• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Juniorskie Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

11 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
W Dworze Artusa oficjalnie, a obowiązkowymi tańcami na lodzie zainaugurowano czwartą eliminację juniorskiego Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. W gdańskiej "Olivii" przez trzy dni zmagań zaprezentuje się blisko 100 zawodniczek i zawodników z 26 państw.

W godzinach południowych w jednej z najbardziej reprezentacyjnych sal miasta uczestników zawodów powitała Ewa Sienkiewicz, wiceprezydent Gdańska. Następnie odbyło się losowanie kolejności startów.

Cztery godziny później w "Olivii" do rywalizacji przystąpiły pary taneczne, w której to konkurencji, jako jedynej w łyżwiarskiej rodzinie, obowiązuje jeszcze część obowiązkowa. W Gdańsku był nią blues.

Zgodnie z przewidywaniami najlepiej pojechali brązowi medaliści mistrzostw świata, Jelena Chaliawina i Maksim Szabalin. Rosjanie wyprzedzili Marię Kozłową i Siergieja Baranowa, którzy przed rokiem w tej samej rangi imprezie w Gdańsku zajęli trzecie miejsce. Za Ukraińcami był łódzki duet, Agata Rosłońska i Michał Tomaszewski.

Jednak wczoraj, choć nasi reprezentanci zatańczyli swój układ dobrze, wystarczyło to tylko na piątą pozycję. Przed nimi sędziowie widzieli jeszcze niemieckie rodzeństwo Christinę i Williama Beierów oraz Myriam Trividic i Yanna Abbacka z Francji. Na jedenastej pozycji plasują się gdańszczanie Marta Dzióbek i Michał Zych. Jako, że do Gdańska nie przyjechała Dominika Polakowska, nie mógł wystartować trzeci zawodnik Stoczniowca, Marcin Trębacki.

Dzisiaj (piątek) zawody będą kontynuowane od godziny 10.00 a jutro (sobota) od 11.00. Na niedzielę o 14.00 wyznaczono pokazy.

jag.Głos Wybrzeża

Zobacz także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane