KP Starogard Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk 1:3. Rehabilitacja po Pucharze Polski

Bartosz Biernacki
11 maja 2024, godz. 18:00
Opinie (14)

Gedania 1922 Gdańsk

Przemysław Żukowski, zdobywca pierwszej bramki. Przemysław Żukowski, zdobywca pierwszej bramki.

Gedania 1922 Gdańsk wygrała na wyjeździe z KP Starogard Gdański 1:3 i zaliczyła trzecie ligowe zwcyęstwo z rzędu. Wynik spotkania otworzył Przemysław Żukowski, strzelając przy tym swoją 8. bramkę w tym sezonie. Mimo, że gospodarzom udało się wyrównać to nie powtórzył się scenariusz z ostatniego spotkania w Pucharze Polski na Pomorzu i to gdańszczanie cieszyli się ze zwycięstwa. Następny mecz Gedanii już w ten czwartek, 15 maja o godz. 17:30. Piłkarze z Gdańska podejmą u siebie Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Kleinschmidt 48 - Żukowski 4, Waliszewski 62, Flis 83

GEDANIA: Machola - Flis, Manuszewski, Stawikowski - Niewiadomski (70 Adamik), Sumiński, Gorwa (85 Pawlak), Waliszewski (85 Bogdański) - Zalewski (79 Chetnik), Łazarski, Żukowski (79 Michalewski)

Piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk do meczu w Starogardzie Gdańskim podchodzili w nie najlepszych nastrojach. Przypomnijmy, że w środę odpadli z Pucharu Polski na Pomorzu przegrywając z IV-ligowym Gromem Nowy Staw. Była to trzecia z rzędu porażka gdańszczan w półfinale tych rozgrywek.

Mimo tego dużych zmian w wyjściowej jedenastce nie było. Trener Krystian Ryczkowski dokonał zaledwie dwóch korekt w składzie. Bartosza BorkowskiegoFilipa Sosnowskiego, zastąpili Aleksander Łazarski i Przemysław Żukowski.

Zobacz okoliczności trzeciego przegranego półfinału z rzędu Zobacz okoliczności trzeciego przegranego półfinału z rzędu

Mecz rozpoczął się pomyśli Gedanii. Już w 4. minucie meczu do siatki głową trafił Przemysław Żukowski. Gdańszczanie kontrolowali spotkanie, stwarzając kolejne groźne sytuacje. Okazje na drugą bramkę miał Żukowski, jednak jego strzał z 25. minuty pewnie obronił bramkarz.

W przeciągu pierwszej podopieczni Krystiana Ryczkowskiego kontrolowali grę i nie pozwolili gospodarzom na stworzenie niebezpiecznej bramkowej okazji.

Piłkarze ze Starogardu Gdańskiego zdołali, jednak zaskoczyć gości i już na początku drugiej połowy doprowadzili do remisu. Gra się wyrównała i oba zespoły potrafiły stworzyć dogodne sytuacje bramkowe.

Zwycięstwo wyszarpane w końcówce, czyli ostatni ligowy mecz Gedanii Zwycięstwo wyszarpane w końcówce, czyli ostatni ligowy mecz Gedanii

Sygnał do ataku wysłał Ryszard Sumiński, jednak jego mocny strzał na rzut rożny odbił bramkarz. Już 5 minut później Gedania wyszła na prowadzenie, za sprawą Konrada Waliszewskiego, który pięknym lobem, pokonał bramkarza gości. Wynik spotkania strzałem głową w 83. minucie meczu ustalił Paweł Flis.