KP Starogard Gdański przerwał passę wygranych Bałtyku Gdynia. Awans znów się oddalił

Michał Rudnicki
5 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku Gdynia przerwali passę wygranych i stracili ważne punkty w rywalizacji o awans do II ligi. Piłkarze Bałtyku Gdynia przerwali passę wygranych i stracili ważne punkty w rywalizacji o awans do II ligi.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali z KP Starogard Gdański 2:3 (1:3) w meczu 27. kolejki II grupy III ligi. O przerwanie passy sześciu ligowych zwycięstw z rzędu biało-niebieskich postarał się m.in. ich były piłkarz. Wojciech Zyska strzelił 2 gole z karnych. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego zapłacili wysoką cenę za zbyt późne "wyjście" na spotkanie, gdyż już po 5. minutach było 0:2.

Kochanek 7, Kuzimski 51 - Retlewski 2, Zyska 5 karny, 19 karny

BAŁTYK: Szulc - Regulski, Kostuch, Szur, Kochanek (46 Kołodziejski) - Czerwiński, Demianczuk, Duszkiewicz, Letniowski, Marczak - Kuzimski

Po serii sześciu ligowych wygranych piłkarze Bałtyku Gdynia stanęli przed kolejną trudną próbą. KP Starogard Gdański na wiosnę jeszcze nie przegrał, a ostatnią bramkę stracił w połowie marca. Z drugiej strony biało-niebiescy mieli serię 12 spotkań ze strzelonym golem, więc powinni poradzić sobie ze sforsowaniem defensywy również starogardzkiego zespołu.

Zanim jednak gdynianie zdołali skonstruować jakąkolwiek składną akcję, przegrywali już 0:2. W drugiej minucie Dawid Retlewski głową otworzył wynik spotkania, a w piątej Wojciech Zyska z rzutu karnego podwyższył prowadzenie przyjezdnych. Bałtyk otrząsnął się szybko, bowiem już dwie minuty później Adrian Kochanek strzelił gola kontaktowego. W 19. minucie jednak KP znów miał dwie bramki przewagi. Marek Szulc, bramkarz gdynian, sfaulował Retlewskiego w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił ponownie Zyska. Katem biało-niebieskich okazał się więc ich były zawodnik.

W drugiej połowie gdynianie ruszyli do ataku, ale byli w stanie tylko zmniejszyć rozmiary porażki. W 51. minucie Juliusz Letniowski uderzył w poprzeczkę, a głową piłkę do bramki dobił Mateusz Kuzimski. Zdobył on w ten sposób swoją 19. bramkę w trzecioligowych spotkaniach i umocnił się na pozycji lidera strzelców tej klasy rozgrywkowej. Dla napastnika Bałtyku to piąty ligowy mecz ze strzelonym golem z rzędu. Szansę na wyrównanie miał później Maksym Demianczuk, ale nie trafił z bliskiej odległości. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Patryk Regulski. Gdynianie chcieli szybko wznowić, gracz ze Starogardu przetrzymywał piłkę, doszło do przepychanki, za którą sędzia winą obarczyła zawodnika Bałtyku.

- Od tej kartki odwołamy się na pewno. Rywal uderzył Patryka w twarz, ten próbował go odepchnąć i za to został wyrzucony z boiska. Myślę, że pani arbiter nie poradziła sobie z ciężarem tego meczu. Podjęła wiele kontrowersyjnych decyzji i nie panowała nad tym spotkaniem. Przegraliśmy jednak dlatego, że przespaliśmy pierwszą połowę. Zespół ze Starogardu nie zagrał wielkiego meczu, a jednak był w stanie wywalczyć trzy punkty. Nie pozostaje nam nic innego niż gra do końca i liczenie, że przeciwnicy będą notować straty - relacjonuje Sebastian Letniowski, trener Bałtyku.

Biało-niebieskich nie może cieszyć ani podtrzymanie strzeleckiej passy najlepszego snajpera, ani przerwanie serii czystych kont zespołu ze Starogardu Gdańskiego. Na swoim stadionie stracili oni bowiem trzy punkty, które mogą okazać się bezcenne w kontekście awansu do II ligi. W tej serii spotkań oczka zgubi jeszcze wprawdzie przynajmniej jeden z kandydatów do awansu, bo Świt Skolwin w niedzielę zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg.

Bałtyk jednak do końca sezonu nie mógł sobie pozwolić praktycznie na żadną stratę, a ta przytrafiła się w momencie, kiedy wydawało się, że gdynianie faktycznie mogą obrać kurs na wyższą klasę rozgrywkową. Z kolei KP Starogard Gdański wyrasta na rozdającego karty w rozdaniu decydującym o awansie. Zespół ten na wiosnę ograł już trzech kandydatów do promocji - Świt, Kotwicę i Bałtyk. Z czwartym z pretendentów, Elaną Toruń, starogardzianie zagrają 9 czerwca.

18 Energetyk Gryfino 27 2 5 20 9:59 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-05-10

Wyniki 27 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański 2:3 (1:3)
  • Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 4:1 (2:0)
  • Lech II Poznań - Górnik Konin 4:0 (2:0)
  • KKS 1925 Kalisz - Wda Świecie 2:1 (0:1)
  • Jarota Jarocin - Centra Ostrów Wielkopolski 1:2 (0:2)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Wierzyca Pelplin 2:0 (2:0)
  • Sokół Kleczew - Unia Solec Kujawski 3:2 (1:2)
  • Świt Skolwin - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (2:0)
  • GKS Przodkowo - Energetyk Gryfino 3:0 (walkower)

Opinie (122) ponad 20 zablokowanych

• Istnieje taki klub jak Bałtyk

Kibiców jest chyba kilku dzieciaków z ligowych drużyn nie ośmieszajcie sie do budy kadłuby

• 0 0

• HGW (3)

Kps.Kps.Kps.Kps.Kps.Kps.Starogard gdanski a za tydzien lanie w polfinale regionalnego pucharu polski kps kps kps kps kps kps kps

• To nasmaruj

sobie jeszcze odbyt wazeliną aby ból rozłożył się równomiernie.

• 0 0

• To coś nie powinno już nigdy sędziować !!! (1)

• 31 15

• GKS Przodkowo - Energetyk Gryfino 3:0

byłem tego pewien! - tak właśnie obstawiłem!
      wiedziałem, że wpakują im 3 bramy

• 1 0

• O wyniku meczu decyduje ze setka składowych (1)

Pisanie więc ze gdybyśmy zagrali lepiej to byśmy wygrali jest upraszczaniem tematu. Znaczące piętno na wyniku odcisnęła za to pani sędzina. Znamienne są dwie sytuacje, niemal bliźniacze - karny gdy zawodnik KP robi krok pod wyskakującego piłkarza Bałtyku i potem podobna ale odwrotna. W obu gwiżdże na korzyść KP... parodia. Przy pierwszym golu nie było faulu, nie powinno być wolnego (głos z trybun "już się zaczyna"). W jednej akcji Bałtyku podwójny faul KP, nie odgwizdany. Gol po przewrotce Kuzima, nie uznany plus żółta kartka. To tylko niektóre sytuacje które w realny sposób wypaczyły wynik. O tych pomniejszych, w obie strony nie ma sensu pisać. Kolejna kwestia to cyrk zaprezentowany przez panienki ze Starogardu. Padali z byle powodu i bez powodu a arbiter nad tym nie panowała. Piłkarze parodyści. Ukradli 10 minut dłuższych przerw a sędzina doliczyła 3 z czego połowę parodyści przeleżeli. Kolejny więc mecz gdzie sędziowie nam wypaczają wynik. Tu wynikało być moze ze słabości arbitra, w spotkaniu z Elana na pewno nie... Smutne jest to że w naszej grupie nie wszystko odbywa się w duchu fair play. Pewnie za lat naście wyjdzie... A my nadal tkwimy w 3 lidze.

• 9 1

• Świt stara się za bardzo zakumplować z sędziami przed swoimi spotkaniami, każdy to wie, tylko nie ma dowodów.

• 3 1

• (1)

Prawda jest taka że Bałtyk jest za słaby na II ligę a Gdyni nie stać na utrzymanie dwóch drużyn na szczeblu centralnym

• 5 5

• Nie Gdynia utrzymuje kluby tylko kluby utrzymują się same, a miasto może pomóc ale nie musi. Kiedyś Gdynia miała 2 kluby w ekstraklasie i to za komuny, a ty w dzisiejszych czasach sadzisz takie teksty. Aż śmieszne, że młodzież się uczy, kształci, a nie ma podstawowej wiedzy.

• 4 1

• Szanse (6)

Szanse na awans rzeczywiście malutkie po dzisiejszym meczu. Chociaż grać trzeba do końca. I może odkuć się w PP. Początek dzisiejszego meczu podobny do tego z Lechem. Tam między 10 a 15 min padły 3 gole dla Lecha. Tu po 5 min było 0:2. Koszmarne początki, w których rywale robili co chcieli. Nasi obrońcy i cała gra obronna nie zdała egzaminu. Zbudowaliśmy w tym sezonie drużynę od przodu, a z tyłu nędza. Mimo wszystko to najlepsza ekipa od 6 lat czyli od spadku z 2 ligi. Po sezonie nie robić rewolucji, wymienić najsłabsze ogniwa i zbudować kadrę, w której 18 ludzi będzie gotowych do gry w 3 lidze (dzisiaj zagrało 12-stu !!!). Głowy do góry, przed sezonem trener zapowiadał, że ma 2 lata, żeby drużynę doprowadzić do czołówki. To udało się już teraz, więc o awans powalczmy na poważnie w najbliższym sezonie. Aczkolwiek może jeszcze w tym ... dopóki piłka w grze. Z roku na rok może być trudniej o awans. Aspiracje mają Świt, Elana, Kalisz, Kotwica, Polonia, do tego może dojść Gryf lub Gwardia. Dlatego każdą nadarzającą się okazję należy wykorzystać.

• 26 3

• zdecydowanie najlepsza od 2 ligi i to utworzona w 8 miesięcy ale... (4)

ale może nie przetrwać bo z dobrych źródeł wiem, że trener ma 2 bdb oferty z innych klubów a wiadomo , jak odchodzi trener to za nim przeważnie zawodnicy

• 7 1

• Trener Letniowski (2)

nie wygląda na poszukiwacza przygód i szybkiej kasy a raczej na cierpliwego i oddanego budowniczego, więc liczę mocno że pozostanie w Gdyni aby dalej budować ten zespół jak zapowiadał przed sezonem

• 8 4

• (1)

a niby gdzie miałby odejść? przodkowo znowu, stęzyca inna wioska?

• Po co tyle jadu ???????

Dajmy szansę do końca sezonu pracować obecnemu zarządowi bo jeszcze jest do zdobycia 21 punktów a później niech wejdą ogarnięci kibice którzy zrobią nam awans. Ja uważam że już mamy po sezonie i po awansie bo jest nieudolnie zarządzany klub przez grupę osób i zdania nie zmienię a chodzę na Bałtyk 25 lat. Nie ma co się kłócić poczekajmy do końca sezonu i wtedy musimy działać.

• 8 1

• Do zalosnego typa odpowiedz (9)

Zalosny to jestes ty anonimie dziwisz sie ze ludzie maja dosc ze odchodza od baltyku od kilku miesiecy ktos tu pisze o rzekomych przekretach zarzadu i kacperka...Dziwi mnie ze oprocz kasowania opini nikt sie nie ustosunkowal do tych zarzutow!!!!!Mysle ze ty jestes jednym z nich lub nawet samym kacperkiem bo nie masz odwagi sie podpisac na baltyk chodze od 30 lat i serce mi peka ze grupa ludzi z zarzadu plus kilku osobnikow kacper itp zrobili sobie prywatny folwark z klubu oni decyduja kto moze byc na meczu a kogo wyrzucic to mnie szokuje !!Apeluje teraz do starych kadlubow swiety,ogorek;oko i kilku innych starych czy wy nie widzicie co sie dzieje??Wy macie moralne prawo zeby sprawdzic co pisza ludzie osobiscie znam z 15 osob ktore przestaly chodzic na baltyk bo widza co sie dzieje..Zalezy mi na klubie ale to wszystko jest zalosne usuwanie komentarzy tylko potwierda ze cos jest na rzeczy w interesie zarzadu i kacperka powinno byc wyjasnienie tej sprawy

• 5 8

• Ogórek ? Ale ubaw

• 2 2

• mgła smoleńska (6)

Wiesz co Cię różni od Oka, Świętego, Ogórka? Że oni są z Bałtykiem, są na Bałtyku a Ty od lat się nie pojawiasz. Nie ma Cię. Jedyne co potrafisz robić, to oczerniać ludzi klubu pod pseudonimem lub nazwiskiem. Jest nas mało, mamy kryzys a Ty dorzucasz z uśmiechem swoje 5 groszy i sam więcej wylewasz w necie pomyj na Bałtyk niż 10 kibiców Arki razem wziętych. Ciekawe co Ci na starość, kiedy wrócisz wspomnieniami do Bałtyku i Twoich dobrych lat dla klubu, powie Twoje sumienie? Czy Cię kiedyś refleksja dopadnie, że żywotnie przyczyniłeś się do oczerniania Bałtyku i jego ludzi w ostatnich latach swojego "kibicowania". Gratuluję Ci postawy i żegnam

• 7 5

• zalosny typie mgla smolensko (4)

jestem na kazdym meczu to pierwsze pisze co mysle i widze ciekawa jaka bedzie twoja starosc ??/ja nie niszcze klubu a ty pewnie tak skoro mnie atakujesz..niewie o co ci chodzi z tym smolenskiem pewnie lubisz pis nie wnikam juz w twoje kompkleksy zalosny typie NIE ZAMIERZAM Z TOBA DYSKUTOWAC ZA NISKI DLA MNIE POZIOM

• 3 2

• do Andrzeja

Ok, być może pomyliłem Cię z jednym koleżką - jeżeli tak to przepraszam. A koleżka dobrze wie, że jego miałem na myśli. Tak czy inaczej - Tylko Bałtyk Gdynia

• 4 2

• (1)

Podejdz "Andrzeju" porozmawiac. Tak cieżko? Czy tylko tutaj potrafisz coś dodać. Może jednak masz inaczej na imię?

• 2 3

• Kadlub, facet, który podpisuje się ANDRZEJ to nie G. - bo G. pisze bardzo chaotycznie i specyficznie i od razu by się go poznało. To ktoś inny - i trochę racji ma, bo niestety w klubie nie ma kogoś, kto by rządził twardą ręką, w niektórych kwestiach jest trochę bajzel. Nie ma komu poustawiać ludzi po kątach - jakkolwiek to brzmi. A powinien to robić obrotny i zaangażowany prezes, a nie jakiś K., który jest tylko kibicem. W klubie nie ma poukładanych relacji, nie bardzo wiadomo kto jest kim i kto kim rządzi. Niektórzy też mają dużo do powiedzenia, a są... no właśnie, nawet nie są pracownikami klubu.

• 8 1

• Prywatny folwark na Bałtyku trwa niestety.Prywata i nic więcej a z każdym meczem coraz mniej wiary na stadionie ale ważne że stoisko z pamiątkami jest.po tym sezonie jak nie awansujemy to koniec nas się zbliża bo kto to pociągnie dalej

• 3 11

• Passę Bałtyku przede wszystkim przerwała nieudolna sędzina (12)

Wynik meczu wypaczyła sędzia Ewa Augustyn. Podjęła mnóstwo błędnych decyzji, w ogóle nie czuje gry, gwiżdże wszystko, nawet prawidłową walkę na boisku, stąd taka ekipa symulantów jak KP miała świetne pole do popisu. Sytuacje gdy zawodnik jeszcze nie zdążył się przewrócić i już krzyczał, a pani sędzina odgwizdywała faul.
    No dobra, słaba była, ale kuriozalny karny na 0:2, brak karnego przy ewidentnym faulu przy stanie 1:2, spalony metrowy przy drugim karnym, to zdarzenia, które wypaczyły wynik tego meczu.
    Może pani Augustyn jest słabym sędzią, a może to nie był przypadek?

• 44 15

• (3)

dobrze ze nie było drugiej zoltej dla Szulca przy drugim karnym

• 13 1

• Drugą żółtą powinien otrzymać także W. Zyska !

• 1 0

• Akcja KP na 1:3 ewidentny spalony!!! (1)

• 14 3

• Jaki spalony???!!!

• 2 1

• Postronny (1)

Ok byla slaba, fakt. Ale mylila sie w obie strony. Ale najlatwiej zrzucic wine na sedzine. A prawda jest taka, ze KP zagralo dzis swietny mecz, Baltyk natomiast gral falami - fragmenty swietnej gry, fragmenty fatalnej.

• 13 8

• Wyimaginowany karny to nie wypaczenie wyniku?

• 5 2

• sędzina słaba ale w obie strony (3)

Nie wypaczyła wyniku - za taki odpowiada słaby piłkarsko nasz team. Czy bramkarz ma jakiegoś trenera, czy obrońcy widzą się z nim tylko na meczu? Akcje na długą lagę do przodu... Sorry, z tak słabą gra sami jesteśmy winni. Tylko ambicja była, klasy zabrakło.

• 11 4

• Bramkarze to jakies kuriozum. Oni cos trenują

• 2 0

• Kacperek byliśmy na innym meczu chyba?! (1)

Bałtyk był słaby dzisiaj tak samo jak w ostatnich 3 meczach!Jest już po awansie :(

• 9 3

• Kacperek?!

Do kogo piszesz? Ja byłem pierwszy raz, kilka ostatnich spotkań opuściłem z różnych przyczyn.

Jeśli tak samo graliśmy w pozostałych meczach to tylko potwierdza moją opinię, że jesteśmy piłkarsko słabi i tyle. To nie był wielki mecz dla obu drużyn, ale jedna dziś wygrała i to raczej zasłużenie.

• 4 5

• A co ma do tego żona sędziego?

• 2 4

• Kogo wy teraz obwiniacie? Bałtyk był słaby jak cholera !!!!!

• 13 12

• Żałosne typy (6)

Żałosna jest cześć ludzi, którzy chcą być określani lub nie wiedzieć dlaczego, określają się kibicami Bałtyku. Kiedy trzeba wziąć odpowiedzialność za klub, to ich nie ma, kiedy bezkarnie stukają z żałosną pseudoodwagą w klawiaturę swoje wypociny pod tytułem zarząd musi odejść, Florek spadaj, Kacperek złodziej, czują moc i misję. A zwyczajnie są żałośni. Jesteście błaznami, a nie kibicami. Jesteście niedojdami i tchurzami, bo nie podpisujecie się pod swymi wypocinami nazwiskami. Jesteście godni pożałowania, bo nie budujecie wspólnoty, a ta przechodzi tylko wtedy próbę ludzi oddanych, kiedy czasy i okoliczności są trudne, a przeciwności wiele. Myślę, że wielu z Was będzie miało i tak w głębokim poważaniu to, co chcę przekazać niniejszym postem, ale zawsze jest nadzieja, że czyjegoś pustego łba trafi i ten łeb oświeci myśl, że nie sr* się we własne gniazdo. Żwlaszcza kiedy siły liczebnej brak przy klubie, a Ci co są powinni przynajmniej w odbiorze zewnętrznym stanowić monolit.

• 13 4

• Amica (DL), a ty się podpisałeś nazwiskiem? Kibice zawsze tam będą sobie pisać, normalna rzecz. Szczególnie w takim miejscu jak to, a umówmy się - tu w komentarzach jest rynsztok. A ty zawsze się tym przejmowałeś i widzę, że przejmujesz się nadal. Liczą się ci, z którymi rozmawiasz, których znasz, których widzisz, a nie anonimki z neta. Zarząd zbiera cięgi, bo działacze piłkarscy zawsze je zbierali, czy na to zasłużyli, czy nie. Sam się dziwię, że tyle tu negatywnej pisaniny, bo nic tragicznego się nie stało, przegraliśmy z silnymi, a wcześniej było dużo wygranych, nadal się liczymy w tej lidze, Letniowski miał przez ten sezon budować drużynę, spodziewano się środka tabeli, a tu niespodzianka - walczymy o awans i mamy półfinał woj.PP. Ale jako, że tu zawsze syf, to dlatego rzadko tu wchodzę, nie ma sensu.

• 5 2

• (2)

Podpisz się swoim nazwiskiem jak komuś zarzucasz że tego nie robi. Kolejny sezon stracony a ty się zdziwisz flustracji ludzi ????