- 1 Lechia. "To ten moment" dla Ferandeza (14 opinii)
- 2 Arka współpracuje z SI. Chce budować (15 opinii)
- 3 Hiszpan może trafić do Arki. Jest jedno ale (21 opinii)
- 4 Tego jeszcze nie było. Na mecz samolotem
- 5 Tydzień prawdy dla koszykarzy Arki (12 opinii)
- 6 Hokeiści potrzebują 6 mln na grę w THL (33 opinie)
Kamińska, Kijewski, Prokom Trefl...
W tej elekcji wybierano najlepszych w trzech kategoriach (sportowiec, trener, drużyna). Plebiscyt zdominowali koszykarze, choć zauważono również dokonania gdyńskich piłkarzy i rugbistów oraz niektórych przedstawicieli sportów indywidualnych.
- Odbieram tę nagrodę jako wyróżnienie dla całego środowiska pływackiego, które ostatnio przeżywa swoje wielkie dni. W Trójmieście są bowiem sportowcy, którzy bardziej zasłużyli na to wyróżnienie. Przede wszystkim wioślarz Adam Korol, jedyny zawodnik z Trójmiasta, który zdobył w tym roku złoty medal mistrzostw świata w konkurencji olimpijskiej. Również wicemistrzostwo świata gimnastyka Leszka Blanika jest według mnie cenniejsze od moich medali z mistrzostw Europy. W nadchodzącym sezonie najważniejszy będzie start w mistrzostwach Europy w Budapeszcie na 50-metrowej pływalni - mówiła skromnie Kamińska, ubiegłoroczna mistrzyni i wicemistrzyni kontynentu w pływaniu w stylu klasycznym na krótkim basenie.
- Czuję się zaszczycony tym wyróżnieniem. To na pewno zasługa dobrych wyników naszego zespołu w 2005 roku, obrony mistrzowskiego tytułu i awansu do TOP 16. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, także tym, których już nie ma w zespole, a przyczynili się do sukcesów w sezonie 2004/05. To oni musieli realizować moją myśl szkoleniową. Nie mogę również nie wspomnieć o kierownictwie klubu, sponsorach, to nasza wspólna nagroda. - podkreślał Kijewski, podwójny zwycięzca, jako trener indywidualnie i wraz z zespołem.
SPORTOWIEC ROKU
1. Beata Kamińska (AZS AWFiS Gdańsk) 1772 punktów
2. Leszek Blanik (AZS AWFiS Gdańsk) 1389
3. Tomas Pacesas (Prokom Trefl Sopot) 1100
4. Goran Jagodnik (Prokom Trefl) 856
5. Adam Wójcik (Prokom Trefl) 645
6. Anna Rogowska (SKLA Sopot) 640
7. Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk) 457
8. Sylwia Gruchała (AZS AWFiS Gdańsk) 308
9. Bartosz Ława (Prokom Arka Gdynia) 275
10. Agnieszka Bibrzycka (Lotos Gdynia) 222
DRUŻYNA ROKU
1. Prokom Trefl Sopot (koszykarze) 3758
2. Prokom Arka Gdynia (piłkarze) 1224
3. Arka Gdynia (rugbiści) 988
TRENER ROKU
1. Eugeniusz Kijewski (Prokom Trefl Sopot) 42
2. Dariusz Komisarczuk (Arka Gdynia) 25
3. Krzysztof Koziorowicz (Lotos Gdynia) 21
OBJAWIENIE ROKU
(nagrody prezydentów miast)
Gdańsk: Beata Kamińska (AZS AWFIS GDAŃSK)
Gdynia: Mateusz Didenkow (KL Gdynia)
Sopot: Łukasz Grodzicki (SKŻ Hestia Sopot)
SPORTOWY MECENAS ROKU
Ryszard Krauze (Prokom Software)
Paweł Olechnowicz (Grupa Lotos)
Kluby sportowe
Zobacz także
Tytuły dla Lechii i Atomu Trefla
Korol, Pacesas i Asseco Prokom najlepsi
Opinie (6)
NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.
TAKIE OPINIE SKASUJEMY.
Dodaj opinię
Odpowiedz
-
Sortowanie
- Od najstarszych
- Od najnowszych
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 06:46
z tymi dziurkaczami to przegięcie
Jak można wybrac tylu koszykarzy, no chyba że Prokom sypnął kasą dla gazety i stąd te wyniki
z poważaniem...18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 11:11
przekupiony plebiscyt
a co takiego osiągnęły te trufle??
kosza do kosza!18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 11:13
Barcelona Prokom Trefl 120:40
Barca!!
jedziemy z tymi baranami!!!BARCELONA ULTRAS 3-MIASTO18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 13:45
do pana BARC ULTRAS 3-MIASTO
BYŁEŚ KOLEGO KIEDYŚ POZA GRANICAMI POLSKII ? WIESZ JAK W BARCELONIE NA "WAS" MÓWIĄ? NA SZCZĘŚCIE OD JAKIEGOŚ CZASU ODRÓŻNIAJĄ WAS OD RESZTY POLAKÓW
Szymon z Gdańska18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 14:21
Szymon
Polski (przez jedno "i" na końcu) tłumoku i nieuku
Nauczyciel18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 19:21
SZyMoN
Tak samo jak i na ciebie!
Polak18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najbliższy mecz Arki
20% | Miedź Legnica | |
34% | REMIS | |
46% | ARKA Gdynia |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Mirosław Radka | 26 | 48 | 61.5% |
2 | Artur Wielkopolski | 25 | 44 | 60% |
3 | Sławek Surkont | 27 | 44 | 55.6% |
4 | HENRYK GAJEWSKI | 27 | 43 | 51.9% |
5 | Mariusz Kamiński | 27 | 43 | 51.9% |
Tabela
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lechia Gdańsk | 24 | 14 | 5 | 5 | 41:19 | 47 |
2 | Arka Gdynia | 24 | 13 | 6 | 5 | 40:24 | 45 |
3 | GKS Tychy | 24 | 13 | 2 | 9 | 31:27 | 41 |
4 | Wisła Kraków | 24 | 11 | 8 | 5 | 45:26 | 41 |
5 | Motor Lublin | 24 | 12 | 4 | 8 | 32:29 | 40 |
6 | GKS Katowice | 24 | 11 | 6 | 7 | 41:25 | 39 |
7 | Wisła Płock | 24 | 10 | 8 | 6 | 36:33 | 38 |
8 | Miedź Legnica | 24 | 9 | 9 | 6 | 35:27 | 36 |
9 | Odra Opole | 24 | 10 | 6 | 8 | 28:25 | 36 |
10 | Górnik Łęczna | 24 | 8 | 12 | 4 | 24:22 | 36 |
11 | Znicz Pruszków | 24 | 9 | 3 | 12 | 20:28 | 30 |
12 | Bruk-Bet Termalica Nieciecza | 24 | 7 | 8 | 9 | 37:36 | 29 |
13 | Chrobry Głogów | 24 | 8 | 5 | 11 | 25:37 | 29 |
14 | Stal Rzeszów | 24 | 7 | 5 | 12 | 32:42 | 26 |
15 | Resovia | 24 | 7 | 4 | 13 | 26:43 | 25 |
16 | Polonia Warszawa | 24 | 5 | 7 | 12 | 29:37 | 22 |
17 | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 24 | 3 | 9 | 12 | 18:38 | 18 |
18 | Zagłębie Sosnowiec | 24 | 2 | 7 | 15 | 15:37 | 13 |
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Wyniki 25 kolejki
- Miedź Legnica - ARKA Gdynia (sobota, godz. 15)
- LECHIA GDAŃSK - Odra Opole (wtorek, godz. 20:30)
- sobota
- Resovia - Górnik Łęczna
- Chrobry Głogów - Wisła Kraków
- Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
- poniedziałek
- Znicz Pruszków - Polonia Warszawa
- Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice
- Motor Lublin - GKS Tychy
- wtorek
- Wisła Płock - Stal Rzeszów
Ostatnie wyniki Arki
86% | ARKA Gdynia | |
8% | REMIS | |
6% | Odra Opole |
73% | ARKA Gdynia | |
18% | REMIS | |
9% | Wisła Kraków |
Najbliższy mecz Arki
86% | Awenta Pogoń Siedlce | |
0% | REMIS | |
14% | ARKA Gdynia |
Najlepiej oceniani
-
4.94 (33 oceny)
-
4.77 (30 ocen)
-
Łukasz Szostek (Trener)4.72 (29 ocen)
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | BOGUSŁAW BOHL | 11 | 28 | 81.8% |
2 | Beata Xxxv | 11 | 28 | 81.8% |
3 | Zygmunt Bębenek | 11 | 28 | 72.7% |
4 | Radosław Dymkowski | 11 | 27 | 90.9% |
5 | Jan Tyb57 | 10 | 27 | 90% |
Tabela
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juvenia Kraków | 10 | 9 | 0 | 1 | 388:161 | 42 |
2 | Ogniwo Sopot | 10 | 8 | 0 | 2 | 323:182 | 37 |
3 | Orlen Orkan Sochaczew | 10 | 7 | 0 | 3 | 359:183 | 35 |
4 | Edach Budowlani Lublin | 11 | 6 | 0 | 5 | 274:213 | 30 |
5 | Awenta Pogoń Siedlce | 11 | 6 | 0 | 5 | 262:201 | 26 |
6 | Drew Pal 2 Lechia Gdańsk | 11 | 4 | 0 | 7 | 258:253 | 20 |
7 | Arka Gdynia | 11 | 4 | 0 | 7 | 323:297 | 20 |
8 | Budo 2011 Aleksandrów Łódzki | 9 | 2 | 0 | 7 | 148:233 | 9 |
9 | Budowlani WizjaMed Łódź | 11 | 0 | 0 | 11 | 68:679 | 0 |
Wyniki 12 kolejki
- ARKA GDYNIA - Juvenia Kraków 34:26 (22:0)
- Awenta Pogoń Siedlce - DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK 25:23 (17:7)
- Budowlani WizjaMed Łódź - Edach Budowlani Lublin 8:31 (3:8)
- Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Orlen Orkan Sochaczew (przełożony na 7.04)
- pauza: OGNIWO SOPOT
Ostatnie wyniki Arki
8% | ARKA Gdynia | |
0% | REMIS | |
92% | Juvenia Kraków |
88% | LECHIA Gdańsk | |
1% | REMIS | |
11% | ARKA Gdynia |
Najbliższy mecz Arki
73% | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | |
1% | REMIS | |
26% | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Roman Perz | 25 | 50 | 88% |
2 | Fc zdunkowo Wybrzeże | 25 | 50 | 80% |
3 | Radosław Dymkowski | 24 | 49 | 75% |
4 | Jacek Urbanek | 25 | 47 | 80% |
5 | Beata Xxxv | 24 | 47 | 79.2% |
Tabela
Drużyny | M | Z | P | Bilans | Pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | 25 | 20 | 5 | 2175:1933 | 45 |
2 | Trefl Sopot | 25 | 18 | 7 | 2131:1946 | 43 |
3 | King Szczecin | 25 | 17 | 8 | 2235:2076 | 42 |
4 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | 25 | 16 | 9 | 2149:1979 | 41 |
5 | PGE Spójnia Stargard | 25 | 14 | 11 | 2017:1910 | 39 |
6 | Legia Warszawa | 25 | 14 | 11 | 2092:2042 | 39 |
7 | Polski Cukier Start Lublin | 25 | 14 | 11 | 2237:2221 | 39 |
8 | Dziki Warszawa | 25 | 13 | 12 | 1972:2002 | 38 |
9 | Śląsk Wrocław | 25 | 13 | 12 | 1964:2050 | 38 |
10 | MKS Dąbrowa Górnicza | 25 | 12 | 13 | 2380:2321 | 37 |
11 | Arriva Polski Cukier Toruń | 25 | 12 | 13 | 2042:2082 | 37 |
12 | Icon Sea Czarni Słupsk | 25 | 12 | 13 | 1954:2006 | 37 |
13 | Tauron GTK Gliwice | 25 | 7 | 18 | 2137:2287 | 32 |
14 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | 25 | 7 | 18 | 2060:2312 | 32 |
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | 25 | 6 | 19 | 2100:2298 | 31 |
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 25 | 5 | 20 | 2020:2200 | 30 |
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Wyniki 26 kolejki
- Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
- Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 15:30)
- piątek
- Arriva Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza
- Tauron GTK Gliwice - Legia Warszawa
- sobota
- Polski Cukier Start Lublin - Dziki Warszawa
- niedziela
- Anwil Włocławek - Icon Sea Czarni Słupsk
- poniedziałek
- King Szczecin - PGE Spójnia Stargard
- Śląsk Wrocław - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
- Mecz zaległy z 20. kolejki:
- Śląsk - Anwil 82:96 (15:17, 23:22, 19:20, 19:17, d: 6:20)
Ostatnie wyniki Arki
95% | TREFL Sopot | |
0% | REMIS | |
5% | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia |
38% | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
0% | REMIS | |
62% | Polski Cukier Start Lublin |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Zdzisław Werner | 36 | 88 | 83.3% |
2 | Radosław Dymkowski | 36 | 85 | 80.6% |
3 | Izabela Dymkowska | 36 | 83 | 83.3% |
4 | Marek Węgrzynowski | 35 | 83 | 80% |
5 | Miś Brązuś | 35 | 81 | 80% |
Tabela końcowa
M Z P Bilans Pkt. | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KGHM BC Polkowice | ||||||
2 | PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. | ||||||
3 | VBW Arka Gdynia | ||||||
4 | Ślęza Wrocław | ||||||
5 | MB Zagłębie Sosnowiec | ||||||
6 | Polski Cukier AZS UMCS Lublin | ||||||
7 | Enea AZS Politechnika Poznań | ||||||
8 | Energa Polski Cukier Toruń | ||||||
9 | Polonia Warszawa | ||||||
10 | Basket Ekstraklasa Bydgoszcz | ||||||
11 | MKS Pruszków |
Playoff
Ćwierćfinały
KGHM BC Polkowice | 2 |
Energa Polski Cukier Toruń | 0 |
Ślęza Wrocław | 2 |
MB Zagłębie Sosnowiec | 1 |
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów | 2 |
Enea AZS Politechnika Poznań | 0 |
VBW ARKA GDYNIA | 2 |
Polski Cukier AZS UMCS Lublin | 0 |
Półfinały
KGHM BC Polkowice | 2 |
Ślęza Wrocław | 0 |
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów | 2 |
VBW ARKA GDYNIA | 0 |
Finał
KGHM BC Polkowice | 2 |
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów | 0 |
Ostatnie wyniki Arki
97% | VBW ARKA Gdynia | |
1% | REMIS | |
2% | Ślęza Wrocław |
45% | Ślęza Wrocław | |
0% | REMIS | |
55% | VBW ARKA Gdynia |
Trójmiejskie drużyny
Inne
Relacje LIVE
-
Początek meczu: 30 marca 2024, godz. 15:00
-
23 marca 2024, godz. 17:30
-
17 marca 2024, godz. 12:40