Arka przegrała w Kielcach

10 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Piłka przestała się słuchać Dariusza Zjawińskiego. W pierwszych dwóch meczach w Gdyni strzelił 2 gola, a w dwóch ostatnich spotkaniach dwukrotnie piłka po jego strzałach trafiała w słupek. Piłka przestała się słuchać Dariusza Zjawińskiego. W pierwszych dwóch meczach w Gdyni strzelił 2 gola, a w dwóch ostatnich spotkaniach dwukrotnie piłka po jego strzałach trafiała w słupek.

Arka interesowała się Łukaszem Sekulskim już 1,5 roku temu, a Maciej Gostomski jeszcze wiosną trenował w Gdyni. Ostatecznie obaj trafili do Korony i to oni przyczynili się w dużym stopniu do porażki żółto-niebieskich w Kielcach 0:1 (0:1). Napastnik strzelił jedynego gola, a bramkarz broni dobrze, a w drugiej połowie także szczęśliwie. Po uderzeniu Dariusza Zjawińskiego wyręczył go słupek. Inna sprawa, że podopieczni Grzegorza Nicińskiego mecz zaczęli pasywnie, a do ataku rzucili się dopiero wówczas, gdy wynik był niekorzystny.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

33 Gostomski – 26 Rymaniak, 32 Dejmek, 23 Diaw, 19 Kallaste - 8 Możdżeń - 5 Pyłypczuk, 7 Cebula, 17 Palanca, 10 Aankour – 44 Sekulski
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Boniek, Golis
13 Jałocha - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 4 Sołdecki, 23 Warcholak - 7 Błąd, 6 Łukasiewicz, 17 Marciniak, 19 Bożok - 10 Szwoch - 22 Zjawiński
  • 54' 7 Cebula Zmiany 11 Zając
  • 68' 44 Sekulski Zmiany 28 Gabovs
  • 82' 17 Palanca Zmiany 9 Abalo
Zmiany Zmiany
  • 46' 7 Błąd Zmiany 18 Yussuff
  • 65' 17 Marciniak Zmiany 11 Siemaszko
  • 75' 19 Bożok Zmiany 9 Abbott
  • 39' Sekulski
Bramki Bramki
  • 83' Kallaste
  • 86' Dejmek
Kartki Kartki
  • 7' Marciniak

Arka już raz w tym sezonie przez niespełna dobę otwierała tabelę ekstraklasy. Czy w sobotę znów stanie się to faktem? Gdynianie potrzebują zwycięstwa nad drużyną, którą Antoni Łukasiewicz (ARKA) uznaje za podobną do żółto-niebieskiej ekipy

PRZECZYTAJ WYWIAD Z POMOCNIKIEM ARKI

zgodnie z tym co sugerowaliśmy, w "11" Arki jedna zmiana. W miejsce kontuzjowanego Marcusa zagra na prawym skrzydle Błąd
(ARKA)

TAK PISALIŚMY O ZMIANACH W "18" ARKI NA KIELCE

na ławce rezerwowych Abbott, dla którego jest to powrót do ligowej "18" po wiosennej operacji

PAWEŁ ABBOTT: TRZEBA MIEĆ CHARAKTER
Komplet rezerwowych Arki: 1. Steinbors, 2. Socha, 3. Sobieraj, 32. Stolc, 18. Yussuff, 9. Abbott, 11. Siemaszko
Korona przed ligową przerwą wygrała dwa mecze. Jednak w stosunku do ostatniej "11" musiała dokonać dwóch wymuszonych zmian, gdyż kontuzjowany jest Kiełb, a za kartki pauzuje Grzelak
rezerwowi Korony: 30 Pesković, 6 Marković, 11 Zając, 13 Wierchowcow, 28 Gabovs, 77 Przybyła, 9 Abalo
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka dziś na niebiesko, Korona w tradycyjnych czerwono-żółtych strojach
dali o sobie znać kibice gdyńscy głośnym skandowaniem "Arka Gdynia"
1'
od środka rozpoczęła Korona
1'
Zbozień (ARKA) wybił piłkę na róg
2'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Palanki
3'
początek gry pod znakiem ataków Korony
4'
"Arka gol" - z trybun
5'
niecelny strzał sprzed pola karnego Palanki
6'
kłopoty Marcjanika (ARKA) z wyprowadzeniem piłki z własnego przedpola. Agresywnie grają ofensywni zawodnicy Korony
7'
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ARKA), który faulował Cebulę tzw. nakładką
kontuzja
7'
Cebula (KORONA) wymaga pomocy masażystów
8'
gra wznowiona, Korona na razie w "10"
10'
Korona nadal w "10", ale utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie boiska
11'
Cebula (KORONA) wrócił do gry
12'
statystyki Ekstraklasa SA pokazują przewagę Korony. Posiadanie piłki 67:33 dla gospodarzy
13'
zablokowany strzał Aankoura (KORONA)
14'
Arka na razie skupiona na destrukcji
15'
po raz drugi piłkarze Arki poradzili sobie z dośrodkowanie Palanki z wolnego
16'
Cebula (KORONA) strzelił nad poprzeczką
18'
znów piłka w "16" Arki. Po zagraniu Palanki wybija futbolówkę Zbozień (ARKA)
18'
Arka coraz bardziej daje się zdominować Koronie, która gra pressingiem już na połowie gdynian
20'
wulgarnie na trybunach. Poszło o KSZO, lokalnego rywala Korony, z którym kibice Arki są zaprzyjaźnieni
24'
kilka słabszych minut. Zwolniła przede wszystkim Korona
25'
po dośrodkowaniu z wolnego Szwocha (ARKA) niecelnie główkował Sołdecki (ARKA)
25'
w dodatku sędzia odgwizdał jeszcze spalonego
28'
niecelne dośrodkowanie Błąda (ARKA). Piłka wyszła bezpośrednio poza bramkę
29'
Arka konstruuje coraz dłuższe akcje. Korona czeka teraz z pressingiem aż gdynianie wejdą na jej połowę
32'
Jałocha (ARKA) odbił przed siebie piłkę po strzale Sekulskiego (KORONA), a napastnika do uderzenia wyprowadził rajd lewym skrzydle Aankoura
33'
Kallaste (KORONA) mocno niecelny strzał
34'
przypomnijmy, że Sekulskim (KORONA) i Gostomskim (KORONA) interesowała się Arka. Napastnik był w kręgu zainteresowań gdynian jeszcze, gdy grał w II-ligowej Stali Stalowa Wola, a bramkarz trenował przy ul. Olimpijskiej wiosną
35'
znów minuty z naporem Korony
36'
na spalonym Szwoch (ARKA), a okazja dla niego zrodziła się nieoczekiwanie, gdy Marciniak (ARKA) zablokował wybicie Rymaniaka (KORONA) z własnej połowy
39'
[1:0] KORONA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sekulski. Ależ akcja wyszła gospodarzom. "rozklepana" obrona gdynian zagraniami na jeden kontakt. Pierwszy strzał Palanki odbił Jałocha. Jednak Aankour zagrał jeszcze głową na 6. metr, gdzie był Sekulski i głową wpakował piłkę do siatki, mimo że w bramce było jeszcze dwóch piłkarzy Arki
39'
to piąty gol Sekulskiego (KORONA) w tym sezonie
40'
Gostomski (KORONA) wybił piłkę na róg po strzale Błąda (ARKA)
41'
zamieszanie po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z rogu. Z blisko strzelał Marciniak (ARKA), ale trafił w Zjawińskiego (ARKA)
41'
jeszcze jeden róg dla Arki
41'
tym razem bez zagrożenia dla Korony po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z rogu
42'
stracony gol ożywił Arkę
43'
niecelnie strzelał Błąd (ARKA), a Zjawińskiemu (ARKA), który na wślizgu starał się jeszcze sięgnąć piłki, zabrakło kilkunastu centymetrów
45'
nie zdążył Szwoch (ARKA) z dośrodkowaniem. Piłka opuściła boisko
45'
minuta doliczona, Arka w ataku
45+1
Możdżeń (KORONA) wybił piłkę na róg
45+1
wyszedł Gostomski (KORONA), ale nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Szwocha (ARKA) z rogu. Niestety, nie było też żadnego piłkarza Arki, by zamknąć tę akcję
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA W KIELCACH 0:1
Korona zagrała z dużym rozmachem przez 20 minut. Jednak poza licznymi stałymi fragmentami i dośrodkowaniami, a także agresywnym pressingiem nie zagroziła Arce. Natomiast, gdy wydawało się, że to co najgorsze już za gdynianami, gdyż zaczęli dłużej rozgrywać piłkę, gospodarzom wyszła kapitalna akcja, którą wykończył Sekulski (KORONA).
Dopiero po stracie gola żółto-niebiescy mocno ruszyli do ataku i blisko wyrównania byli Błąd (ARKA) oraz Marciniak (ARKA). To pokazuje, że obie drużyny lepiej czują się w ataku, a będąc pod presją - gubią się w defensywie.
od godziny 19 polecamy również naszą relację z Ergo Areny, gdzie piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk grać będą z Vive Tauronem Kielce

TUTAJ RELACJA LIVE z MECZU PIŁKARZY RĘCZNYCH

46'
ARKA przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Błąd, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
Korona bez zmian. Trener Niciński szuka nowego rozwiązania na prawym skrzydle, gdzie - przypominamy - z powodu kontuzji nie może grać Marcus
47'
Kallaste (KORONA) zablokował strzał Zjawińskiego (ARKA)
48'
druga połowa rozpoczęła się od ataków Arki
48'
a na trybunach skandowanie: "Gdyńska Arka"
48'
Gostomski (KORONA) nie ma kłopotów z piłką, którą w jego pole karne skierował Zbozień (ARKA)
50'
celny strzał z dystansu Łukasiewicza (ARKA). Pewnie broni Gostomski (KORONA)
51'
zmieniają się proporcje posiadania piłki. Już prowadzi w tym elemencie Arka 52:48
51'
Jałocha (ARKA) pewnie złapał piłkę po główce z ostrego kąta Pyłypczuka (KORONA), do którego z wolnego zagrał Palanca (KORONA)
52'
Korona znów podchodzi wysoko, atakuje na połowie Arki i znów gdynianie mają kłopoty wyprowadzeniem piłki
52'
rozgrzewa się Zając w Koronie
54'
KORONA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Cebula, w jego miejsce wchodzi Zając.
55'
po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA) niecelnie główkował Szwoch (ARKA)
56'
Zbozień (ARKA) przejął piłkę, którą Możdżeń (KORONA) starał się skierować w pole karne do Sekulskiego (KORONA)
57'
Diaw (KORONA) z 40 metra chyba próbował lobować Jałochy (ARKA), ale 2-metrowiec Arki stał w bramce i pewnie złapał piłkę
58'
celny strzał Yussuffa (ARKA), który ładnie ściął z prawego skrzydła do środka i uderzył z 17. metra. Gostomski (KORONA) rzucił się w lewy, dolny róg bramki i złapał futbolówkę
59'
Gostomski (KORONA) miał kłopoty, aby złapać piłkę po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
59'
Kontra Korony 3 na 3. Na szczęście dla Arki Rymianiak podał w aut
62'
strzał Zjawińskiego (ARKA) w słupek
63'
nie ma szczęścia Darek, bo także w meczu z Zagłębiem zanotował strzał w słupek
63'
niecelny strzał Pyłypczuka (KORONA), ale był rykoszet i będzie róg
64'
krótkie rozegranie rogu przez Palankę i Aankoura (KORONA). Ten ostatni zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Dobrze obronił Jałocha (ARKA)
65'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
65'
Arka wzmacnia ofensywę, gdyż napastnik wszedł za pomocnika
65'
róg dla Korony
66'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z kornera Palanki
67'
Jałocha (ARKA) broni strzał sprzed "16" Zająca (KORONA)
67'
Gostomski (KORONA) na róg wybił piłkę po strzale z 18. metra Sołdeckiego (ARKA)
67'
drugi z rzędu róg dla Arki, Szwoch (ARKA) przemieszcza się z lewego do prawego narożnika boiska
68'
tym razem bez zagrożenia dla Korony po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
68'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sekulski, w jego miejsce wchodzi Gabovs.
68'
Korona najwyraźniej zamierza bronić wyniku, gdyż zdjęła jedynego napastnika. Teraz do ataku przesunięty Zając (KORONA)
69'
Arka cały czas atakuje, szuka wyrównania
72'
kontra Gabovsa (KORONA), ale zdążył z interwencją Jałocha (ARKA), którego wspomagał Zbozień (ARKA)
73'
doping z trybun dla Arki
73'
Gostomski (KORONA) z kłopotami, ale ostatecznie złapał piłkę po strzale z dystansu Warcholaka (ARKA), a na dobitkę już biegł Siemaszko (ARKA)
74'
po dośrodkowaniu z wolnego Palanki niecelny strzał głową Dejmka
74'
rozgrzewa się Abbott
75'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Abbott.
75'
opaska kapitańska dla Łukasiewicza (ARKA), a Arka kończyć będzie z trzema nominalnymi napastnikami
76'
kontra Korony, ale Zbozień (ARKA) nie dał się w pojedynku jeden na jeden Zająca (KORONA). Za nim był tylko bramkarz
76'
dla Abbotta (ARKA) to 49. mecz w ekstraklasie. Po raz ostatni w tej klasie rozgrywkowej grał 12 sierpnia 2013 roku jeszcze w Zawiszy. Jego ówczesna drużyna zremisowała z Piastem 1:1, a Paweł nie wykorzystał... karnego
77'
Korona całą drużyną cofnięta już nie tyle na własną połowę, co na 30 metrów przed swoją bramką
80'
obecnie ofensywne ustawienie Arki tak wygląda: Abbott (ARKA) i Siemaszko (ARKA) w ataku, Yussuff (ARKA) na lewym, a Zjawiński (ARKA) na prawym skrzydle
81'
rozgrzewa się Hiszpan Abalo
81'
"Arkowcy gol" - z trybun
82'
niecelny strzał Yussuffa (ARKA)
82'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Palanca, w jego miejsce wchodzi Abalo.
83'
Żółtą kartką został ukarany Kallaste (KORONA), który faulował Siemaszkę
84'
dobra okazja do dośrodkowania z wolnego
84'
po dośrodkowaniu z wolnego Yussuffa (ARKA) sędzia odgwizdał spalonego Zjawińskiemu (ARKA)
85'
cały czas Arka atakuje
85'
błąd Zbozienia (ARKA) pod polem karnym rywali i kontra Korony, ale i kielczanie tracą piłkę
86'
Żółtą kartką został ukarany Dejmek (KORONA) po faulu na Siemaszce
86'
dośrodkowanie z wolnego Szwocha (ARKA) wprost w ręce Gostomskiego (KORONA)
90'
róg dla Arki
90'
4 minuty doliczone
90+1
za wysoko dośrodkował Yussuff (ARKA) i nikt nie sięgnął jego podania z rogu
90+2
kontra Korony. Yussuff (ARKA) wślizgiem wybił piłkę na róg spod nóg Zająca (KORONA)
90+2
Abalo (KORONA) z rogu krótko do Pyłypczuka (KORONA) na zyskanie sekund
90+3
Arka przenosi szybko grę na połowę rywali
90+4
daleki wrzut z aut Warcholaka (ARKA) i strzał głową Marcjanika (ARKA). Pewnie broni Gostomski (KORONA)
90+4
Diaw (KORONA) zablokował strzał Szwocha (ARKA)
90+4
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 0:1 W KIELCACH
Ten mecz do znudzenia przypominał te przegrane w Niecieczy i Białymstoku. Arka zaczęła grać dopiero po straconej bramce. Jednak mimo dużej optycznej przewagi, gdynianom nie udało się odbić wyniku. nabili sobie przewagę w posiadaniu piłki (55:45), oddali 15 strzałów z tym 7 celnych, ale tak zabrakło skuteczności i szczęścia. Tego ostatniego szczególnie Zjawińskiemu, który w drugim kolejnym meczu posłał piłkę w słupek.

• Korona Kielce - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Płock 1:2 (0:2)
  • Piast Gliwice - Górnik Łęczna 3:3 (3:1)
  • Termalica Nieciecza - Legia Warszawa 2:1 (1:0)
  • Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:1 (2:1)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)

Opinie (198) ponad 20 zablokowanych

• Upsss.... Korona nie została strącona (13)

Słaba arka grająca piach, aż żal było oglądać i od tej kolejki zaczyna się zjazd na dół tabeli.