• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Judo. AZS AWFiS Gdańsk najlepszy w AMP. Nadzieje na kolejne igrzyska?

ras.
26 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Karolina Miller (z lewej) podczas finałowej walki z Magdaleną Jarkowską. Karolina Miller (z lewej) podczas finałowej walki z Magdaleną Jarkowską.

Daria Pogorzelec była jedyną nadzieją trójmiejskiego judo na start w igrzyskach olimpijskich. Zawodniczka Wybrzeża Gdańsk zrezygnowała z walki o wyjazd do Tokio ze względu na ciążę. Być może reprezentanta w tej dyscyplinie doczekamy się za 3 lata w Paryżu. Niewykluczone, że będzie aspirował do nich któryś z judoków AWFiS Gdańsk, którzy właśnie triumfowali w klasyfikacji generalnej akademickich mistrzostw Polski. Natomiast od 29 maja do 1 czerwca w Gdyni rywalizować będą kadeci i młodzicy w ramach turnieju Judo Baltic Cup .Judo w Trójmieście. Sprawdź, gdzie trenowaćDaria Pogorzelec jeszcze przed przełożeniem igrzysk w Tokio z 2020 na 2021, miała nadzieję na trzeci start w olimpijskiej rywalizacji. Judoczka Wybrzeża Gdańsk, która w 2012 roku w Londynie zajęła 7. miejsce, a 4 lata później w Rio de Janeiro odpadła w 1/16 finału, zrezygnowała jednak z walki o kolejne punkty do światowego rankingu i wyjazd do Japonii. Obecnie oczekuje potomka.

Trojmiasto.pl 2019: Daria Pogorzelec w drodze po trzecie igrzyskaNajbliższe igrzyska będą musiały się obejść w tej dyscyplinie bez reprezentantów trójmiejskich klubów. Jest jednak nadzieja, że któryś z naszych zawodników zawalczy o wyjazd do Paryża w 2024 roku.

- Przed nami jeszcze mistrzostwa świata, na których można powalczyć o medal dający przepustkę o Tokio, ale nikt z naszych zawodników się na nie nie zakwalifikował. Mamy natomiast plejadę obiecującej, zdolnej młodzieży w wieku 18-23 lat, którzy śmiało mogę myśleć o tym, aby brać udział w kwalifikacjach olimpijskich. W judo są trudne i trwają 2 lata przy czym o ile, nie zdobędzie się medalu mistrzostw świata, trzeba zbierać punkty rankingowe - mówi nam Radosław Laskowski, kierownik sekcji AZS AWFiS Gdańsk.

Sport Talent. Karolina Miller i jej "łagodna droga" w judoReprezentanci gdańskiego klubu zwyciężyli właśnie w akademickich mistrzostwach Polski, które odbyły się w Pile. W zawodach uczestniczyło 41 uczelni a gdańszczanie wygrali klasyfikację generalną przed sekcjami AWF z Warszawy i Wrocławia.

 • Julia Jaśkiewicz (z lewej) podczas finałowej walki z Justyną Śliwą.
 • Dominik Majowski (z prawej) podczas finałowej walki z Mateuszem Kruegerem.
Po złote w kategorii do 70 kg sięgnęła Karolina Miller a w kategorii do 78 kg najlepsza była Julia Jaśkiewicz. Wicemistrzowski tytuł wśród panów powyżej 100 kg zdobył ich klubowy kolega Dominik Majowski a do 66 kg drugie miejsce zajął Jakub Biedrzycki. Trzeci w kat. do 100 kg był Przemysław Szuta .

Do pięciu medali zdobytych przez reprezentantów AZS AWFiS Gdańsk trójmiejski dorobek o brąz w kat. do 48 kg powiększyła Maria Tobolewska z Politechniki Gdańskiej. W kategorii do 78 kg trzecia była natomiast Weronika Matlakowska z Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Brąz w kat. do 70 kg padł łupem Alicji Dudek z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.Od soboty 29 maja do wtorku 1 czerwca w Gdyni rywalizować będą kadeci i młodzicy w ramach turnieju Judo Baltic Cup. Turniej w randze Międzynarodowego Pucharu Polski rozpocznie się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu w sobotę o godzinie 11:15.

O punkty rankingu Polskiego Związku Judo i awans do Kadry Narodowej, tym samym reprezentowania Polski na Pucharach Europy i Mistrzostwach Europy, rywalizować będą kadeci i młodzicy z całej Polski oraz gościnnie zawodnicy z kadry Holandii.

Podczas turnieju będzie prowadzona internetowa transmisja na żywo z każdego pola walki. Przed halą gier GCS zostaną wystawione dodatkowo monitory, na których kibice oraz zawodnicy czekający na swoje walki, będą mogli śledzić na żywo relację z turnieju.
ras.

Wydarzenia

Opinie (6)

 • polacy w sportach walki nie osiągną już poziomu sprzed kilkunastu lat (2)

  za dużo dobrobytu, za mało głodu. głodni, zawzięci, skoncentrowani ludzie osiągają szczyt w tych sportach. nasz czas biedy minął.
  i bardzo dobrze.

  • 3 4

  • Byłe kraje postsowieckie potwierdzają

   co prawisz. Wśród mężczyzn nie ma już szans może jeszcze kobiety w niszowych i nowych jak zapasy kobiet

   • 1 0

  • Niestety to jest smutna prawda kraju dobrobytu - moje dziecko często jako 10-14 latek startowało w zawodach judo gdzie ścierał się również z zawodnikami z Rosji. Tam widać głód zwycięstwa i walkę o lepsze jutro i podejście trenerów które w nowoczesnej Europie jest nieakceptowalne (potrafią nawet za przegraną zdzielić w łeb i nawrzeszczeć).
   U nas jest to bardziej dziś rekreacja i mentalnie mamy to już inaczej w głowie poukładane.
   Nie mówię, że to źle - ale brutalna prawda jest taka, że w sportach walki im z większej biedy wychodzisz (nawet patologii) tym większe szanse na ponadprzeciętne wyniki.

   • 4 0

 • Flota Gdynia

  Czy istnieje jeszcze judo na Oksywskiej Flocie?

  • 1 0

 • Odpowiedź brzmi

  Nie

  • 1 0

 • Marek

  Pani Daria okropnie antypatyczna i niemiła osoba. Wszystko się jej należy. Tacy ludzie nie powinni reprezentować kadry narodowej.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane