Wiadomości

KSW 61 w Ergo Arenie: Mariusz Pudzianowski, Łukasz Jurkowski, Salahdine Parnasse

KSW 61. Karta walk.
KSW 61. Karta walk. fot. KSW

KSW 61 odbędzie się w sobotę, 5 czerwca, o godz. 20. W Ergo Arenie dojdzie do 9 pojedynków. Walką wieczoru będzie starcie Mariusza Pudzianowskiego z Łukaszem Jurkowskim. Fani zobaczą również między innymi byłego mistrza Salahdine'aParnasse'a, Filipa Pejicia, Michała Kitę, Tomasza Romanowskiego oraz Romana Szymańskiego i Karolinę Owczarz. Na trybunach zasiądzie ponad 5 tys. kibiców. Bilety od 70 do 2500 zł do nabycia na eBilet.pl. Możesz je wygrać także w naszym konkursie.KSW 61. Kup biletGala federacji KSW do Ergo Areny zawita w sobotę już po raz 8. Walką wieczoru będzie starcie dwóch legend: Mariusza PudzianowskiegoŁukaszem Jurkowskim. "Pudzian" walczy dla KSW już ponad 11 lat. 5-krotny zdobywca tytułu mistrza świata Strongman debiutował na gali KSW 12, gdzie błyskawicznie, w 43. sekundzie znokautował Marcina Najmana. Łącznie w ringu i okrągłej klatce pojawił się 21 razy i 14-krotnie cieszył się z wygranej. Pokonywał m.in.: Pawła Nastulę, Rollesa Gracie, Oliego Thompsona, Seana McCorrkle'a, Boba Sappa, Popka, Tyberiusza KowalczykaErko Juna. Po raz ostatni walczył tu w czerwcu 2018 roku. W Ergo Arenie poddał się już w pierwszej rundzie po tym, jak Karol Bedorf założył dźwignię na jego rękę.

Łukasz Jurkowski zadebiutował w MMA na pierwszej gali KSW, która odbyła się w lutym 2004 roku. "Juras" pokonał trzech rywali i został zwycięzcą całego turnieju. Warszawianin ma na koncie 28 pojedynków, a 21 z nich stoczył na galach KSW. Znany aktualnie również z roli komentatora gal zawodnik wygrywał między innymi z: Igorem Pokrajacem, Moise Rimbon, Attilą Veghiem, Rameau Thierrym SokoudjouStipe Bekavacem.

Gala KSW 61 przenosiosła się z Teatru Szekspirowskiego do Ergo Areny. Przeczytaj o szczegółachSalahdine Parnasse wraca do klatki KSW po sensacyjnej, pierwszej porażce w karierze. Na KSW 58 mistrz wagi piórkowej przegrał z Danielem Torresem. Wcześniej 23-latek szedł jak burza najpierw przez lokalną scenę we Francji, a następnie w okrągłej klatce KSW. Po wygranych z: Łukaszem Rajewskim, Arturem Sowińskim, Marcinem WrzoskiemRomanem Szymańskim sięgnął po pas kategorii piórkowej, który obronił w pojedynku z Ivanem Buchingerem.

Mariusz Pudzianowski po raz ostatni walczył w Ergo Arenie w czerwcu 2018 roku. Poddał się już w pierwszej rundzie po tym, jak Karol Bedorf założył dźwignię na jego rękę.
Mariusz Pudzianowski po raz ostatni walczył w Ergo Arenie w czerwcu 2018 roku. Poddał się już w pierwszej rundzie po tym, jak Karol Bedorf założył dźwignię na jego rękę. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl


Filip Pejić na gali KSW 56 zapisał się na zawsze w historii KSW, kiedy to już w 11. sekundzie walki posłał na deski Sebastiana Rajewskiego. Był to drugi najszybszy nokaut w dziejach organizacji. Naładowany tym znakomitym zwycięstwem "Nitro" wejdzie do klatki KSW już po raz piąty. 28-letni Chorwat do tej pory odprawił w równie widowiskowy sposób Filipa Wolańskiego, a następnie po wyrównanych i emocjonujących starciach musiał uznać wyższość Daniela Torresa i Romana Szymańskiego.

Były pretendent do tytułu mistrzowskiego, Michał Kita początkowo miał zmierzyć się w czerwcu z Jayem Silvą, ale ten wypadł z pojedynku. W miejsce Amerykanina do walki z Polakiem wejdzie Darko Stosić. "Masakra" od wielu lat jest w czołówce wagi ciężkiej nad Wisłą. Wygrywał z: Michałem Andryszakiem, Michałem Włodarkiem, Igorem Pokrajacem, Valentijnem Overeemem, Ricco Rodriguezem czy Aleksiejem Olejnikiem. Darko Stosić zadebiutował w KSW podczas gali KSW 59. 29-latek spotkał się w klatce z Michałem Włodarkiem i wielokrotnie zaprezentował na Polaku swoje umiejętności zapaśnicze, a następnie znokautował "Komara". Fighter z Belgradu stoczył do tej pory 18 pojedynków, z których 14 wygrał.

"Mordobicie w teatrze". Sprawdź, dlaczego czytelnicy byli zbulwersowani galą KSW w SzekspirowskimTomasz Romanowski zadebiutował w KSW podczas gali KSW 55, gdzie po trzech rundach ciekawego starcia zwyciężył z Ionem Surdu. Wcześniej fani oglądali niepokonanego od 2017 roku Berserkera w programie "Tylko Jeden". Po zwycięskich bojach z Mariuszem Radziszewskim i dwukrotnie z Marcinem Krakowiakiem, "Tommy" wygrał reality show i zgarnął główną nagrodę. Po wielu miesiącach oczekiwań i kilku odwołanych walkach Patrik Kincl postawił po raz pierwszy stopę w klatce KSW na gali KSW 57. 31-latek podczas grudniowego wydarzenia spotkał się z Tomaszem Drwalem i znokautował Polaka już w pierwszej odsłonie.

Roman Szymański wraca do klatki KSW po nieudanej próbie sięgnięcia po zwakowany pas mistrzowski dywizji lekkiej. Znany z niezwykle widowiskowego stylu walki poznaniak na gali KSW 57 musiał uznać wyższość Mariana Ziółkowskiego. Rywalem Szymańskiego będzie Donovan Desmae, czyli 1. zawodnik z Belgii, który postawi stopę w klatce KSW. "Vegas" ma na koncie ponad 20 pojedynków, z których wygrał 14, a 10 kończył przed czasem. Niedawno miał również okazję walczyć o pas mistrzowski organizacji CageWarriors.

KSW 61. pierwotnie miało odbyć się w Teatrze Szekspirowskim.Na gali KSW 61 zobaczymy również Karolinę Owczarz, która wejdzie do klatki po wielu zmianach. Łodzianka będzie o kilka kilogramów lżejsza, a także po przenosinach do klubu WCA Fight Team. "Owca" w KSW wygrała 3 starcia i 2-krotnie kończyła rywalki przed czasem. Teraz Polka zmierzy się z Moniką Kucinic. Słowenka zaczęła przygodę z MMA niedawno, ale od lat toczy boje na najwyższym poziomie w sportach uderzanych. "Pitbull" ma na koncie między innymi 50 starć w muaythai oraz K-1, z których wygrała 46. Aż 33 razy jej przeciwniczki lądowały na deskach.

Karta walk KSW 61:

  • 120,2 kg: Mariusz Pudzianowski (14-7, 9 KO) - Łukasz Jurkowski (17-11, 7 KO, 4 Sub)
  • 65,8 kg: SalahdineParnasse (14-1-1, 2 KO, 4 Sub) - Filip Pejić (15-4-2, 10 KO, 3 Sub)
  • 120,2 kg: Michał Kita (20-12-1, 12 KO, 5 Sub) - DarkoStošić (14-4, 9 KO, 1 Sub)
  • 77,1 kg: Tomasz Romanowski (13-7, 4 KO, 1 Sub) - PatrikKincl (23-9, 11 KO, 6 Sub)
  • 70,3 kg: Roman Szymański (13-6, 2 KO, 3 Sub) - Donovan Desmae (14-7, 7 KO, 3 Sub)
  • 53,5 kg: Karolina Owczarz (3-1, 2 Sub) - Monika Kučinič (1-0)
  • 93 kg: Przemysław Mysiala (24-10, 11 KO, 12 Sub) - Ivan Erslan (9-1, 5 KO, 1 Sub)
  • 65,8 kg: Damian Stasiak (12-7, 1 KO, 9 Sub) - AndreiiLiezhniev (19-9, 6 KO, 7 Sub)
  • 77,1 kg: Jakub Kamieniarz (9-7, 1 KO, 6 Sub) - Adam Niedźwiedź (7-4, 1 KO, 6 Sub)


Przemysław Mysiala wraca do klatki po widowiskowym pojedynku, który stoczył wraz ze Stipe Bekavacem na gali KSW 55. Polak odprawił Chorwata pod koniec drugiej rundy, a skończenie poprzedziło szereg wymian między zawodnikami i zwrotów akcji. Mysiala w całej karierze zaliczył 24 wygrane, z czego aż 23 razy zwyciężał przed czasem. Tym razem Polak stanie naprzeciw innego Chorwata, Ivana Erslana. Reprezentant American Top Team Zagrzeb również ma na koncie dwa starcie w KSW i nieudaną próbę sięgnięcia po tytuł mistrzowski. Była to jak do tej pory jedyna porażka 29-latka w karierze.

Damian Stasiak ma na koncie 2 walki w okrągłej klatce KSW. "Webster" najpierw zmierzył się na gali KSW 51 w Zagrzebiu z Antunem Raciciem, a stawką tego starcia był pas mistrzowski kategorii koguciej. W kolejnym pojedynku podopieczny trenera Radosława Olczyka stanął naprzeciw Patryka Surdyna i w pięknym stylu poddał trójkątem rękoma byłego mistrza organizacji Armia. Andreii Liezhniev przez lata występował w czołowych organizacjach za naszą wschodnią granicą. "Iron" ma na koncie 19 zwycięskich pojedynków, z których 6 kończył przez nokaut, a 7 poddaniem. Na gali KSW 61 zobaczymy Liezhnieva po raz pierwszy w klatce KSW.

KSW 49. Przeczytaj relację z gali, która w Ergo Arenie odbyła się 2 lata temuJakub Kamieniarz do tej pory dwukrotnie występował na galach KSW. Poza klatką KSW Kamieniarz zanotował 9 wygranych i 7-krotnie kończył rywali przed czasem. Wraz z nim kartę KSW 61 otworzy Adam Niedźwiedź. Zawodnik z Katowic wszystkie zwycięskie boje kończył przed czasem, głównie za pomocą firmowego duszenia trójkątnego rękoma. 27-latek znany jest nie tylko ze swoich umiejętności fighterskich, ale również z udziału w popularnym reality show "Top Model".

Trybuny Ergo Areny będą mogły być zajęte w 50 proc. powierzchni, czyli dostępnych będzie ponad 5 tys. miejsc. Bilety od 70 do 2500 zł do nabycia na eBilet.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane