Bilans piłkarzy Lechii i Arki w reprezentacjach

23 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 22:44 (23 marca 2016)
Rudinilson przez 1,5 roku gry w Lechii wystąpił tylko w 5 meczach ekstraklasy. Jednak w reprezentacji Gwinei Bissau jest podstawowym obrońcą. Rudinilson przez 1,5 roku gry w Lechii wystąpił tylko w 5 meczach ekstraklasy. Jednak w reprezentacji Gwinei Bissau jest podstawowym obrońcą.

W środę w rozmaitych reprezentacjach narodowych wystąpiło sześciu piłkarzy z trójmiejskich klubów. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli zawodnicy Lechii Gdańsk. Rudinilson, na co dzień występujący w III-ligowej gdańskiej drużynie, był ostoją defensywy Gwinei Bissau, która w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki ograła Kenię 1:0. Natomiast Adam Buksa i Słowal Lukas Haraslin wystąpili w podstawowych składach reprezentacji młodzieżowych, które zwyciężały - odpowiednio - Finlandię 1:0 i Estonię 4:0.

SEBASTIAN MILA OGLĄDAŁ MECZ REPREZENTACJI W TELEWIZJI, ALE NIE TRACI NADZIEI NA WYJAZD NA EURO 2016

Reprezentacja Gwinea Bissau odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach grupy E Pucharu Narodów Afryki. W podstawowym składzie tej drużyny przeciwko Kenii zagrał Rudinilson. Drużyna obrońcy, który na co dzień występuje w Lechii II Gdańsk, wygrała 1:0. Tym samym przedłużyła nadzieje na awans do turnieju finałowego, który w przyszłym roku odbędzie się w Gabonie. Zagrają w nim zwycięzcy 13 grup oraz 2 zespoły z najlepszym bilansem z 2. miejsc.

Po trzech seriach gier Gwinea Bissau ma na koncie 4 punkty i plasuje się na 2. miejscu. 28 marca ponownie zagra z Kenią, tym razem na boisku rywala.

Powody do zadowolenia ma również inny piłkarzy biało-zielonych. Lukas Haraslin zaliczył 62 minuty w pierwszym składzie młodzieżowej reprezentacji Słowacji i asystował przy dwóch golach. Jego zespół w ramach rozgrywek International Challenge Trophy rozbił w Senicy Estonię 4:0 (3:0).

W młodzieżowej reprezentacji Polski zagrał Adam Buksa. Napastnik Lechii na boisku przebywał do 84. minuty. Biało-czerwoni pokonali w towarzyskim meczu w Bydgoszczy Finlandię 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola strzelił piłkarz Ruchu Chorzów, Mariusz Stępiński w 32. minucie.

W bramce cały mecz rozegrał Damian Podleśny, który w Lechii kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2017 roku, a do końca tego sezonu jest wypożyczony do I-ligowej Chojniczanki.

POLSKA U-21: Podleśny - Kędziora, Dawidowicz, Jach, Jaroszyński - Mazek (65 Frankowski), Murawski (76 Kubicki), Lipski, Piątek (65 Uryga), Buksa (84 Moneta) - Stępiński (90 Zawada)

Reprezentacja Polski do lat 20 nie obroni triumfu sprzed roku w Turnieju Czterech Narodów. W swoim ostatnim występie w edycji 2015/16 biało-czerwoni przegrali w Szczecinie z Włochami 0:3 (0:1) i na rzecz tej reprezentacji stracili 1. miejsce w tabeli.

W wyjściowym składzie ekipy Miłosza Stępińskiego zaprezentowało się aż trzech piłkarzy z trójmiejskich klubów. Żaden z nich nie wytrwał na boisku do końca spotkania. Już po pierwszej połowie zdjęty został Dariusz Formella, który wiosną jest bardzo efektywny w Arce Gdynia. W trzech występach w I lidze skrzydłowy zdobył dwa gole oraz zaliczył asystę.

Przez godzinę grał inny pomocnik żółto-niebieskich Michał Nalepa, a po 80. minutach gry murawę opuścił Paweł Stolarski z Lechii.

POLSKA U-21 Kuchta (46 Fabisiak) - Niepsuj, Horoszkiewicz, Bednarek, Stępiński - Klemenz (70 Rasak), Nalepa (61 Łukowski) - Stolarski (81 Żwir), Kort (61 Sapała), Formella (46 Wdowiak) - Angielski (46 Arak)

Tabela Turnieju Czterech Narodów
kolejno mecze punkty bramki

1. Włochy 6 9 8:5
2. Polska 6 8 7:9
3. Szwajcaria 5 6 5:5
4. Niemcy 5 5 4:5

Siódmy z piłkarzy z Trójmiasta, który w środę mógł zaprezentować się w meczu międzypaństwowym, pozostał na ławce rezerwowych. Jakub Wawrzyniak nie dostał ani minuty w reprezentacji Polski w towarzyskim mecz z Serbią w Poznaniu. Biało-czerwoni triumfowali 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola strzelił Jakub Błaszczykowski w 28. minucie.

POLSKA: Fabiański (46 Szczęsny) - Piszczek, Salamon (87 Pazdan), Glik, Rybus - Błaszczykowski, Zieliński (83 Borysiuk), Krychowiak (76 Jodłowiec), Grosicki (75 Kapustka) - Milik, Lewandowski (73 Teodorczyk)

MECZE PIŁKARZY LECHII W REPREZENTACJACH NARODOWYCH W NAJBLIŻSZYCH DNIACH
Pierwsza reprezentacja Polski
Jakub Wawrzyniak (Lechia) - mecz towarzyski z Finlandią (26 marca)

Pierwsza reprezentacja Gwinei Bissau
Rudinilson - mecz eliminacji Pucharu Narodów Afryki z Kenią (27 marca)

Młodzieżowa reprezentacja Polski U-21
Adam Buksa (Lechia) - mecz towarzyski z Białorusią (26 marca)

Młodzieżowa reprezentacja Chorwacji
Marko Marić - mecze eliminacji mistrzostw Europy z: Hiszpanią (24 marca) i Estonią (28 marca)

Reprezentacja Serbii do lat 19
Vanja Milinković-Savić (Lechia) - mecze turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy z: Danią (24 marca), Czarnogórą (26 marca) i Francją (29 marca)

Reprezentacja Polski U-18
Juliusz Letniowski (Lechia) - mecze towarzyskiego turnieju Federation Riga Cup z: Norwegią (26 marca), Ukrainą (27 marca) i Łotwą (29 marca)

Reprezentacja Polski U-17
Adam Chrzanowski, Przemysław Macierzyński, Tomasz Makowski (wszyscy Lechia) - mecze turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy z: Czarnogórą (28 marca), Serbią (30 marca) i Irlandią (2 kwietnia)

Opinie (23) 3 zablokowane

• (2)

a jakie to ma znaczenie jak wystąpili w kadrach, skoro w lidze sa ledwie w grupie spadkowej?