Wiadomości

KP Sopot ponownie lepszy

Po raz drugi w Sopocie odbył się międzynarodowy turniej piłkarski nożnej SoccerNet. W imprezie zorganizowanej 8-9 sierpnia 2007 roku przez Urząd Miasta Sopotu i MOSiR Sopot wzięli udział młodzi zawodnicy z Rosji, Litwy i Polski. W konfrontacji o Puchar Prezydenta Sopotu najlepszy okazał się miejscowy zespół KP Sopot.

Młodzi piłkarze z rocznika 1994 z trzech sąsiadujących państw obok sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji sportowej mogli także wymienić spostrzeżenia i zaprzyjaźnić. Na pięknie położonym stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie, przez dwa dni trwały zmagania dziesięciu drużyn z Rosji, Litwy i Polski. Turniej na Przylesiu oficjalnie otworzył Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Rywalizacja rozpoczęła się od fazy grupowej, w której najlepsze okazały się dwa rosyjskie zespoły Svetlogorsk I i II.

Do ćwierćfinałów dotarło osiem ekip. Piłkarze głośno dopingowani przez kibiców i przedstawicieli pozostałych reprezentacji z dużą determinacją walczyli o przepustkę do półfinału. Dużą niespodzianką tego etapu zmagań była porażka po rzutach karnych Svetlogorska II z Jantarem Sopot 2:2 (k. 6:7). Zatem do najlepszej czwórki dołączyły jeszcze Wisła Tczew, KP Sopot oraz Svetlogorsk I.

W pierwszym meczu półfinałowym Wisła rozbiła sopocki Jantar 7:0. Drugie spotkanie było znacznie bardziej zacięte. W regulaminowym czasie gry pomiędzy KP Sopot i pierwszym zespołem Svetlogorska padł remis 1:1. Ostatecznie o awansie do finału zadecydowały rzuty karne. Próbę nerwów lepiej przeszli sopocianie pokonując gości z Okręgu Kaliningradzkiego 3:2.

Pojedynek o pierwsze miejsce zapowiadał się bardzo emocjonująco. Obie drużyny rozkręcały się wraz z turniejem. Pierwsi gola w wielkim finale zdobyli gracze tczewskiej Wisły. Ten zimny prysznic przebudził młodych sopocian. KP Sopot szybko wyrównał. Obie drużyny z dużą determinacją dążyły do zdobycia bramki przeciwnika.

Ostatecznie lepsi okazali się podopieczni trenera Zbigniewa Szymanowskiego, pokonując w meczu finałowym wiślaków 4:2. Tym samym juniorzy KP Sopot powtórzyli sukces z kwietniowej konfrontacji. Piłkarze udowodnili tym samym, że dobrze sobie radzą zarówno na parkiecie jak i na murawie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy już po raz drugi wziąć udział w SoccerNet. Turnieje tego typu to świetny pomysł. Bardzo dobra organizacja zapewniła nam miłe spędzenie czasu w pięknym Sopocie. Dzieci są bardzo zadowolone. W przyszłym roku na pewno będziemy chcieli wziąć udział w imprezie ponownie" - powiedział trener młodzików z Alytusu, Sigitas Junevičius.

Organizatorzy zapewniają, że za rok ponownie zorganizują wspaniałą sportową imprezę dla młodzieży z Polski i sąsiednich krajów. "Chcielibyśmy, żeby te grupy, które teraz brały udział w zawodach stanowiły trzon. Będziemy również starać się, by turniej się rozrastał. W przyszłym roku przygotujemy nowy projekt z nowymi środkami, więc na pewno zorganizujemy ponownie spotkania dla młodych sportowców. To nie tylko turnieje, ale również spotkania integracyjne, poznawanie miasta i wspólne spędzanie czasu" - dodała na zakończenie imprezy Małgorzata Kowalewska z sopockiego magistratu.

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej SoccerNet
(8-9 sierpnia 2007 roku)

Tabela grupy A:
1. Svetlogorsk II - 10 pkt
2. KP Sopot - 8
3. Potok Pszczółki - 5
4. Alytus II - 2
5. Ozersk I - 1

Tabela grupy B:
1. Svietlogorsk I - 12 pkt
2. Wisła Tczew - 7 (+12)
3. Ozersk II - 7 (+11)
4. Jantar Sopot - 3
5. Alytus I - 0

Końcowa klasyfikacja:
1. KP Sopot
2. Wisła Tczew
3. Svietlogorsk I
4. Jantar Sopot
5. Ozersk II
6. Svietlogorsk II
7. Potok Pszczółki
8. Alytus II
9. Ozersk I
10. Alytus I

Piłkarskiej imprezie SoccerNet towarzyszy platforma medialna PMedia.pl.

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane