• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

KSW 61. w Teatrze Szekspirowskim. Mariusz Pudzianowski wraca do Trójmiasta

dak.
25 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (94)
Mariusz Pudzianowski ostatnim razem w Trójmieście walczył w czerwcu 2018 roku. W Ergo Arenie poddał się już w pierwszej rundzie po tym, jak Karol Bedorf założył dźwignię na jego rękę. Mariusz Pudzianowski ostatnim razem w Trójmieście walczył w czerwcu 2018 roku. W Ergo Arenie poddał się już w pierwszej rundzie po tym, jak Karol Bedorf założył dźwignię na jego rękę.

Po raz ósmy federacja KSW zawita do Trójmiasta. Tym razem gala mieszanych sztuk walki odbędzie się w gdańskim Teatrze Szekspirowskim. 5 czerwca w oktagonie zmierzą się m.in. Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski. "Pudzian" wraca nad polskie morze po trzech latach. Poprzednio w Ergo Arenie przegrał z Karolem Bedorfem. Uczestników pozostałych pojedynków mamy poznać w najbliższym czasie.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Mariusz Pudzianowski i KSW powracają do Trójmiasta. Walka "Pudziana" z Łukaszem Jurkowskim ma być ozdobą 61. gali najpopularniejszej federacji w Polsce. Do pojedynku w limicie wagi ciężkiej dojdzie 5 czerwca. To pierwsza z dziewięciu ogłoszonych walk. Pozostałych uczestników mamy poznać w najbliższym czasie.

Mariusz Pudzianowski na KSW 44 w Ergo Arenie. Zobacz relację z gali w 2018 rokuByły strongman ostatnią walkę stoczył 20 marca. Jego rywalem na KSW 59 miał być Serigne Ousmane Dia, ale kilka godzin przed walką trafił do szpitala z zapaleniem wyrostka robaczkowego. W ostatniej chwili w oktagonie zjawił się judoka Nikola Milanović. Polakowi wystarczyło 70 sekund, by rozprawić się z Serbem.

To nie będzie pierwsza gala z udziałem "Pudziana" w Trójmieście. Po raz ostatni walczył tu w czerwcu 2018 roku. W Ergo Arenie poddał się już w pierwszej rundzie po tym, jak Karol Bedorf założył dźwignię na jego rękę.

44-latek walczy dla KSW od 2009 roku. Od tego czasu stoczył 22 pojedynki w MMA, z których 14 wygrał. Zawodnik trenujący w WCA Fight Team pod okiem Arbiego Szamajewa w swojej karierze pokonywał weteranów UFC, m.in.: Oli Thompsona, Seana McCorkle'a czy Jay'a Silvę.

KSW 49 w 2019 roku. Zobacz relację z ostatniej gali w TrójmieścieNatomiast "Juras" to postać dobrze znana miłośnikom Konfrontacji Sztuk Walki. To on wygrał pierwszy turniej KSW w 2004 roku, a od tego czasu stoczył łącznie 22 pojedynki. Do klatki powraca po ponad dwuletniej przerwie. Po raz ostatni walczył kwietniu 2019 roku na KSW 48, gdy zrewanżował się Stjepanowi Bekavacowi. Treningi łączy z pracą eksperta w Polsacie Sport oraz komentatora gal MMA.

To będzie już ósma gala KSW w Trójmieście. Jednak pierwsza w Teatrze Szekspirowskim. Do tej pory odbywały się w Ergo Arenie. Poprzednim razem zawitała tu w maju 2019 roku. W walce wieczoru podczas 49. edycji Michał Materla przegrał ze Scottem Askhamem po technicznym nokaucie.

W ostatnim czasie trójmiejskich akcentów w najpopularniejszej federacji sztuk walki w Polsce jest jeszcze więcej. W sobotni wieczór, podczas KSW 60 w Łodzi walczył Izu Ugonoh. W swojej drugiej walce w MMA były pięściarz przegrał jednak z Markiem Samociukiem na początku drugiej rundy przez nokaut. Halę opuszczał na wózku inwalidzkim.

Izu Ugonoh nie wyklucza walki z Mariuszem Pudzianowskim w MMA. Przeczytaj wywiad z byłym pięściarzemW ciągu ostatniego miesiąca wychowanemu na gdańskiej Żabiance zawodnikowi zmieniano rywala aż dwukrotnie. Początkowo miał walczyć z Norwegiem Thomasem Narmo, ale ten doznał kontuzji na początku kwietnia. W jego miejsce wskoczył Niemiec Ugur Ozkaplan, ale zachorował kilka dni przed pojedynkiem. Ostatecznie przeciwnikiem Izu został debiutant, który wcześniej wygrał turniej na gołe pięści.
dak.

Wydarzenia

KSW 61: Pudzianowski vs Jurkowski

gala

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (94)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Relacje LIVE

Najczęściej czytane