Wiadomości

stat

JumpOFF Hipodrom. Finał skoków przez przeszkody

Finałowa odsłona JumpOFF w Sopocie potrwa od piątku do niedzieli. Na parkurze zaprezentuje się blisko 100 jeźdzców i ponad 150 koni.
Finałowa odsłona JumpOFF w Sopocie potrwa od piątku do niedzieli. Na parkurze zaprezentuje się blisko 100 jeźdzców i ponad 150 koni. mat. prasowe

Do niedzieli potrwają zawody w skokach przez przeszkody JumpOFF rozgrywane na Hipodromie zobacz na mapie Sopotuhali pomarańczowej zobacz na mapie Sopotu. To wielki finał imprezy, do której eliminacje trwały od października. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.Sprawdź rankingi po rundach eliminacyjnychEliminacje do finału JumpOFF trwały od października. Po ośmiu eliminacjach w poszczególnych klasyfikacjach prowadzą: Paulina Pellowska (runda Pony), Wiktoria Ryciak (runda biała), Maria Padalak (runda brązowa, runda srebrna), Julia Milewska (runda złota), Jacek Grzywacz (runda platynowa, runda diamentowa) i Paulina Rybarczyk (runda bursztynowa).

- Część zawodników zjechała do Trójmiasta utrzymać pozycje, a część poprawić lokaty w wielkim podwójnie punktowanym finale. W sumie do zawodów zgłoszono około 100 jeźdźców i ponad 150 koni. Większość zawodników to stali bywalcy Hipodromu. Przyjeżdżają na zawody z kilkoma końmi, na których startują w różnych konkursach, w zależności od wieku, umiejętności i stopnia przygotowania konia - wyjaśnia Alicja Kocik, specjalista ds. marketingu w Hipodromie Sopot.
Zawody w skokach rozgrywane są na placu zwanym parkurem, a poszczególne konkursy różnią się od siebie stopniem trudności i wysokością przeszkód. Zawodnicy pokonują przeszkody według ustalonej kolejności (przeszkody są numerowane), a pomyłka lub pominięcie którejś powoduje eliminację, podobnie jak sytuacja, w której koń odmawia przeskoczenia przeszkody.

Punkty liczone są za czas przejazdu, a odejmowane za zrzutki i przekroczenie normy czasu.

Podczas zawodów JumpOFF Hipodrom zawodnicy mogą wziąć udział w konkursach o różnej trudności i różnej wysokości przeszkód, a zaliczanych do następujących rund:

  • Runda Pony (dla zawodników 9-16 r.ż. na kucach do 149 cm) - wysokość przeszkód do 50cm

  • Runda Biała (klasa Mini LL - amatorzy (najwyżej z licencją "W")) - wysokość przeszkód do 60 cm

  • Runda Brązowa w klasie LL - wysokość przeszkód do 90 cm

  • Runda Srebrna w klasie L, L1 - wysokość przeszkód do 105 cm

  • Runda Złota w klasie P, P1 - wysokość przeszkód do 115 cm

  • Runda Platynowa w klasie N, N1 - wysokość przeszkód do 125 cm

  • Runda Bursztynowa w klasie C, C1 - wysokość przeszkód do 135 cm

  • Runda Diamentowa w klasie CC, CC1- wysokość przeszkód do 145 cm


Uważny widz może zauważyć, że pomiędzy zawodnikami panuje duch dobrej, sportowej rywalizacji - takie zawody to doskonała szkoła charakterów. Tutaj bowiem liczy się opanowanie i umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji, które nie zagrożą ani jeźdźcowi, ani jego wierzchowcowi, ale też zwiększą szansę na zwycięstwo.

Zawody potrwają do niedzieli a wstęp na nie jest bezpłatny. Rozgrywki trwają w godz. 8-19. Dla publiczności organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje: stoiska handlowe (między innymi z biżuterią inspirowaną jeździectwem) oraz food trucki, które spotkać będzie można na podwórzu koło stajni. Wejście bramą od ul. Łokietka lub bramką dla pieszych od strony Żabianki.

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane