• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

W piątek koncert Pokolenia Wolności: organizatorzy spodziewają się 30 tys. osób

osa
2 czerwca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (155)
Jedną z gwiazd będzie Kasia Stankiewicz wraz z zespołem Varius Manx. Jedną z gwiazd będzie Kasia Stankiewicz wraz z zespołem Varius Manx.

Już dziś odbędzie się jedno z największych wydarzeń masowych ostatnich miesięcy. O godz. 20 na placu Zebrań LudowychMapka rozpocznie się darmowy koncert "Pokolenia Wolności", który według organizatorów może przyciągnąć nawet 30 tys. widzów. Spodziewane są utrudnienia w ruchu. Poniżej garść przydatnych informacji.
Koncert, zorganizowany z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, to póki co największe darmowe masowe wydarzenie nie tylko trwających właśnie weekendowych obchodów w Gdańsku, ale też sezonu.

Na scenie wystąpi cała plejada gwiazd, m.in.: Doda, Kayah, Michał Szpak, Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski, zepoły Raz Dwa Trzy, Lemon i Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Muzycznym motywem przewodnim będą hymny czasu transformacji i nowe interpretacje przebojów. Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz.

Wejście na plac Zebrań Ludowych będzie odbywało się od strony skrzyżowania ul. 3 Maja i ul. Giełguda. Wejście na plac Zebrań Ludowych będzie odbywało się od strony skrzyżowania ul. 3 Maja i ul. Giełguda.

Koncert "Pokolenia Wolności": otwarcie bram o godz. 19:00, koncert od 20:00Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, ale brama będzie otwarta od godz. 19. Wejście na plac Zebrań Ludowych będzie odbywało się od strony skrzyżowania ul. 3 Maja i ul. Giełguda. Dla uczestników nie ma przypisanych parkingów, więc organizatorzy zalecają dojazd komunikacją miejską.

Osoby do 16. roku życia muszą być pod opieką osoby pełnoletniej i wypełnić stosowne oświadczenie w specjalnym punkcie (znajduje się blisko wejścia). Na koncert lepiej przyjść po dobrej kolacji, ponieważ na terenie imprezy nie będzie stref gastronomicznych, natomiast napoje podawane będą w wielorazowych kaucjonowanych kubkach.


Koncert "Pokolenia Wolności": komunikacja miejska po imprezieZe względu na masowy charakter koncertu miasto zapewnia dodatkową komunikację miejską dla uczestników.

Po zakończeniu koncertów z przystanku "Brama Oliwska" odjadą dodatkowe tramwaje:

 • Linia 2 do Lawendowego Wzgórza oraz Strzyży PKM przez Zaspę i Oliwę;
 • Linia 3 do Nowego Portu przez Brzeźno;
 • Linia 6 do Jelitkowa oraz Łostowic Świętokrzyskiej;
 • Linia 9 na Stogi;
 • Linia 12 na Ujeścisko.

Oprócz tego zaplanowane zostały dodatkowe kursy na liniach nocnych N1, N3, N4, N5, N6 i N14, a ich liczba będzie uzależniona od frekwencji. Ze względów bezpieczeństwa w godz. od ok. 22 do ok. 23:30 zawieszony zostanie przystanek "Brama Oliwska" 04 (w kierunku Dworca Głównego). Najbliższym przystankiem linii nocnych w tym kierunku będzie "Dworzec Główny".

Więcej też będzie SKM-ek na trasie Gdańsk Główny - Wejherowo w godz. 23:00-1:00.

Zaśpiewa także Michał Szpak. Zaśpiewa także Michał Szpak.

Koncert i weekendowe obchody: utrudnienia w ruchu w centrum GdańskaW ramach obchodów zaplanowano więcej darmowych imprez, które odbędą się w weekend - tu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Spodziewane są więc tłumy także w okolicach ECS, wprowadzona więc będzie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu:

 • ul. Giełguda w dniach 2 czerwca (piątek) od godz. 6 do 3 czerwca (sobota) do godz. 6 - dojazd od ul. Focha przez ul. Gielguda do ul. 3 Maja niemożliwy;
 • parkingu przy Cmentarzu Garnizonowym od strony ul. Giełguda w dniach 18 maja (czwartek) od godz. 6 do 7 czerwca (środa) do godz. 12
 • ul. 3 Maja w obu kierunkach od al. Zwycięstwa do ul. Dąbrowskiego w dniu 2 czerwca (piątek) od godz. 18:30 do 2 czerwca do godz. 23:30.


Święto Wolności i Praw Obywatelskich od piątku. Co się będzie działo? Święto Wolności i Praw Obywatelskich od piątku. Co się będzie działo?
osa

Wydarzenia

Święto Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku (9 opinii)

(9 opinii)
pop, warsztaty, spotkanie, debata

Koncert Pokolenia Wolności | Doda, LemON, Kayah, Michał Szpak, Varius Manx i inni

pop, w plenerze

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (155)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane