Turek, grał na skuteczności przekraczającej 70 procent, zbierał piłki zarówno z atakowanej jak i bronionej tablicy i stał się główną postacią środowego meczu.

Drugą kwartę goście wygrali aż 33:9 (55:29 po 20 minutach) i mogli powoli przyzwyczajać się do myśli o wygranej z zespołem Miliji Bogicevicia. Wspomniany John Turek po pierwszej połowie miał na koncie 23 punkty, 10 zbiórek, 1 blok i 1 stratę.

Druga połowa rozpoczęła się od serii 6:1 dla gospodarzy. Sopocian z letargu wyrwał rzutem za 3 punkty Adam Waczyński i choć goście nie zdobywali już punktów w takim postępie jak w drugiej kwarcie to jednak całkowicie panowali nad tym co działo się na parkiecie.

Trener Karlis Muiznieks mógł pozwolić sobie na grę szerokim składem, posłał na parkiet wszystkich 10 graczy wpisanych do składu i żaden z nich nie zakończył zawodów z zerowym dorobkiem. W ostatnich sekundach 3 kwarty sopocianie, dzięki rzutom Jamelle Horne'a przekroczyli 30 punktów przewagi.

W ostatniej części meczu gospodarze nie mogli sobie poradzić nawet z młodymi, posiadającymi niewielkie doświadczenie graczami Trefla. Tylko przez chwilę wydawało się, że mogą zakończyć tą 10-minutową część meczu wygraną, w końcówce sopocianie raz jeszcze podkręcili nieco tempo i zasłużenie, wysoko wygrali.

Tabela wprowadzona: 2011-11-02
Pozostałe mecze ósmej kolejki TBL: Kotwica Kołobrzeg - Energa Czarni Słupsk 59:70 (14:18, 20:17, 16:15, 9:20), Zastal Zielona Góra - ŁKS Łódź 103:104 po dogr.(26:15, 19:32, 25:12, 19:30, d.14:15), PGE Turów Zgorzelec - AZS Politechnika Warszawska 89:63 (16:28, 23:10, 16:14, 34:11), AZS Koszalin - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 92:90 (18:25, 19:24, 25:21, 30:20), w środę zagrają: Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław (godz.20.00)

• 2 13

• A z Miami Heat przegraliby 130 :60 (5)

• 9 29

• ot rzeczowy komentarz

• 15 3

• Myślisz, że z Miami Heat zdobyliby 60 punktów? W życiu! Może z max 40.