SKT Sopot wicemistrzem Polski skrzatów

Sopot Tenis Klub

Filip Pieczonka, Maciej Pieczonka i Marcel Kamrowski.
Filip Pieczonka, Maciej Pieczonka i Marcel Kamrowski. fot. archiwum domowe

Marcel Kamrowski i Filip Pieczonka zostali drużynowymi halowymi wicemistrzami Polski. Tenisiści SKT Sopot, w turnieju, którym ich klub był gospodarzem, dopiero w finale ulegli Legii Warszawa 1:2

Przez trzy dni w Hali Widowiskowej Sopockiego Klubu Tenisowego rywalizowało osiem najlepszych w kraju drużyn chłopców do lat 12. Obowiązywał system pucharowy. Zawodników gospodarzy prowadził trener Maciej Pieczonka.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TENISOWYCH TRADYCJACH RODU PIECZONKA, W TYM TYTULE MISTRZA POLSKI KRASNALI

W ćwierćfinale gospodarze pokonali ekipę Morelowa Tennis Club Warszawa 3:0. Co ciekawe we wszystkich grach tenisiści SKT oddali rywalom tylko po jednym gemie. Marcel Kamrowski pokonał Oskara Grzegorzewskiego 6:0, 6:1, Filip Pieczonka ograł Michała Daca 6:0, 6:1, a w deblu sopocianie pokonali tych rywali 6:1, 6:0.

W półfinale SKT zwyciężyło Krakowski Kolejowy KS 3:0. Pieczonka na "rowerze" odprawił Macieja Matuszczyka, wygrywając 6:0, 6:0. Pewnie gospodarze wygrali także w deblu, ogrywając Matuszczyka i Piotra Kusiewicza 6:0, 6:2. Natomiast przez trzy sety o zwycięstwo musiał powalczyć Kamrowski w pojedynkiem z Kusiewiczem. Ostatecznie triumfował 2:6, 6:4, 10:1.

W finale czekał Legia Warszawa, która również zanotowała po dwa zwycięstwa 3:0, odprawiając z takim wynikiem UKT TenisPro Koszalin i Budowlanych Olsztyn.

W boju o złoto na remis były single. Pieczonka pokonał Patryka Stokowskiego 6:2, 6:0, a Kamrowski uległ Maksowi Kaśnikowskiemu 1:6, 1:6. Debel rozpoczął się po myśli sopocian, którzy bez straty gema wygrali pierwszego seta. Niestety w dwóch kolejnych lepsi byli stołeczni tenisiści, którzy sięgnęli po tytuł mistrzowski po zwycięstwie 0:6, 6:2, 10:3.

PRZECZYTAJ O OSIĄGNIĘCIAM MARCELA KAMROWSKIEGO Z POPRZEDNIEGO SEZONU HALOWEGO

Brązowy medal zdobył Krakowski Kolejowy KS, który w meczu o brąz pokonał Budowlanych 2:1. Wyniki meczów o dalsze miejsca:
o 5.: UKT TenisPro - AZS Poznań 2:1
o 7.: Górnik Bytom - Morelowa Tennis Club 3:0