Wiadomości

Kaniecki najlepszy, Włodarczyk najgorszy w rankingu

Bałtyk Gdynia

Wypożyczony z Arki Krzysztof Bułka (z prawej) w minionym sezonie cieszył się sporym uznaniem naszych czytelników. Nie wiadomo jednak czy pomocnika zobaczymy w Bałtyku w nadchodzących rozgrywkach.
Wypożyczony z Arki Krzysztof Bułka (z prawej) w minionym sezonie cieszył się sporym uznaniem naszych czytelników. Nie wiadomo jednak czy pomocnika zobaczymy w Bałtyku w nadchodzących rozgrywkach. fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Degradacja z II ligi wywołała rewolucję kadrową w Bałtyku. Z gdyńską drużyną już pożegnało się siedmiu piłkarzy, a na tym się nie skończy. Nie oszczędzono nawet piłkarzy, którzy otrzymali od naszych czytelników za miniony sezon najwyższe noty. Ranking ten wygrał Bartosz Kaniecki, zaś co ciekawe, najniżej został oceniony były reprezentant Polski, a wiosną także asystent trenera, Piotr Włodarczyk. Zresztą prawdopodobna jest kolejna zmiana szkoleniowca. Faworytem do zastąpienia Waldemara Tęsiorowskiego wydaje się być Szymon Hartman

.

Wydaje się, że gdynianie są już coraz bardziej pogodzeni z degradacją, choć organizacyjnie przy Olimpijskiej deklarują gotowość do dalszej gry w II lidze (o czym świadczy chociażby fakt uzyskania licencji w pierwszym terminie). Bałtyk zapowiedział rozwiązanie zespołu rezerw, którego najlepsi gracze mieliby zostać włączeni do ekipy seniorów.

W pierwszej drużyny będzie dużo wolnego miejsca i to bez względu na to, czy degradacja stanie się faktem, czy dzięki procedurom licencyjnym uda się pozostać na szczeblu centralnym. Czystki w kadrze nie dotyczą wyłącznie tych, którzy się nie sprawdzili. Za porozumieniem stron po półtorej sezonu kontrakt rozwiązał podstawowy obrońca Dominik Lemanek, a jedną nogą w GKS Tychy (awans do I ligi) jest kapitan biało-niebieskich Paweł Król.

Do swoich klubów po wypożyczeniach wrócą Igor Jurga (Lech Poznań), który do Bałtyku trafił jako obrońca a sezon kończył na pozycji napastnika, a także bramkarz Bartosz Kaniecki (Lechia Gdańsk). Ten ostatni otrzymał najwyższe noty od naszych czytelników, którzy po każdym meczu wystawiali piłkarzom noty w skali szkolnej od 1 do 6 za prezentowaną formę i zaangażowanie w grę.
Ranking piłkarzy Bałtyku za sezon 2011/2012
kolejno: śr. ocena ogólna, śr. forma, śr. zaangażowanie
Bartosz Kaniecki 3.99 3.95 4.03 (tylko wiosna)
Rafał Loda 3.95 3.93 3.96 (tylko jesień)
Paweł Król  3.92 3.89 3.96
Krzysztof Bułka 3.91 3.86 3.96 (tylko wiosna)
Dariusz Grubba 3.81 3.76 3.85 (tylko jesień)
Marcin Matysiak 3.81 3.78 3.84
Igor Jurga 3.80 3.76 3.84 (tylko wiosna)
Mateusz Frankowski 3.80 3.76 3.84
Michał Benkowski 3.71 3.66 3.76
Alan Wilczewski 3.71 3.69 3.74
Damian Jędryka 3.69 3.65 3.72 (tylko jesień)
Arkadiusz Byczkowski 3.64 3.58 3.69
Dariusz Kudyba 3.60 3.56 3.65
Łukasz Hinz 3.60 3.60 3.60 (tylko jesień)
Paweł Noga 3.60 3.55 3.65
Daniel Ochociński 3.59 3.38 3.79 (tylko wiosna)
Dominik Lemanek 3.58 3.55 3.60
Kacper Stukonis 3.58 3.53 3.63 (tylko wiosna)
Marcin Dettlaff 3.56 3.52 3.60
Radosław Wiśniewski 3.54 3.53 3.55 (tylko jesień)
Wojciech Musuła  3.54 3.50 3.57
Maciej Manelski 3.50 3.46 3.54 (tylko jesień)
Miłosz Filipiak 3.49 3.47 3.52
Radosław Stępień 3.44 3.34 3.54 (tylko wiosna)
Robert Hirsz 3.41 3.35 3.47 (tylko jesień)
Artur Domeracki 3.30 3.29 3.31 (tylko jesień)
Sławomir Ziemak 3.19 3.16 3.22 (tylko jesień)
Marcin Martyniuk 3.17 3.13 3.20
Lawrence Papaleo 3.15 3.14 3.16 (tylko wiosna)
Piotr Włodarczyk 2.90 2.90 2.91

Trener Waldemar Tęsiorowski prowadzi rozmowy na temat pozostania w Bałtyku, ale nie jest jedynym kandydatem na to stanowisko.
Trener Waldemar Tęsiorowski prowadzi rozmowy na temat pozostania w Bałtyku, ale nie jest jedynym kandydatem na to stanowisko. fot. Monika Goldszmidt/Trojmiasto.pl
Umowę rozwiązano z Kacprem Stukonisem, który do Gdyni trafił w styczniu tego roku i choć najpierw był jednym z podstawowych piłkarzy, pod koniec sezonu stracił miejsce w wyjściowej jedenastce. Pomocnik najprawdopodobniej wróci do Pogoni Barlinek.

Ponadto biało-niebiescy zdecydowali się nie przedłużać kontraktu z innym pomocnikiem, Pawłem Nogą oraz napastnikami, którzy w styczniu trafili do Gdyni zza oceanu : Lawrencem PapaleoDanielem Ochocińskim. Pobyt tej dwójki w Bałtyku okazał się kompletnym transferowym niewypałem.

Zgodę na testy w II-ligowej Pogoni Siedlce otrzymali: obrońca Miłosz Filipiak oraz dobrze spisujący się pod koniec rundy wiosennej bramkarz Marcin Matysiak. Ten ostatni zresztą do Bałtyku był tylko wypożyczony z Lecha Poznań.

Wciąż nie wiadomo, czy w Bałtyku zostanie trener Waldemar Tęsiorowski, który do Gdyni trafił pod koniec marca obejmując zespół po Adamie Topolskim. Ten z kolei prowadził zespół po tym jak po zaledwie trzech spotkaniach rundy jesiennej i jednym meczu Pucharu Polski (wszystkie bez zwycięstwa) z Gdynią pożegnał się Marek Witkowski (czytaj więcej).

Z całej trójki to właśnie pracę Tęsiorowskiego nasi czytelnicy oceniali najlepiej. Pod jego wodzą biało-niebiescy odnieśli dwa zwycięstwa, cztery remisy oraz sześć porażek. Bilans może nie powala na kolana, ale na tle poprzedników wypada korzystnie. Szkoleniowiec wstępnie wyraził chęć pozostania w Gdyni i omawiał już nawet koncepcję budowy III-ligowego zespołu.

- Mam propozycje z innego klubu, ale jeszcze w tym tygodniu będę rozmawiał z Bałtykiem. Nie wiem czy w Gdyni będzie II czy III liga, ale bez względu na to jestem otwarty na kontynuowanie swojej pracy. Więcej powinno wyjaśnić się w najbliższych dniach - mówi Tęsiorowski.
Ranking trenerów Bałtyku w sezonie 2011/12:
kolejno: śr. ocena ogólna, śr. forma, śr. zaangażowanie, bilans
Waldemar Tęsiorowski 3.26 3.25 3.2 - 2 zwycięstwa, 4 remisy, 6 porażek
Adam Topolski 3.23 3.21 3.25 - 3 zwycięstwa, 7 remisów, 8 porażek
Marek Witkowski 2.57 2.58 2.56 - 0 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka
ZOBACZ WSZYSTKIE WYNIKI BAŁTYKU W TYM SEZONIE

Czasu na decyzje jest coraz mniej, bo piłkarze zajęcia rozpoczną 2 lub 3 lipca. Alternatywę dla Tęsiorowskiego ma stanowić 34-letni Szymon Hartman, który w minionym sezonie pracował w Orkanie Rumia (2. miejsce w III lidze), zaś rok wcześniej właśnie w Bałtyku pełnił rolę asystenta Jacka Grembockiego. W barwach biało-niebieskich były napastnik kończył też zawodniczą karierę, której niemal cztery sezony spędził w latach 1998-2002 grając dla Arki Gdynia.

Jeśli chodzi o procedurę licencyjną i szanse Bałtyku na pozostanie w II lidze przypomnijmy, że z zespołów grupy zachodniej II ligi w pierwszym terminie licencje otrzymały Bytovia Bytów, Chojniczanka Chojnice, Jarota Jarocin, MKS Kluczbork. Pozytywnie zopiniowano również wniosek Bałtyku, który znalazł się jednak w gronie czterech spadkowiczów (czytaj więcej).

Po drugim posiedzeniu komisji stosowne uprawnienia otrzymały także Energetyk ROW Rybnik, Ruch Zdzieszowice, Chrobry Głogów, Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec i KS Polkowice (spadkowicz z I ligi). Z kolei dopiero przy trzecim terminie pozytywnie rozpatrzono wniosek Górnika Wałbrzych, który licencję otrzymał z nadzorem infrastrukturalnym. W sumie uprawnienia przyznano więc jedenastu klubom.

Z czternastu klubów, które w sportowej rywalizacji zapewniły sobie udział w II lidze licencji odmówiono Czarnym Żagań, a decyzje w sprawie Polonii Bytom (spadkowicz z I ligi) i Elany Toruń zapadną 18 czerwca.

Oznacza to, że zwolnić mogą się maksymalnie trzy miejsca, które zająć mogłyby kolejno: Tur Turek (15. miejsce), Calisia Kalisz (16. miejsce) lub ostatni w tabeli Bałtyk, który w klasyfikacji zostaje przesunięty o jedno miejsce w górę za każdy zespół, który nie otrzyma licencji (niczego nie zmienia natomiast sytuacja, wedle której licencji nie otrzymałby klub awansujący z III ligi).

Aktualnie bez uprawnień pozostaje też Tur (decyzja również 18 czerwca), więc na chwilę obecną Calisia zajmuje miejsce Czarnych, a Bałtyk musi liczyć na to, że licencji nie otrzymają aż dwa z trzech klubów, co do których decyzja zapadnie w poniedziałek (Polonia, Elana, Tur).

Opinie (25) 5 zablokowanych

 • kaniecki najlepszy, bo lechiści głosowali chyba (3)

  Matysiak na wiosnę zdecydowanie lepiej

  • 18 4

  • choć nie mówię, że Kaniecki grał źle

   • 4 2

  • Też tego nie rozumiem

   Matysiak był zdecydowanie lepszy.

   • 3 1

  • Lechisci drogi kolego nie widzieli Kanieckiego w akcji

   przyszedł z Widzewa i został od razu wypożyczony do Bałtyku., wiec cieżko abysmy mieli zdanie na jego temat

   • 3 2

 • a niech gniją w 4 lidze .... taka kara za wazeliniarstwo prałaciarzom

  • 24 29

 • A Bałtyk po degradacji nie miał być rozwiązany? (2)

  • 22 28

  • sam masz być rozwiązany poprostu przestaniesz istnieć:-)
   Są ludzie którzy poprowadza Bałtyk i tyle w temacie był będzie jest Bałtyk SKS

   • 8 1

  • rozwiazac to ty mozesz sobie sznurowadała!

   • 13 0

 • a ja swoje

  Zawsze będę kibicowal Baltykowi ( nieważne w której lidze) i dodam jeszcze ze wole na żywo obejzec sobie mój Baltyczek w akcji niż w tv całe to Euro.pzdr wszstkich Sks-siakow i ciężko chorego kadlubaPiotrka który leży w Eedlowie w szpitaluo

  • 28 11

 • Piotrus trzymaj sie wyjdziesz z tego !!!!!

  • 15 0

 • Nie ważne w której lidzę,na jakim stadionie i przy jakiej frekwencji..
  W moim sercu Bałtyk Gdynia ukochana ma drużyna tego nikt i nic nigdy nie zmieni.

  • 21 8

 • (1)

  Patrząc racjonalnie to przecież z takimi ubytkami i grając młodzieżą trudno byłoby się utrzymać w 2 lidze, I co?Dalej grać w ogonie?Myśle że zarząd wie ile już chce wyłożyć na następny sezon a nie jest to dużo.Tak więc gra w 3 lidzę,może to i dobrze,nie potrzebujemy zielonego stolika,kasy pewnego biznesmena oraz zabierania pięniędzy z gdyńskich podatków jak ten drugi gdyński klub.

  • 15 3

  • to przestancie zabierac

   • 1 0

 • TYLKO BAŁTYK GDYNIA

  • 25 14

 • A może zarząd by się w końcu poddał jakiejś czystce???
  Może ktoś w końcu wystawi oceny prezesowi i kolegom za TAAAKĄ fajną organizację?

  • 5 3

 • A kto w ogóle ma w tej chwili ważny kontrakt?!

  Bo się już pogubiłem, wszyscy odchodzą.... Czarno to widzę.

  • 5 2

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Aktualna tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Radunia Stężyca 17 14 1 2 53:12 43
2 Polonia Środa Wielkopolska 17 13 2 2 41:15 41
3 Świt Skolwin 17 12 4 1 38:12 40
4 GKS Przodkowo 17 8 5 4 31:18 29
5 KP Starogard Gdański 17 9 2 6 27:26 29
6 BAŁTYK GDYNIA 17 8 5 4 28:18 29
7 Bałtyk Koszalin 17 8 4 5 38:26 28
8 Pogoń II Szczecin 17 8 3 6 43:35 27
9 Elana Toruń 17 7 6 4 35:18 27
10 Kotwica Kołobrzeg 17 6 8 3 22:18 26
11 Jarota Jarocin 17 7 4 6 39:26 25
12 Sokół Kleczew 17 7 3 7 26:23 24
13 Nielba Wągrowiec 17 6 5 6 33:29 23
14 Unia Swarzędz 17 6 4 7 28:20 22
15 Unia Janikowo 17 6 4 7 24:32 22
16 Flota Świnoujście 17 5 5 7 21:33 20
17 Gwardia Koszalin 17 5 4 8 22:28 19
18 Pomorzanin Toruń 17 4 6 7 16:20 18
19 Gryf Wejherowo 17 5 2 10 22:41 17
20 Chemik Police 17 1 3 13 6:48 6
21 Górnik Konin 17 0 2 15 9:50 2
22 Mieszko Gniezno 17 0 2 15 9:63 2

Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.

Wyniki 17 kolejki:

 • BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)
 • Unia Janikowo - Świt Skolwin 0:2 (0:2)
 • Flota Świnoujście - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:0)
 • Polonia Środa Wielkopolska - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:1)
 • Sokół Kleczew - Gryf Wejherowo 1:2 (0:2)
 • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 6:1 (3:0)
 • Mieszko Gniezno - Unia Swarzędz 0:7 (0:3)
 • Jarota Jarocin - GKS Przodkowo 2:1 (0:0)
 • Górnik Konin - Radunia Stężyca 0:3 (0:1)
 • Pomorzanin Toruń - Kotwica Kołobrzeg 0:0
 • Elana Toruń - Chemik Police 6:0 (2:0)
 • Mecze zaległe z 15. kolejki
 • BAŁTYK - Świt 0:0
 • Polonia - KP Starogard 0:1 (0:0)
 • Elana - Górnik 2:0 (1:0)
 • Mecz zaległy z 14. kolejki
 • Świt - Pomorzanin 2:0 (1:0)
 • Mecze zaległe z 11. kolejki:
 • Flota - Gwardia 1:2 (1:2)
 • Pogoń II - Elana 3:0 (1:0)
 • Kotwica - Gryf 1:1 (0:1)
 • Mecze zaległe z 16. kolejki
 • KP Starogard - Pomorzanin 1:0 (1:0)
 • Radunia - Elana 2:1 (1:1)

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »