Vistal Gdynia gładko wygrał w Kobierzycach. Przedostatni mecz roku piłkarek ręcznych

15 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Aleksandra Zych zdobyła dla Vistalu 7 bramek w ostatnim tegorocznym spotkaniu gdynianek w Superlidze. Aleksandra Zych zdobyła dla Vistalu 7 bramek w ostatnim tegorocznym spotkaniu gdynianek w Superlidze.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pokonały na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce 31:19 (17:12) w zaległym meczu z 5. kolejki PGNiG Superlidze. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej do rywalizacji na krajowych parkietach wrócą na początku stycznia, a wznowią ją z trzeciego lub czwartego miejsca. Natomiast w niedzielę o godzinie 16 zakończą rywalizację grupową w Lidze Mistrzyń wyjazdowym spotkaniem z CSM Bukareszt.To będzie ich ostatni pojedynek w tym roku.

KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 3, Skalska 2, Wojda, Mączka 1, Janczak 1, Wesołowska 1, Kaźmierska, Wiertelak 1, Charzyńska, Linkowska, Daszkiewicz, Walczak 2, Dąbrowska 6, Michalak 2

VISTAL: Kordowiecka 1, Kamińska - Janiszewska 1, Pękala 2, Stanulewicz 4, Zych 7, Kozłowska 3, Gutkowska 4, Kowalczyk, Śliwińska, Machado-Matieli 3, Szarawaga 4, Kulwińska 2, Uścinowicz, Błaszkowska

Kończący rundę bez kontuzjowanych Martyny BorysławskiejAnety Łabudy Vistal po 10 minutach gry przeciwko KP przegrywał 5:6. W ataku dobrze prezentowały się jednak Joanna KozłowskaAleksandra Zych.

W kilka minut gdynianki zaliczyły pięć kolejnych trafień. Gospodynie odpowiedziały jedną bramką, po czym kolejne dwie zdobyły przyjezdne. W 25. minucie Vistal prowadził już 15:8 po kolejnym trafieniu Zych. Miejscowy zespół zdołał nieco zmniejszyć straty przed przerwą, ale gdynianki i tak miało prawo zejść do szatni pewne swego.

Nadzieje KPR na sprawienie niespodzianki zostały rozwiane zaraz po zmianie stron. Po trzech szybkich trafieniach gdynianki prowadziły już 20:12. Kolejna seria, tym razem czterech kolejnych trafień, dała gdyniankom prowadzenie 25:15.

Zespół z Kobierzyc kompletnie nie radził sobie z defensywą Vistalu i gra gospodyń siadła kompletnie. W końcówce spotkania swoje szanse dobrze wykorzystała Alicja Pękala, która popisała się dwiema bramkami z rzędu, a jej serię pociągnęła Kinga Gutkowska dokładając dwa kolejne trafienia (31:18). Na otarcie łez bramkę dla miejscowych zdobyła jeszcze z koła Martyna Michalak, ale KPR zakończyło drugą połowę z zaledwie siedmioma golami na koncie.

Gdynianki zakończą rok na trzeciej lub czwartej pozycji w tabeli. To wyjaśni się w czwartek po meczu Piotrcovii z Kram Startem Elbląg, który wciąż może zmienić Vistal na tymczasowym podium. Natomiast podopieczne trenerki Truszyńskiej w niedzielę o godz. 16 zakończą występy w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Na wyjeździe zagrają z CSM Bukareszt

12 Korona Handball Kielce 11 1 0 0 10 274:332 3
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-11-19

Wyniki 11 kolejki

• Energa AZS Koszalin - VISTAL GDYNIA 26:25 (11:16)
  • Piotrcovia - Kram Start Elbląg 23:37 (12:17)
  • UKS PCM Kościerzyna - Pogoń Szczecin 27:38 (12:15)
  • KPR Jelenia Góra - Korona Handball Kielce 29:25 (15:13)
  • Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 24:27 (12:11)
  • Perła Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 19:18 (9:7)
  • Zaległy mecz 5. kolejki:
  • Kobierzyce - VISTAL 19:31 (12:17)

Opinie (19) 2 zablokowane

• (2)

Co z Gapską dlaczego prawie w ogóle już nie gra?

• 4 0

• Ma już swoje lata

• 1 0

• Z mocnymi przeciwnikami gra .

Z dolem tabeli daje sie ogrywac Kordowieckiej i Kaminskiej . Bardzo madra taktyka ktora na przyszlosc zaprocentuje !

• 2 1

• Mecz wygrany i to się liczy (2)

• 3 4

• Vistal jedna rodzina

• 5 1

• Nowi Gniewni konkretna akcje zrobili pod halą:)))))

Fajny był ten transparent PDW For....

• 2 7

• Gapską szykuje się do "emerytury" ;) (5)

• 4 5

• jaka emerytura? (3)

Kowalczyk 39 lat, Szywierska 40 lat i grają a Gapska ma tylko 34

• 4 4

• Co ma wiek Gapskiej do rzeczy ? (1)

Kazdy zawodnik podejmuje decyzje o przejsciu na "sportowa emeryture "indiwidualnie

• 4 0

• Trucha też miała 34 lata, gdy kończyła karierę.

• 3 0

• W Dani 43 lata

• 1 0

• Fajna ta Gapska

• 0 1

• Dziwny sponsor (2)

Przecież vistal zgłosił upadłość to jakim cudem sponsoruje druzynę skoro ma zaległości z wypłacaniem pieniędzy

• 2 9

• to jest proste

środki na nowy sezon zostały zabezpieczone przed rozpoczęciem tej rundy. Przecież takie umowy podpisuje się na przełomie maj/czerwiec. Wtedy Vistal jeszcze nie ogłaszał upadłości.