Arka przegrała ze sprytną Flotą

20 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

We wrześniu 2012 roku Charles Nwaogu został zwolniony z Arki. W sobotę zemścił się na byłym klubie strzelając bramkę na 2:0 dla Floty Świnoujście. We wrześniu 2012 roku Charles Nwaogu został zwolniony z Arki. W sobotę zemścił się na byłym klubie strzelając bramkę na 2:0 dla Floty Świnoujście.

W meczu z Flotą piłkarze Arki Gdynia mieli przerwać serię spotkań z drużyną ze Świnoujścia, z którą nie zdobyli kompletu punktów od momentu spadku do I ligi, wreszcie pokonać zespół zajmujący w tym sezonie miejsca 1-6 oraz po raz pierwszy wygrać z drużyną prowadzoną przez trenera Tomasza Kafarskiego. Rywal okazał się jednak za sprytny dla żółto-niebieskich, którzy pomimo prowadzenia gry przegrali 0:3 (0:1). Jednego z goli strzelił wyrzucony jesienią z klubu z ul. Olimpijskiej Nigeryjczyk Charles Nwaogu.

Stasiak 20, Nwaogu 62, Olszar 70.

Flota: Kasprzik - Jasiński, Kieruzel, Udarević, Niewiada, Niedziela (75 Szałek), Bodziony, Stasiak, Fryc, Arifović (66 Olszar), Nwaogu (87 Śpiączka).

Arka: Miszczuk - Krajanowski, Brodziński (64 Surdykowski), Jarzębowski, Tomasik - Grzelak (73 Brzuzy), Pruchnik, Rzuchowski (46 Szwoch), Radzewicz - Kuklis - Marcus.

Sędzia: Lizak (Poznań). Żółte kartki: Arifović, Jasiński (Flota), Pruchnik, Jarzębowski, Krajanowski (Arka).

Arkę i Flotę połączyło w ostatnim czasie wielu piłkarzy. Wszystko głównie za sprawą byłego trenera obu klubów Petra Nemca, który przeprowadzając się ze Świnoujścia do Gdyni ściągnął do siebie kilku starych znajomych. Z byłych piłkarzy Floty, w pierwszym składzie żółto-niebieskich na sobotni mecz znaleźli się Radosław Pruchnik oraz Damian Krajanowski. W wyjściowej jedenastce gospodarzy pojawiło się za to trzech zawodników, którzy zdążyli już trafić ze Świnoujścia do Gdyni, a następnie wrócić do Floty. To napastnicy Charles NwaoguEnsar Arifović oraz pomocnik Bartłomiej Niedziela.

We Flocie pracował również obecny trener Arki Paweł Sikora, który wcześniej tak w Świnoujściu, jak i w Gdyni był asystentem Nemca.

Już od początkowych minut gry żółto-niebiescy starali się przejąć inicjatywę. Pierwszy groźny strzał na bramkę gospodarzy oddał w 4. minucie Marcin Radzewicz jednak golkiperowi Floty udało się wybić piłkę. Od tego momentu gdynianie zaczęli przeważać. Flotę było stać jedynie na nieśmiałe odpowiedzi. Gospodarze w pierwszych 15 minutach próbowali dwa razy zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Miszczuka. Oba strzały nawet nie zaabsorbowały uwagi golkipera żółto-niebieskich.

Po kwadransie gry Flota i Arka przeszły do konkretów. Najpierw Marek Niewiada chciał przelobować Miszczuka, który zaprezentował wysoki poziom umiejętności broniąc to uderzenie. W 18.minucie po drugiej stronie boiska groźnie uderzał Michał Rzuchowski, ale piłka przeleciała obok bramki.

Pechowa okazała się dla gdynian 20. minuta. Patryk Fryc dośrodkował piłkę w pole karne Arki. Obrońców żółto-niebieskich ubiegł Michał Stasiak, który strzałem głową pokonał Miszczuka.

Piłkarze Arki na szczęście nie załamali się po stracie bramki. Ponownie opanowali środek boiska. Zdołali także oddać w krótkim odstępie czasu dwa strzały. Próby Piotra KuklisaPiotra Tomasika były zbyt słabe, aby zagrozić bramkarzowi gospodarzy.

Flota nastawiła się głównie na wyczekanie rywala, po którym następował szybki i mocny coś. W 34. minucie gospodarze mogli podwyższyć wynik, ponownie po uderzeniu głową. Strzał Charlesa Nwaogu przeleciał minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

Żółto-niebiescy panowali w środkowej części palcu gry, ale na wejście w pole karne nie starczało im już pomysłu. Za to coraz częściej nadziewali się na kontry Floty. Pod koniec pierwszej połowy jedną z nich zmarnował Niedziela.

Drugą część spotkania zespół Sikory rozpoczął z Mateuszem Szwochem na boisku. Zastąpił on Rzuchowskiego. To jednak nie zmieniło stylu gry obydwu drużyn.

W 53. minucie gdynianie wreszcie stworzyli sobie dogodną sytuację do strzelenia gola. Radzewicz podał do mijającego obrońców Rafała Grzelaka, a ten zamiast wyrównać wynik meczu uderzył ponad bramką. To było najlepsze zagranie piłkarza ustawionego tuż za plecami jedynego napastnika, którym był Kuklis. Manewr ten nie przyniósł jednak trenerowi Sikorze żadnych korzyści.

Cztery minuty później wyczyn piłkarza Arki powtórzył Nwaogu. Napastnik Floty chyba nie chciał wówczas jeszcze krzywdzić byłego klubu, więc zamiast pokonać Miszczuka strzelił nie z tej strony słupka co trzeba.

Grzelak i Nwaogu byli także bohaterami kolejnych akcji. Pierwszy z nich w 60. minucie oddał celny strzał z narożnika pola karnego, który odbił Grzegorz Kasprzik. Lepiej postanowił zachować się Nwaogu. W 62. minucie Flota wykonała rzut rożny. W polu karnym największym sprytem wykazał się napastnik gospodarzy i tym razem z bliskiej odległości trafił do siatki Arki.

Tak jak po stracie pierwszego gola goście rzucili się do ataku, ale szybko dostali kolejny, tym razem nokautujący cios. W 70. minucie, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Sebastian Olszar wykończył kontrę Floty i podwyższył wynik na 3:0.

Również trzy stracone gole nie wyhamowały gdynian. Honorowe trafienie mógł zaliczyć Kuklis, który po zagraniu od Szwocha, stojąc pięć metrów od bramki gospodarzy, w tylko sobie znany sposób przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Ostatnie 10 minut gry Flota postanowiła wziąć na przeczekanie. Gdynianie natomiast wrzucali piłkę w pole karne rywala. Niestety bez większego skutku. W 89 minucie zamiast znaleźć się jeden na jednego z Kasprzikiem, futbolówkę przed polem karnym zgubił Janusz Surdykowski. Minutę później Tomasik podał w "16" do Pruchnika, ale jego strzał został zablokowany. A na zakończenie, z wykonywanego tuż przed polem karnym rzutu wolnego, minimalnie pomylił się Radzewicz.

Wyniki 24 kolejki

• Flota Świnoujście - ARKA GDYNIA 3:0 (1:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn 2:3 (1:2)
  • Cracovia - Warta Poznań 2:1 (0:1)
  • Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 1:3 (0:2)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Katowice 1:0 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
  • Polonia Bytom - Okocimski Brzesko 0:3 (0:2)
  • Kolejarz Stróże - Dolcan Ząbki 2:3 (0:0)
  • Bogdanka Łęczna - ŁKS Łódź 3:0 (walkower, ŁKS wycofał się z rozgrywek)

Opinie (212) ponad 50 zablokowanych

• Flota I : Flota II - 3:0 (7)

Kafar z Arka nie przegrywa. Czasem remisuje.

• 149 29

• ...betonki...

dzięki za troskę ...ale martwcie się o siebie...

• (5)

Ej sledziki pamiętacie wyniki Tomka z wami?

• 78 24

• Folta

Folta grac i wygrywac a Nhawe strzelac !

• 10 7

• pamietaja sledzie

5 spotkan w d*pe... przepraszam 1 remis w pieknym stylu u nich :)

• 8 1

• ciekawe czy maskotkę Kafara pamuiętają (2)

• 3 1

• Ciekawe czy betanki pamietaja (1)

Prawdziwa Lechie ktora sprzedali druzynie z Poznania.Bo nie licze Poloni Gdansk bo to z jednego miasta.I teraz nie piszcie ze nie chpdziliscie.W ktorym to roku bylo?Ile to cos ma teraz lat 10 czy 12 buahaaa
        Wole nie miec stadionu niz druzyne sprzedac.

• 1 3

• to żes popuścił wodze fantazji..

• 3 1

• Nwaogu

Dziś będzie niestety Nwaogu Show - 2:0 dla Floty i obie bramki Nwaogu.

• 23 12

• Odswiezam i odswiezam (2)

I co??????????????????

• 24 4

• nie ma relacji live bo ara jest za słaba szkoda klawiatury:-) (1)