Lechia oddała punkty Jagiellonii

jag., Marta
14 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Smutni piłkarze Lechii i cieszący się kibice Jagiellonii. To dowód na to, że na PGE Arenie gdańszczanie znów przegrali. Smutni piłkarze Lechii i cieszący się kibice Jagiellonii. To dowód na to, że na PGE Arenie gdańszczanie znów przegrali.

Piłkarze gdańskiej Lechii dwukrotnie obejmowali prowadzenie w meczu z Jagiellonią Białystok i dwukrotnie pozwalali rywalom na odrobienie strat, a już przed przerwą sam Adam Duda mógł zmiażdżyć rywali kolejnymi golami. Kiedy biało-zieloni "przysnęli" w obronie po raz trzeci, Euzebiusz Smolarek z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik meczu na 3:2 (1:1) dla gości. Największym pechowcem okazał się Sebastian Małkowski. Bramkarz już w 2. minucie doznał kontuzji, a diagnozy nie wykluczają nawet zerwania lub naderwania jednego z tylnych mięśni uda.

JAGIELLONIA JAGIELLONIA
Małkowski - Deleu, Janicki, Bieniuk, Brożek - Surma, Pietrowski - Ricardinho, Wiśniewski, Buzała - Duda
Sędziowie: Radkiewicz (Łódź) oraz Listkiewicz, Śpiewak
Widzów: 12 798
Słowik - Modelski, Dźwigała, Pazdan, Norambuena - Quintana, Grzyb, Gajos, Plizga, Kupisz - Frankowski
  • 5' Małkowski Zmiany Kaniecki
  • 46' Buzała Zmiany Kacprzycki
  • 76' Duda Zmiany P.Frankowski
  • 68' Frankowski Zmiany Smolarek
  • 81' Plizga Zmiany Bandrowski
  • 88' Gajos Zmiany Ukah
  • 19' Duda
  • 49' Ricardinho
  • 26' Quintana
  • 55' Gajos
  • 73' Smolarek
  • 43' Pazdan

POMECZOWY KOMENTARZ TRENERÓW
BOGUSŁAW KACZMAREK (trener Lechii):
Powinniśmy odnieść rekordowe zwycięstwo w historii występów Lechii w ekstraklasie. Sam Adam Duda mógł zbliżyć się pod względem zdobytych bramek do goli, które w tym sezonie strzelił dla nas... Traore. Pierwszą połowę mogliśmy wygrać 3 bramkami, a cały mecz zakończyć hokejowym wynikiem, powiedzmy 6:3.

Przegraliśmy nie przez brak umiejętności, ale gapiostwo i brak odpowiedzialności. Tracimy bramki, mimo że na 6 planszach mamy rozrysowane jak trzeba bronić się przy stałych fragmentach gry oraz jakie są najsilniejsze strony rywali.

Przed kolejnym meczem na pewno będą zmiany. Jeśli szukać pozytywów to na pewno wiosenne słońce posłużyło grze Ricardinho oraz zadebiutował kolejny 18-latek. Przemkowi Frankowskiemu, który miał wczoraj rocznicę urodzin, obiecałem ten występ. Szkoda, że musiał wejść przy niekorzystnym wyniku. Mimo to był bliski wyrównującego gola.

TOMASZ HAJTO (Jagiellonia): Wiedzieliśmy, że będzie to mecz drużyn środka tabeli, ale nas ta sytuacja nie zadowala. Chcę zawalczyć o coś więcej. Drużyna ma również potencjał, aby mierzyć w wyższą lokatę niż pałętanie się między miejscami 8-12.

Dla kibiców był to z pewnością fajny mecz, padło sporo bramek. Okazało się jak piłka potrafi być przewrotna, a niewykorzystane sytuacje się mszczą.

Cieszymy się z trzech punktów, gdyż były one nam bardzo potrzebne. Miło będzie się nam wracało do Białegostoku. Jednak nie zapominamy, że w tym meczu było też sporo mankamentów w naszej grze. Gole traciliśmy po poważnych błędach.

Jagiellonia Białystok

66% 384 typowania LECHIA Gdańsk
24% 143 typowania REMIS
10% 57 typowań Jagiellonia Białystok

są cztery zmiany w porównaniu z "11", która rozpoczęła mecz w Poznaniu. Miejsce w składzie otrzymali m.in.: Małkowski (LECHIA) (po raz pierwszy w tym sezonie w ekstraklasie), Duda (LECHIA) (pierwszy raz wiosną w "11"), Pietrowski (LECHIA) (powrót po pauzie za kartki) oraz Ricardinho (LECHIA) (odzyskał miejsce w składzie po pobycie na ławce w Poznaniu)
w pierwszym dzisiejszym spotkaniu Podbeskidzie wygrało w Zabrzu z Górnikiem 1:0
przed meczem sektorowi S nadano im. trybuna im. Dawida Zapisek
gwizdy z trybun przy przedstawianiu piłkarzy Jagiellonii
z trybun pytanie: "Kto wygra mecz?", ale i od razu odpowiedź "Lechia"
Lechia na biało dzisiaj, Jagiellonia w tradycyjnych czerwono-żółtych strojach
1'
od środka rozpoczęła Jagiellonia
1'
z dopingiem próbował się włączyć sektor kibiców gości, ale na razie został skutecznie zagłuszony
2'
na boisko leży Małkowski (LECHIA), wymaga pomocy medycznej, bramkarz doznał rywalu bez kontaktu z rywalem
2'
sygnalizacja masażystów, że będzie potrzebna zmiana, co za pech Sebastiana, to jego pierwszy mecz w ekstraklasie w tym sezonie!
3'
Małkowski (LECHIA) podtrzymywany przez masażystów opuścił boisko
4'
w ekspresowym tempie rozgrzewa się Kaniecki, Bartek dopiero w piątek rozegrał pierwszy mecz po operacji ręki, w III-ligowych rezerwach nie puścił gola w meczu Lechii II z Bałtykiem w Gdyni
5'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Małkowski, w jego miejsce wchodzi Kaniecki.
6'
pierwsza interwencja Kanieckiego, pewnie złapał piłkę
7'
"Gdańska Lechia..." - śpiewy na trybunach
7'
przechwyt Wiśniewskiego (LECHIA), ale na krótko, Modelski (JAGIELLONIA) szybko odebrał mu piłkę
8'
ładna akcja, długie podanie Surmy, Wiśniewski (LECHIA) odegrał piłkę do Dudy (LECHIA), Adam jednak zbyt mocno zagrał ją sobie głową i padła ona łupem Słowika (JAGIELLONIA)
11'
niewiele ciekawego na boisku, drużyny mają kłopoty z rozegraniem akcji, gra głównie w środku placu gry
12'
kapitalne wejście Deleu (LECHIA), idealnie zagrał w pole bramkowe do Dudy (LECHIA), który strzelił wysoko nad bramką!
13'
Duda (LECHIA) próbował przechwycić podanie stopera do bramkarza, ale Słowik (JAGIELLONIA) nie dał sobie zagrać piłki
15'
cały czas głośny doping dla Lechii
16'
próba strzału Brożka sprzed pola karnego, ale źle trafił w piłkę i nie poleciała ona nawet w kierunku bramki
18'
Deleu (LECHIA) dobrze w obronie, kopnął piłkę w nogi Kupisza (JAGIELLONIA) i Lechia rozpocznie od bramki
19'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Duda. Trochę w tym było przypadku, ale i dobrych zagrań gdańszczan. Wiśniewski w pole karne zagrywał do Buzały, ale Pawłowi piłkę wślizgiem wybił Gajos, futbolówka trafiła pod nogi Dudy, który tym razem wpakował ją do siatki
20'
znów Duda (LECHIA) bliski gola po podaniu Wiśniewskiego, Adam posłał piłkę obok bramkarza, ale przed linią bramkową wybił futbolówkę Dźwigała
20'
jeszcze strzał Wiśniewskiego (LECHIA) sprzed pola karnego, ale wysoko nad poprzeczką
22'
Kaniecki (LECHIA) nieco niepewnie po dośrodkowaniu Grzyba (JAGIELLONIA) z wolnego, ale odbił ostatecznie piłkę bez przykrych konsekwencji dla Lechii
24'
kolejna długa piłka do Dudy (LECHIA), tym razem Adam odgrywał do Wiśniewskiego (LECHIA), ale niecelnie
25'
aż trzy zablokowane strzały Jagiellonii w polu karnym Lechii!
26'
szybka kontra, długie podanie Ricardinho, Duda (LECHIA) próbował lobować Słowika (JAGIELLONIA) z około 30. metra, ale nie trafił do bramki
26'
Wiśniewski (LECHIA) znów w pole karne do Dudy (LECHIA), kłopoty Adama z przyjęciem piłki, stracił ją
26'
[1:1] JAGIELLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Quintana. Podanie Kupisza nad linią obrony Lechii. Dwóch piłkarzy Jagiellonii było na spalonym, ale nie Quintana, który wyszedł do podania zza linii obrony, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki
28'
w polu karnym Jagiellonii przewrócił się Deleu (LECHIA), ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia, goście zaczynają od bramki
31'
Deleu (LECHIA) w podobnej interwencji jak kilka minut wcześniej, obił piłką nogi Kupisza (JAGIELLONIA) i Lechia rozpocznie od bramki
31'
Lew, maskotka Lechii rozrzuca w trybuny piłeczki tenisowe, kibice, którzy je złapią mogą liczyć w przerwie na nagrody
32'
"Wisła Kraków" - skandowanie z trybun
33'
spalony po dośrodkowaniu Jagiellonii z wolnego
35'
ponownie od kilku minut gra się uspokoiła i przeniosła na środek boiska
35'
Janicki (LECHIA) przerwał kontrę Jagiellonii
36'
Duda (LECHIA) do Wiśniewskiego (LECHIA), ale Piotr na spalonym, a szkoda, gdyż w pole karne wbiegał już Buzała (LECHIA), który mógł dostać piłkę na strzał do pustej bramki
37'
""Lechio" - skandowanie z trybun
41'
Bieniuk (LECHIA) przerwał atak rywali we własnym polu karnym, wybił w aut piłkę spod nóg Plizgi
42'
zbyt krótkie wybicie Słowika (JAGIELLONIA), Ricardinho (LECHIA) głową próbował uruchomić atak Lechii, ale podał niecelnie
43'
Żółtą kartką został ukarany Pazdan (JAGIELLONIA), który faulował Deleu
43'
olbrzymia szansa na gola dla Lechii, doskonała wrzutka Wiśniewskiego (LECHIA) w pole bramkowe, ale Bieniuk (LECHIA) nie zdołał skierować piłki do siatki
44'
"Lechia, biało-zieloni" - śpiewy z trybun
45'
strzał Plizgi (JAGIELLONIA), ale za słaby, aby zaskoczyć Kanieckiego (LECHIA)
45'
doliczone 4 minuty, to efekt przerwy, gdy na murawie leżał Małkowski (LECHIA)
45+1
Kaniecki (LECHIA) pewnie broni strzał Plizgi (JAGIELLONIA) sprzed pola karnego
45+2
niecelny strzał Modelskiego (JAGIELLONIA)
45+4
dośrodkowanie Kupisza (JAGIELLONIA), Bieniuk (LECHIA) i Brożek (LECHIA) wspólnie poradzili sobie z tą piłką, dogranie do Kanieckiego (LECHIA)
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA REMISUJE Z JAGIELLONIĄ 1:1
transparent skierowany do byłego prezesa i dyrektora Lechii z przesłaniem "won ze stadionu"
spiker apeluje, aby zdjąć ten transparent, gdyż - jak tłumaczy - "nie jest związany z meczem""
jest też transparent "ŚP Patryk. Pamiętamy"
Oficjalna frekwencja na meczu: 12 798 kibiców
46'
LECHIA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Buzała, w jego miejsce wchodzi Kacprzycki.
46'
Rozpoczyna się druga połowa. Od środka Lechia
46'
głośny doping dla Lechii od pierwszego gwizdka po przerwie
46'
Atak pozycyjny Lechii zatrzymany przed polem karnym Jagiellonii
47'
Brożek (LECHIA) wszedł dynamicznie w pole karne ale pogubił się ostatecznie
48'
Karny dla Lechii Modelski podciął Pietrowskiego w polu karnym, do którego doskonale podawał Wiśniewski
49'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ricardinho. Mocne uderzenie z karnego pod poprzeczkę
50'
Lechia nie zwalnia tempa, po szybkim ataku Surma (LECHIA) przeniósł piłkę nad poprzeczką
50'
Gajos (JAGIELLONIA) zza pola karnego sprawdził Kanieckiego (LECHIA)
50'
Róg dla gości
52'
Bieniuk (LECHIA) wybija przed pole karne, piłka wraca pod bramkę Lechii ale tam Kaniecki (LECHIA) złapał piłkę
53'
Przesadził w dryblingu Kacprzycki (LECHIA) i stracił piłkę
55'
[2:2] JAGIELLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gajos. Po rzucie wolnym piłkę na szósty metr otrzymał Gajos i głowa skierował piłkę do siatki
57'
Piłkę kierowaną do Frankowskiego (JAGIELLONIA) przejęli gdańszczanie, mogło być groźnie
58'
Kolejny wolny dla Jagiellonii ok. 20 m. od bramki Lechii
59'
Gdańszczanie zdołali wybić piłkę ale nie przeprowadzili kontry
60'
Odważny wślizg Surmy (LECHIA) w polu karnym Lechii
61'
Starcie Brożka i Quintany (JAGIELLONIA) w pobliżu linii bocznej
61'
Wolny dla gości Kaniecki oddala piłkę od własnej bramki
62'
Od bramki Kaniecki (LECHIA)
63'
Ricardinho (LECHIA) mógł strzelać w polu karnym zamiast podawać i wynik nie uległ zmianie
65'
Pazdan (JAGIELLONIA) zatrzymuje akcję Lechii prawą stroną
66'
Wiśniewski (LECHIA) w polu karnym za wysoko odegrał Dudzie (LECHIA)
68'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Frankowski, w jego miejsce wchodzi Smolarek.
68'
Jagiellonia zatrzymana w polu karnym Lechii
70'
Dośrodkowanie Ricardinho (LECHIA) trafiło w plecy Grzyba (JAGIELLONIA)
71'
Gdańszczanie krótko rozegrali rzut rożny ale nie stworzyli większego zagrożenia
72'
Gra przeniosła się na środek pola
73'
[2:3] JAGIELLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Smolarek. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy Lechii "zgubili" Smolarka, który w 5 metrów zdobył bramkę
74'
Pietrowski (LECHIA) z dystansu ale Słowik (JAGIELLONIA) pewnie łąpie
75'
Stracili piłkę gdańszczanie na połowie "Jagi".
76'
Duda (LECHIA), nie wykorzystał sytuacji sam na sam
77'
kibice nie są zgodni jak pożegnać Dudę (LECHIA), jedni gwiżdżą, inni skandują imię i nazwisko napastnika
76'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Duda, w jego miejsce wchodzi P.Frankowski .
77'
Wolny dla Lechii z 30 metrów, Brożek (LECHIA) jednak fatalnie przestrzelił
77'
Brożek (LECHIA) do Wiśniewskiego (LECHIA), ale podanie przecięli goście
79'
Akcja gości prawym skrzydłem zatrzymana na wysokości pola karnego
81'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Plizga, w jego miejsce wchodzi Bandrowski.
82'
Surma (LECHIA) ograny przez Smolarka, który później łatwo stracił piłkę
82'
Gdańszczanie próbowali akcji prawym skrzydłem ale zostali zatrzymani
83'
Jagiellonia szanuje piłkę wyczekując okazji na dogodne kontry
84'
Kaniecki (LECHIA) nie dał się przelobować
85'
Wiśniewski (LECHIA) uderzał silnie z pola karnego ale został zablokowany
86'
Lechia próbuje akcji środkiem
87'
Wolny dla Lechii
87'
Deleu (LECHIA) z wolnego do Bieniuka (LECHIA) w pole karne ale nikt nie zamykał akcji
88'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Ukah.
88'
Po rogu od bramki zacznie Słowik (JAGIELLONIA)
89'
Starcie Deleu (LECHIA) z Bandrowskim (JAGIELLONIA), w którym ucierpiał gracz gości
90'
gwizdy kwitują zakończenie meczu
"Walczyć, trenować, Lechia musi panować" - skandują gdańscy kibice w kierunku piłkarzy
piłkarze Jagiellonii przy sektorze białostockich kibiców, tutaj jest wspólne cieszenie się z sukcesu

16 GKS Bełchatów 22 2 7 13 11:31 13

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2013-04-15

Wyniki 22 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Jagiellonia Białystok 2:3 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:1 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 0:3 (0:1)
  • Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:2 (1:2)
  • Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:2 (0:2)
  • Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

• Po meczu

Lechia kandydatem do spadku ... i obym się mylił, obym się mylił !!

• 9 9

• 2 słabe punkty !!! (2)

1.brak kąkretnego bramkarza , który broni nawet extremalne piłki .
      2 brak kąkretnego napastnika który wykorzystuje sytuacje .

A tak po za tym reszta jest na poziomie ,wzmocnic te dwa punkty i Lechia pnie się w góre .

• 3 12

• U Ciebie są KONKRETNE zaległości z języka polskiego !! (1)

• 24 4

• a co to ma za znaczenie liczy się treść prawdziwa

• 0 0

• Dolacze sie do gratulacji! Brawo Jaga!!!!!