Szczypiorniści Spójni na remis w Malborku

31 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Kamil Kowalski zdobył w Malborku tylko jedną bramkę, ale to ona zdecydowała, że w meczu Pomezanii ze Spójnią padł remis. Kamil Kowalski zdobył w Malborku tylko jedną bramkę, ale to ona zdecydowała, że w meczu Pomezanii ze Spójnią padł remis.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia zremisowali na wyjeździe w meczu grupy A I ligi z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 24:24 (12:11). Podopieczni Marcina Markuszewskiego częściej byli na prowadzeniu, ale w ostatnich sekundach to oni musieli ratować się przed porażką.

POMEZANIA: Kądziela, Sibiga - Dawidowski 6, Michałów 5, Nowaliński 4, Nawrocki 3, Boneczko 3, Maluchnik 2, Cielątkowski 1, Perwenis, Dukszto, Gryz

SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Kowalski 1, Chyła, Oliferchuk 4, Matuszak 5, Bielec, Wróbel, Nazimek, Ringwelski 1, Brukwicki 3, Rychlewski 7, Pedryc 1, Rakowski 2, Derdzikowski

Dla obu zespołów mecz miał bardzo duże znaczenie. Tylko wygrana pozwalała zachować kontakt ze ścisłą czołówka. Żadnej z drużyn nie udało się zrealizować tego celu, a zatem zadowolonych nie było. Z drugiej strony podział punktów raczej nie krzywdzi żadnej ze stron.

Częściej na prowadzeniu byli gdynianie. Mecz rozpoczęli od 2:0 po bramkach Rafała Rychlickiego z karnego i Borysa Brukwickiego. W 9. minucie po trzech trafieniach Bogdana Oliferchuka odskoczyli na 5:2, a po niespełna kwadransie było 7:3.

Gospodarze denerwowali się. Nie wykorzystali m.in. dwóch karnych. Niefortunnymi egzekutorami byli Tomasz Maluchnik i rutyniarz Marek Boneczko. Gdyby Spójnia dorzuciła wówczas kolejne bramki, zapewne wygrałaby.

Pomezanii do walki o korzystny wynik przywrócił udanymi interwencjami w bramce Radosław Kądziela. To dzięki niemu miejscowi na przerwę zeszli tylko z jednobramkową stratą, a po zmianie stron poczynali sobie jeszcze śmielej.

W 37. minucie po raz pierwszy tego dnia był bramkowy remis po akcji Kamila Nawrockiego. Natomiast na kwadrans przed końcem spotkania po rzutach Macieja Dawidowskiego Pomezania odskoczył na 18:16.

Potem korzystny wynik przechodził z rąk do rąk. Jeszcze w 57. minucie Spójnia prowadziła 23:22 i miała okazję na poprawienie wyniku. Niestety, Wojciech Matuszak posłał piłkę w słupek.

Natomiast szansy na doprowadzenie do remisu nie zmarnował Szymon Nowaliński. Co gorsza także kolejna akcja Spójni nie przyniosła bramki. Tym razem ze skrzydła nie trafił Andrzej Rakowski.

W ostatniej minucie po rzucie ogranego w krajowej elicie w barwach MMTS Kwidzyn, Łukasza Cielątkowskiego Pomezania wyszła na prowadzenie 24:23. Aby ratować remis, goście odwołali się do ryzykownego wariantu. Piłka została przekazana do Kamila Kowalskiego, który tego dnia wcześniej nie zdobył żadnej bramki. Jednak na 25 sekund przed końcową syreną skrzydłowy stanął na wysokości zadania. To on doprowadził po podziału punktów.

- Były to dwa wyrównane zespoły, a zatem wynik musiał kręcić się wokół remisu. Jednak uważam, że przewagę, którą mieliśmy przed przerwą, powinniśmy utrzymać do końca spotkania. Nawet przy tym fatalnym sędziowaniu, powinniśmy tutaj wygrać. Niestety, nie pozwoliły na to kardynalne błędy. W tym roku liga jest bardzo wyrównana. To kto zajmie 1, 6 czy 8 miejsce na koniec rozgrywek nadal jest sprawą otwartą - ocenił po meczu trener Markuszewski.
SMS GDAŃSK WYGRAŁ W I LIDZE AWANSEM

W sobotę Spójnia była jedyną trójmiejską drużyną, która walczyła o punkty w I lidze. Zaplanowany na ten dzień mecz w Gdańsku Wybrzeża został przełożony. Meble Wójcik Elbląg zgłosiło grupowe zatrucie zawodników.