Wiadomości

Żużlowcy Wybrzeża przegrali z Falubazem

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mimo starań Leona Madsena i Fredrika Lindgrena gdańszczanie nie zdołali zdobyć choćby punktu do tabeli ekstraligi. 40 punktów zdobytych przez Wybrzeże na Falubazie to jednak i tak pozytywne zaskoczenie.
Mimo starań Leona Madsena i Fredrika Lindgrena gdańszczanie nie zdołali zdobyć choćby punktu do tabeli ekstraligi. 40 punktów zdobytych przez Wybrzeże na Falubazie to jednak i tak pozytywne zaskoczenie. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża przegrali z SPAR Falubazem Zielona Góra 40:50. Mimo porażki, był to najlepszy występ gdańszczan od inauguracji sezonu przeciwko Unibaksowi Toruń. Kto wie, czy podopieczni trenera Piotra Szymko nie wygraliby tego spotkania, gdyby na przedmeczowym treningu stawił się Thomas Jonasson. Szwed jednak wybrał przygotowania do eliminacji cyklu Grand Prix. Zastępujący go w ekstralidze Renat Gafurow. Gospodarze nie wykorzystali osłabienia przyjezdnych po tym, gdy Piotr Protasiewicz po upadku opuścił stadion w karetce.RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

9. Renat Gafurow 1 (1,0,0,-,-)
10. Leon Madsen 10+1 (0,3,3,2*,2,-)
11. Artur Mroczka 5+1 (2,1,1*,1)
12. Marcel Szymko 3 (1,0,2,0,0)
13. Fredrik Lindgren 13 (3,1,3,3,0,3)
14. Dominik Kossakowski 1 (1,-,0,0)
15. Krystian Pieszczek 7 (2,1,2,1,1)
40:50
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Najwer (Gliwice)
Widzów:
2500

SPAR Falubaz Zielona Góra

1. Patryk Dudek 10+2 (2*,2*,d,3,3)
2. Aleksandr Łoktajew 11 (3,3,2,1,2)
3. Piotr Protasiewicz 3 (3,u,-,-)
4. Andreas Jonsson 7+2 (w,3,1*,2*,1)
5. Jarosław Hampel 11+1 (2,2,3,3,1*)
6. Kamil Adamczewski 5+2 (w,1*,2,0,2*)
7. Adam Strzelec 3 (3,0,0)


kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »Pomeczowy dwugłos trenerów:
Piotr Szymko
Piotr Szymko
PIOTR SZYMKO (Renalut Zdunek Wybrzeże): Przyjechał do nas mistrz Polski bez dziur w składzie i to było widać. Po wypadku Protasiewicza zbliżyliśmy się do remisu. Szkoda, że nie udało się tego dociągnąć do końca, ale myślę, że wynik nie był najgorszy. Kompletnie zawiódł Renat Gafurow, który znakomicie prezentował się na treningu, więcej spodziewałem się też po Arturze Mroczce. Pecha miał Krystian Pieszczek, który spalił dzisiaj trzy sprzęgła i tracił przez to pozycje na trasie. Najważniejsze, że walczyliśmy, choć mistrz Polski pokazał swoją klasę. Jeśli chodzi o nieobecność Jonassona, stała się ona pewna, gdy zrezygnował z udziału w przedmeczowym treningu. Zabrakło jego punktów, ale takie gdybanie nie ma sensu. Teraz myślę o tym, jak poukładać drużynę na następny mecz. Wierzę, że wygramy jeszcze niejedno spotkanie na naszym torze.
RAFAŁ DOBRUCKI (SPAR Falubaz): Wybrzeże zwietrzyło szansę po tym jak straciliśmy Piotra Protasiewicza, ale na szczęście zdołaliśmy się obronić. Nie znamy jeszcze szczegółów odnośnie stanu jego zdrowia, ale po wstępnych badaniach wiemy, że jest przytomny i raczej nie nabawił się poważniejszych urazów. Straciliśmy dzisiaj trochę punktów w dość pechowy sposób, ale szczęśliwie wywozimy z Gdańska komplet punktów. teraz trzymamy kciuki za zdrowie Piotra.


Relacja LIVE

[ICO]
Drugi mecz z rzędu w barwach Wybrzeża zabraknie kapitana Thomasa Jonassona. Jak udało nam się ustalić, mimo powołania na piątkowy i sobotni trening, Szwed wybrał trening... w niemieckim Abensbergu przed poniedziałkowym turniejem eliminacyjnym do przyszłorocznych indywidualnych mistrzostw świata.
[ICO]
Na 15 minut przed meczem na trybunach zasiada około 1000 kibiców, z czego ok. 100-osobowa grupa gości. Z parku maszyn mecz oglądał będzie... były trener piłkarzy Lechii Gdańsk, Michał Probierz.
[ICO]
Pod nieobecność Jonassona funkcję kapitana gdańszczan pełnił będzie Gafurow. Niewykluczone, że ta zmiana zajdzie również na stałe.
W próbie toru udział wzięli: Protasiewicz, Hampel, Piezczek i Kossakowski.
[ICO]
Niestety, mimo apelu jaki w tygodniu wystosowali żużlowcy do kibiców, na trybunach pustki. Prawdopodobnie złożyła się na to także iście plażowa pogoda w dzisiejszym dniu.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Aleksandr Łoktajew,
  Leon Madsen,
  Patryk Dudek.
Zawody rozgrywane będą wg I zestawu startowego. Goście zaczną z pół wewnętrznych.
[ICO]
I
[1:5] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Patryk Dudek (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Leon Madsen (0 pkt).

Goście dobrze wyszli ze startu i uciekli gdańszczanom.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Adam Strzelec,
  Krystian Pieszczek,
  Kamil Adamczewski.
[ICO]
II
Wyścig będzie powtórzony. W pierwszym łuku upadli zawodnicy gości, którzy próbowali "nakryć" Pieszczka przy krawężniku w pierwszym łuku. Za przerwanie biegu sędzia obwinił Adamczewskiego, który został wykluczony z powtórki.
[ICO]
II
Wielu kibiców przyszło na ostatnią chwilę. Frekwencja w tej chwili wynosi ok. 2,5 tysiąca widzów.
2'
Obaj zawodnicy Falubazu są zdolni do dalszej jazdy w zawodach.
[ICO]
II
[4:8] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Adam Strzelec (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Kamil Adamczewski (w/0 pkt).

Strzelec "założył" się na gdańszczan w pierwszym łuku i pognał do przodu. Do mety naciskał go Pieszczek, ale bez powodzenia.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Andreas Jonsson,
  Marcel Szymko,
  Piotr Protasiewicz.
[ICO]
III
Wyścig przerwany. O trzecią pozycję zaciekle walczyli Szymko i Jonsson. Szwed faulował gdańszczanina na wyjściu z drugiego łuku drugiego okrążenia. Na prowadzeniu znajdował się wówczas Mroczka. Jonsson wykluczony z powtorki.
3'
Warto zwrócić uwagę, że okrążenie wcześniej Szymko ostro potraktował Jonssona i minął go na dystansie. Później było widać wyraźną różnicę w szybkości, ale Szymko ze wszystkich sił pilnował krawężnika. Tam wjechał rozpędzony Jonsson, który uderzył w naszego zawodnika.
3'
Szymko zwijał się z bólu przez kilka chwil, ale ostatecznie udał się do parku maszyn o własnych siłach.
3'
Dla gdańszczan dobrym znakiem może być postawa Mroczki, który do przerwania wyścigu znakomicie radził sobie z naciskającym go Protasiewiczem.
3'
Zawodnicy wyjeżdżają już do powtórki.
[ICO]
III
[7:11] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Piotr Protasiewicz (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Andreas Jonsson (0 pkt).

Dobry start Mroczki, który przez dwa okrążenia dzielnie odpierał ataki Protasiewicza. Musiał jednak skapitulować przed szybszym rywalem na na wyjściu z drugiego łuku.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Fredrik Lindgren,
  Adam Strzelec,
  Krystian Pieszczek,
  Jarosław Hampel.
[ICO]
IV
[11:13] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Fredrik Lindgren (3 pkt), Jarosław Hampel (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Adam Strzelec (0 pkt).

Lindgren przegrał start, ale na wyjściu z pierwszego łuku atakiem po zewnętrznej części toru minął Hampela i uciekł do przodu. Szwed wydaje się znakomicie spasowany z gdańskim torem. Trzecie miejsce zajął Pieszczek, który nie był zagrożony przez Strzelca, a w pierwszym łuku starał się przy krawężniku włączyć w walkę o pierwszą lokatę.
4'
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Aleksandr Łoktajew,
  Marcel Szymko,
  Patryk Dudek.
[ICO]
V
[12:18] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Patryk Dudek (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Zielonogórzanie uciekli ze startu i nie dali szans gdańszczanom.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Fredrik Lindgren,
  Andreas Jonsson,
  Krystian Pieszczek,
  Piotr Protasiewicz.
Pieszczek jako rezerwa taktyczna za Kossakowskiego
[ICO]
VI
[15:21] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andreas Jonsson (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Fredrik Lindgren (1 pkt), Piotr Protasiewicz (u/0 pkt).

Gdańszczanie przez prawie dwa okrążenia prowadzili 5-1, ale przy krawężniku najpierw Lindgrena, a następnie Pieszczka niczym pociąg ekspresowy minął Jonsson. O punkt walczył jeszcze Protasiewicz, który jednak nie opanował motocykla i z impetem uderzył plecami o tor na początku ostatniego okrążenia. Wynik biegu został zaliczony.
[ICO]
VI
Na tor wyjechała karetka.
[ICO]
VI
Kibice obydwu drużyn dopingują zawodnika, który opuszcza tor na noszach.
[ICO]
VI
Karetka jeszcze nie opuściła toru. Według wstępnych informacji Protasiewicz ma problemy z poruszaniem kończynami. Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się szczęśliwie dla zawodnika Falubazu.
6'
Karetka opuściła tor. Niestety, z Protasiewiczem w środku.
6'
Karetka opuściła stadion na sygnale.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Jarosław Hampel,
  Leon Madsen,
  Kamil Adamczewski.
[ICO]
VII
[18:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Leon Madsen (3 pkt), Jarosław Hampel (2 pkt), Kamil Adamczewski (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Znakomity atak po zewnętrznej Madsena na wyjściu z pierwszego łuku. Duńczyk do wejścia w drugi łuk minął obu rywali i uciekł do przodu. W walce nie liczył się Gafurow.
7'
Przerwa na równanie toru.
7'
Jak na razie gdańszczanie stawiają opór zielonogórzanom, ale do korzystnego rezultatu wciąż daleko. Spiker zawodów nie podał jeszcze informacji na temat Protasiewicza, ale skoro opuścił stadion w karetce, nie pojedzie już w dzisiejszych zawodów. Czy Wybrzeże wykorzysta osłabienie Falubazu?
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Fredrik Lindgren,
  Aleksandr Łoktajew,
  Krystian Pieszczek,
  Patryk Dudek.
[ICO]
VIII
[22:26] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Fredrik Lindgren (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Patryk Dudek (d/0 pkt).

Znakomity start gdańszczan, a defekt pod taśmą zanotował Dudek. Wybrzeże jechało na 5:1, ale nasi zawodnicy zapomnieli o współpracy. Lindgren uciekł Pieszczkowi, a ten na trzecim okrążeniu nie przypilnował wewnętrznej części toru i dał się wyprzedzić Łoktajewowi.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Andreas Jonsson,
  Leon Madsen,
  Kamil Adamczewski.
Adamczewski jako rezerwa zwykła za Protasiewicza.
[ICO]
IX
[25:29] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Leon Madsen (3 pkt), Kamil Adamczewski (2 pkt), Andreas Jonsson (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Atomowy start Madsena, który uciekł rywalom. Niestety, kompletnie pomysłu na wyprzedzenie jadących parą gości nie miał Gafurow, który nieskutecznie napędzał się po zewnętrznej części toru.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Adam Strzelec,
  Marcel Szymko,
  Jarosław Hampel.
[ICO]
X
Gdańscy kibice poderwali się do dopingu: "GKS!"
[ICO]
X
[28:32] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Jarosław Hampel (3 pkt), Marcel Szymko (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Adam Strzelec (0 pkt).

Świetny start Hampela, z którym walkę podjął Szymko. Mroczka stracił prędkość na wyjściu z pierwszego łuku, gdzie zabrakło dla niego miejsca. Artur walczył jednak do końca i na początku ostatniego okrążenia po zewnętrznej części toru minął Strzelca.
10'
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Fredrik Lindgren,
  Aleksandr Łoktajew,
  Leon Madsen,
  Kamil Adamczewski.
Adamczewski jako rezerwa zwykła za Protasiewicza.
[ICO]
XI
[33:33] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Fredrik Lindgren (3 pkt), Leon Madsen (2 pkt), Aleksandr Łoktajew (1 pkt), Kamil Adamczewski (0 pkt).

Dobry start gdańszczan, którzy udanie współpracowali i nie dali szans gościom. W meczu mamy remis!
12'
Przerwa dla Adamczewskiego, który pojedzie wyścig po wyścigu.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Kamil Adamczewski,
  Dominik Kossakowski,
  Patryk Dudek.
[ICO]
XII
Doping z trybun. Na przemian słychać "GKS!", a także z sektora gości "Hej, Hej Falubaz!"
[ICO]
XII
[34:38] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Patryk Dudek (3 pkt), Kamil Adamczewski (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Natychmiastowa odpowiedź gości. Zawodnicy Falubazu wygrali start i walkę w pierwszy łuku. Mroczka do końca naciskał Adamczewskiego, ale nie wykorzystał nawet jego ewidentnego błędu, gdy wyniósł się zbyt szeroko na ostatnim łuku. Zabrakło centymetrów na mecie.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Andreas Jonsson,
  Marcel Szymko,
  Jarosław Hampel.
Pieszczek jako rezerwa zwykła za Gafurowa
[ICO]
XIII
[35:43] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Jarosław Hampel (3 pkt), Andreas Jonsson (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Pieszczek był na prowadzeniu, ale na pierwszym okrążeniu po wewnętrznej części toru minął go Hampel. Na trzecim okrążeniu to samo zrobił Jonsson. Gdańszczanie mogą już co najwyżej zremisować dzisiejszy mecz.
W biegach nominowanych możemy spodziewać się rezerwy taktycznej. Trener Szymko będzie chciał maksymalnie wykorzystać dobrą dyspozycję Madsena i Lindgrena.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Leon Madsen,
  Andreas Jonsson,
  Fredrik Lindgren,
  Patryk Dudek.
Lindgren za Szymko i Madsen za Gafurowa jako rezerwy taktyczne.
[ICO]
XIV
[37:47] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Patryk Dudek (3 pkt), Leon Madsen (2 pkt), Andreas Jonsson (1 pkt), Fredrik Lindgren (0 pkt).

Kolejność od startu do mety bez zmian. Kompletnie w wyścigu nie liczył się Lindgren, który do tej pory był bardzo szybki. Falubaz jest już pewny wygranej. Nie będzie niespodzianki.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Leon Madsen,
  Jarosław Hampel,
  Fredrik Lindgren,
  Aleksandr Łoktajew.
15'
Przerwa dla Madsena i Lindgrena, którzy wystartują wyścig po wyścigu.
15'
A jednak przerwa tylko dla Lindgrena. Za Madsena pojedzie Kossakowski jako rezerwa zwykła.
[ICO]
XV
[40:50] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Fredrik Lindgren (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Jarosław Hampel (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Znakomity start Lindgrena, który do końca odpierał ataki Łoktajewa. Kossakowski nie liczył się w stawce.
15'
Wybrzeże przegrało 40:50. To najlepszy występ gdańszczan od czasu meczu z Unibaksem Toruń. Nie powiększy on jednak dorobku w tabeli ekstraligi.

opinie kibiców w trakcie relacji (523)


Typowanie wyników

mecz ligowy
08.06.2014 godz.16:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

8%

31 typowań

x

1%

3 typowania

2

91%

353 typowaniaTabela po 7 kolejkach

Żużel - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Grupa Azoty Unia Tarnów 7 6 0 1 391:239 12
2 SPAR Falubaz Zielona Góra 7 6 0 1 343:267 12
3 Stal Gorzów Wlkp. 7 4 0 3 323:307 8
4 Fogo Unia Leszno 7 2 1 4 303:327 5
5 Kantor Online Włókniarz Częstochowa 7 2 0 5 289:341 4
6 Betard Sparta Wrocław 7 1 1 5 283:347 3
7 RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 7 1 0 6 240:390 2
8 Unibax Toruń 7 5 0 2 322:308 2

* Unibax Toruń został ukarany na starcie sezonu ośmioma ujemnymi punktami za rezygnację z uczestnictwa w finałowym spotkaniu w sezonie 2013.

Tabela wprowadzona: 2014-06-08

aktualna tabela »

Wyniki 7 kolejki:

 • RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - SPAR Falubaz Zielona Góra 40:50
 • Unibax Toruń - Fogo Unia Leszno 57:33
 • Grupa Azoty Unia Tarnów - Betard Sparta Wrocław 64:26
 • Stal Gorzów Wlkp.- Kantor Online Włókniarz Częstochowa 50:40

Opinie (218) ponad 10 zablokowanych

 • Oficjalny profil Falubazu Zielona Góra na facebook'u przekazał, iż z Piotrem Protasiewiczem wszystko jest w porządku! (3)

  Cale szczęście!!

  • 90 0

  • To dobrze. (1)

   Pierwsze info mówiło, że nie może ruszać kończynami

   • 14 0

   • Nigdy nie wierz pismakom !!!

    Jak Hampel miał upadek w Pradze to jeszcze leżał a już mówili że ma złamania po czym 5 min później Hampel poszedł do parkingu

    • 6 1

  • i jak wygrana

   Długą na kolanach cieniasy

   • 1 2

 • Czy THJ w niemieckim Abensbergu śledził relację? (3)

  Taka szansa może się już nie powtórzyć. Nasza 3 Skandynawów jest lepsza od Gafurova nawet bez treningów więc niech pan Szymko się nie ośmiesza. Renat tyle sezonów w Gdańsku i zaprezentować takie dno na własnym torze. Reszta drużyny zrobiła swoje. Fatalne ustawienie pary Mroczka-Szymko gwoździem do trumny. Jesteśmy za słabym zespołem kadrowo, żeby nie wykorzystywać całego potencjału tej drużyny.

  • 35 5

  • (1)

   szymko już w pile slyną z tego ze byl pseudotaktykiem zarowno w ustawieniu skladu na mecz jak i w dokonywaniu zmian w trakcie meczu.

   • 16 5

   • poważnie Pie$$$zochy ? To wina Szymki a nie Tuska?

    • 5 4

  • renata to tylko piwo hla w łegowie w hotelu pije nuzel do 5rana wyje..ć na zbity ryj pijaka

   • 2 8

 • Pieszczek do domu (5)

  Nic nie pokazal.NIC

  • 47 7

  • (3)

   Prawa jest taka ze gwiazdorek zbija ksm, bo po tegorocznej zenadzie w wykonianiu wybrzeza i wlokniarza na pewno wroci kalkulowana srednia meczowa. mniejszy ksm pieszczocha to wieksze szanse na lepszy kontrakt w zielonej dziurze albo apatorze w przyszlym sezonie.

   • 21 3

   • Co to jest KSM i do czego służy? (1)

    Może pani na lekcji rano wyjaśni

    • 2 0

    • Co to jest KSM

     KSM - klub samych miernot

     • 4 0

   • A KSM może i wróci ale tylko minimalny więc korzystniejsze jeśli już będzie wysokie KSM :)

    Rybak

    • 2 0

  • nie marudź....

   i nie ma KSM....

   • 1 11

 • wstydu nie ma (2)

  Absencja Protasiewicza i dobra jazda Lindgrena uchroniła przed kolejnym blamażem.
  Potrzebne na gwałt pieniądze aby reanimować GKS.
  Managerowie do roboty.

  • 30 8

  • Wstydu nie ma, punktów też nie. (1)

   U przeciwników 2 wykluczenia, upadek i defekt oraz kontuzja lidera. Przed meczem dawałem 32:58 i dla mnie postawa naszych była mniej więcej taka własnie

   • 3 2

   • No co z tego jest 40 -50 i koniec

    • 1 0

 • za co baty?za co cięgi?za co bieda?za co dno? (9)

  za to że pluliście na Polnego!!

  • 18 33

  • Fanaberie Chomskiego,Szymki,brak Madsena w ostatnim biegu (1)

   czy Wy nie wiecie czy nie chcecie przyjąć do dyńki że jedeyne pieniądze jakie są w klubie,to te które zostały po Majewskim!!on zostawił grę "Eurobiznes"bo w wolnych chwilach grywał, atam są pieniążki,tyle że zabawowe!!

   • 8 9

   • jedynym zawodnikiem który nigdy nie zawiódł GKS jest Renat!!

    od lat kręci przeważnie same zera
    co w obecnej sytuacji finansowej
    jest dla klubu zbawienne!1prawdziwy
    bohater

    • 23 4

  • Won z Jonassonem za takie olewanie klubu i kibiców, no ale przecież on kapitan

   • 32 7

  • za Coxa to się działo!! (1)

   • 56 1

   • Cox, Scofield, Dera i Olszewski

    Mi się wtedy najbardziej podobało, bo byłem smarkaczem.

    • 4 0

  • (3)

   przestań się ośmieszać. każdy debil wie że lotos odszedł przez nieudacznika polnego co dobiło gdański żużel.

   • 16 4

   • (2)

    lotos odszedł bo kibole stękali i pisma pisali do nich ze polny to nieudacznik, wiec lotos postanowił odejsc bo po co wspierac klub skoro kibice są niezadowoleni ot cała prawda

    • 11 6

    • a przez kogo odszedł niby sponsor od farb?.prawie jak yeti,nikt go nie widział ale wszyscy o nim słyszeli,łącznie z mistrzem z równowazni,który jakoś teraz nie jest zbyt mocno przejęty losem Wybrzeża.gimnastyk z AWF lub też z Wiejskiej,miał decydujące zdanie przy wyborze pana wybawcy koszykówki z Lublina i żużla w Gdańsku,więc może należałoby po męsku ponieść konsekwencje swoich decyzji?.Chyba jednak za wiele wymagam od pana,którego jedyną kompetencją jest odbijanie się od trampoliny ku karierze.

     • 12 1

    • bzdury gadasz

     Lotos odszedł bo nie widział efektów długoletniej współpracy. Nawet dreamteam w 2001, zajął "tylko" 3 miejsce, a rok pozniej spadlismy i to wzmocnieni Cegłą o dziwo. To byly rzady Majewskiego tak? I od tamtego czasu miłość lotosu do zuzla powoli gasla az dali se spokoj. Wielu ojcow porazki wiec ma nasz klub.

     A ty z jakiego wydzialu? Wywiadow z prezesuniem nie czytasz ? :-)

     • 2 0

 • 40 punktow u siebie? (2)

  Wstydu nie ma??? A co jest ? Bez Protasa defekty upadki wykluczenia
  Dajcie spokoj
  Jaka frekwencja??? Żenada

  • 22 12

  • W Zielonej mozna powalczyć o zwycięstwo tylko trzeba chciec (1)

   Sa do obiechania nie są tacy mocni

   • 7 14

   • Pomarzyć zawsze można..

    Tylko samymi marzeniami nikt jeszcze meczu nie wygrał.

    • 5 1

 • Rudy co ty jeszcze robisz w tym klubie? (1)

  • 20 4

  • Co ja robię? Załatwiam na lewo bilety dla ziomków

   • 12 3

 • (4)

  Cox, Davis, Schofield, Moksunen

  • 35 1

  • Moksunen....oj,nie!!!!!!!!!!!!!!

   reszta tak!!

   • 8 1

  • Moksunen był miernym zawodnikiem!!! (1)

   • 4 1

   • lepszy od pijaka z rosji

    • 4 2

  • Schofiel był później, a z tymi trzema jeszcze Tony Briggs.

   I baraże z Rybnikiem, były czasy ...

   • 5 1

 • (1)

  Mroczka - Szymko, para na wagę porażki + brak obecności Jonassona za nieudacznika Gafurowa (nie było opinii oprócz wypowiedzi Mroczki, Zdunka, Piotra Szymko, że Rosjanin jest lepszy od THJ) ale sponsor postawił na swoim. Mecz był do wygrania. Ale jeżeli w biegu gdzie jest wynik 33;33 jadą (bieg 12) Kossakowski z Mroczką w następnym Szymko z Pieszczkiem to nic innego nie było możliwe. TRAGEDIA.
  Takie też pytanie. Kto w klubie, który 2 lata temu miał największą ilość juniorów ze zdaną licencją zajmuje sie ich szkoleniem? Przecież Kossakowski jedzie padakę a o innych cisza...

  • 41 2

  • Ilość nie przechodzi w jakość, kasa misiu kasa.

   • 3 0

 • walczyli (5)

  Bylem widzialem i jestem dumny.

  • 31 12

  • nie byłem (1)

   nie dołożyłem się do pensyjek nieudaczników kierujących klubem i jestem z tego dumny

   • 12 20

   • nie chrzań, dopiero 8-my czerwca a ty już kieszonkowe przepiłeś, taka prawda

    • 1 2

  • (1)

   To mieszkasz na stadionie... Takiś szybki..

   • 4 7

   • mam telefon

    • 0 2

  • mam telefon

   • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

04.10 (nd) godz.16:00 Unia Tarnów 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
27.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:39 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
17.09 (czw) godz.19:00 Start Gniezno 57:33 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
12.09 (sob) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Abramczyk Polonia Bydgoszcz LIVE!
06.09 (nd) godz.14:00 Orzeł Łódź 52:38 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
28.08 (pt) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 35:55 e-Winner Apator Toruń LIVE!
22.08 (sob) godz.16:30 Arged Malesa TŻ Ostrovia 58:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
16.08 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!
08.08 (sob) godz.14:00 e-Winner Apator Toruń 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
04.08 (wt) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:39 Orzeł Łódź LIVE!

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń
2 Start Gniezno
3 Orzeł Łódź
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Unia Tarnów
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8 Lokomotiv Daugavpils
 • awans do ekstraligi: eWinner Apator Toruń
 • spadek do II ligi: Lokomotiv Daugavpils
 • awans do I ligi: Wilki Krosno
 • Sezon zakończono po rundzie zasadniczej liczącej 14 kolejek. Zrezygnowano z play-off ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w maksymalnej pojemności trybun.

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 14 37 85.7%
2. Witold Krużyński 11 35 90.9%
3. Radosław Dymkowski 14 33 78.6%
4. Wojciech Koczyński 14 33 78.6%
5. Wojteks23 Wojteks23 11 33 90.9%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »