KP Starogard Gdański przerwał passę wygranych Bałtyku Gdynia. Awans znów się oddalił

Michał Rudnicki
5 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku Gdynia przerwali passę wygranych i stracili ważne punkty w rywalizacji o awans do II ligi. Piłkarze Bałtyku Gdynia przerwali passę wygranych i stracili ważne punkty w rywalizacji o awans do II ligi.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali z KP Starogard Gdański 2:3 (1:3) w meczu 27. kolejki II grupy III ligi. O przerwanie passy sześciu ligowych zwycięstw z rzędu biało-niebieskich postarał się m.in. ich były piłkarz. Wojciech Zyska strzelił 2 gole z karnych. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego zapłacili wysoką cenę za zbyt późne "wyjście" na spotkanie, gdyż już po 5. minutach było 0:2.

Kochanek 7, Kuzimski 51 - Retlewski 2, Zyska 5 karny, 19 karny

BAŁTYK: Szulc - Regulski, Kostuch, Szur, Kochanek (46 Kołodziejski) - Czerwiński, Demianczuk, Duszkiewicz, Letniowski, Marczak - Kuzimski

Po serii sześciu ligowych wygranych piłkarze Bałtyku Gdynia stanęli przed kolejną trudną próbą. KP Starogard Gdański na wiosnę jeszcze nie przegrał, a ostatnią bramkę stracił w połowie marca. Z drugiej strony biało-niebiescy mieli serię 12 spotkań ze strzelonym golem, więc powinni poradzić sobie ze sforsowaniem defensywy również starogardzkiego zespołu.

Zanim jednak gdynianie zdołali skonstruować jakąkolwiek składną akcję, przegrywali już 0:2. W drugiej minucie Dawid Retlewski głową otworzył wynik spotkania, a w piątej Wojciech Zyska z rzutu karnego podwyższył prowadzenie przyjezdnych. Bałtyk otrząsnął się szybko, bowiem już dwie minuty później Adrian Kochanek strzelił gola kontaktowego. W 19. minucie jednak KP znów miał dwie bramki przewagi. Marek Szulc, bramkarz gdynian, sfaulował Retlewskiego w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił ponownie Zyska. Katem biało-niebieskich okazał się więc ich były zawodnik.

W drugiej połowie gdynianie ruszyli do ataku, ale byli w stanie tylko zmniejszyć rozmiary porażki. W 51. minucie Juliusz Letniowski uderzył w poprzeczkę, a głową piłkę do bramki dobił Mateusz Kuzimski. Zdobył on w ten sposób swoją 19. bramkę w trzecioligowych spotkaniach i umocnił się na pozycji lidera strzelców tej klasy rozgrywkowej. Dla napastnika Bałtyku to piąty ligowy mecz ze strzelonym golem z rzędu. Szansę na wyrównanie miał później Maksym Demianczuk, ale nie trafił z bliskiej odległości. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Patryk Regulski. Gdynianie chcieli szybko wznowić, gracz ze Starogardu przetrzymywał piłkę, doszło do przepychanki, za którą sędzia winą obarczyła zawodnika Bałtyku.

- Od tej kartki odwołamy się na pewno. Rywal uderzył Patryka w twarz, ten próbował go odepchnąć i za to został wyrzucony z boiska. Myślę, że pani arbiter nie poradziła sobie z ciężarem tego meczu. Podjęła wiele kontrowersyjnych decyzji i nie panowała nad tym spotkaniem. Przegraliśmy jednak dlatego, że przespaliśmy pierwszą połowę. Zespół ze Starogardu nie zagrał wielkiego meczu, a jednak był w stanie wywalczyć trzy punkty. Nie pozostaje nam nic innego niż gra do końca i liczenie, że przeciwnicy będą notować straty - relacjonuje Sebastian Letniowski, trener Bałtyku.

Biało-niebieskich nie może cieszyć ani podtrzymanie strzeleckiej passy najlepszego snajpera, ani przerwanie serii czystych kont zespołu ze Starogardu Gdańskiego. Na swoim stadionie stracili oni bowiem trzy punkty, które mogą okazać się bezcenne w kontekście awansu do II ligi. W tej serii spotkań oczka zgubi jeszcze wprawdzie przynajmniej jeden z kandydatów do awansu, bo Świt Skolwin w niedzielę zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg.

Bałtyk jednak do końca sezonu nie mógł sobie pozwolić praktycznie na żadną stratę, a ta przytrafiła się w momencie, kiedy wydawało się, że gdynianie faktycznie mogą obrać kurs na wyższą klasę rozgrywkową. Z kolei KP Starogard Gdański wyrasta na rozdającego karty w rozdaniu decydującym o awansie. Zespół ten na wiosnę ograł już trzech kandydatów do promocji - Świt, Kotwicę i Bałtyk. Z czwartym z pretendentów, Elaną Toruń, starogardzianie zagrają 9 czerwca.

18 Energetyk Gryfino 27 2 5 20 9:59 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-05-10

Wyniki 27 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański 2:3 (1:3)
  • Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 4:1 (2:0)
  • Lech II Poznań - Górnik Konin 4:0 (2:0)
  • KKS 1925 Kalisz - Wda Świecie 2:1 (0:1)
  • Jarota Jarocin - Centra Ostrów Wielkopolski 1:2 (0:2)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Wierzyca Pelplin 2:0 (2:0)
  • Sokół Kleczew - Unia Solec Kujawski 3:2 (1:2)
  • Świt Skolwin - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (2:0)
  • GKS Przodkowo - Energetyk Gryfino 3:0 (walkower)

• Wchodzimy na stadion a tu już 0:2 (7)

3/4 meczu to jakaś patologia futbolowa.Kolejny sezon poszedł w pi.... A może tak właśnie miało być?Nigdy nie wyjdziemy z tej buraczanej ligi bo są osoby którym zależy żebyśmy tam byli...
    Ten zarząd niech poda się do dymisji i niech wejdą kibice którzy wiedzą czego chcą a nie patrzą tylko na kasę...tyle ode mnie... Dzięki za zawalenie likendu.Zarzad odpuście już i odejdźcie

• 22 29

• Awans w tym roku na 100 % ??????

Dajcie spokój! Już w to nie wierzę po dzisiejszym meczu!!!!

• 7 8

• Pamiętam, jak kilkanaście lat temu mówiono to samo - niech wejdą kibice do zarządu. No i weszli i są do dziś, dlatego śmieszą mnie takie głosy. Jestem za zmianami w zarządzie, przede wszystkim żeby prezesem została osoba, która tam trochę wstrząśnie pracownikami, i zacznie wreszcie rządzić, ale nie chcę słyszeć tekstu "kibice w zarządzie". Każdy kibic, który wejdzie do zarządu, w ciągu pół roku przemienia się z kibica w rasowego działacza, więc to nie ma sensu. Natomiast faktycznie masz nastawienie trochę dziecinne, jesteś obrażony i sfochowany, jakbyś był kibicem ledwo od niedawna.

• 7 1

• HGW (3)

Kps.Kps.Kps.Kps.Kps.Kps.Starogard gdanski a za tydzien lanie w polfinale regionalnego pucharu polski kps kps kps kps kps kps kps

• To nasmaruj

sobie jeszcze odbyt wazeliną aby ból rozłożył się równomiernie.

• 0 0

• No i gitara :-) (3)

Miejsce tego podrzędnego klubiku to maksymalnie czwarta liga!

• 33 46

• zajmij się swoim klubikiem ...

tym bardzo uczciwym, nie ciagnacym z miejskiej kasy i tak bardzo promujacym Gdynię...masakra

• 18 14

• wolę być kibicem Bałtyku w niskiej lidze (1)

niż kibicem klubu którego historia to seria przekrętów (Milewski już wyszedł z więzienia?), kłamstw (1929 rok powstania?) i patoli (Osowa).

• 21 17

• Tak jest Kadłub. Nic do dodania. A historia kołem się toczy.

• 5 1

• Czarny weekend trójmiejskich drużyn. (2)

Sama ambicja to za mało.Potrzebni lepsi kopacze. Wygrana w Starogardzie to obowiązek, to gra o honor. I to tyle.

• 21 6

• ? (1)

a może gdyby do ambicji dołozyc regularne trenowanie zamiast leżakowania? może wtedy byłoby lepiej

• 9 3

• Kolego, jeśli jest za mało trenowania (a słyszałem takie głosy już wcześniej), to pogadajcie ze sobą, przekażcie sprawę trenerowi, albo kapitanowi, a kapitan przekaże trenerowi. To musi być rozwiązane w taki sposób, a nie pisaniem takich rzeczy publicznie.

• 4 0

• To coś nie powinno już nigdy sędziować !!! (1)

• 31 15

• GKS Przodkowo - Energetyk Gryfino 3:0

byłem tego pewien! - tak właśnie obstawiłem!
      wiedziałem, że wpakują im 3 bramy

• 1 0

• Tylko Bałtyk (2)

gramy do końca! Bałtyku gramy do końca!

• 33 18

• No i ok :) (1)

Przecież to klub amatorski nie ma co tu dużo gadać , rozwiązać ten klubik i w ten sposób dołożyć więcej kasy do najbardziej utytułowanego klubu na pomorzu jakim jest Arka Gdynia .

• 5 14

• co to za druzyna co sledziem.....i nie ma na swiecie drugiej takiej co sledziem....:)

• 12 3

• Passę Bałtyku przede wszystkim przerwała nieudolna sędzina (12)

Wynik meczu wypaczyła sędzia Ewa Augustyn. Podjęła mnóstwo błędnych decyzji, w ogóle nie czuje gry, gwiżdże wszystko, nawet prawidłową walkę na boisku, stąd taka ekipa symulantów jak KP miała świetne pole do popisu. Sytuacje gdy zawodnik jeszcze nie zdążył się przewrócić i już krzyczał, a pani sędzina odgwizdywała faul.
    No dobra, słaba była, ale kuriozalny karny na 0:2, brak karnego przy ewidentnym faulu przy stanie 1:2, spalony metrowy przy drugim karnym, to zdarzenia, które wypaczyły wynik tego meczu.
    Może pani Augustyn jest słabym sędzią, a może to nie był przypadek?

• 44 15

• Postronny (1)

Ok byla slaba, fakt. Ale mylila sie w obie strony. Ale najlatwiej zrzucic wine na sedzine. A prawda jest taka, ze KP zagralo dzis swietny mecz, Baltyk natomiast gral falami - fragmenty swietnej gry, fragmenty fatalnej.

• 13 8

• Wyimaginowany karny to nie wypaczenie wyniku?

• 5 2

• (3)

dobrze ze nie było drugiej zoltej dla Szulca przy drugim karnym

• 13 1

• Akcja KP na 1:3 ewidentny spalony!!! (1)

• 14 3

• Jaki spalony???!!!

• 2 1

• Drugą żółtą powinien otrzymać także W. Zyska !

• 1 0

• Kogo wy teraz obwiniacie? Bałtyk był słaby jak cholera !!!!!

• 13 12

• sędzina słaba ale w obie strony (3)

Nie wypaczyła wyniku - za taki odpowiada słaby piłkarsko nasz team. Czy bramkarz ma jakiegoś trenera, czy obrońcy widzą się z nim tylko na meczu? Akcje na długą lagę do przodu... Sorry, z tak słabą gra sami jesteśmy winni. Tylko ambicja była, klasy zabrakło.

• 11 4

• Kacperek byliśmy na innym meczu chyba?! (1)

Bałtyk był słaby dzisiaj tak samo jak w ostatnich 3 meczach!Jest już po awansie :(

• 9 3

• Kacperek?!

Do kogo piszesz? Ja byłem pierwszy raz, kilka ostatnich spotkań opuściłem z różnych przyczyn.

Jeśli tak samo graliśmy w pozostałych meczach to tylko potwierdza moją opinię, że jesteśmy piłkarsko słabi i tyle. To nie był wielki mecz dla obu drużyn, ale jedna dziś wygrała i to raczej zasłużenie.

• 4 5

• Bramkarze to jakies kuriozum. Oni cos trenują

• 2 0

• A co ma do tego żona sędziego?

• 2 4

• pzpn (2)

Czy Pan Boniek przez głupie wybryki na finale PP teraz będzie gnoił całą Gdynię?

• 20 19

• (1)

Kretyn

• 11 6

• Nie tylko bałtyk :)

• 4 4

• Co ta kobieta wyprawiala to jakis dramat . Dzieciaka na podworku to max co moze gwizdac (1)

skandal

• 40 13

• ten głupol teraz ważny, "on" jest sędzią UEFA, fiu fiu, pojecie jak baba przy garach o piłce ale niestety takie czasy. pamietam jak "on: gwizdał mecze juniorów, wszyscy zanosiliśmy sie ze smiechu co "on" potrafi