Cztery dni z trójmiejską koszykówką

8 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Przemysław Frasunkiewicz wierzy, że jego zespół szybko zapomni o porażce ze Stelmetem i w już w piątkowym meczu będzie przez 40 minut skoncentrowany. Przemysław Frasunkiewicz wierzy, że jego zespół szybko zapomni o porażce ze Stelmetem i w już w piątkowym meczu będzie przez 40 minut skoncentrowany.

W piątek zacznie się czterodniowy serial z trójmiejską koszykówką. Rozpoczną go w Gdynia Arenie zawodnicy Asseco Gdynia. Następnie w sobotę wyjazdy do drużyn Energi zaliczą Trefl SopotBasket 90 Gdynia. Niedziela i poniedziałek upłyną pod znakiem meczów niższych lig oraz zmagań młodzieżowych.

POLSKA LIGA KOSZYKÓWKI MĘŻCZYZN. Asseco Gdynia - BM SLam Stal Ostrów Wielkopolski, piątek, godz. 19, Gdynia Arena przy ul. Górskiego 8 w Gdyni. Bilety: 10, 15, 20, 25 zł

Kosyzkarze Asseco nie przestają grać miłej dla oka koszykówki. Można tak stwierdzić nawet po porażce. Gdynianie prowadzili przez większość meczu ze Stelmetem Zielona Góra, ale ostatecznie ulegli na jego parkiecie 80:82.

ASSECO MINIMALNIE GORSZE OD MISTRZA POLSKI

- Jestem dumny z moich zawodników, że przez 40 minut grali jak równy z równym przeciwko tak dobrej drużynie jak Stelmet. Zabrakło nam koncentracji dosłownie w jednej akcji. Jeżeli chcemy wygrywać takie mecze, a chcemy, to musimy być skoncentrowani przez całą ich długość. Walka była do ostatniej akcji, koncentracji zabrakło na ostatnie 30 sekund. Szkoda, ponieważ taka porażka nas troszeczkę podłamała, ale oczywiście na chwilę. Posiadam taką grupę ludzi, która szybko o tym zapomni i wróci do pracy. Podobnie było przecież z meczem we Włocławku. Tam także przegraliśmy dwoma punktami wcześniej prowadząc grę. Można się sugerować tym, że jesteśmy młodym zespołem i brakuje nam nieco doświadczenia. Ale w Asseco są gracze, którzy w niedalekiej przyszłości mogą występować w polskiej reprezentacji i wymaga się od nich więcej - mówi Przemysław Frasunkieiwcz, trener Asseco.
W piątek w Gdynia Arenie jego koszykarza podejmą drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego. Przed rozgrywkami stawiono, że zagra ona minimalnie o play-off. Początek sezonu pokazał jednak, że w Stali są problemy, a te trudno przeskoczyć trenerowi i koszykarzom. Dlatego też zwolniono Zorana Sretenovicia i zatrudniono kolejnego, znanego w PLK trenera Emila Rajkovicia. Stal ma na swoim koncie 4 zwycięstwa i 6 porażek. A to sprawia, że jest za Asseco. Jeżeli gdynianie ponownie wejdą na poziom jak w ostatnich spotkaniach, to powinni jeszcze bardziej uciec rywalom w ligowej tabeli.

- Nastraszyliśmy mistrza Polski w jego domu, a to pokazuje, że żadna drużyna nie może nas w tym sezonie lekceważyć. Wykonujemy w Gdyni kawał ciężkiej pracy i na pewno będziemy odpowiednio przygotowani do następnego spotkania - uważa Roman Szymański, środkowy Asseco.
POLSKA LIGA KOSZYKÓWKI MĘŻCZYZN. Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot, sobota, godz. 18

Do Słupska wybiorą się w sobotę koszykarze Trefla. Tamtejsza hala zawsze kojarzyła się z twierdzą jednak w tym sezonie Energa Czarni przegrali w niej już 3 z 5 meczów. Jedną z drużyn, która wygrała w Słupsku było Asseco.

TREFL SOPOT LEPSZY OD MIASTA SZKŁA

Trefl ma za sobą jedną z najlepszych kwart w sezonie. Stało się tak podczas meczu w Hali 100-lecia z Miastem Szkła Krosno.

- Najważniejsze jest zwycięstwo. A co do meczu z Miastem Szkła, to jego końcówka nie była tak piękna jak pierwsza połowa. Na pewno druga kwarta była najlepsza w naszym wykonaniu. W drugiej połowie mieliśmy natomiast problem z rzutami - uważa Zoran Martić, trener Trefla.
Ważnym dla jego drużyny okazał się powrót po meczu przerwy skrzydłowego Marcina Stefańskiego. Wciąż niezdolny do gry jest natomiast Artur Mielczarek.

BASKET LIGA KOBIET. Energa Toruń - Basket 90 Gdynia, sobota, godz. 18

Na ligowe parkiety po weekendzie przerwy powracają koszykarki Basketu 90. Ostatnio, w Gdynia Arenie zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie Wschodnioeuropejskiej Ligi Kobiet. Ważnym było to, że nie tylko Renee Montgomery grała w gdyńskim zespole pierwsze skrzypce.

BASKET 90 NAJLEPSZY W GRUPIE B EEWBL

W sobotę zespół prowadzony przez Marka Lebiedzińskiego postara się o czwarte zwycięstwo z rzędu w BLK. Dokładając do tego starcia z EEWBL może być to nawet 6 mecz bez porażki. Energa Toruń prezentuje podobny poziom do CCC Polkowice, z którym w poprzedniej kolejce wygrał Basket 90. Także przed meczem z gdyńską drużyną ma u siebie bilans 3 zwycięstw i jednej porażki. Liderką ataku jest w niej Darxia Morris, która zdobywa średnio 18,1 pkt.

3% 11 typowań BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

I LIGA KOBIET. Politechnika Gdańska - PTS Lider Pruszków, sobota, godz. 13:30, Centrum Sportu Akademickiego przy al. Zwycięstwa 12 w Gdańsku. Wstęp wolny

Pierwszą rundę rozgrywek zamkną w weekend I-ligowe koszykarki. Na własnym parkiecie uczynią to zawodniczki Politechniki Gdańskiej. Zajmują one obecnie 5. pozycję w tabeli i podejmą drużynę, która jest miejsce wyżej. Jeżeli pokonają rywala z Pruszkowa wówczas zrównają się z nim punktami. To jedyny możliwy awans na jaki mogą liczyć koszykarki Politechniki w najbliższym czasie. Do czołówki ligi bowiem daleko.

I LIGA KOBIET. SMS PZKosz II Łomianki - AZS Uniwersytet Gdański, sobota, godz. 14:30 oraz SMS PZKosz Łomianki - AZS Uniwersytet Gdański, niedziela, godz. 13

Znajdują się w niej zawodniczki AZS Uniwersytetu Gdańskiego, które dotychczas przegrały tylko raz, ale za to mają zaległy mecz z niepokonanym liderem, SMS PZKosz Łomianki. Nadrobią to w niedzielę. A dzień wcześniej zagrają z drugim zespołem SMS. W tym meczu trener Włodzimierz Augustynowicz raczej nie powinien zbytnio eksploatować swoich najlepszych koszykarek. Drugi zespół SMS wygrał bowiem w tym sezonie tylko raz.

TABELA I LIGI KOBIET

NAJBLIŻSZE MECZE POZOSTAŁYCH TRÓJMIEJSKICH DRUŻYN
II liga mężczyzn
Politechnika Gdańska - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne, sobota, godz. 16:30, Centrum Sportu Akademickiego przy al. Zwycięstwa 12 w Gdańsku
Gryf Goleniów - Asseco II Gdynia, sobota, godz. 17
Decka Pelplin - Trefl II Sopot, niedziela, godz. 15
TKM Włocławek - Asseco II Gdynia, poniedziałek, godz. 19

II liga kobiet
Politechnika Gdańska - XX LO MŚ Bydgoszcz, sobota, godz. 10, Centrum Sportu Akademickiego przy al. Zwycięstwa 12 w Gdańsku

III liga mężczyzn
GAMA SKS Starogard Gd. - Itago Gdynia, niedziela, godz. 12

U-18 kobiet
VBW GTK Gdynia - Bat Sierakowice, niedziela, godz. 11, ZSSO przy ul. Władysława IV 54 w Gdyni
KKS Olsztyn - Bryza Politechnika Gdańska II, niedziela, godz. 11
Bryza Politechnika Gdańska I - UKS Trops Kartuzy, niedziela, godz. 12:45, Centrum Sportu Akademickiego przy al. Zwycięstwa 12 w Gdańsku

U-18 mężczyzn
Trefl Sopot S.A. - GKK Arka S.A., sobota, godz. 12:30, Gimnazjum nr 2 przy ul. Wejherowskiej 1 w Sopocie

U-16 kobiet
VBW GTK Gdynia - Truso Elbląg, sobota, godz. 11, ZSSO przy ul. Władysława IV 54 w Gdyni
Dwójka Działdowo - Młode Lwice Gdańsk, sobota, godz. 12

U-16 mężczyzn
Gdyńska Akademia Koszykówki I - KS Jedynka Pelplin, sobota, godz. 17, ZSSO przy ul. Władysława IV 54 w Gdyni
Truso Elbląg - UKS 7 Trefl I Sopot, niedziela, godz. 10
SKS Starogard Gdański - Gdyńska Akademia Koszykówki I, niedziela, godz. 10
Politechnika Neptun Gdańsk - UKS 7 Trefl II Sopot, niedziela, godz. 10:30, Centrum Sportu Akademickiego przy al. Zwycięstwa 12 w Gdańsku