Już tylko CSKA niepokonane w grupie G Euroligi

Krzysztof Klinkosz
10 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarze Asseco Prokomu nie obronili w Moskwie prowadzenia w grupie G Euroligi, ale swoją postawą zasłużyli na uznanie. Utytułowane CSKA uciekło wyraźniej gdynianom dopiero na początku ostatniej kwarty. Tym samym mistrzowie doznali pierwszej porażki w TOP-16, przegrywając 73:84 (21:22, 15:18, 21:24, 16:20). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego pojedynku.

CSKA: Kaun 18, Langdon 14, Chriapa 13, Planinić 11, Siskauskas 11 - Holden 17, Woroncewicz 0, Kurbanow 0, Mensah - Bonsa 0, Ponkraczow 0.

ASSECO PROKOM: Woods 16, Logan 15, Jagla 5, Hrycaniuk 2, Harrington 0 - Varda 15, Burrell 7, Ewing 7, Zamojski 6, Szczotka 0.

Mecz w Moskwie rozpoczął się od prowadzenia gdynian 2:0 po trafieniu Jana Hendrika Jagli, wyrównał jednak Trajan Langdon a w 5 minucie po trafieniu Zorana Planinicia gospodarze prowadzili już 10:2.

Wystaczyły dwie celne "trójki" Jagli i Davida Logana aby mistrzowie Polski nawiązali punktowy kontakt (10:8). W 7 minucie akcję 2+1 wykorzystał Qyntel Woods który mimo dolegliwości pleców zagrał w Moskwie i Asseco Prokom odzyskało prowadzenie 11:10.

Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Planinić, ale gdynianie odpowiedzieli kolejną "trójką", tym razem celnym egzekutorem był Ratko Varda. Mistrzowie Polski w 9 minucie prowadzili 14:12, później było jeszcze 16:14 dla Asseco Prokomu, jednak w końcówce kwarty skuteczniejsi byli gospodarze. Po "trójce" J.R. Holdena było 22:19 dla CSKA a wynik po pierwszej kwarcie ustalił Logan.

Niestety czarnoskóry reprezentant Rosji zaaplikował gdynianom już w pierwszej minucie drugiej kwarty aż pięć punktów i CSKA objęło prowadzenie 27:21. Straty nieznacznie odrobił Varda w 13 minucie trafiając dwa rzuty wolne. Minutę później po rzucie za trzy punkty Woodsa było już tylko 28:26 dla CSKA.

"Trójką" odpowiedział jednak także Holden i gospodarze znów nieco odskoczyli mistrzom Polski. W 16 minucie po trafieniu Saszy Kauna było 33:26 dla CSKA.

Trener Tomas Pacesas wymienił aż trzech koszykarzy na parkiecie i po kilkudziesięciu sekundach zaczęło to przynosić efekty. Gdynianie szybko odrobili straty. Punktował Przemysław Zamojski a akcję 2+1 wykorzystał Varda. W 19 minucie było tylko 37:36 dla Rosjan.

Gospodarze w końcówce pierwszej połwy zdobyli jeszcze jednak 3 punkty i po 20 minutach prowadzili 40:36.

Na początku drugiej połowy do boju z CSKA ruszył Varda, po jego 4 punktach z rzędu było 43:40 dla CSKA, wyrównał po "trójce" Woods. Gospodarze odskoczyli na 46:43, ale kolejną "trójkę" rzucił dla gdynian Logan.

W pierwszej połowie trzeciej kwarty na parkiecie w Moskwie trwał prawdziwy festiwal rzutów za trzy punkty, po kolejnym takim rzucie Woodsa gdynianie odzyskali prowadzenie (49:46 w 24 min.).

Jeszcze w 27 minucie był remis 55:55 jednak znów lepszą końcówkę kwarty mieli Rosjanie, którzy ostatnie 3 minuty wygrali 9:2 i po 30 minutach prowadzili 64:57.

Niestety początek ostatniej odsłony mistrzowie Polski przegrali 0:8, po trzech punktach Wiktora Chriapy w 33 minucie CSKA prowadziło 72:57. Trzema punktami odpowiedział Daniel Ewing ale goście nie potrafili w większym zakresie odrobić strat. W 35 minucie przegrywali już 60:77.

W końcówce meczu klub z Moskwy całkowicie już opanował sytuację na parkiecie. w 38 minucue Ramunas Siskauskas zdobył punkty na 80:65 dla gospodarzy, którzy tym samym mogli cieszyć się już z miana niepokonanej drużyny grupy G TOP-16.

Za dwa tygodnie Asseco Prokom będzie miało okazję okazję wziąć rewanż na CSKA. Wicemistrzowie z poprzedniego sezonu stawią się w Gdyni 24 lutego o godzinie 19.45. W naszym typerze już można obstawiać wynik tego pojedynku.

W drugim meczu grupy G Unicaja Malaga pokonała Żalgiris Kowno 86:68 (21:6, 19:23, 24:18, 22:21)

• gdzie ogladac?? (1)

Podajcie jakis link, na ktorym mozna ogladac mecz w internecie.