Juvenia Kraków - Arka Gdynia 60:19. Miłe złego początki rugbistów

dak.
23 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (4)

Arka Rugby

Arka Gdynia zaczęła mecz w Krakowie od przyłożeń Eujaana Bothy (z prawej) i Mykoły Karasewicza (drugi od lewej), ale później inicjatywę przejęła Juvenia i pewnie wygrała. Arka Gdynia zaczęła mecz w Krakowie od przyłożeń Eujaana Bothy (z prawej) i Mykoły Karasewicza (drugi od lewej), ale później inicjatywę przejęła Juvenia i pewnie wygrała.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Juvenią Kraków 19:60 (12:36) w meczu 14. kolejki ekstraligi rugby. "Buldogi" poprzestały jedynie na dobrym początku, bo prowadzili po przyłożeniach Eujaana Bothy i Mykoły Karasewicz, jednak później gospodarze nie tylko przejęli inicjatywę, ale i odnieśli przekonywujące zwycięstwo.

Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 41:20. Przeczytaj relację i wystaw oceny rugbistom oraz trenerom

Punkty dla Arki: Eujaan Botha 5, Mykoła Karasewicz 5, Szymon Sirocki 5, Dawid Banaszek 4

ARKA: Williams (50 Derwis), Mohyła (60 Bartkowiak), Kasperek (41 Bojke) - Krużycki, Zypper - Kuzimski (30 Gajowniczek), Chirume (70 Kruk-Miler), Litwińczuk (45 Zdunek) - Szyc - Banaszek (65 Steindl) - Rakowski, Karasewicz, Botha (41 Stosik), Sirocki

Spotkanie w Krakowie zaczęło się bardzo obiecująco dla Arki Gdynia, po której widać, że chciała iść po drugie zwycięstwo z rzędu. Wyjazdowe starcie z Juvenią rozpoczęła od dwóch przyłożeń.

Pierwsze po efektownym przechwycie zaliczył Eujaan Botha, a w następnej akcji punkty zaliczył Nikoła Karasewicz. Dawid Banaszek podwyższył tylko po tym drugim, więc po niespełna 15 minutach było 12:0. To były jednak tylko miłe złego początki.

Arka Gdynia - Posnania 94:7. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Arka Gdynia - Posnania 94:7. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Gospodarze przebudzili się po dwóch ciosach i z czasem zaczęli przejmować inicjatywę. W efekcie przyłożenie kontaktowe zdobył Peet Vorster. Skutecznie na słupy kopał Riaan van Zyl zarówno przy próbie podwyższenia, jak i rzucie karnym. To także on niedługo potem zdołał wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Zespół z Krakowa ewidentnie "poczuł krew", bo jeszcze przed przerwą zdołał znacznie podwyższyć wynik, gdyż po 40 minutach był 36:12.

Derby Trójmiasta w ekstralidze rugby w Sopocie. Polki w półfinałach w RPA. Przeczytaj zapowiedź weekendowych meczów Derby Trójmiasta w ekstralidze rugby w Sopocie. Polki w półfinałach w RPA. Przeczytaj zapowiedź weekendowych meczów

Po zmianie stron Juvenia mogła szybko zamknąć mecz, ale musiała zacząć od wyprowadzania ciosów, co uczyniła. Kontynuowała punktowanie po przyłożeniach i zaledwie po 10 minutach drugiej połowy prowadzenie wynosiło już 46:12. Obraz gry niewiele się zmienił, dlatego gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo. Natomiast gości stać było jedynie na przyłożenie Szymona Sirockiego.

Arka mogła wyprzedzić Juvenię w tabeli, ale zamiast tego traci do niej już 8 punktów.

10 Up Fitness Skra Warszawa 14 6 0 8 367:259 -32
* W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż.
* Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
* Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
* Up Fitness Skra Warszawa w 10. kolejce otrzymała trzeciego walkowera. W związku z tym drużyna otrzymała karę -10 punktów, została wykluczona z dalszych rozgrywek, jej kolejne mecze weryfikowane będą jako walkowery 25:0 na korzyść rywali, a jednocześnie klub został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli bez prawa gry w meczu barażowym o utrzymanie.
* Grająca w rundzie jesiennej drużyna Master Pharm Łódź w rundzie wiosennej zmieniła nazwę na Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
Tabela wprowadzona: 2023-04-28

Wyniki 14 kolejki

• OGNIWO SOPOT - LECHIA GDAŃSK 41:20 (19:10)
  • Juvenia Kraków - ARKA GDYNIA 60:19 (36:12)
  • Pogoń Awenta Siedlce – Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 10:29 (3:12)
  • Orkan Sochaczew – Edach Budowlani Lublin 28:19 (0:16)
  • Posnania - Up Fitness Skra Warszawa 25:0 (walkower)
dak.

Opinie (4)

Wszystkie opinie

• Opinia wyróżniona

Z taką grą szkoda

Arka weszła w mecz beż agresji i tak go prowadziła do 80 minuty. Trochę więcej zaangażowania i wynik był by inny. Szkoda