Arka w ćwierćfinale Pucharu Polski

Paweł Abbott (z lewej) i Tadeusz Socha (z prawej) strzelali gole dla Arki do przerwy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ostatnim kwadransie o mały włos nie doszło jednak do dogrywki. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Trener Grzegorz Niciński po raz trzeci w bieżącej edycji Pucharu Polski sprawdził wartość rezerw. Do "11" wystawił piłkarzy, którzy ostatnio w ekstraklasie byli rezerwowymi. Arka Gdynia osiągnęła ćwierćfinał po wyjazdowym zwycięstwie nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (2:0). Jednak w ostatnim kwadransie ambitnie atakujący III-ligowiec miał dogrywkę podaną niejako na tacy. Nie dopuścił do niej Pavels Steinbors, który obronił karnego. W kolejnej rundzie, w której obowiązują dwumecze, żółto-niebiescy zmierzą się z I-ligową Bytovią.

KSZO

1 Wierzgacz - 4 Stachurski, 14 Pietrasiak, 13 Podstolak, 22 Łatkowski - 18 Czajkowski, 7 Mianowany - 2 Ferens, 25 Kapsa, 5 Gil - 21 Grunt
1:2
(0:2)
Sędziowie:
Wajda (Żywiec)

ARKA

1 Steinbors - 2 Socha, 3 Sobieraj, 32 Stolc, 25 Wojowski - 7 Błąd, 15 Mosiejko, 20 Hofbauer, 18 Yussuff - 11 Siemaszko - 9 Abbott
    • 46' 2 Ferens [ICO] 24 Bełczkowski
    • 79' 21 Grunt [ICO] 16 Persona
    • 87' 7 Mianowany [ICO] 8 Burzyński
[ICO] Zmiany
  • 67' 20 Hofbauer [ICO] 17 Marciniak
  • 72' 9 Abbott [ICO] 10 Szwoch
  • 80' 7 Błąd [ICO] 8 Marcus
  • 75' Stachurski
[ICO] Bramki
  • 30' Abbott
  • 41' Socha
    [ICO]Kartki:
    • 43' Błąd
    • 90' Mosiejko

Pogoń - Jagiellonia

REZERWY ARKI AWANSOWAŁY W PUCHARZE POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM. AŻ OSIEM TRÓJMIEJSKICH DRUŻYN MOŻE GRAĆ DALEJ. TUTAJ WYNIKI

Trener Niciński wystawia identyczną "11" z tą, którą awizowaliśmy. Przypomnijmy, że w ogóle do Ostrowca nie przyjechali: Łukasiewicz, Bożok, Sołdecki i Zjawiński

PRZECZYTAJ NASZĄ ZAPOWIEDŹ MECZU KSZO - ARKA

w "11" Arki 8 piłkarzy, którzy rozpoczynali poprzednie pucharowe mecze w Gołdapi i Zambrowie oraz trzech nowych: Socha (ARKA), Hofbauer (ARKA) i Abbott
    (ARKA)

ARKA WYELIMINOWAŁA II-LIGOWCA PO GOLU W OSTATNIEJ MINUCIE z KARNEGO MARCUSA. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O MECZU W ZAMBROWIE
    na inaugurację Pucharu Polski Arka grała już z III-ligowcem. Wygrała 4:1. Czy dziś będzie powtórka?

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO ARKI NAD ROMINTĄ W GOŁDAPI 4:1
    Wśród rezerwowych m.in. bohaterowie ostatniego meczu ligowego: Marcus i Jałocha

MARCUS: GDY BĘDZIE WŁAŚCIWA KONCENTRACJA, NIE GROZI NAD ODPADNIĘCIE
    Pełna ławka rezerwowych Arki: 13. Jałocha, 8. Marcus, 10. Szwoch, 17. Marciniak, 23. Warcholak, 29. Marcjanik, 33. Zbozień
    KSZO musi zagrać bez swojego snajpera, zresztą byłego napastnika Arki - Jamroza, który pauzuje za żółte kartki
    łącznie w KSZO trzy zmiany w porównaniu z "11", która wygrała ostatni mecz III ligi z Resovią 1:0
    Rezerwa KSZO: 12 Krupa, 6 Sołtykiewicz, 8 Burzyński, 9 Madej, 16 Persona, 24 Bełczkowski, 26 Mężyk
    piłkarze na prezentacji. KSZO w pomarańczowo-czarnych strojach, Arka na niebieski, tylko getry żółte. Kapitanem gości jest dziś Sobieraj
    1'
    od środka rozpoczęło KSZO
    3'
    zablokowany strzał Abbotta (ARKA)
    4'
    spokojny początek z obu stron
    6'
    Steninbors przyspiesza grę. Do podania wyszedł poza własną "16" i od razu kopnął do przodu
    7'
    niecelny strzał Ferensa (KSZO), który uderzał 5 metrów od narożnika pola karnego
    8'
    zamieszanie w "16" KSZO po dośrodkowaniu z lewgo skrzydła Yussuffa. Zablokowane strzały Mosiejki (ARKA) i Siemaszko
    11'
    zarysowuje się przewaga Arki
    12'
    nieznacznie niecelny strzał z 25. metra Siemaszko (ARKA)
    [ICO]
    13'
    Kibice KSZO i Arki są zaprzyjaźnieni od lat, a zatem z trybun doping dla obu drużyn
    13'
    Wierzgacz (KSZO) przejął piłkę po dośrodkowaniu Wojowskiego (ARKA). Znów atak gdynian lewym skrzydłem
    14'
    Hofbauer (ARKA) sfaulował Kapsę (KSZO) około 25 metrów od własnej bramki
    14'
    po dośrodkowaniu Gila z wolnego dwóch piłkarzy KSZO zamykało akcję w polu bramkowym, ale na szczęście dla Arki żaden z nich nie sięgnął piłki. Od bramki zacznie Steinbors (ARKA)
    15'
    Siemaszko (ARKA) wywalczył róg
    16'
    po dośrodkowaniu z rogu Błąda (ARKA) niecelny strzał Stolca (ARKA)
    [ICO]
    18'
    "KSZO Ostrowiec, Areczka" - śpiewy na trybunach
    19'
    Błąd (ARKA) zmienił się skrzydłami z Yussuffem (ARKA)
    20'
    Błąd (ARKA) faulowany na wysokości pola karnego. Chwilę wcześniej dobry wślizg i przechwyt Siemaszki (ARKA)
    [ICO]
    21'
    po dośrodkowania z wolnego Błąda (ARKA) z 5. metra główkował Abbott (ARKA). Paweł zdecydował się na uderzenie po koźle i piłka po mocnym odbiciu od ziemi poszybowała nad poprzeczką
    [ICO]
    22'
    teraz Steinbors (ARKA) ratuje Arkę. W pięknej paradzie na róg wybił piłkę po strzale Łatkowskiego (KSZO)
    23'
    po rogu gospodarzy w walce o piłkę powietrzną faulował Pietrasiak (KSZO)
    23'
    Pietrasiak (KSZO) to najbardziej doświadczony piłkarza KSZO. 36-latek w ekstraklasie rozegrał ponad 250 meczów. Był m.in. mistrzem Polski ze Śląskiem (2012), a wówczas jego kolegą klubowym był też Socha (ARKA)
    26'
    Wierzgacz (KSZO) obronił strzał sprzed "16" Hofbauera (ARKA)
    26'
    zbyt lekkiej podanie Siemaszki (ARKA) w polu karnym do Wojowskiego (ARKA), który próbując dojść do piłki sfaulował Stachurskiego (KSZO)
    [ICO]
    27'
    głośne "Arka Gdynia"
    28'
    Wierzgacz (KSZO) przejął piłkę po dośrodkowaniu Błąda (ARKA), który znów jest na prawej stronie boiska, a Yussuff (ARKA) wrócił na lewe skrzydło
    29'
    Stolc (ARKA) wybiciem w aut przerwał kontrę Grunta (KSZO)
    29'
    Grunt (KSZO) jeszcze jako 16-latek, gdy grał w Zagłębiu Sosnowiec, był w kręgu zainteresowania Arki. Zapowiadał się bowiem dobrze. Był nawet piłkarzem portugalskiej Bragi
    29'
    Stachurski (KSZO) strzelał głową nad bramką Arki
    [ICO]
    30'
    [0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Paweł strzelił z 5. metra po podaniu Siemaszki, który z kolei w polu karnym znalazł się z piłką po dobrym dograniu Mosiejki
    31'
    Siemaszko (ARKA) jest dotychczas najbardziej aktywnym piłkarzem w ofensywie Arki, co przypieczętował właśnie asystą
    32'
    mimo zdobycia prowadzenia Arka nadal naciera
    35'
    po przechwycie Hofbauera (ARKA) niecelny strzał sprzed pola karnego Abbotta (ARKA)
    37'
    niecelny strzał z 15. metra Mosiejki (ARKA)
    40'
    kontra KSZO 3 na 3 zakończona strzałem wysoko nad bramką Gila (KSZO)
    [ICO]
    41'
    [0:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Socha. Prawy obrońca otrzymał piłkę w polu karnym od Błada i idealnie trafił po uderzeniu "w długi róg" bramki KSZO
    [ICO]
    43'
    Żółtą kartką został ukarany Błąd (ARKA) po faulu na Czajkowskim . Niespełna 25. metrów od bramki Arki
    44'
    strzał z wolnego Grunta (KSZO) wysoko nad bramką
    45'
    KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PEWNIE PROWADZI 2:0
    [ICO]
    Arka ma przewagę w posiadaniu piłki (62:38) i sytuacjach podbramkowych, a co najważniejsze prowadzi już 2:0. Pierwszego gola w oficjalnym meczu od 1 kwietnia strzelił Abbott (ARKA). Paweł wykorzystał drugą ze świetnych okazji na gola, a jak często w I lidze drogę do siatki otworzyło mu podanie bardzo aktywnego dzisiaj Siemaszki (ARKA).
    Na 2:0 poprawił Socha (ARKA), który potwierdził, że nie rezygnuje z walki o miejsce w "11" na ekstraklasę, które stracił na rzecz Zbozienia. Ta bramka była także zwieńczeniem dobrej gry przed przerwą żółto-niebieskich skrzydłami. Nawet częściej niż Sochę (ARKA) pod bramką rywali oglądaliśmy drugiego bocznego obrońcę Arki - Wojowskiego (ARKA). Dużo ochotę do gry miał również defensywny pomocnik Mosiejko (ARKA). A przecież ci dwaj piłkarze w tym sezonie grywają głównie w IV-ligowych rezerwach.
    Mimo korzystnego wyniku Arka nie może osiąść na laurach. Musi zachować czujność i pamiętać, że KSZO w poprzedniej rundzie przegrywało z Rakowem Częstochowa również 0:2, by... wygrać 3:2.
    46'
    drugą połowę rozpoczęła Arka. Gdynianie bez zmian w składzie
    [ICO]
    46'
    KSZO jedna zmiana w przerwie. Boisko opuścił Ferens , w jego miejsce wszedł Bełczkowski.
    46'
    róg dla gospodarzy, ale bez żadnego zagrożenia dla Arki
    48'
    i już obraz gry taki jak przed przerwą. Gospodarze na własnej połowie czekają na to, co zrobi Arka
    50'
    potężne uderzenie Mosiejki (ARKA). Mianowany (KSZO) dostał piłką w głowę i padł na boisko jak ścięty
    [ICO]
    50'
    Mianowany (KSZO) wymaga pomocy masażystów
    51'
    pomocnik KSZO może kontynuować grę
    54'
    dobra interwencja Sobieraja (ARKA). Nie tylko podpisał się dobrym wślizgiem, ale jeszcze nabił piłką Bełczkowskiego (KSZO) tak, że Arka może zacząć od własnej bramki
    55'
    daleki wrzut z aut Łatkowskiego (KSZO). Grunt (KSZO) się przewrócił, ale o karnym nie było mowy
    57'
    niecelny strzał z dystansu Mosiejki (ARKA)
    58'
    Abbott (ARKA) wywalczył róg
    59'
    krótko rozegrany róg przez Arkę. Nie było zagrożenia dla KSZO
    60'
    teraz pomyliła się defensywa Arki we własnej "16". Piłka dotarła do Grunta (KSZO), którego pilnowało dwóch obrońców, ale napastnik zamiast strzelać, odegrał piłkę do... nikogo
    62'
    niecelny strzał z dystansu Czajkowskiego (KSZO)
    63'
    Steinbors (ARKA) piąstkował piłkę zagrywaną z wolnego przez Gila
    64'
    KSZO od kilku minut nieco odważniej. Stara się atakować większą liczbą zawodników
    64'
    Socha (ARKA) przerwał kolejny atak miejscowych
    65'
    rozgrzewa się Marciniak
    66'
    Strzał z wolnego z około 30 metrów Gila nieznacznie nad poprzeczką
    67'
    Kapsa (KSZO) zagrał ostrą piłkę w pole karne. Mianowany (KSZO) próbował sięgnąć ją na wślizgu, ale był od niej za daleko
    [ICO]
    67'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hofbauer, w jego miejsce wchodzi Marciniak.
    68'
    dobra wrzutka Gila, ale Bełczkowski (KSZO) skiksował
    69'
    wejście Marciniaka (ARKA) ma uspokoić grę Arki w środku polu i oddalić piłkę od gdyńskiej bramki. Hofbauer (ARKA) był aktywny w pierwszej połowie, starał się uczestniczyć niemal w każdej akcji, ale najwyraźniej opadł z sił. W drugiej połowie Austriak praktycznie był niewidoczny
    70'
    rozgrzewa się Szwoch, co potwierdza nasze spostrzeżenie, że trener Niciński chce nadać nowego impulsu do środka rozegrania Arki
    [ICO]
    72'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola - Abbott, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
    73'
    zmiana ustawienia w Arce. Siemaszko (ARKA) będzie teraz najbardziej wysuniętym napastnikiem, a Szwoch (ARKA) zajmuje miejsce na pozycji nr 10
    74'
    Steinbors (ARKA) obronił strzał z dystansu Gila
    75'
    jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to do gry był przewidywany z ławki jeszcze Marcus
    [ICO]
    75'
    [1:2] KSZO STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stachurski. Obrońca wyskoczył przed Steinborsem, który szykował się do złapania piłki po dośrodkowaniu Gila i skierował futbolówkę do siatki
    [ICO]
    76'
    karny dla KSZO. Sędzia odgwizdał faul Stolca na Gilu, choć nieco wcześniej chyba nawet ostrzej zaatakował rywala Socha
    [ICO]
    77'
    Steinbors (ARKA) obronił rzut karny po strzale Łatkowskiego (KSZO)! Łotysz doskonale rzucił się w lewy róg i wybił piłkę do boku
    [ICO]
    79'
    KSZO przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grunt, w jego miejsce wchodzi Persona.
    [ICO]
    80'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Błąd, w jego miejsce wchodzi Marcus.
    82'
    KSZO nadal naciera
    82'
    "Gramy do końca" - zachęcają miejscowi kibice
    82'
    poklepali piłkę Szwoch (ARKA) i Marcus (ARKA). Celny, ale słaby strzał Brazylijczyka nie sprawił problemów Wierzgaczowi (KSZO)
    84'
    zamieszanie w polu karnym Arki po dośrodkowaniu Persony (KSZO), ale bez strzału rywali
    84'
    Arka, gdy przejmuje piłkę, stara się zwalniać grę, wybić z uderzenia KSZO
    84'
    nieznacznie niecelny strzał z dystansu Gila, którego nikt nie atakował
    86'
    Wierzgacz wybił piłkę po dośrodkowaniu Yussuffa
    [ICO]
    87'
    KSZO przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mianowany, w jego miejsce wchodzi Burzyński.
    88'
    ataki KSZO nadal napędza Gil
    [ICO]
    90'
    Żółtą kartką został ukarany Mosiejko (ARKA).
    90'
    3 minuty doliczone
    90+1
    niecelny strzał z dystansu Burzyńskiego (KSZO)
    90+2
    w doliczonym czasie gra głównie na połowie Arki
    90+2
    Persona (KSZO) wywalczył róg. Piłkę wybijał Siemaszko (ARKA), który pomógł kolegom w obronie
    90+2
    zamieszanie w "16" Arki po dośrodkowaniu z rogu Persony (KSZO)
    90+3
    jest kolejny róg dla KSZO
    90+3
    po dośrodkowaniu z rogu niecelnie głową strzelał Pietrasiak (KSZO)
    90+4
    Arka z piłką na połowie KSZO. Marcus (ARKA) i Szwoch (ARKA) znów zwalniają grę, czekając na końcowy gwizdek
    90+4
    KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 2:1 I AWANSOWAŁA DO ĆWIERĆFINAŁU PUCHARU POLSKI
    [ICO]
    "Dzięki za walkę" - skandują miejscowi kibice
    [ICO]
    Im dłużej trwała druga połowa, tym bardziej Arka traciła kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Nie pomogło wprowadzenie do gry trzech podstawowych piłkarzy przez trenera Nicińskiego, gdyż żywiołowo atakujące KSZO "poczuło krew". Może i decyzja o karnych była kontrowersyjna, ale gdyby nie parada Steibronsa, który obronił jedenastkę strzelaną przez Łatkowskiego (KSZO), nie obyłoby się bez dogrywki. Ambitnie atakujący III-ligowiec łącznie oddał aż 17 uderzeń na gdyńską bramkę, a bilans posiadania piłki zmniejszył do 55:45 na korzyść Arki.

Opinie (158) ponad 20 zablokowanych

07.03 (sob) godz.15:00 ARKA Gdynia 1:2 Wisła Płock LIVE!
    04.03 (śr) godz.20:30 Piast Gliwice 1:0 ARKA Gdynia LIVE!
    01.03 (nd) godz.15:00 ARKA Gdynia 1:1 ŁKS Łódź LIVE!
    22.02 (sob) godz.15:00 ARKA Gdynia 3:2 Raków Częstochowa LIVE!
    14.02 (pt) godz.18:00 Górnik Zabrze 2:0 ARKA Gdynia LIVE!
    07.02 (pt) godz.18:00 ARKA Gdynia 0:1 Cracovia LIVE!
    19.12 (czw) godz.20:30 Lech Poznań 1:1 ARKA Gdynia LIVE!
    13.12 (pt) godz.18:00 ARKA Gdynia 2:1 Zagłębie Lubin LIVE!
    06.12 (pt) godz.18:00 Korona Kielce 0:1 ARKA Gdynia LIVE!
    30.11 (sob) godz.15:00 ARKA Gdynia 1:1 Pogoń Szczecin LIVE!

16 ŁKS Łódź 26 5 5 16 25:44 20

W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
    Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.