Wiadomości

stat

KSW i Mariusz Pudzianowski ponownie w Ergo Arenie. Gala 9 czerwca

Mariusz Pudzianowski (z lewej) już sześć razy walczył podczas KSW w Ergo Arenie. W połowie z nich odniósł zwycięstwa. Ostatnie w 2015 roku nad Rollesem Gracie (z prawej).
Mariusz Pudzianowski (z lewej) już sześć razy walczył podczas KSW w Ergo Arenie. W połowie z nich odniósł zwycięstwa. Ostatnie w 2015 roku nad Rollesem Gracie (z prawej). fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

KSW wraca do Ergo Areny. Gala odbędzie się 9 czerwca. Spekuluje się, że pojedynkiem wieczoru będzie starcie o możliwość walki o pas mistrzowski kategorii ciężkiej pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a Karolem Bedorfem. Wcześniej ta impreza gościła w Trójmieście co roku w latach 2011-16.PRZECZYTAJ RELACJĘ Z WYSTĘPU OSKARA PIECHOTY W TEKSASIE

Mariusz Pudzianowski w Ergo Arenie otrzyma walkę, do której przygotowywał się wiele lat. Wreszcie ma zmierzyć się z Karolem Bedorfem. Będzie to eliminacja do walki o pas kategorii ciężkiej. Dla "Pudziana" będzie to już siódmy występ w Ergo Arenie. W poprzednich sześciu wygrały i przegrał po trzy razy.

Oczywiście to ma być główny pojedynek gali, który ją zwieńczy. O innych walkach na razie nic nie wiadomo. Oficjalne ogłoszenie, że ta impreza odbędzie się w Ergo Arenie 9 czerwca, powinno nastąpić w okolicach najbliższej gali KSW. Odbędzie się ona 3 marca w Atlas Arenie.

PODCZAS KSW 35 W ERGO ATENIE MAMED CHALIDOW POZOSTAŁ MISTRZEM, ALE CZY SPRAWIEDLIWIE?

W Łodzi będą walczyć m.in.: Mamed Chalidow, Tomasz Narkun, Michał Materla, Ariane Lipski i Łukasz Jurkowski. Tych gwiazd polskiego MMA nie zobaczymy więc trzy miesiące później w Gdańsku. Pomiędzy KSW w Łodzi i w Trójmieście odbędzie się jeszcze nieco mniej prestiżowa gala tej organizacji w Hali Stulecia we Wrocławiu - 14 kwietnia.

KONTROWERSJE PO OSTATNIEJ GALI KSW W ERGO ARENIE

Od 2011 roku, przez kolejnych pięć lat Konfrontacja Sztuk Walki gościła w Ergo Arenie. Odstępstwo od serii mieliśmy w 2017, choć ostatnio hala wypełniała się zawsze w liczbie 11 500 kibiców. Dlatego szefowie jednej z najbardziej prestiżowych organizacji mieszanych sztuk walki na świecie, Maciej KawulskiMartin Lewandowski zdecydowali się na powrót do Trójmiasta.

W 2016 roku KSW gościła w Ergo Arenie z kartą walk, w której znaleźli się m.in. właśnie: Pudzianowski, Chalidow, Materla, Marcin Różalski czy Gamrot. Najwięcej kontrowersji wzbudziła walka naszego najlepszego zawodnika MMA - Chalidowa, z Azizem Karaoglu. Pierwszy z nich wygrał decyzją sędziów, ale równie dobrze mogli oni przyznać zwycięstwo Turkowi. Do tego Karaoglu wyszedł na ring przy dźwiękach hymnu organizacji terrorystycznej - Al Kaidy.

GALA UFC PRZYCIĄGNĘŁA DO ERGO ARENY 11 138 WIDZÓW, DOBRE WYSTĘPY POLAKÓW

W zeszłym roku do Ergo Areny zawitały natomiast rosyjska federacja MMA - Absolute Championship Berkut, a później także najbardziej prestiżowa organizacja na świecie, amerykańska UFC. Obie gale zaproponowały kibicom walki na wysokim poziomie. To na pewno spowodowało, że fani MMA będą wymagać także od KSW równie dobrego widowiska.

ŚWIETNE MMA PODCZAS GALI ACB, CHOĆ NA TRYBUNACH BYŁO TYLKO 2 000 FANÓW

Końcówka walki Chalidow - Karaoglu i reakcja publiczności na werdykt (uwaga wulgaryzmy).

Opinie (26) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane